Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  116 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witamy,

 

Miło nam poinformować że w numerze styczniowym pojawił się test nowej serii kolumn Akkus Monolith F1 w kategorii do 3500 PLN. Kolumny te zdobyły wyróżnienie: "Wybór redakcji Audio-Video". Poniżej krótki fragment:

 

"Dawno nie słuchałem tak dobrze brzmiących kolumn za 3,5 tys. zł. Akkusy wybijają się wyraźnie ponad przeciętność. Stwierdzenie, że są bardzo dobre było by sporym niedopowiedzeniem - one są po prostu świetne. Nie mają słabych stron, a dwie cechy uznałem za wybitne w relacji do ceny."

Audio-Video numer 1/2015 (298)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu taki maly ruch w klubie. Moze ktos posiada model Monolith i sie podzieli spostrzezeniami?

 

Bo wolą słuchać i cieszyć się muzyką niż siedzieć na forum :)

 

W przyszłym tygodniu będę miał monolith F1 na kilka dni na odsłuch. Wysyłają kolumny, można sobie posłuchać i potestować w domu na swoim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wolą słuchać i cieszyć się muzyką niż siedzieć na forum :)

 

W przyszłym tygodniu będę miał monolith F1 na kilka dni na odsłuch. Wysyłają kolumny, można sobie posłuchać i potestować w domu na swoim sprzęcie.

 

Ja te kolumny mam zamówione na przyszły weekend, niestety nie stać mnie było zamówić je razem z F2 żeby je bezpośrednio porównać. Posłucham F1 i zamówię pewnie F2 żeby sprawdzić czy warto dołożyć do nich 1,1 tys ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie opisz co i jak :) Ja sie zastanawiam nad F2, bo moze mi brakowac basu z F1.

 

Mam to samo, też się mocno zastanawiam nad F2, na razie posłucham F1, dam znać, ma do mnie wpaść chłopak z rodziny, pracuje w dobrym sklepie hi-fi i myśle że jego opinia będzie kompetentna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia fachowca na nic się zda jak nie słyszał tych kolumn. Na audio show pokój akkusa był bardzo oblegany i był to jeden z 4 pokoi, który mi zapadł w pamięci. Jak wróciłem z show to zamówiłem całe kino dla kuzyna na bazie f2 i powiem szczerze, że to były świetnie wydane pieniądze. Te kolumny są wybitne w stereo ale opinia to tylko opinia. Najlepiej posłuchać.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko

Jestem po trzech dniach odsłuchów nowych Akkusów. Mogłem je porównać do moich starych TDL RTL3. Piszę od razu że nie jestem fachowcem i nie znam fachowych terminów, piszę to co usłyszałem.

Na początek muszę przyznać że Akkusy „zdemolowały” konkurencję we wszystkim. Wiem że moje TDL nie były zbyt wymagającym przeciwnikiem, ale tego się nie spodziewałem.

Kolumny dostałem w kolorze czarny półmat (najtańsza wersja) moim zdaniem jednak są bardzo eleganckie i nie widzę powodu dlaczego miałbym dopłacać 600 zł za inny kolor i połysk (może gdybym zobaczył to zmieniłbym zdanie, ale czego oczy nie widzą…).

Pierwsze podpięcie pod wzmacniacz jednak trochę mnie rozczarowało, dźwięk wydał mi się po prostu płaski…. Nawet sprawdzałem dwa razy czy kable zostały dobrze podpięte. Gdy okazało się że jest ok. to po prostu zacząłem słuchać…

Po godzinie słuch chyba przestawił się z 18 lat słuchania TDL-ów. Od razu zauważyłem że dźwięk jest bardzo spójny, wszystkie instrumenty grają "razem", tam gdzie trzeba bas schodzi nisko, wysokie tony bardzo czyste, ale największe wrażenie na mnie zrobiła średnica, której (w porównaniu z Akkusami) praktycznie w TDL-ach brak.

Wszystko gra tam gdzie powinno, usłyszałem nie tyle więcej instrumentów co wcześniej, ale na pewno usłyszałem je dokładniej, precyzyjniej.

Z czystym sumieniem polecam te kolumny, bałem się że F1 będą miały za mało basu ale się myliłem, spokojnie wystarczyły by mi one, choć zastanawiałem się nad F2.

Jedyne czego teraz żałuję to to że z powodów ekonomicznych zakup kolumn muszę przesunąć o kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko

Jestem po trzech dniach odsłuchów nowych Akkusów. Mogłem je porównać do moich starych TDL RTL3. Piszę od razu że nie jestem fachowcem i nie znam fachowych terminów, piszę to co usłyszałem.

Na początek muszę przyznać że Akkusy „zdemolowały” konkurencję we wszystkim. Wiem że moje TDL nie były zbyt wymagającym przeciwnikiem, ale tego się nie spodziewałem.

Kolumny dostałem w kolorze czarny półmat (najtańsza wersja) moim zdaniem jednak są bardzo eleganckie i nie widzę powodu dlaczego miałbym dopłacać 600 zł za inny kolor i połysk (może gdybym zobaczył to zmieniłbym zdanie, ale czego oczy nie widzą…).

Pierwsze podpięcie pod wzmacniacz jednak trochę mnie rozczarowało, dźwięk wydał mi się po prostu płaski…. Nawet sprawdzałem dwa razy czy kable zostały dobrze podpięte. Gdy okazało się że jest ok. to po prostu zacząłem słuchać…

Po godzinie słuch chyba przestawił się z 18 lat słuchania TDL-ów. Od razu zauważyłem że dźwięk jest bardzo spójny, wszystkie instrumenty grają "razem", tam gdzie trzeba bas schodzi nisko, wysokie tony bardzo czyste, ale największe wrażenie na mnie zrobiła średnica, której (w porównaniu z Akkusami) praktycznie w TDL-ach brak.

Wszystko gra tam gdzie powinno, usłyszałem nie tyle więcej instrumentów co wcześniej, ale na pewno usłyszałem je dokładniej, precyzyjniej.

Z czystym sumieniem polecam te kolumny, bałem się że F1 będą miały za mało basu ale się myliłem, spokojnie wystarczyły by mi one, choć zastanawiałem się nad F2.

Jedyne czego teraz żałuję to to że z powodów ekonomicznych zakup kolumn muszę przesunąć o kilka miesięcy.

Ja również jestem posiadaczem TDL RTL 3 nadgryzionych przez czas i psa :-) Niekawe jak by się spisały z creek evo 2?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś Monolith F2 do jakiej muzyki są kierowane?

Prawdopodobnie Monolith F2 sprawdzą się z każdym gatunkiem muzycznym ale nie napisałes z czym ma to sie zgrać , bo napisze że byłem ostatnio u kolegi tor zajebisty , kolumny wysmienite okablowanie drogie a brakowało tego czegoś ? Akustyka( brak jej ) zdegradowała cały odsłuch ........

 

Witamy,

 

Miło nam poinformować że w numerze styczniowym pojawił się test nowej serii kolumn Akkus Monolith F1 w kategorii do 3500 PLN. Kolumny te zdobyły wyróżnienie: "Wybór redakcji Audio-Video". Poniżej krótki fragment:

 

"Dawno nie słuchałem tak dobrze brzmiących kolumn za 3,5 tys. zł. Akkusy wybijają się wyraźnie ponad przeciętność. Stwierdzenie, że są bardzo dobre było by sporym niedopowiedzeniem - one są po prostu świetne. Nie mają słabych stron, a dwie cechy uznałem za wybitne w relacji do ceny."

Audio-Video numer 1/2015 (298)

Same kolumny jak tu wiekszość napisze to 1/3 sukcesu ( je twierdze że kolumny są najważniejsze ) ale ile to ja przeżyłem nieprzyjemnych komentarzy co do swych V4. Wejherowski konstruktor wie co robi aby dopasować swe wyroby pod każdego klienta . Pytanie : 4 lata temu kupiłem V4 za 6000zł proszę mi odpisać które kolumny z podobnego przedziału cenowego po 4 latach można sprzedać za cenę prawie 2 razy wyższą niż się kupiło ? wczoraj kolega po odsłuchu u mnie V4 zaproponował mi za moje kolumny kwotę 10 tyś. To świadczy że te wyroby z Wejherowa są znakomite i nadaja sie do wszystkiego .............TO NIE JEST REKLAMA AKKUSA ! Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z denonem pma 790, dziwi mnie ta marna strona internetowa, ledwie można zobaczyć jak te kolumny wyglądają. Pisałem nawet do producenta o podesłanie kilku fotek, obiecywał ze podeśle i zwyczajna zlewka..

 

Odpisaliśmy na (anonimowego) e-maila: "Postaramy się wstawić jeszcze jakieś zdjęcia."

Gdzie tu "zlewka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.