Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od kolumn. V1 i V2 to zbliżone konstrukcje. Scena w obu przypadkach nie wiele się różni. Chociaż rzeczywiście w monitorach jest lepsza, ze względu na trochę mniejszą ilość niskich tonów. V1 po prostu grają lżej i oddają więcej powietrza. Za to V2 potrafią zejść niżej, średnica i wysokie tony są na podobnym poziomie. Prawdopodobnie najbliższym miejscem gdzie możesz posłuchać Akkusów jest Warszawa. Jest to rodzima produkcja, gdzie niestety jest brak dużej dystrybucji. Ale dzięki temu cena kolumn jest o wiele niższa niż porównywalnych produktów, ponieważ po drodze nikt nie zabiera sobie marży. Najlepiej zadzwoń bezpośrednio do producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol.R własnie miałem pisac do Ciebie:) Dzieki za info. Tak jak zaznaczylem uzywam suba takze o bas jestem spokojny. A czy te v2 nie beda za duze do 18m2? Choc w sumie teraz rowniez mam podłoglowki i jest ok... Co do odsłuchu to niestety Warszawa odpada, zwyczajnie za daleko... a szkoda w ciemno raczej ich nie kupie:) i chyba bede musial sobie je odpuscic i szukac uzywek MA lub jamo 11 w mojej okolicy... Moze we Wrocławiu akkusy gdzies znajde??

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe V2 to jednak 5,5 tys zł (produkt jeszcze mało popularny - w sensie ilościowego występowania - na rynku, że w drugim obiegu pewnie mało występuje) - jak odniesiecie się do tych kolumn w kontekście porównania do innych w tym przedziale cenowym, obecnych na rynku, także second-hand? Np. używane spendor S8E, harbeth serii 7, Vienna Mocart Grand, Audio Physic Virgo II czy Sitara. Są jeszcze równie chwalone Audio Academy Tethys II za ok 3,5 tys... Bronią się V2 w tym towarzystwie?

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spokojnie stoją na tej samej półce, a niekiedy nawet przewyższają klasą niektóre kolumny. Plusem tych kolumn jest to że jest to konstrukcja robiona w Polsce. Po drodze nie zarabiają jeszcze na nich pośrednicy i dystrybutorzy, dzięki temu obudowa jest solidnie wykonana (przednia ścianka ma 5 cm grubości, obudowa jest pokryta naturalnym fornirem) oraz elementy w zwrotnicy są bardzo dobrej jakości. Czego nie można niestety powiedzieć o innych konstrukcjach w podobnej cenie. Gdyby te kolumny wykonywała zagraniczna firma z dystrybucją w Polsce, ich koszt pewnie byłby dwa razy większy i wszyscy się by nimi zachwycali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe V2 to jednak 5,5 tys zł (produkt jeszcze mało popularny - w sensie ilościowego występowania - na rynku, że w drugim obiegu pewnie mało występuje) - jak odniesiecie się do tych kolumn w kontekście porównania do innych w tym przedziale cenowym, obecnych na rynku, także second-hand? Np. używane spendor S8E, harbeth serii 7, Vienna Mocart Grand, Audio Physic Virgo II czy Sitara. Są jeszcze równie chwalone Audio Academy Tethys II za ok 3,5 tys... Bronią się V2 w tym towarzystwie?

witam czy malo ich jest i trudno o rynek wtorny ???? moze inaczej MOZE Akkusy sa tak dobre i pasujace do kazdego wzmacniacza czy to tranzystor czy lampa ze trudno sie kazdemu wlascicielowi owych kolumn z nimi rozstac bo zamienic na cos ?? co aby bylo gralo lepiej kosztowaloby pewnie 2 moze 3 razy wiecej czyli drozej ????

Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaw, jak to mówią, morze to jest szerokie i głębokie, równie dobrze można by snuć teorie,że właścicielom trudno się rozstać, bo uzyskaliby max. 1/3 ceny np... Raczej pytałem o to, czy ktoś PORÓWNYWAŁ te kolumny do wymienionych w moim poście. Znam firmę Akkus, bywałem w jej siedzibie w Wejherowie i raczej trudno nazwać tę wytwórnię fabryką, stąd przyczyn małej obecności na rynku second hand upatrywałbym raczej w niewielkiej ilości tych kolumn na rynku w ogóle. Oczywiście nie neguję faktu, że mogą to być wybitne kolumny, ale w podobnym tonie wypowiada sie na forum o projektach Akustyka, kolumnach Sonus Oliva czy Audio Academy lub Studio 16 Hertz.

 

P.S. Wpisy o porówaniu z B&W 7SE z tego wątku i innych czytałem :)

pozdrawiam

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaw, jak to mówią, morze to jest szerokie i głębokie, równie dobrze można by snuć teorie,że właścicielom trudno się rozstać, bo uzyskaliby max. 1/3 ceny np... Raczej pytałem o to, czy ktoś PORÓWNYWAŁ te kolumny do wymienionych w moim poście. Znam firmę Akkus, bywałem w jej siedzibie w Wejherowie i raczej trudno nazwać tę wytwórnię fabryką, stąd przyczyn małej obecności na rynku second hand upatrywałbym raczej w niewielkiej ilości tych kolumn na rynku w ogóle. Oczywiście nie neguję faktu, że mogą to być wybitne kolumny, ale w podobnym tonie wypowiada sie na forum o projektach Akustyka, kolumnach Sonus Oliva czy Audio Academy lub Studio 16 Hertz.

 

P.S. Wpisy o porówaniu z B&W 7SE z tego wątku i innych czytałem :)

pozdrawiam

witam , widze ze zaczynasz sie czepiac :) jaka tam znowu fabryka o co Ci chodzi ( to ze czlowiek zrobi rocznie kilka kompletow kolumn a nie kilka set ??? wiem tylko jedno robi je dobrze i dokladnie , bez jakichkolwiek oszczednosci ) , co za porownanie o jakie ( moze ) ( morze) Ci chodzi ??? skoro znasz te firme , bywales tam to po co te pytania , wypozycz kolumny na odsluch do domu a co do B&W cdm 7se -- Akkusy porownanie to jakis zart ??? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie czepiam się. Chodzi o to, że ilekroć na forum czytam np. o Audio Academy, to padają słowa, że grają jak kolumny dwa razy droższe. Czytam o studio 16Hz - to samo. Akkusy - to samo. Więc chciałem wiedzieć, jak mają się te kolumny względem siebie... Bo że grają jak te zagraniczne dwa razy droższe, to wg mnie wynika po prostu z tego, że w przypadku tych kolumn omijana jest typowa droga dystrybucji, więc uzwzględniając tylko marżę Producenta i pominięcie marż dystrybutorów wszelkiego szczebla oraz czasami sklepów, one muszą grać jak te dwa razy droższe, inaczej byłyby knotami.

Co do B&W - napisałem tylko, że czytałem Twoje porównania już wcześniej i opinię Twoją znam, więc nie ja się czepiam, tylko Ty nakręcasz :). Co do ceny, przećwiczyłem już zakup nowych i odsprzedaż późniejszą kolumn z małej manufaktury i realia bywają dość bolesne. A pytałem głównie dlatego, że szukam niedużych podłogówek i rozważam między innymi zakup kolumn naszych rodzimych producentów. Znam tez forumowe złote rady typu: tylko własny odsłuch, tym niemniej nie mam zapału "przewalać" tony kolumn i uważam, ze wstępna selekcja teoretyczna na podstawie opinii innych jest możliwa i wskazana.

pzdr

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak wypadaja v4 do popularnych u nas kolumn w podobnej cenie?

Monitor audio gs20/60

Spendor s8,a5

Dynaudio 1.8

Proac d15

Jamo concert 11

Dali grand

vienna bach grand, mozart

 

ktos sluchal porowmywal z nimi?

 

Pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak wypadaja v4 do popularnych u nas kolumn w podobnej cenie?

Monitor audio gs20/60

Spendor s8,a5

Dynaudio 1.8

Proac d15

Jamo concert 11

Dali grand

vienna bach grand, mozart

 

ktos sluchal porowmywal z nimi?

 

Pozdr

w gazecie audio video kwiecien 2010 byl test Akkusow V4 z kilkoma poteznymi firmami jak wypadly w/g mnie znakomicie wlasnie po tej recenzji zapragnalem ich posluchac i tak zostaly u mnie , zainteresowanym wysle skany tych testow tu bym je wstawil ale zaraz moderator USUNIE :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - wiecie jakie przetworniki siedzią w serii V a jakie w X? Domyślam się, że dół w V to 8945 a w X - 8935. A jakie są tam gwizdki? W obydwu 9950?

 

Niestety nie podają jakie modele głośników są w poszczególnych kolumnach, pozostaje porównywać wygląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podają jakie modele głośników są w poszczególnych kolumnach, pozostaje porównywać wygląd :)

 

Po przyglądnięciu się zakładam, że są to w obydwu seriach siedzą 9950 jako gwizdki, 8935 w serii X na dole i 8945 w V2 i V4 oraz 8948 w V1, V3 i V4... takie moje wyniki śledztwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, dzisiaj w końcu trafiłem w gościnne progi firmy AKKUS. Miałem okazję posłuchać na szybko (wybrane utwory płyty Patrici Barber "Cafe Blue") kolumn:

1. seria V, model 3 - ten największy. Kolumny pozostawiły we mnie bardzo pozytywne wrażenie, dźwięk dojrzały, rzekłbym nawet, dostojny :). Dość duże gabaryty, ale dźwięk na pewno nie przytłaczał, do cichego słuchania w tle wydały mi się idealnymi, bo nawet przy niewielkim poziomie głośności bas wybrzmiewał należycie, nic się nie zlewało, pochód basu był ładnie zaznaczony i każdy dźwięk gitary basowej jednakowo słyszalny. oczywiście do głośnego na pewno też!

2. seria V, model 2. Odsłuchiwane bezpośrednio po tych 4 pokazały jednak znacznie bardziej "ujednolicony" dźwięk, co nie dziwi, w końcu sporo mniejsze i tylko dwa głośniki. Byłoby ok, gdyby nie góra pasma (lub górna średnica, nigdy tego nie wiem), która była w mojej ocenie wyostrzona - Patricia Barber śpiewała znacznie bardziej "szeleszcząco" niż zwykle. Wg Właściciela firmy, powodem mogą być nowe kable montowane w środku lub fakt, iż kolumny zagrały po raz pierwszy od kilku tygodni. Tak czy owak, niestety czuć różnicę ceny...

3. kolumny serii X, dwugłośnikowe, gabarytowo zbliżone do V2. Najmniej mi się spodobały, ze względu na lekko dudniący bas, dla mnie ciekawiej brzmią kolumny serii V.

 

Reasumując, kolumny V3 naprawde fobrze grają, ale to już spore bryły i trzeba zaakceptować to (uwzględnić) w wystroju pokoju. Cena 10,5 tys. zł też do małych nie należy. Ale, jak ktoś ma wolne środki i w miare spory pokój, zachęcam do odsłuchu tych kolumn.

pozdrawiam Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Byłem tydzień temu w Akkusie i słuchałem nowej konstrukcji http://www.loudspeakershop.eu/akkus-235a30-zestaw-do-montazu-p-2098.html, jest tak jak napisał konstruktor "Zestaw jest gotowy! Kolumny grają spektakularnie :)" i przymierzam się do zakupu. Akkus V2 zabrzmiały spokojniej, może kulturalniej, ale 2x35a30 to chyba to czego szukam w moim budżecie. Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Chciałbym zapisać się do klubu z Akkusami V4.

W bezpośrednim porównaniu z Dali Helikon 400 są dużo bardziej muzykalne,przestrzenne(dżwięk całkowicie oderwany od kolumn),ze świetnym nie dudniącym basem.Dla mnie najważniejszę,że nie męczą przy długich odsłuchach.

Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony.Kolumny kupiłem po lekturze wpisów klubowiczów,za co Wam BARDZO dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym zapisać się do klubu z Akkusami V4.

W bezpośrednim porównaniu z Dali Helikon 400 są dużo bardziej muzykalne,przestrzenne(dżwięk całkowicie oderwany od kolumn),ze świetnym nie dudniącym basem.Dla mnie najważniejszę,że nie męczą przy długich odsłuchach.

Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony.Kolumny kupiłem po lekturze wpisów klubowiczów,za co Wam BARDZO dziękuję!

witam : widze ze grono Akkus V4 i nie tylko, inne modele tez dobre jak nie DOSKONALE !!! sie powieksza .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Ja od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem gotowych X3 bądź kupnem kit'u X3 (wykonane byłyby na zamówienie przez prywatna osobę)

Czy to dobry wybór w tej cenie?

Napęd mam budżetowy (klocki Sony ES)

Innymi słowy: prosze tylko się nie uśmiechać pod nosem :) - jak duży będzie skok jakosciowy między X3 a Maestro S które ostatnio miałem? :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy kolumn akkus (szczególnie modelu X3)

Pisałem: "Ja od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem gotowych X3 bądź kupnem kit'u X3 (wykonane byłyby na zamówienie przez prywatna osobę)"

 

Dziś rozmawiałem z 3 osobami odnośnie brzmienia tego zestawu.

Zaniepokoiła mnie jedna rzecz: człowiek, który sprzedaje używki X3 oraz człowiek ze sklepu handlującego akkusami, zgodnie stwierdzili, że tym kolumnom nieco brakuje góry. Chłopak, który robił diy na kicie X3 stwierdził, ze wg niego góra jest w porządku.

Jaka jest opinia wg Was?

Pytam dlatego, ponieważ osobiście lubie nieco wyeksponowane wysokie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz recenzję jednego z forumowiczów który ma X3.

http://www.audioarena.com.pl/akkus-x3-pri-119.html?reviews_id=1

 

Góry nie brakuje, wszystko zależy od Twoich preferencji i systemu. Góra jest wyraźna, czytelna i zrównoważona z resztą pasma. Nie są to kolumny które grają jasno i natarczywie, gdzie po 30 minutach masz juz dosyć słuchania. Kolumny wciągają w muzykę i eksponują emocje w niej zawarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.