Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio GS20 vs DALI IKON 6 vs. EPOS M22


tjakubik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zastanawiam się czy wymiana DALI IKON 6 - połączonych do ROKSAN Caspian Mk1 na Monitor Audio GS20lub EPOS M22 przyniesie zmianę na lepsze? Słucham każdego rodzaju muzyki, lubie ladna glebie, dobry bas, szczegółowość odtwarzania i naturalność instrumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem żadnych z w/w ale Monitor Audio GS 20 to dużo wyższa klasa niż pozostałe.

 

Ale musiałbyś wszystkie porównać podczas odsłuchów i wybrać które dźwiękowo Ci pasują.

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw ktore lepiej zagraja gs20 cz m22. Mialem MA S6 teraz gram na eposach es22 i roznica jest duza. No ale seia S to nie to co GS:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana na kolumny MA serii GS to duży krok do przodu pod względem jakości dźwięku, chociaż czy charakter kolumn będzie optymalny dla Ciebie, musisz sam odsłuchać. Do powyższych modeli proponowałbym jednak dorzucić jeszcze Dynaudio serii Focus.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Monitor Audio GS 20. Koniecznie trzeba przesłuchać te kolumny przed kupnem. Słuchałem ich z jakimś zestawem Arcama. Zepełnie nie było basu. W recenzjach też spotyka się takie opinie. Słuchałem na tym zestawie Dark Side of the Moon, rozdzielczość i dobra lokalizacja źródeł pozornych utkwiła mi w pamięci, ale brak basu dla mnie przekreślał te monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjakubik

 

Co Kolega rozumie przez pojęcie "dobry bas"?

Bo jeśli lubisz brzmienie ciepłe i miśkowate w dolnym paśmie MA powinnien Ci się spodobać. Eposy natomiast są równiejsze brzmieniowo z lepszym środkiem, ale nie mają takiego dołu, mnie one bardziej odpowiadają - to dobre, kulturalnie grające kolumienki.

Jeśli jesteś z Łodzi weź też pod uwagę AA phoebe III. Inna liga jeśli chodzi o sposób prezentacji muzyki :)

 

PS. I wymień ro źródło! ;)

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Ja polecam ci gs20 sluchalem tych kolumienek z roskanem kandy 2 i dla mnie zagraly naprawde super. Nie slyszalem lepiej grajacego zestawu jak narazie. Testowalem rozne typy muzyki od jazu do ciezkiego rocka

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem GS20 chyba z Rotelem i powiem że w tych kolumnach jak dla mnie to basu jest troszkę mało oczywiście jak dla mnie ale w innym zestawie moze być inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irek1968, 22 Maj 2010, 20:56

 

>Zgadzam sie z kolegą . Mam te kolumny i uważam że są b. dobre , polecam posłuchać ich np . z

>kompletem Ayona

 

witam

 

a dokladnie to jakiego ayona proponujesz i czy wlas ie na nim sluchasz swoich Gs?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayon Orion i Ayon cd - 07 , mimo że najtańszy z tej firmy ( oczywiście cena mimo to jest dosyć wysoka ... ) ale warto , dźwiękowo jest czymś niepowtarzalnym , muzyka przez duże P . Słuchałem droższych klocków i nie słyszałem poprawy a wręcz np. w przypadku droższego Accuphase dzwięk był gorszy , nie tylko moim zdaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irek1968, 23 Maj 2010, 12:37

 

tez mysle ze do gs bardzo dobra lampa to moze byc wlasnie to, wlasnie mam na odsluchach co prawda prima lune wersje podstawowa ale lepiej brzmi niz acu e-250 za 15tys, wiec jestem na etapie poszukiwan lampy ale jakiejs zeby leszcze lepiej zagrala niz prima luna ale zeby nie kosztowala fortuny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm niestety coraz częściej się zdarza, że ludzie zamiast odpowiadać na treść tematu zaczynają go modyfikować po swojemu :( Kolega, który założył wątek pyta, czy wymiana kolumn X, na Y bądź Z da poprawę...? A wy o lampach?!

 

Czytajcie ze zrozumieniem, od taka sugestia! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz sie ze swoim sprzetem na odsluch - jedynie to da Ci sensowna opodwiedz na stawiane przez Ciebie pytanie a nie teoretyczne gdybania forumowiczow.

To tak jakbys pytal czy wygodnie sie chodzi w butach marki X o rozmiarze Y osoby Z o ktorej nic nie wiesz.

Jednemu bedzie wygodnie, drugi nigdy ich nie zalozyl ale oczywiscie jako znawca tematu udzieli Ci swojej rady, trzeci powie ze kiepskie bo...byly na niego za male.

Idz i przymierz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Epos M22 i powiem, że te kolumny ciągle są ograniczane przez wzmacniacze Ile testowanych wzmacniaczy tyle dźwięków. Niedawno czytałem recenzje, które stwierdzają, że są to naprawdę rewelacyjne kolumny, które potrzebują naprawdę bardzo dobrego wzmacniacza i ciężko o konkurencje w klasie cenowej.

Najlepszym sposobem na wybór kolumn w Twoim wypadku będzie porównanie, albo zdanie się na recenzje. Myślę, że z Caspiankiem można już poszaleć, ale zawsze można lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov ma rację; eposy potrzebują bardzo wydajnego wzmacniacza, gdy go dostaną rewanżują się pięknym brzmieniem. Kiedys grały u mnie z Jolidą 1510RC i polecam takie połączenie. Teraz z accuphasem grają jeszcze lepiej i pokazują naprawdę duuuuuuuuuużo.

Ale uwaga wyższa srednica jest w nich wyostrzona i trzeba uważac z doborem okablowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się mikson, w przypadku osób posiadających teoretycznie "słabe" wzmacniacze (GC) takie poszukiwania teoretyczne prowadzą pierw do frustracji, później do zgłębiania zakładki DIY gdzie kółko się zamyka. Moim zdaniem to temat do zweryfikowania. Przepraszam za OT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchałem jednych i drugich, i jeszcze paru innych, Ikony6 też znam.

GS20 dadzą Ci więcej misiowatego basu i więcej frajdy ze słuchania, właściwie one wszystkiego mają więcej. Mi się to podoba (w końcu kupiłem) ale musisz posłuchać bo nie każdemu przypadnie do gustu taki sposób gry.

M22i to w sumie półeczka niżej ale mają nieco bardziej naturalny środek, również uważam że to świetne kolumny.

Jedne i drugie potrzebują w miarę mocnego wzmaka, ale bez przesady - spawarka tu nie jest potrzebna. Jedne i drugie doskonale napędził mój słabowity Myryad Z140 (60W/8om, 100W/4om). Oczywiście, dasz im więcej to zagrają lepiej, ale nie ma tu już przepaści.

Tu masz moje wrażenia z odsłuchów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pzdr,

Asiki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.