Skocz do zawartości
IGNORED

Dcs Puccini


johny

Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie Wasze opinie na temat tego odtwarzacza. Kto słuchał, porównywał, ma jakieś zdanie na temat. Proszę wszystko co związane z tym źródłem.

Za jakiś czas mam zamiar zmienić odtwarzacz i potrzebuję coś konkretnego:) Dcs-a nie słuchałem, lecz z tego co zaczytałem, ma same świetne opinie Co wy na to???

Bardzo proszę o merytoryczne wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne granie na najwyższym poziomie. Szczegółowe i dokładne a jednocześnie ciepłe, przyjemne i bardzo wciągające. To co mi najbardziej po odsłuchach utkwiło w pamięci, to czysta magia jaką potrafił stworzyć w pokoju a zaraz później w duszy. Najlepszy odtwarzacz jaki w życiu słyszałem.

 

Jak widać nawet pisanie o tym DcSie mnie mocno rozkleja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie zamienil dzielonego Reimyo. Goruje nad nim rozdzielczoscia, przestrzenia, basem.

No i, co bylo dla mnie nie bez znaczenia przy podjeciu decyzji o jego zakupie, po dodaniu usb-clocka mozna na nim odtwarzac pliki wysokiej rozdzielczosci. Czyli bezpieczny zakup na przyszlosc.

Pozdrawiam Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma świetne regulowane wyjście, co w moim przypadku to także ogromna zaleta. W AA Capitole MKII SE też takie mam, które sobie bardzo chwalę. U-clok dcs-a to kolejny plus. Na pewno też bym z takiej opcji w przyszłości korzystał.

Potrzebuję zmiany i skok na wyższy poziom jakościowo-brzmieniowy. Cd integrę, która odtworzy krążki jak najbardziej wiernie, z doskonałym wglądem w nagranie, a Puccini wydaję się być jednym z najlepszych rozwiązań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie jestem ciekawy czy różnica w dźwięku Dcs Puccini od odtwarzacza za 5 tys zł jest warta 10-krotnie większej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikel, 23 Maj 2010, 23:11

 

>Cholernie jestem ciekawy czy różnica w dźwięku Dcs Puccini od odtwarzacza za 5 tys zł jest warta

>10-krotnie większej ceny.

 

Mam w domu dwa odtwarzacze, z których jeden był droższy od drugiego nie 10 a 100 razy. Moja kobieta twierdzi, że różnica w dźwięku nie jest warta aż takiej kasy, dla mnie jest. Myślę, że to zdecydowanie kwestia indywidualnego podejścia a próba rozstrzygania, warto czy nie warto nie ma większego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Zapomniałem, że tu są sami maniacy którzy wiedzą że warto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej ujął bym to inaczej:

Gość ma wolną kasę, głodem nie przymiera, stać Go to sobie kupuje. Koniec.

I proszę nie szukać tutaj snobizmu, ani maniactwa bo "drogo" to pojęcie względne.

pozdr. Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko :)

 

dCS Puccini to jeden najlepszych odtwarzaczy CD jakie słyszałem, a musze zaznaczyć, że ogólnie nie lubię cyfry. W jego przypadku, mozesz siedzieć i godzinami silić sie na wymyślanie co tu nie gra i nic nie znajdziesz. Na tym chyba polega trudność w jego opisie. Ludzie wolą marudzić, a tutaj po prostu nie ma na co :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake, 24 Maj 2010, 19:12

Sądzę, że Twoje źródło może spokojnie stawać w szranki z DCSem i Puccini nie jest tutaj zawodnikiem na którego bym stawiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem trochę tego napędu i znam dwie osoby, które miały z nim niestety problemy.

Pierwszy przypadek to nie zawsze dająca się zamknąć się szuflada (po kilkukrotnej próbie ustępowała), drugi niestety trochę bardziej marudził. Dostawał czkawki, przeskakiwały ścieżki i takie tam.

Pierwszy został wzorcowo naprawiony przez serwis plus wgranie nowego softu gratis, a z drugim znajomy się zbiera. Ale po doświadczeniu z pierwszym myślę, że nie będzie problemów. Mimo wszystko jednak coś czasami z nimi się dzieje.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>mikel proszę nie poruszaj się więcej w tym wątku. Nie masz nic do powiedzenia , to bardzo proszę zamilcz. Dziękuję.

 

Tylko się nie popłacz johny

 

>>Ja raczej ujął bym to inaczej:

Gość ma wolną kasę, głodem nie przymiera, stać Go to sobie kupuje. Koniec.

I proszę nie szukać tutaj snobizmu, ani maniactwa bo "drogo" to pojęcie względne.

pozdr. Jacek.

 

Oczywiście. Sam bym kupił jakbym miał tyle wolnej gotówki. Miałbym jednak świadomość, że sprzęt nie jest wart takich pieniędzy. Relacja wzrostu ceny do różnicy w dźwięku jest "nico" zaburzona :)

 

Poza tym wiem, że piszę nie na temat dlatego zmykam stąd i życzę owocnej wymiany doświadczeń :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rock&roll,

 

ja miałem do czynienia z gramofonem za 175000zł i nie sądzę aby był lepszy od dobrego CD. Nie będę wymieniał wkładki jaką miałem, przedwzmacniacz ani kabla do gramofonu MIT'a za $5000. Jeżeli masz inne doświadczenia z gramofonem to dowód braku dobrego CD.

 

Puccini nie jest zły, dużo lepszy od "gówna" tylu ARC Ref. 7 ale czy to już wielkie granie, chyba jeszcze nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek a znasz jakąś konkretną integrę, która będzie lepsza według Ciebie od pucciniego, zachowując przy tym reg. wyjście, możliwość rozbudowy w przyszłości o gęste formaty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geste formaty??-ciekawy temat.

johny

..V-clock dcs-a to kolejny plus.

Na pewno bym z takiej opcji w przyszlosci skorzystal....

 

Za 15000pln-warto?....mam watpliwosci.

 

Specyfika tego odtwarzacza zmusza do refleksji.

Osobiscie nie przepadam za nalecialoscia cyfrowa-bo brakuje jak dla mnie troche muzykalnosci,

sterylnosc dzwieku niczym skalpel chirurga przeszkadza.Nie kazdy tak lubi.

Niewatpliwie odtwarzacz bardzo dobry,lecz nie dla mnie,bo pre musi byc,gdyz dzwiek pelniejszy.To tyle.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema sensu robienia inwestycji na przyszłość - za pare lat może być cokolwiek - liczy się to co jest teraz - a znając życie to do czasu gdy naprawde geste formaty wejdą mocno ( o ile ) to zmienisz system kilka razy - kup odtwarzacz który będzie znakomicie odtwarzał to co masz w płytotece i lubisz lub to co mógłbyś kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miałem okazję posluchać Pucciniego w dobrych warunkach, z dwiem końcówkami mocy sterowanymi bezpośrednio z Dcs-a. Wniosek jest jeden: wszystko zależy od systemu (wiem, to banał).

Z Accuphase A 500 grało tak sobie, dżwięk był nico mechaniczny, ostrawy, brakowało nieco muzykałności, płynności. Za to była niesamowita szczegółowość, dynamika i rozdzielczość. Coś w podobieństwie odtwarzaczy Levinsona z serii 390 bodaj.

Natomiast z dość leciwą, lampową końcówką McIntosha (zabij mnie, nie pamiętam symbolu) była kapitalna muzyka, w kierunku magii. Zostały zalety, zniknęły wady.

A zaszłyszane opinie o tym odtwarzaczu sa "od ściany do ściany".

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek Potempski, 24 Maj 2010, 21:56

 

>ja miałem do czynienia z gramofonem za 175000zł i nie sądzę aby był lepszy od dobrego CD

 

Mam wrażenie nie o tym rock&roll pisał, ale jak ktoś chce zabłysnąć to zawsze znajdzie pretekst :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempur, 25 Maj 2010, 00:45

 

>Witaj

>Miałem okazję posluchać Pucciniego w dobrych warunkach, z dwiem końcówkami mocy sterowanymi

>bezpośrednio z Dcs-a. Wniosek jest jeden: wszystko zależy od systemu (wiem, to banał).

>Z Accuphase A 500 grało tak sobie, dżwięk był nico mechaniczny, ostrawy, brakowało nieco

>muzykałności, płynności.

 

Hm, ja też słuchałem odtwarzacza w połączeniu z końcówką Accu (oczywiście też bez pośrednictwa przedwzmacniacza) i nie było ani za ostro ani mechanicznie. Jestem przekonany, że to też kwestia kolumn odpowiednio dobranych do wzmacniacza oraz do pomieszczenia.

 

 

 

 

stempur, 25 Maj 2010, 00:45

 

>Natomiast z dość leciwą, lampową końcówką McIntosha (zabij mnie, nie pamiętam symbolu) była

>kapitalna muzyka, w kierunku magii. Zostały zalety, zniknęły wady.

 

Może uda mi się namówić znajomego, posiadacza dCSa do spięcia CD z moim Makiem. Co prawda nie jest to leciwa lampa ale też potrafi zaczarować - jak to McIntosh :)

 

Dam znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startaudiofil

"...Geste formaty??-ciekawy temat.

johny

..V-clock dcs-a to kolejny plus.

Na pewno bym z takiej opcji w przyszlosci skorzystal....

 

Za 15000pln-warto?....mam watpliwosci.

 

Specyfika tego odtwarzacza zmusza do refleksji.

Osobiscie nie przepadam za nalecialoscia cyfrowa.."

 

Sam sobie przeczysz, z jednej strony masz problemy z gęstymi formatami (boisz się nowego ?), a z drugiej nie lubisz cyfrowej naleciałości, a właśnie 16 bitowa technologia CD jest tej naleciałości sprawcą. Po to ktoś wymyśla wspomniane gęste formaty typu HDCD czy SACD żeby pozbyć się wad CD.

A coż z kolei za problem dla zamożnego audiofila wspomniane 15kzł, toż to smiech na sali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abandon

Powiem CI tak na podstawie wlasnego osluchania.Format SACD i HDCD-zawsze bedzie dla mnie taki troche

naciagany,bo zwykle cd zawsze najbardziej zblizone jest do przekazu naturalnego,ktory preferuje.

Nie powiedzialem ze Dcs Puccini jest zly,badz slaby-wrecz przeciwnie,tylko nie przydadl mi do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym problemem SACD jest mała ilość tytułów oraz to że nawet nagranie płyt do których się nieprzyłożono przy nagraniu w studio do gęstszego formatu nic nieda ponieważ same w sobie niesą one nagraniami dobrej jakości i gorszy format niepokazuje strat - przewage sacd nad cd słuchać jak na dłoni porównując wysokiej jakości produkcje w obydwu formatach - detal, niuanse i sama "płynność" nagrania są bezsprzecznie po stronie sacd ( najlepiej słychać to na niuansach na wysokiej średnicy i górze pasma - chociaż bas też wydawał mi się bardziej zróżnicowany )

 

ale to takie mocne oderwanie od tematu pucciniego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zdanie wręcz przeciwne, dźwięk z formatu SACD mi się nie podoba, jest zbyt wygładzony, wydelikacony, mniej dynamiczny, ma mniej detali. Porównywałem na odtwarzaczach wieloformatowyci i róznych płytach SACD-hybrid, rownież audiofilskich wydaniach wytwórni Stockfisch. Warstwa CD miała po prostu więcej życia, więcej dynamiki, więcej precyzji i więcej atmosfery akustycznej. Za to na tanich odtwarzaczach wieloformatowych jest wręcz odwrotnie, a to dlatego że one specjalnie zostały tak zrobione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-jest zapisem kodowanym w 16-bit-ach

HDCD-jest zapisem kodowanym w 20-bit-ach

Uwazam,ze nie jest to zaden trick,bo trickiem jest wyjecie krolika z kapelusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale w Audio Fast na Audio Show od kilku lat coś jest nie tak. Brak muzyki. Podejrzewam, że to wina DCS-ów, jakie by nie były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Mirek Potempski, 24 Maj 2010, 21:56

 

>rock&roll,

>

>ja miałem do czynienia z gramofonem za 175000zł i nie sądzę aby był lepszy od dobrego CD. Nie będę

>wymieniał wkładki jaką miałem, przedwzmacniacz ani kabla do gramofonu MIT'a za $5000. Jeżeli masz

>inne doświadczenia z gramofonem to dowód braku dobrego CD.

>

>Puccini nie jest zły, dużo lepszy od "gówna" tylu ARC Ref. 7 ale czy to już wielkie granie, chyba

>jeszcze nie.

 

Łał!!kolejny bufoniasty "argument"Idąc tropem Twojej "logiki"można sprawę ująć następująco:Jeśli źródłem przy którym zatrzymałeś się obecnie(dzielonka EMM)epatujesz w cyber przestrzeni jako punktem odniesienia to znaczy,uwaga Twój kolokwializm...to dwód braku dobrego CD.Logiczne?ależ skąd!ale za to Twoje.No i te 5000$ za kabel... do czego?do ramienia?do pre?do wkładki?do wzmacniacza?do bani??Twoje całe doświadczenie z gramofonem,to przygoda za 175 patyków i tyle.Pomijam fakt,że pomyliłeś wątki.

 

Ad Rem,Puccini to wyborne źródło,długo analizowałem sytuację zakupu źródła referencyjnego,zdecydowałem się na...analog,natomiast gdybym wybrał digital,to pewnie byłby to Klimax.Niemniej jednak Puccini to doskonały plejer.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.