Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz CD zagra tak jak gramofon?


rmgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... dzięki za wpisy. Trochę to frustrujące, że po osiągnięciu nirvany A , przychodzi nirvana B, potem C, a na horyzoncie jeszcze wiele.....

 

Nic to, wracam do słuchania Cassandry Wilson z czarnego krążka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jakbyście postawili sobie w domu JBL Everest, to przestalibyście dywagować czy cd czy analog. Problem leży gdzie indziej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amator51

 

Czytaj ze zrozumieniem; Pytanie zasadniczo brzmi ''jaki cd zagra jak gramofon''... nie, co jest lepsze i tu moja odpowiedz jest prosta - jak powyżej napisałem. Jeżeli już piszesz o jakości, to zgodzę się analog ma przewagę, ale tak jak CD ma słabości, analog jest również obarczony wadami- kołysanie dźwięku, , trzaski po pewnym czasie i to w kategorii bezwzględnej,dopasowanie wkładki do przedwzmacniacza co zwiększa koszta, tego się nie ominie, również funkcje użytkowe- na pewno to wszystkie ''wady'' w wyższej klasie można zneutralizować. Przez swój wpis chciałem zaznaczyć, że w tanich gramofony choć odbiór muzyki jest nieporównywalnie lepszy(ta sama kategoria cenowa) to z cd-ka (cyfra) daje sie przeważnie usłyszeć znacznie lepszy ''dół''podkreślam ta sama kategoria -szczególnie tanie... także coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A co w temacie można polecić? Poza wspomnianym CEC-em 53 poleciłbym CEC 51XR. Pewno można go dzisiaj mieć za 3000 pln, mało używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z tobą randez vous,mam takie wrażenie ,że kopie analogów oddają ogólny charakter brzmienia czarnych płyt.Ja utrwaliłem część swojej kolekcji analog na CD-R Audio i brzmi to fajnie,czy lepiej?Nie do końca,choć trzaski robią klimat :)Kiedyś poruszyłem ten temat,przy okazji dyskusji o płytach nagrywanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase dp-78, przed kupieniem porownywalem u dystrybutora bezposrednio z gramofonem Transrotora (nie pamietam dokladnie ktory to model, ale cos w okolicach FatBob-a) i ku mojemu zdziwieniu dzwiek z CD spodobal mi sie bardziej niz z winyla (porownanie bylo na tym samym wydaniu plyty Stockfischa na CD i winylu).

W ten sposob stalem sie posiadaczem dp-78 i nie predko go zmienie :)

 

pozdr

slvn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slvn

Trochę to nie miało sensu bo to jednak jest ten sam materiał cyfrowy na wejściu. W ogóle Stockfish to nie materiał na porównania. To takie audiofilskie pierdoły:) Parę razy testowałem analog-LP z analog-remaster-CD. Generalnie było różnie ale nie lepiej na Vinulu.

Jeszcze raz ponawiam propozycję. Ma ktoś fajne vinyle, pierwsze tłoczenie? Może coś znajdę w swojej płytotece CD do porównaia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniany, 22 Maj 2010, 19:54

 

>Nie każdy ma studio w domu, dobrze ze nie poleciłeś nagrać płyty i wydać jej zarówno jako winyl jak

>i CD

 

nie każdy, jak widać wszystko rozumie :) pisałem o zgraniu LP na CD-RW... Chociażby na kompie... To chyba może zrobić każdy ?!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden - inna konstrukcja inny sposob zapisu odczytu wiec inny charakter dzwieku i tyle - jesli lepszy to coz poradzimy jest to przeszlosc i tyle na razie mamy cyfrowy zapis moze kiedys wejdzie nowa technologia wtedy nalezy sie spodziewac nowego charakteru a tak to mamy tylko lepsze gorsze brzmieniowo to samo (cd i cyfrowego zapisu nie przeskoczymy w formacie cd;p)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrywanie LP na CD to taka sama ściema jak zgrywanie LP na half track 38cm/sek - przerobione i nirwana poszła w p.zdu

dźwięk monolit ma być odwzorowaniem LP ktoś pisał? - chyba się autorowi coś...

stosunkowo blisko dźwięku analogowego jest odtwarzanie ze starego brzydala Quad67 ale to tylko udawanie;

LP i CD to dwie różne bajki dla różnych odbiorców

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Słuchałem tego poniżej i gra podobnie jak CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie podpiac sie do watku i zadac pytanie.U mnie dwa gramofony Ariston Pro 1200 i JVC al55 Obydwa graja jak ................o wiele gorzej jak moja CD. Gramiaki podpinam do NAD PP2 I C370 kable qed efekt???Koszmar graja jak by kolmunu zasloniete kocem nadmiar basu zero gory reszta do bani. Zaznaczam ze nie mam doswiadczenia w ustawieniach gramofonow itp. wiec jesli mozna prosze o pomoc( wyjasnienia Lopatologia:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek67 - właśnie, właśnie, a gdzie najistotniejsza część - "Nieprawda. Słuchałem tego poniżej i gra podobnie jak CD." - ale do jakiego CD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest w takim charakterze jak CD. Twardy, solidny dźwięk z mocnym basem. Zero analogowego charakteru. Konkretnie to był porównywany z Gryphonem CDP-1 u Jozwy ze dwa lata temu. Dźwięk podejrzewam jest taki ze wzgledu na kamienną płytę z której jest zbudowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie dźwięk z CD trzeba by mocno zepsuć :) żeby zagrał tak jak z LP, ale jako ktoś lubi zniekształcenia to czemu nie, ale brednie o wyższości LP nad CD to można w sekcji analog spokojnie opowiadać...

równie dobrze można dowodzić wyższości furmanki nad samochodem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak czytam takie wątki, przypomina mi się historia, jak rok temu Mirek Potempski kupił gramofon za 170.000zł i porównał go do swojego dzielonego EMMa ...

 

Finał był taki, ze już po tygodniu gramofon był na sprzedaż :-)

 

To jest ten moment, w którym teoria 'forumowa' spotyka się z praktyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę,że jednak pytanie kolegi jest trochę niefortunne i w zasadzie nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi.Obydwa formaty LP i CD stworzono do odtwarzania muzyki.Różnią się diametralnie.Najważniejsza różnica to rodzielczość jaką dysponują,tzw.możliwość oddania ilości natężeń dźwięku,w uproszczeniu.Tu przewaga analogu jest niezaprzeczalna.Cel jest ten sam,jak najwierniej odtworzyć zapisaną muzykę.Tu pojawia się kolejny problem,zapis!?Wiadomo dobre Cd na odpowiednim materiale obroni się przed LP i odwrotnie.

Problemem są standardy zapisu,sposób nagrywania(tłoczenia LP też)mastering i jakość produkowanych nośników.Do tego dochodzą takie kwestie,jak żywotność nośnika.Nawet płyta CD się starzeje,z każdym odtworzeniem!Może za krótko żyjemy,żeby to usłyszeć,jednak tego dowiedziono:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszący w wątku Koledzy nie poruszyli - moim zdaniem zasadniczej - kwestii. Załóżmy, że każdy gramofon zagra lepiej od CD. Skąd jednak brać nowe płyty ? - np. wzorcowe wydanie Bacha na CD kosztuje 2.5 k$. Ile by kosztowało takie samo nowe wydanie na LP? (załóżmy, że byłoby dostępne) i gdzie je kupić ? Przymierzałem się do dobrego gramofonu, ale dla tej przyczyny dałem sobie spokój. Kupię sobie gramofon średniej klasy po to, żeby słuchać płyt z mojej młodości, bez nadziei na dobre nowe nagrania na LP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rendez vous, 23 Maj 2010, 20:56

>generalnie dźwięk z CD trzeba by mocno zepsuć :) żeby zagrał tak jak z LP, ale jako ktoś lubi zniekształcenia to czemu nie, ale brednie o wyższości LP nad CD to można w sekcji analog spokojnie opowiadać<

 

pomijając, że brednie to właśnie ty - wytrawny audiofilu - produkujesz, pewnie nie zauważyłeś, że nikt tu nie sili się na subiektywne porównywanie standardu CD do LP bo nie to jest tematem wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega meloman ma całkowitą rację! Zgadzam się z nim.Osiągalność tytułów na LP jest za mała,dużo płyt na rynku to śmieci.Owszem są nowe tłoczenia,aktualne tytuły na specjalnym vinulu itd.Ja min. dlatego wycofałem się z analogu.Pomijam,że LP po kilku przesłuchaniach już się mocno zużywa.Ostanio szukałem kilku wykonawców na LP i ? Brak :) Tak naprawdę nie ma co robić zamętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że nie ma wielu tytułów, nie było też moją intencją rozpoczynanie wojny o wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.

 

Faktem niezaprzeczalnym jest jednak, że to dwa odmienne charaktery brzmienia, chciałem się dowiedzieć od Was, który cd jest podobny i parę propozycji mam.

 

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

>rmgdansk

 

Obawiam się, że z przyczyn obiektywnych trudno taki znaleźć. Prawdopodobnie można tak przygotować sekcję wyjściową z CD żeby przypominała kiepski gramofon, tylko po co.

Natomiast w domenie gęstych formatów można uzyskać dźwięk jak z LP. Absolutnie referencyjne źródło analogowe nagrane w rozdzielczości 24/192 odtworzone z pliku jest nie do odróżnienia.

 

Nasz kolega rendez vous miał rację z tym zgraniem tylko formaty i nośniki mu się pomyliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest, vasa:)

 

Przed chwilą zakupiłem taki album online (dobra, dwa albumy, nie mogłem się powstrzymać:) i faktycznie brzmi to miodniej niż CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

rendez vous, 23 Maj 2010, 20:56

 

>generalnie dźwięk z CD trzeba by mocno zepsuć :) żeby zagrał tak jak z LP, ale jako ktoś lubi

>zniekształcenia to czemu nie, ale brednie o wyższości LP nad CD to można w sekcji analog spokojnie

>opowiadać...

>równie dobrze można dowodzić wyższości furmanki nad samochodem

 

Wyręczę rocha :)

 

Do moderacji

 

Czy xyz ma w dalszym ciągu zakaz pisania w cudzych wątkach? I czy przypadkiem nie ma zakazu w ogóle pisania na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zawsze jak czytam takie wątki, przypomina mi się historia, jak rok temu Mirek Potempski kupił gramofon za 170.000zł i porównał go do swojego dzielonego EMMa ... <

 

na szczęście jakość dźwięku i zadowolenie ze słuchania nie zależą od wydanej kasy w sposób liniowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.