Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz CD zagra tak jak gramofon?


rmgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

dziś, w podobnej klasie dźwięku, gramofon wyjdzie drożej bo weszły na rynek tanie dacki, dźwiękiem doganiające droższe CD

do tego porządne winyle osiągają chore ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając, że po nagraniu winyla na cd mamy materiał analogowy na cyfrowym nośniku, jak piszą - to samo, należy pamiętać, że w tor odtwarzania, oprócz pre gramofonu użytego przy nagrywaniu, wchodzi dodatkowo dac; i co - nic nie wnosi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>dziś, w podobnej klasie dźwięku, gramofon wyjdzie drożej bo weszły na rynek tanie dacki, dźwiękiem doganiające droższe CD

do tego porządne winyle osiągają chore ceny >>>

 

Stąd logiczny wniosek, że zamiast kupować zestaw gramofonowy za XXX zł, należy takę kwotę wydać na odtwarzacz kompaktowy. Dziwne, że ktoś jeszcze kupuje gramofony i winyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie z tą Waszą logiką ;-). Nie nabywa się gramofonu po to by grał jak z CD.(czytaj płasko i bez emocji). Więc jest sens kupowania gramofonu i płyt. Kilka lat temu sprzedałem swój kompakt(harman kardon HD dziewięścetcośtam) i kilkaset CD, bo w bezpośrednim porównaniu z thorensem Td 125 mk2, mój HK grał jak syntezator Casio. Fakt, że za 3 tys. kupując nowy sprzęt analogowy nie będzie wystrzału (gramofon, wkładka, pre), ale przecież pozostaje przeogromny rynek wtórny, gdzie 3tys. można bardzo rozsądnie wydać. (proszę mnie nie pytać o konfigurację : - ). Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Elberoth, 23 Maj 2010, 21:01

 

>Zawsze jak czytam takie wątki, przypomina mi się historia, jak rok temu Mirek Potempski kupił

>gramofon za 170.000zł i porównał go do swojego dzielonego EMMa ...

>

>Finał był taki, ze już po tygodniu gramofon był na sprzedaż :-)

>

>To jest ten moment, w którym teoria 'forumowa' spotyka się z praktyką.

 

Co wynika z takiego postu?kompletnie nic!Wiemy tyle,że kol Potemski kupił drogi gramofon i za tydzień wystawił go na sprzedaż.Nie wiemy nawet z czego składał sie ten set-up(wkładka,ramię,pre)ba nie wiemy nawet,czy gramofon został poprawnie skalibrowany a w końcu w ogóle podłączony,wiemy natomiast,że wydał 170 tyś co kompletnie o niczym nie przesądza.A teraz uwaga,pamietam kolegę Kowalskiego,kupił gramofon z 130 tyś,napęd DCS Scarlati,waraz z DAC Scarlati po tygodniu wystawił na sprzedaż,to jest moment,w którym forumowa bufonada spotyka się z praktyką.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>harman kardon HD dziewięścetcośtam) i kilkaset CD, bo w bezpośrednim porównaniu z thorensem Td 125 mk2, mój HK grał jak syntezator Casio >>>

 

Mogę spytać, ile kosztował cały zestaw z Thorensem 125? Nie można porywnywać średniego CDP z legendarnym gramofonem, który potrzebuje na dodatek super wkładki + pre, prepre itd.

 

"Nie będę już jeździł samochodem, bo mój Maluch przegrał z motocyklem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gramofony, można było kiedyś nabyć za grosze. Z Niemiec. To konstrukcja z lat 70!!. Nawet dzisiaj go dostaniesz za mniej więcej 1300 zł nawet z ramieniem i plintą sme!!!. Aukcje na ebayu uk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Dolicz przesyłkę, igłę, preamp RIAA (ew. preamp do MC) , preamp liniowy + dodatkową parę interkonnektów.

 

Ciekawe, ile kosztował zestaw, który pokonał tego Harmana Kardona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"" Dziwne, że ktoś jeszcze kupuje gramofony i winyle. ""

 

no dziwne ale prawdziwe, my ludzie mamy ciekawy sposob dzialania opierajacy sie na wlasnym "wymysle" a dokladnie: cos sobie tworzymy w glowie co naszym zdaniem ma okreslona wartosc i taka wartosc przypisujemy tej rzeczy...

 

w zwiazku z tym nawet najgorzej nadajacy sie sposob odtwarzania dzwieku bedzie mial zwolennikow a najlepsze rozwiazanie przeciwnikow... (oczywiscie odwrotna sytuacja tez bedzie miala miejsce)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>w zwiazku z tym nawet najgorzej nadajacy sie sposob odtwarzania dzwieku bedzie mial zwolennikow a najlepsze rozwiazanie przeciwnikow... (oczywiscie odwrotna sytuacja tez bedzie miala miejsce)>>>

 

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Fakt, że za 3 tys. kupując nowy sprzęt analogowy nie będzie wystrzału (gramofon, wkładka, pre), ale przecież pozostaje przeogromny rynek wtórny, gdzie 3tys. można bardzo rozsądnie wydać. (proszę mnie nie pytać o konfigurację : - ). Pzdr.>>>

 

Za 3 tys na wtórnym można kupić bardzo zacne CDP. Np taki Marantz 17 KI chodził jeszcze taniej. Być może zestaw gramofonowy ma większy potencjał - ale za jaką cenę (łączną)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się (no, może jest w tym trochę kokieterii, ponieważ trochę się spodziewałem, co nie znaczy, że chciałem) takiej zagorzałej dyskusji o wyższości jednej formy nad drugą, czy w ogóle zasadności słuchania gramofonu.

 

Jeśli chodzi o porównania w podobnej klasie cenowej - proszę porównać sobie advance acoustic 101 z cd z tej serii za 1000 i z projectem debut za 1000. - cenowo - identycznie. Brzmieniowo - przepaść.

 

Ktoś napisał, że sprzedał wszystko i zostawił gramofon Thorens. Jestem w stanie to zrozumieć...

 

Ktoś pisze, że ceny winyli są chore. A ceny dobrych CD są tak bardzo tańsze ? Bez przesady...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>futu

no dziwne ale prawdziwe, my ludzie mamy ciekawy sposob dzialania opierajacy sie na wlasnym "wymysle" a dokladnie: cos sobie tworzymy w glowie co naszym zdaniem ma okreslona wartosc i taka wartosc przypisujemy tej rzeczy...

 

To prawda ale jest to również broń obosieczna. Z Twojego wpisu wnioskuję, że jesteś przeciwnikiem winyli a Ci, którzy widzą jego wyższość opierają się na własnym "wymyśle". Poprosiłeś mnie o linka do strony jaką podałem parę postów wyżej aby sobie porównać?

 

Ja zauważyłem przewagę winyla na gramofonie Unitra Fryderyk z 20 letnią wkładką w porównaniu do Marantza CD-67SE. Bas był gorszy, tony wysokie męczące ale ogólna muzykalność i jakaś taka prawdziwość instrumentów nie do powtórzenia na CD (może droższe CD to potrafią). Skłoniło mnie to do wejścia w winyle, jestem na progu dopiero :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ktoś pisze, że ceny winyli są chore. A ceny dobrych CD są tak bardzo tańsze ? Bez przesady..."

 

Miałem okazję porównać Pink Floyd - The Wall robione przez MSFL na CD z winylem tłoczonym w polsce.

Dźwięk z CD był dokładniejszy, co z tego skoro bardziej muzykalny był winyl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Project Debut jest bez porównania lepszy. Mogę spytać, ile kosztuje CAŁY ZESTAW - z igłą, preampami itd? Model III ma kiepską igłę Ortofona, a kosztuje 990 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rmgdansk

 

oj tak, tak, czasem kilkakrotnie

też chętnie zostałbym z samym Th ale doszedłem do wniosku, że jak mam słuchać współczesnych winyli, tłoczonych z cyfrowej matki to może nie

i Th służy do płyt z lat do 80-tych; późniejsze to głównie digital master recording, daty, sraty, muza na raty - już mniej kaleczy dobry dac a lampowym analogiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul 67 - zgadzam się - sam mam niskobudżetowy zestaw a w ostatnim roku zakupiłem 3 metry LP /wcale nie są takie drogie !/ bo dźwięk z gramofonu bardzo mnie rajcuje...

rmgdansk - uderzyłeś w stół i nożyce się odezwały :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia można i kupić zacne cd z drugiej ręki w tej kwocie. Ja wolę gramofon, bo z pewnością gorzej od CD nie gra. Gdyby tak było, to już dawno tylko w muzeum można by je było zobaczyć. A niektórym nawet gra i lepiej...choć to subiektywna opinia i należy ją rozpatrywać wyłącznie poprzez osobiste preferencje. Mnóstwo dobrej muzyki życzę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a f-ma Project powinna sobie w łeb palnąć jak po 50-ciu latach wyprodukowali coś takiego co Thorensom na twardym zawieszeniu (111, 124 itp.) do pięt (dźwiękiem) nie sięga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>mamel,

"...późniejsze to głównie digital master recording, daty, sraty, muza na raty - już mniej kaleczy dobry dac a lampowym analogiem..."

 

Jestem przekonany, że niepotrzebnie się uprzedziłeś do wszystkich współczesnych tłoczeń. Zresztą, część cenionych za jakość dźwięku płyt z okresu przed załamaniem się vinylu pod koniec lat 80-tych, była wykonywana już tylko i wyłącznie w technoligii cyfrowej. Na przykład, taką płytą, w której analogowy jest tylko nośnik, jest "Brothers in arms" Straitsów.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toptwenty, 24 Maj 2010, 20:32

 

>>jazzga

>

>Gramofon może i gra lepiej od CD, ale ILE toto KOSZTUJE w zestawie?

 

Na pewno mniej niż myślisz, serio:)Nawet do 1000 się wyrobisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul-67.

 

Hmm... Poproszę o przykład, bo może się mylę. Mój Thorens z niezłymi dodatkami 15 lat temu przegrał z nędznym no-name CDP, który kosztował 5 razy mniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego większość sobie wyobraża,że taki gramofon musi kosztować kilkanaście tysiaków, aby pobić CD?Płyta kompaktowa to kiepski wynalazek i dziś pewnie się wstydzą prezenterzy radiowi, którzy udowadniali jego wyższość nad LP.Tak ich zauroczył swego czasu nowy wynalazek ,że rzuciło im się na uszy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.