Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki CDek do Yamaha AX700 i Infinity RS4000


Amar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako, że w mojej leciwej Yamaha CDX-900 padł laser, poszukuję godnego zastępcy o równie dobrym brzmieniu. Do wydania miałbym max 1000 zł i w grę wchodziłyby raczej wyłącznie odtwarzacze używane.. Będę wdzięczny za sugestie odnośnie kupna odpowiedniego odtwarzacza cd. Pewnie wielu z Was miało AX700 bądź wie jak brzmi i będzie potrafiło udzielić mi jakichś wskazówek odnośnie synergii, lub konkretnych modeli dobrze współgrajacych z AX700.

 

Pozdrawiam

Kuba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie to krok w tył to nie wiem. Nie wiem bo nie słuchałem CDX-900, a tym bardziej z zepsutym napędem. To po pierwsze. Napisałem sugestie, żebyś spróbował, a nie kupował w ciemno to po drugie. Po trzecie osobiście jestem bardzo zadowolony z tego modelu i nie zamierzam wymieniać. W/g mnie gra najlepiej ze wszystkich moich dotychczasowych CDków. Uwaga dotyczy mojej konfiguracji, pozostałych klocków, pomieszczenia, i.t.d. Dlatego powtórzę - spróbuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.. Moge kupić cdx-900 ale wolałbym uniknąć znów problemów z wymianą lasera.. Brzmienie CDX-900 mi odpowiada choć chętnie spróbowałbym czegoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo laser sprawiał wrazenie wysłużonego od pewnego momentu... Szczególnie dawały się we znaki lekkie przestery na wysokich tonach i charakterystyczny szum.. laser sam z siebie nie "siadł" poprostu podmianka na mlp-7 sie nie powiodła.. A czy synergia cdx-1030/50/60 z AX-700 będzie dobra? pytanie do Discomaniaca.. ? Przypomnę, ze moje kolumny to RS4000 więc obudowa zamknięta... więc charakterystyczny bas i wstęgowy tweeter..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź to mi nieco rozjaśniło poszukiwania. A w kwestii mojego wcześniejszego pytania odnośnie któregoś z modeli Pioneera, czy mógłbyś polecić dobrej klasy cd-ka tej firmy który dobrze zagrałby w tym zestawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amar, 22 Maj 2010, 14:47

 

Przypomnę, ze moje kolumny to RS4000 więc obudowa zamknięta... więc

>charakterystyczny bas i wstęgowy tweeter..

 

 

Miałem nieco większe RS 5000 (bas 25 cm). Zastowałbym CD z łagodna górą. Albo odpowiednie kabelki.

Wstęga dysponuje dużą energią, którą trudno zrównoważyć głośnikami reszty pasma. Stąd czasami odczuwalna jest ostrość, czy przesadna detaliczność w niewielkich skrzynkach. Szczególnie że bas zamknięty nie zabuczy, nie przeciąga (i tym samym nie "przesłania" góry).

Dlatego wybieram większe skrzynie - podłogowce ze wstęgami (dodatkowo na średnicy).

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7648-100003195 1274792272_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Zuk Zuk za podpowiedź zatem jaki cd-k grający solidnym basem i łagodną górą w podanym zakresie cenowym polecacie? Czy Pioneer PD-9300 lub PD-8500 lub PD-9700 byłyby odpowiednie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

kup cd yamahy 5... z układem probit, gra sympatycznie, będzie pasował do piecyka i ma mniej niż 20 lat wiec powinien jeszcze wytrzymać.

kosztuje niewiele więc ryzyko niewielkie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..ale pozostałe walory brzmieniowe są bezdyskusyjne myślę.. zobaczymy, przykręcę regulację wstęgi na 0. Jeśli zdobędę któregoś ze wskazanych cd-ków to wydaje mi się że rozsądnym pomysłem byłoby rozważenie wymiany piecyka na coś o klasę wyżej..ale i tu potrzebowałbym porady. Kolumienki zostają to pewne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..ale pozostałe walory brzmieniowe są bezdyskusyjne myślę.. zobaczymy, przykręcę regulację wstęgi na 0. Jeśli zdobędę któregoś ze wskazanych cd-ków to wydaje mi się że rozsądnym pomysłem byłoby rozważenie wymiany piecyka na coś o klasę wyżej..ale i tu potrzebowałbym porady. Kolumienki zostają to pewne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

OK, Yamaha AX700 idzie na sprzedaż.. CD-k jaki zakupiłem to Yamaha cdx-1050. Mając na uwadze ostrawe Infinity jaki wzmacniacz w okolicach do 1000 zł niemodyfikowany moglibyście polecić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.