Jump to content
IGNORED

głośniki z subwooferem od 20 Hz w cenie do 400 zł


leonardofree

Recommended Posts

Interesuje mnie jakość nie gorsza od firmy creative. Bas najlepiej żeby był głośny juz od 20 hz jeśli to możliwe bo większość ma ściszone pierwsze najniższe basy więc jeśli będą głośne dopiero od 40hz pomimo pasma od 20hz to też może być. Cena nie więcej niż 350, 400 zł.

Link to comment
Share on other sites

Nie przypominam sobie utworu z dźwiękami o częstotliwości niższej niż ~35 Hz ;) (z ciekawości sprawdzałem kilka utworów na analizatorze widma)- to tak nawiasem mówiąc. Widzę że kolega dopiero zaczyna przygodę z audio. Wiesz .... nie liczy się sama szerokość pasma ale też to jak jest reprodukowane to co znajduje się w tym paśmie. Ja np. wolę bas nieco płytszy i kontrolowany niż jednostajne buczenie choć niżej schodzące. .. oczywiście najlepiej mieć kontrolę i szerokość pasma - ale to już majątek, problemy z akustyką. Ja chyba na 20 Hz -2 lub -3dB wzgl. równiutkiej reszty pasma, z pełną kontrolą, nigdy sobie osobiście nie będę mógł pozwolić.

Link to comment
Share on other sites

czyli nie znasz takich głośników ? Może i masz rację, że takie z równym pasmem od 20 hz to za majątek a może jednak ktoś zna tanie sposoby.Bo ty znasz te z wzmacniaczem ? Opisz to jak możesz bo ja się na wzmacniaczach itp. nie znam. To śmieszne, że żeby mieć na głośnikach 20 hz to trzeba tyle pieniędzy czasem a na słuchawkach za 50 zł się zdarza.

 

a co rozumiesz przez "kontrolę" i -2, -3db ?

 

Nie znasz utworów o częstotliwości niższej niż 35 hz ? A ja znam wiele bo słucham muzyki elektronicznej, nie wiem jakiej ty słuchasz. Często do 25 hz sięgają "wybrzmienia" basu 40hz.

 

Mówisz, że wolisz bas płytszy ale nie chyba taki jaki ja mam teraz czyli dobrze słychać od 60 hz a od 40 do 59 hz "chrobotanie" a same basy prawie w tym paśmie nie słychać . Dlatego muszę zmienić 10letnie głośniki bo mnie te chroboty wnerwiają,w połowie utworów mam basy 40-59hz.

Link to comment
Share on other sites

Kraftwerk - Expo 2000. Na samym początku tak przez kilka sekund.Jeśli to nie 25 hz to nie znam się na frequency analyzerze z adobe audition. Jakiego ty używasz ?

 

Głośniki chrzęszczą pewnie ze starości bo mają około 10 lat ale nawet nowe przy mocnych, niskich basach też tak robiły tylko przy maksymalnej głośności, takie są chyba creative'y.

 

Mógłbyś odpowiedzieć na pytania z mojego poprzedniego postu?

Link to comment
Share on other sites

leonardofree, 21 Maj 2010, 09:01

 

>Kraftwerk - Expo 2000.

 

W tym utworze bas kończy się praktycznie na ~50 Hz (raz na jakiś czas coś tam lekko drgnie przy 45).

 

Teraz co do pytań:

 

> a co rozumiesz przez "kontrolę" i -2, -3db ?

 

Kontrola - dobra odpowiedź impulsowa, szybki nierozmyty bas który potrafi uderzyć i tak jak się pojawił tak zniknąć. Oczywiście jeśli w utworze jest ciągnący się bas to taki sprzęt coś takiego z łatwością odtworzy ... ale w drugą stronę już się nie da (by rozwlekły zestaw odtworzył szybkie, twarde uderzenia).

 

-2 lub -3dB to spadek natężenia dźwięku wzgl. średniego natężenia dźwięku całego pasma

Link to comment
Share on other sites

progrockjester - jaka wieś ? że mój wątek nie jest audiofilski i nie mam kasy na głośniki za 1000 zł to wieś ?

kyle - To powiedz jakiego programu do badania częstotliwości używasz bo mi w adobe audition to co ci wzkazuje 45 hz mi wzkazuje 25 hz i NIE CHODZI MI O BEAT tylko te początkowe basy przed beatem.

 

alton - dobrze czytam ? to do 20 hz trzeba mieć wg ciebie 1 pokój 50 m2 ? A np. do 40 hz ile m2 wg ciebie ?

Link to comment
Share on other sites

Jak kyle nie wierzysz to wrzucam ci screenshota z widokiem tych 25 hz.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Kto wie ... może jakimś buczącym rezonansem to osiągnie w tej cenie (choć 20 Hz to mi się wydaje trochę sciencie-fiction) ... ale czy to będzie bas, czy to ma sens - to już inna sprawa.

 

Bas 20 Hz jest oczywiście do wygenerowania przy rozsądnym spadku ... Genelec 1036A - i tu będzie bas a nie jedno wielkie buczące zniekształcenie (ale kosztuje to trochę więcej niż autor tematu przewiduje).

 

Ale kto wie ... może taka jest najlepsza droga do poznania problemu bas vs. pseudo bas ... w takim razie pozostaje poszukanie creative/Logitech z największym subem ... kiedyś to zafascynowanie łomotem przechodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

W tym kawalku jest troche basu troche ponizej 30Hz, ale jest on na poziomie o dobre 10dB nizej od reszty basowej. A wracajac do tematu watku - dobry subwoofer, ktory przeniesie te od dwudziestu kilku Hz to jednak zaczyna sie od poziomu powiedzmy 1000-1200zl. Niestety - jesli chcesz posluchac sobie calego pasma za stosunkowo niewielkie pieniadze, to dobra karta dzwiekowa (badz dobry DAC) + sluchawki.

Link to comment
Share on other sites

Właściwie wiedziałem, że bas 20 hz można mieć dopiero od 1200 zł np. megaworks s750 thx ale liczyłem na cud, że ktoś zna cwany sposób który tańszym efektem potrafi to uzyskać. A chociaż jest możliwość żeby odbierający 20 hz zestaw nie miał więcej niż 200 W ?

Link to comment
Share on other sites

Najslabsze rozwiazanie jakie znalazlem z sensownym zapasem to 400W oparte na SAE1204 w ok 57l obudowie zamknietej. Polecanym filtrem jest

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (tam tez masz ciut teorii jakbys chcial sam taki subwoofer zrobic).

Link to comment
Share on other sites

Niski bas to kwestia dużej powierzchni membrany albo dużych wychyleń. Zwyczajnie trzeba przepychać sporo pojemności powietrza przy tych 20 Hz.

Jak byłem młody zbudowałem za książką Aleksandra Witorda (podaję z pamięci) całą szafę z kilkunastu GDN16. . . (nie pamiętam już dobrze). Potem w podobnej obudowie umieściłem dwa 15 calowe jakieś demobilowe woofery. Grały dużo lepiej.

Taki pociąg do mocy basu wynikał z mojego aktywnego uprawiania rock`a na gitarze basowej w kapeli;)

Podstawowa cecha obudowy to jej sztywność.

Zawsze rozśmiesza mnie jak zespoły głośnikowe są sklejone z „dykty” 18mm. Z takiego też powodu aby było od tych 30Hz to musi to ważyć z 50 kg i być zamknięte. Inaczej są to pierdziawki bas-refleksowe, w których czy to gra rura czy obudowa to nieważne, podnieca ten głośny i chałowaty bas. I takie są te wszystkie suby komputerowe.

Wolę „zamknięte” 40Hz niż „otworowe” 30Hz. Chyba, że do kina. . . Tam do wybuchów może być gówniany sub z dziurą ;).

Link to comment
Share on other sites

Zgodzę się z kolegą Grzegorz7 co do jakości basu.. to zawsze kwestia preferencji.. jednak jakość basu (czyt. zwinność, impuls, wykop i kontrola ) są znacznie lepsze przy użyciu obudowy zamkniętej.

A tak nieco poza tematem.. chylę czoła za obrazowe ujęcie tematu ;-)

"Wolę "zamknięte" 40Hz niż "otworowe" 30Hz. Chyba, że do kina. . . Tam do

wybuchów może być gówniany sub z dziurą ;)." - podoba mi się ;D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.