Jump to content
IGNORED

Pomoc w doborze kolumn do zestawu Advance Acoustic Map 101 / Mcd 200.

henryk.t

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Zakupiłem zestaw stereo Advance Acoustic MAP101/MCD200/MAT601, obecnie zestaw podłączony jest do głośników KEF C7, wszystko przewodami z Audionovy.

Dźwięk jest bardzo miły, szczególnie jeżeli chodzi o detale, wysokie tony, przestrzeń..

Proszę o pomoc w doborze kolumn podłogowych do tego zestawu w granicach do 3tyś.zł, takich kolumn w których będzie dobry, kontrolowany, nie buczący bas. Kolumny które posiadam maja go zdecydowanie za dużo i za bardzo buczy. Próbowałem już odstawienia od ściany i zatkania bas refleksu ale to za mało.

Początkowo myślałem o KEF IQ50, MA BR5, Acoustic Energy Aegis Neo 3.....

Przesłuchiwałem KEF IQ 50, w sklepie i było nieźle, na. Załączam rozkład pomieszczenia.

Co szanowne grono mi doradzi?

Pozdrawiam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zanim kupiłem harmana, poważnie zastanawiałem się nad AA 101, odsłuchiwałem go dokładnie z Twoim cdkiem na wielu kolumnach. Osobiście (może to zboczenie:) dźwięk z kefów leżał mi bardzo, zaskakująco - bardziej z Q1 niż z IQ50 (bardziej konkretny, troszkę miałem wrażenie, że AA łatwiej napędza podstawkowce). W budżecie można zmieścić się do 2000 z podstawkami porządnymi, a zostanie jeszcze tysiak na... gramofon projecta. ( Ten AA 101 ma całkiem sympatyczne wyjście phono ).

Pozdrawiam,

R.

Co do tego zestawu, miałem okazję go posłuchać. Jak za tą cenę, gra całkiem nieźle. Małe zgrabne, a potrafią nieźle zagrać, czysty, szczegółowy, neutralny dźwięk. Nisko schodzący bas, nie buczący, nie ciągnący się. Polecam samodzielne odsłuchy, jak masz możliwości.

Witam.

Przyznam szczerze, że z ciekawością czekałem na Twoje odczucia co do tych akkus'ów.

Niegdyś nawet rozważałem ich zakup, ale stanęło na V1.

Całkiem niedawno, przez blisko miesiąc napędzałem moje akkus'y MAP'em 101 i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony - przy dobrze nagranych płytach wrażenia bardzo ok.

• 4 months later...

Cały czas szukam. I już sam nie wiem. Odsłuchiwałem tej konstrukcji akkusa którą podałem wcześniej w linku, ale jakoś ten bass taki "pudełkowaty"...

Hej

zakupiłes jakies kolumny do zestawu AA MAP 101 + MCD 200...ew. które z "odśłuchu wypadły" najlepiej....

ciekaw jestem bo sam posiadam ten zestaw i napedza to kolumny ELAC ELR 4000 II /ELR 125/

Pzdr.

S.

Hej

zakupiłes jakies kolumny do zestawu AA MAP 101 + MCD 200...ew. które z "odśłuchu wypadły" najlepiej....

ciekaw jestem bo sam posiadam ten zestaw i napedza to kolumny ELAC ELR 4000 II /ELR 125/

Pzdr.

S.

Tak,zakupiłem AKKUS-y X3. Piękny dźwięk, przestrzeń i stereo.

Troszkę za mało mocy ma ten MAP101, muszę go rozkręcać do 40 (skala siły głośności do 63) aby było dynamiczniej.

Obecnie zastanawiam się nad MAP102

pozdrawiam

Tak,zakupiłem AKKUS-y X3. Piękny dźwięk, przestrzeń i stereo.

Troszkę za mało mocy ma ten MAP101, muszę go rozkręcać do 40 (skala siły głośności do 63) aby było dynamiczniej.

Obecnie zastanawiam się nad MAP102

pozdrawiam

X3 maja nie za duża skutecznośc może dlatego potrzebują wiekszy prąd.....

ja mam podobnie przy moich elac-ach....dopiera sie cos dziać po 40.....hehe

miałes możliwosc podkręcenia na maxa tego wzmaka przy akkus-ach...ja na maxa moge dojśc do 55-58 zalęzy od "dynamiki płyty"

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.