Jump to content
IGNORED

Jaki CDek do Yamaha AX700 i Infinity RS4000

Amar

Recommended Posts

Witam jako, że w mojej leciwej Yamaha CDX-900 padł laser, poszukuję godnego zastępcy o równie dobrym brzmieniu. Do wydania miałbym max 1000 zł i w grę wchodziłyby raczej wyłącznie odtwarzacze używane.. Będę wdzięczny za sugestie odnośnie kupna odpowiedniego odtwarzacza cd. Pewnie wielu z Was miało AX700 bądź wie jak brzmi i będzie potrafiło udzielić mi jakichś wskazówek odnośnie synergii, lub konkretnych modeli dobrze współgrajacych z AX700.

Pozdrawiam

Kuba

Czy będzie to krok w tył to nie wiem. Nie wiem bo nie słuchałem CDX-900, a tym bardziej z zepsutym napędem. To po pierwsze. Napisałem sugestie, żebyś spróbował, a nie kupował w ciemno to po drugie. Po trzecie osobiście jestem bardzo zadowolony z tego modelu i nie zamierzam wymieniać. W/g mnie gra najlepiej ze wszystkich moich dotychczasowych CDków. Uwaga dotyczy mojej konfiguracji, pozostałych klocków, pomieszczenia, i.t.d. Dlatego powtórzę - spróbuj.

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

CDX 890 w stosunku do CDX 900 to dwa kroki w tyl. Starsze modele nie mula tak strasznie. Sprobuj cos z trojki: 1030/1050/1060.

Zasadniczo laser sprawiał wrazenie wysłużonego od pewnego momentu... Szczególnie dawały się we znaki lekkie przestery na wysokich tonach i charakterystyczny szum.. laser sam z siebie nie "siadł" poprostu podmianka na mlp-7 sie nie powiodła.. A czy synergia cdx-1030/50/60 z AX-700 będzie dobra? pytanie do Discomaniaca.. ? Przypomnę, ze moje kolumny to RS4000 więc obudowa zamknięta... więc charakterystyczny bas i wstęgowy tweeter..

Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Synergia dzwiekowa tak. W/w modele sa dosc neutralne a AX 700 raczej jasna. natomiast wizualnie 1030/50/60 sa nieco bardziej zaokraglone.

Dzieki za odpowiedź to mi nieco rozjaśniło poszukiwania. A w kwestii mojego wcześniejszego pytania odnośnie któregoś z modeli Pioneera, czy mógłbyś polecić dobrej klasy cd-ka tej firmy który dobrze zagrałby w tym zestawie?

Amar, 22 Maj 2010, 14:47

Przypomnę, ze moje kolumny to RS4000 więc obudowa zamknięta... więc

>charakterystyczny bas i wstęgowy tweeter..

Miałem nieco większe RS 5000 (bas 25 cm). Zastowałbym CD z łagodna górą. Albo odpowiednie kabelki.

Wstęga dysponuje dużą energią, którą trudno zrównoważyć głośnikami reszty pasma. Stąd czasami odczuwalna jest ostrość, czy przesadna detaliczność w niewielkich skrzynkach. Szczególnie że bas zamknięty nie zabuczy, nie przeciąga (i tym samym nie "przesłania" góry).

Dlatego wybieram większe skrzynie - podłogowce ze wstęgami (dodatkowo na średnicy).

Pozdrawiam!

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7648-100003195 1274792272_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

• 2 weeks later...
  • Moderatorzy

kup cd yamahy 5... z układem probit, gra sympatycznie, będzie pasował do piecyka i ma mniej niż 20 lat wiec powinien jeszcze wytrzymać.

kosztuje niewiele więc ryzyko niewielkie

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Hmm..ale pozostałe walory brzmieniowe są bezdyskusyjne myślę.. zobaczymy, przykręcę regulację wstęgi na 0. Jeśli zdobędę któregoś ze wskazanych cd-ków to wydaje mi się że rozsądnym pomysłem byłoby rozważenie wymiany piecyka na coś o klasę wyżej..ale i tu potrzebowałbym porady. Kolumienki zostają to pewne..

Hmm..ale pozostałe walory brzmieniowe są bezdyskusyjne myślę.. zobaczymy, przykręcę regulację wstęgi na 0. Jeśli zdobędę któregoś ze wskazanych cd-ków to wydaje mi się że rozsądnym pomysłem byłoby rozważenie wymiany piecyka na coś o klasę wyżej..ale i tu potrzebowałbym porady. Kolumienki zostają to pewne..

• 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.