Skocz do zawartości
IGNORED

Jakiego zegarka teraz używacie?


mirfak

Rekomendowane odpowiedzi

Było już o tych bulach finansowych przy zakupie zegarka i ja nie rozumiem, że można takowe mieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arturp napisał:

po co nosić zegarek na ręku

Ja się czuję goły jak nie mam zegarka. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też , choć 2,3 dni w miesiącu jak mam humor to nie zabieram zegarka do roboty wtedy nie pracuję na zegarek,czas , ale żeby było zrobione 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, il Dottore napisał:

poza swoim zakompleksieniem

Moim? Najpierw achy i ochy nad tą plastikową pseudo Omegą, potem pienia zachwytu nad równie plastikowymi Casio, ale to jakoby ja mam kompleksy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Seth_A_Rider napisał:

Kupno zegarka powinno być zaplanowane, długo wyczekiwane i bolesne finansowo.

Jeśli za planowanie i wyczekiwanie uważać "polowanie" na konkretny model w odpowiednim stanie i cenie to mogę się zgodzić. Z tą bolesnością już mniej, bo w końcu od początku tej zabawy wiadomo, że to nie będzie koszt jednej przyzwoitej kolacji jak w przypadku fajnego dżiszoka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy umniejszać firmie Casio, gdyż jest to firma japońska z wieloletnią tradycją i mająca zegarki kierowane dla różnej klienteli. Te w obudowach plastikowych też potrafią być bardzo drogie i nie są wykonane z byle jakiego plastiku. Droższe i najdroższe wykonane są z tytanu, który przechodzi specjalną obróbkę cieplną (tlen i azot), lub ze złota, który to materiał podlega obróbce wielokrotnego kucia. Ale koperta i bransoleta to jedno, a dopracowany pod każdym względem mechanizm, z ilością funkcji sumarycznie rzutuje na  wyjściową cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MSki

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, il Dottore napisał:

Ja się czuję goły jak nie mam zegarka. 🙂

To spodnie załóż a nie zegarek  😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, arturp napisał:

To spodnie załóż a nie zegarek  😉

Mogę być bez spodni ale zegarek musi być!

1 godzinę temu, Adalbert95 napisał:

Najpierw achy i ochy nad tą plastikową pseudo Omegą, potem pienia zachwytu nad równie plastikowymi Casio, ale to jakoby ja mam kompleksy...

Bo masz! Plastikowa pseudoomega jest jednym z największych hitów sezonu w najbogatszych krajach. Oraz przedmiotem spekulacji. Casio zasługują na zachwyt - czy w metalu czy w plastiku. To są zegarki bez odpowiednika w świecie jeśli chodzi o dostępne funkcje i wytrzymałość. A przede wszystkim obłędnie praktyczne - 100% bezobsługowe. Chcesz podładować - wystawiasz na słońce. Teraz byłem w Polsce z moim dżiszokiem GMWB5000-1. Ma on połączenie z telefonem. Gdy tylko telefon zalogował się do polskiej sieci i pobrał czas - natychmiast czas przeskoczył na zegarku. Nic nie musisz robić. Bajka! Ale można oczywiście hodować kompleksy i wybrzydzać. Jak wolisz, Albercik.

8d8824174263c1cd6a723765814589e4.jpg

A jak chcesz prestiżu, żeby zegarek swoje kosztował, to za 1650 baksów masz kostkę w tytanie pokrytym DLC:

GMW-B5000TVA-1-1.jpg

GMW-B5000TVA-1-DLC-LABEL.jpg

GMW-B5000TVA-1-ANGLE.jpg

GMW-B5000TVA-1-BAND-680x390.jpg

GMW-B5000TVA-BOX.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, il Dottore napisał:

Teraz byłem w Polsce z moim dżiszokiem GMWB5000-1. Ma on połączenie z telefonem. Gdy tylko telefon zalogował się do polskiej sieci i pobrał czas - natychmiast czas przeskoczył na zegarku. Nic nie musisz robić. Bajka! Ale można oczywiście hodować kompleksy i wybrzydzać. Jak wolisz, Albercik.

Zapewne dla ciebie przestawienie zegarka na inny strefę czasową to wyzwanie przekraczające twoje możliwości. Dla mnie nie. I tyle o hodowaniu i wybrzydzaniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adalbert95 napisał:

Zapewne dla ciebie przestawienie zegarka na inny strefę czasową to wyzwanie przekraczające twoje możliwości.

Sztuką jest nie zrobić tylko żeby samo się zrobiło.

Albercik, jak chcesz naprawdę zaspokoić snobizm a mieć totalnie funkcjonalny i bezproblemowy zegarek, to może MR-G w tytanie i złocie? Jakieś superstopy, kilka razy twardsze od zwykłego tytanu, bezel z Cobarionu, kosmiczna technologia - nikt tego nie oferuje, tylko Casio.

Za 4000€ możesz sobie kupić. 🙂

MRG-B5000-VIDEO-REVIEW.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MSki napisał:

Nie należy umniejszać firmie Casio

Ale też nie ma żadnego powodu by ją gloryfikować i uważać za nie wiadomo co, bo robi czy zrobiła jedną serię w złocie.

 

Godzinę temu, MSki napisał:

Te w obudowach plastikowych też potrafią być bardzo drogie i nie są wykonane z byle jakiego plastiku. Droższe i najdroższe wykonane są z tytanu, który przechodzi specjalną obróbkę cieplną (tlen i azot), lub ze złota, który to materiał podlega obróbce wielokrotnego kucia.

Drogie plastikowe to robi Richard Mille, nie Casio. Każda koperta, każdego zegarka ze złota jest wielokrotnie kuta i to od zawsze, a marketingowe banialuki o specjalnej obróbce cieplnej tytanu tlenem i azotem to dla tych co o obróbce tytanu nie mają bladego pojęcia. I tyle...

7 minut temu, il Dottore napisał:

kosmiczna technologia

Takie masz pojęcie o kosmicznych technologiach materiałowych jak o i o całej reszcie, a więc też ten tego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adalbert95 napisał:

Takie masz pojęcie o kosmicznych technologiach materiałowych jak o i o całej reszcie, a więc też ten tego...

No to pokaż mi inną firmę stosującą Cobarion w kopertach. 🙂

Dla ułatwienia - nie znajdziesz. 🙂 Tylko Casio jest firmą odpowiednio zaawansowaną technologicznie. Zawsze możesz zapukać do drzwi salonu Casio:  MRG-B2000BS za 8000 baksów. 🙂 Nie płacisz za firmę, za nazwę, tylko za ręczne wykończenie, materiały i technologiczne zaawansowanie.

MRG-B2000BS-3A-ANGLE.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak zrobiony przez ''kosmitów'' i technologii pewnie naładowane po zapięcie bransolety 🙂 , mi z takich bardziej przyziemnych to Casio-Honda , 

kiedyś chciałem kupić taki troszkę ''lepszy'' ale jak poczytałem że co kilka lat i tak trzeba zanieść do zegarmajstra na smarowanie czyszczenie regulację itd to mi się odechciało , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adalbert95 napisał:
4 godziny temu, MSki napisał:

Nie należy umniejszać firmie Casio

Ale też nie ma żadnego powodu by ją gloryfikować i uważać za nie wiadomo co, bo robi czy zrobiła jedną serię w złocie.

Ja tej firmy nie gloryfikuję, piszę na jej temat tylko dlatego, że posiadam jeden z jej produktów i dlatego, że cenowo oferuje ta firma aż z nawiązką. I jeszcze jedno i chyba dość istotne, a mianowicie, oferuje zegarki "różnego przeznaczenia", choć wszystkie odmierzają czas.

Już pisałem, ale przypomnę, dla mnie zegarek nie jest lokatą kapitału, bo ten lokuję w kamieniach jubilerskich. Zegarek jest dla mnie przyrządem do odmierzania czasu i ma to robić możliwie najdokładniej, dlatego wszelkiego typy automaty, mechaniki odrzucam, gdyż nie spełniają jednej z najważniejszych funkcji - dokładności chodu.

Przy okazji rozmyślania nad kupnem zegarkiem, a więc jakiej firmy i o jakich możliwościach (Seiko i kilka innych już sprzedałem) brałem też pod uwagę firmę Citizen. Ta firma również produkuje bardzo zaawansowane technicznie zegarki, jednak zdecydowała cena i co za tę cenę dostaję ..wygrało Casio.

I aby była jasność w mojej wypowiedzi, mnie nie interesuje co kto nosi na nadgarstku, lub na sznurku na szyi. Jedne zegarki mi się podobają, inne nie muszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, arturp said:

Zostawiłem w kiblu na stacji benzynowej kiedy myłem rączki po sikaniu . Taka to inwestycja była .😉

Nie bolało przy zakupie, nie dbałeś. Choć mam dużo badziewia z czasow młodości, kiedy pewnych rzeczy nie rozumiałem, to nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby zostawić gdziekolwiek, którykolwiek z moich zegarków. 
 

 

2 hours ago, MSki said:

Już pisałem, ale przypomnę, dla mnie zegarek nie jest lokatą kapitału, bo ten lokuję w kamieniach jubilerskich.

Kamienie jubilerskie warte inwestycji to diamenty powyżej 5 karatów w bardzo dobrym kolorze i czystości. Zabawa w mniejsze jest warta zachodu jedynie wtedy, jeśli jesteś jubilerem i będziesz mógł je ładnie opakować i sprzedać gawiedzi. Polska, jest krajem o zupełnym braku płynności. Sprzedaje sie bezwartościowa sieczka. To są często kamienie, za które w skupie na zachodzie obniża sie cenę szlachetnego złomu. W USA 5$ od kamienia, albo dajesz klientowi śrubokręt, żeby sobie sam je wydłubał.
Zegarki są tańsze i dużo bardziej płynne. Zapisz się w kolejkę u dealera i kup stalowy Rolex Daytona w oficjalnej cenie. Przekraczając próg sklepu, jesteś kilkadziesiąt procent do przodu. W USA kolejki były długie na piec lat. Teraz już nawet nie przyjmują zapisów, ani nie szacują czasu jaki trzeba czekać. Wyjątkiem są ci, którzy kupią kilka niesprzedawalnych modeli.

Dlatego w poprzednim wpisie podkreśliłem, ze jedynie wybrane modele pojedynczych marek są warte zachodu i spełniają wymienione funkcje. Maurice Lacroix na pewno nigdy nie stworzy modelu, który będzie dobra inwestycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seth_A_Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Seth_A_Rider napisał:

Maurice Lacroix na pewno nigdy nie stworzy modelu, który będzie dobra inwestycja.

Amen! Szkoda kasy na Lacroix. Nawet niekoniecznie pod kątem inwestycji ale nic fajnego w ofercie tej firmy nie znajduję dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulysse Nardin - ulubiona marka Sławko Zegarko 😉 - prezentuje nowy design podstawowego nurasa. O wiele bardziej mi się podoba od poprzedniej serii. Bardzo elegancki, zero ostentacji, zero przegięcia. Design niby nowoczesny, a wiele historycznych odwołań. Szkoda, że 42mm. Wolałbym 40mm (gdyby było mnie stać). Cena na stalowej bransolecie Milano 7500 baksów. Sławko wie, co dobre! 🙂

8163-175-7mil-93-ulysse-nardin-diver-42m

1168_UN_Lifestyle_Diver42_5_Hero-large-x

Tu czarny:

un_h1.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fm=jpg&q=55&

w2000_q80.jpg

A tu na bransolecie Oyster.

914663bc02f04a2600b456774323c4c5.jpg&key

56f62b467fe6c05e2d84165e2424e895.jpg&key

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Kamienie jubilerskie warte inwestycji to diamenty powyżej 5 karatów w bardzo dobrym kolorze i czystości. Zabawa w mniejsze jest warta zachodu jedynie wtedy, jeśli jesteś jubilerem i będziesz mógł je ładnie opakować i sprzedać gawiedzi. Polska, jest krajem o zupełnym braku płynności. Sprzedaje sie bezwartościowa sieczka. To są często kamienie, za które w skupie na zachodzie obniża sie cenę szlachetnego złomu. W USA 5$ od kamienia, albo dajesz klientowi śrubokręt, żeby sobie sam je wydłubał.

Nie pouczaj, skoro nie znasz mojej siły nabywczej.

7 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Zapisz się w kolejkę u dealera i kup stalowy Rolex Daytona w oficjalnej cenie.

Ale w jakim celu ? Można znacznie taniej, z drugiej ręki z certyfikatami i nienagannym wyglądem, ale zapytam ponownie, po co mi Rolex Daytona ?

3 godziny temu, il Dottore napisał:

O wiele bardziej mi się podoba od poprzedniej serii.

A mnie nie, ni to nuras, ni elegant, w zasadzie nie wiadomo, co ten model udaje.

 

3 godziny temu, il Dottore napisał:

Szkoda, że 42mm. Wolałbym 40mm (gdyby było mnie stać).

Gdybyś nawet dostał go w prezencie, to za wymianę jakiejś części i gruntowne spa (po gwarancji, no chyba że dostajesz dożywotnią) płacisz za usługę u majstra jak za nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MSki napisał:

Gdybyś nawet dostał go w prezencie, to za wymianę jakiejś części i gruntowne spa (po gwarancji, no chyba że dostajesz dożywotnią) płacisz za usługę u majstra jak za nowy.

Majstra mam za free, tylko za części płacę, kolega myśliwy ma zakład zegarmistrzowski. 🙂

Gwarancja na Ulysse Nardin jest w tej chwili 5 lat. Tutaj nie zrujnujesz się na części bo werk to modyfikowana Sellita, także popularny i dostępny mechanizm.

Ale fakt - Oris za 1000€, po gwarancji poszła mi koronka, naprawa u producenta 300€, także z takimi zegarkami lepiej nie mieć przygód. A Casio - wywalasz i kupujesz nowy. 🙂 Tylko jakoś żaden skurczybyk nie chce się zepsuć. Ani mój ani żony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MSki said:

Nie pouczaj, skoro nie znasz mojej siły nabywczej.

Nie interesujesz mnie na tyle abym cie pouczał, to luźne myśli pochodzące z własnego doświadczenia. Bardziej dbam o ludzi, którzy to czytają i chce, żeby zdawali sobie sprawę, ze handel kamieniami może im brzmieć romantycznie, ale to jest to bardzo specyficzny i trudny rynek. Szczególnie uważałbym teraz, gdy nadchodzi kres darmowego pieniądza i czas topniejących majątków.

2 hours ago, MSki said:

Ale w jakim celu ? Można znacznie taniej, z drugiej ręki z certyfikatami i nienagannym wyglądem, ale zapytam ponownie, po co mi Rolex Daytona ?

Nie masz pojęcia o czym mówisz. Wychodząc od dealera z nowym daytona jesteś zarobiony 50%. One są od wielu już lat NIEDOSTĘPNE. 20k $ za sztukę z niezerwanym sealem dostaniesz od ręki przed wyjściem z salonu. Jeszcze.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seth_A_Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Nie masz pojęcia o czym mówisz.

Przeczytaj wcześniejsze moje wpisy, bo widzę, że nie rozumiesz o czym napisałem. Po prostu piszesz dla potrzeby samego pisania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Nie masz pojęcia o czym mówisz

Fakt.

5 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Jeszcze

Rolexy, AP, niektóre Patki, pomijając kilka ostatnich lat ewidentnie spekulacyjnego, bzdurnego wzrostu cen zawsze były bezpieczną, choć wcale nie tak bardzo zyskowną inwestycją. I wszystko wskazuje, że tak pozostanie i w przyszłości. Nawet jeśli "nowym dilerom" puszczą nerwy i swoje dramatycznie przepłacone zegarki puszczą na rynek, by odzyskać choć część pieniędzy, to i tak nie spodziewam się by można było je w przyszłości kupować poniżej cen katalogowych. Do tego potrzebny byłby dramatyczny wzrost podaży, a na zwiększenie wolumenu produkcji nawet się nie zanosi, szczególnie, że producentom jak najbardziej zależy na utrzymaniu dzisiejszego stanu nierównowagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem sobie w Lidlu za grosze ładne pudełko ze sztucznej skóry na moje biedackie zegarki. 🙂 Fajnie razem wyglądają. Niestety, nie wszystkie weszły.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podoba mi się ten Victorinox Inox na paracordzie. Ale konkretnie ta wersja. I jak na złość - jest tylko w kwarcu a nurasa wolałbym automat. Żeby choć solar... 😞

victorinox-swiss-army-241845-i-n-o-x-pro

product52708-packaging-8128_cropped.jpg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie w Lidlu za grosze ładne pudełko ze sztucznej skóry na moje biedackie zegarki. Fajnie razem wyglądają. Niestety, nie wszystkie weszły.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Podoba mi się ten Victorinox Inox na paracordzie. Ale konkretnie ta wersja. I jak na złość - jest tylko w kwarcu a nurasa wolałbym automat. Żeby choć solar...
victorinox-swiss-army-241845-i-n-o-x-professional-diver-orange-paracord-strap-watch-set-p34163-41859_image.jpg
product52708-packaging-8128_cropped.jpg.thumb_FFFCFA_827x1000.jpg
Ja mam podobne pudełko od Vostocka dostałem z zegarkiem i trzymam w nim dwa zegarki wspomnianego Vostocka i Tissot a

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2022 o 14:47, Adalbert95 napisał:

Rolexy, AP, niektóre Patki, pomijając kilka ostatnich lat ewidentnie spekulacyjnego, bzdurnego wzrostu cen zawsze były bezpieczną, choć wcale nie tak bardzo zyskowną inwestycją. I wszystko wskazuje, że tak pozostanie i w przyszłości. Nawet jeśli "nowym dilerom" puszczą nerwy i swoje dramatycznie przepłacone zegarki puszczą na rynek, by odzyskać choć część pieniędzy, to i tak nie spodziewam się by można było je w przyszłości kupować poniżej cen katalogowych. Do tego potrzebny byłby dramatyczny wzrost podaży, a na zwiększenie wolumenu produkcji nawet się nie zanosi, szczególnie, że producentom jak najbardziej zależy na utrzymaniu dzisiejszego stanu nierównowagi.

"Jakiego zegarka teraz używacie?" - taki jest tytuł tematu.

Masz się czym pochwalić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 13:24, xajas napisał:

Najbardziej podoba mi sie ten biedacki Oris

Też go bardzo lubię. To jest tytan więc zegarek jest ciepły i lekki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seiko Astron. Fajny, ale trochę za duży nawet na nadgarstek 20 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 13:09, il Dottore napisał:

Kupiłem sobie w Lidlu za grosze ładne pudełko ze sztucznej skóry na moje biedackie zegarki. 🙂 Fajnie razem wyglądają. Niestety, nie wszystkie weszły.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podoba mi się ten Victorinox Inox na paracordzie. Ale konkretnie ta wersja. I jak na złość - jest tylko w kwarcu a nurasa wolałbym automat. Żeby choć solar... 😞

victorinox-swiss-army-241845-i-n-o-x-pro

product52708-packaging-8128_cropped.jpg.

 Masz chłopie gust. Aż oczy bolą….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, twonk napisał:

Seiko Astron. Fajny, ale trochę za duży nawet na nadgarstek 20 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo podobny do mojego Edifice'a. Ile on kosztuje? Ja lubie takie duze zegarki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.