Skocz do zawartości
IGNORED

zamówienie na parowane bc550c bc560c


marosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych. Ze względu na fakt że nie potrafie tego zrobic a podejrzewam że będzie pare osób chętnych zabrac głos w tym temacie...

Zakladam taki oto wątek.

Może w trakcie całej zabawy znajdzie sie ktos kto pomoże zrealizowac to zamowienie (czyli sparowac tranzystory)

 

Otwieram listę na trany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec. sama beta jest mierzona przy niewielkim przeplywie pradu (uA)

jesli potrzeba do stopnia pracujacego w klasie A to juz trzeba mierzyc dla mA.

 

Mnie by sie przydaly do stopnia konwersji dla dac'a 1704 ale takze w wielu innych miejscach..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marosik->

 

proponuję Ci poczytać trochę o parowaniu tranzystorów bipolarnych.

Wbrew pozorom jest o tym sporo arykułów czy nawet gotowych opracowań w języku polskim , pozwoli Ci to na określenie stopnia sparowania i jego zakresu do Twoich potrzeb.

Jak się zagłębić to sprawa jest dość mocno skomplikowana i nie opiera się tylko na pomiarze wzmocnienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki parametr.

Widze pare komplementarna w stopniu konwersji I/V. W jakich ona pracuje warunkach to juz nie wiem. Moja wiedza nie siega tak daleko. ponizej schemat.

jesli ktos przy okazji powie mi jak liczyc prady dla tranzystorow to chetnie sie naucze tej umiejetnosci.

 

 

 

 

cos cienki jestem z tymi opracowaniami bo nic nie znalazlem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal zainteresowac sie jakimis lepszymi tranzystorami. BC550/560 to starocie o kiepskich charakterystykach i mocno szumiace. Porownywalem je kiedys do zwyklych BC546/556 i szumialy tak samo. Dopiero MPSA18 maja nizsze szumy a najlepsze okazaly sie 2SA970/2SC2240 i te juz maja kilku krotnie wyzsza cene wiec widac ze nie sa to zwykle masowki. Niestety parametry roznia sie w zaleznosci od producenta.

 

Jak ktos nie potrafi mierzyc szumow czy bety to niech sobie tym glowy nie zawraca, bo praktycznie kazdy uklad elektroniczny bedzie dzialal bez parowania tranzystorow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy byly mierzone w konkretnym ukladzie w ktorym podmienialem tranzystory. BC546 i BC550 wypadly tak samo. Potem badalem wplyw pradu kolektora akurat w moim ukladzie optimum wyszlo 1-2mA. Zeby uklad byl superniskoszumy to mam polaczonych rownolegle kilka tranzystorow, pasmo pracy to ok 1Mhz.

Gdzies mialem zapisane szumy wlasne ukladu a to bedzie wzmacniacz pomiarowy do miernika szumow zwany szumofonem, dzis wlasnie zrobilem mu obudowe wiec bede mogl pobawic sie nim praktycznie i moze podeslac komus na testy. Najnizszy zakres to 30uV, przelaczane charakterystyki pasmowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BC550 to szit i tylko wsadzilem je do porownania, byly chyba srebrne czyli philipsy.

Ciekawsze bylo to ze mialem 2SC2240 od dwoch producentow i roznily sie szumami i to dosc znacznie. Niestety nie wiem jacy to producenci, obecnie mam superniskoszumny wzmacniacz na zwyczajnych BC546. Po prostu zastosowalem az cztery pary zamiast parki 2SC2240.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irek2, 2 Cze 2010, 20:11

 

>BC550 to szit i tylko wsadzilem je do porownania, byly chyba srebrne czyli philipsy.

------------------------------------------------------

Te srebrne niby Philipsy często występują jako podróbki. Szkoda, że nie porównałeś BC550/560 OnSemi (czyli dawna Motorola).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BC550 mialem z pewnego zrodla i chyba wsadzalem tez jakeis wieksze czarne, mozliwe ze motorolle. Ale to niczego nie zmienilo, szumialy tak samo jak BC546. Dopiero MPSA18 wyraznie mniej a rewelacyjne okazaly sie 2sc2240 i takie wszyscy stosuja wiec nie wiem po co bawic sie w zabytkowe BC550.

Wystarczy spojzec na charki przebiegu wzmocneinia BC550 i widac ze totranzystor starego typu. No ale moze te specyficzne charki daja specyficzne znieksztalcenia i dobrze to brzmi. Tego juz nie wiem ja skupilem sie na szumach bo to bylo dla mnie priorytetem.

 

Moge wykonac wtornik emiterowy i zmierzyc znieksztalcenia przy roznych tranzystorach. Minimalne znieksztalcenia mojego systemu pomiarowego to ok 0,001% wiec moze cos sie uda zmierzyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.