Jump to content
IGNORED

Tydzień w Paryżu.


andrea29

Recommended Posts

Guest

(Konto usunięte)

andrea29, 23 Maj 2010, 15:03

 

>Co warto zobaczyć prócz tego co wiadomo że warto i trzeba ?

 

a co warto i trzeba?

idź nad Sekwanę poszukaj prawdziwych paryskich meneli i postaw im skrzynkę wina

Link to comment
Share on other sites

W sumie to brzydkie i niesympatyczne miasto. W Japonii opisują tzw. "Paris Syndrome", a ja, gdy muszę już tam jechać, obserwuję u siebie ostrą niechęć do wejścia na pokład samolotu połączoną z nudnościami na samo wspomnienie Pól Elizejskich...

W sumie warto pobłądzić w miejsca nieopisywane przez przewodniki, znaleźć obskurną knajpę z kaflami prawie pod sufit i niezbyt miłą i czystą obsługą oferującą za to świetną atmosferę przy serach, winie i pieczywie. Taka namiastka Resistance (tu: trzech facetów w beretach zastanawiających się przy butelce wina czy byłoby fajnie, gdyby rozkręcić tory na bocznicę; dotyczy II Wojny Światowej) ;)

Uwaga: przy poszukiwaniu rzeczonej knajpki unikać lokali z klientami z ciemniejszą karnacją...

 

Jeśli masz okazję to skocz raczej gdzieś na prowincję.

Link to comment
Share on other sites

>Dokąd (w pobliżu P.) warto się udać ? (Autem.)

 

Ups, tu Ci nie pomogę, zawsze mnie gdzieś zawożono na kilka godzin. Niestety, znakomita część mojej znajomości Francji to Paryż (pomijając południe).

Natomiast znajomi znający Francję dobrze twierdzą, że stolica i prowincja to dwa różne światy. Przede wszystkim inni ludzie...

Link to comment
Share on other sites

Autem?

 

Andrea, jeśli jedziesz do Paryża, to nawet do miejscowości podparyskich, najlepiej podjechać tramwajem lub kolejką. Taniej, a co najważniejsze nie pogubisz się w wyjazdach z centrum.

 

Kup sobie tylko wcześniej dobry przewodnik (nie Pascala!), i jeszcze w Polsce sam zaplanuj gdzie chciałbyś pojechać. Ja tak zrobiłem rok temu. Z żoną wszystko wcześniej rozplanowaliśmy, a na miejscu tylko zwracaliśmy uwagę na jakiej stacji wysiąść albo się przesiąść :-)

 

Ciekawostką może być fakt, że metro paryskie w porównaniu do moskiewskiego jest potwornie brudne i straszliwie śmierdzi.

 

Zgodzę się jednym z kolegów, że Paryż (centrum), to nic ciekawego, za to stał się strasznie brudny - 6-7 lat temu było o wiele czyściej. To samo tyczy się Wersalu.

 

Mówiąc szczerze wolałbym pojechać do St.Petersburga niż do Paryża :-)

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Link to comment
Share on other sites

Guest

(Konto usunięte)

to mnie wcale nie dziwi - to co się dzieje pod Eifflem to zgroza, brud, syf, nachalni sprzedawcy gównianych pamiątek i do tego patrole żołnierzy z karabinami maszynowymi, no ubaw po pachy

Link to comment
Share on other sites

Racja metro brudne śmierdzące i gorąco ale najszybszy środek transportu na początku trzeba go rozszyfrować ( kolory ) i jest tanie chyba ojro osiemdziesiąt to nie dużo warto zobaczyć wieżyczkę wyjechać na samą górę naprawdę warto rano nie ma kolejek po bilety a popołudniu można stać nawet 2 godziny :/ ale wieczorem jest najładniej gdy jest oświetlona... luwr owszem też warto ale łażenia jest na conajmniej 5 godzin mnie się to szybko znudziło, w jeden dzień tygodnia jest nie czynne... co tam jest niesamowitego to klimat wieczorami i knajpki ! o tak żarcie jest wspaniałe ! i przedewszyskim drogo ! wieczorami trzeba uważać gdzie się chodzi bo wylęgają się czarnuchy ! na dzień dzisiejszy hotel brał bym po przyjeździe na miejsce bo się można rozczarować zdjęcia pokoi kompletnie nie odzwierciedlają tego co naprawdę jest ! a hoteli jest pod dostatkiem miejsc nie brakuje !

Link to comment
Share on other sites

Wcale nie jest tak źle jak cie straszą. Spokojnie można pospacerować wieczorem po nadbrzeżarz Sekwany. Pamiętaj tylko żebyś dobrze zaplanował spędzenie czasu w Paryżu, kup sobie tygodniowy bilet na metro i wszystko zobaczysz. Jest sporo informacji w sieci od ludzi, którzy porządnie zaplanowali zwiedzanie tak aby nie zmarnować takiej okazji. Polecam Montmartre.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.