Skocz do zawartości
IGNORED

Płyta gra w miejscu


bizon40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem z gramofonem (?). Gramofon odtwarza płytę normalnie, dźwięk bez zarzutu, ale pod koniec - pasek około gr. 2 mm nagrania do końca płyty - pojawia się "pyknięcie" i płyta winylowa gra w miejscu (ta sama sytuacja jest na stronie B). Kilka razy przerabiałem ustawienie wkładki, nacisku igły (wkładka Audio Technica AT 110 E)i nic się nie zmieniło. Zastanawiam się czy uszkodzona jest płyta (brak widocznych rys, płyta jest raczej czysta). Może podczas ustawień zniszczyłem igłę?. Nie ma tego problemu gdy nagranie kończy się wcześniej niż 10 mm przed środkiem płyty. Nie sprawdzałem innych płyt zapisanych w całości z obawy przed ewentualnym uszkodzeniem. Gdzie może być problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ogranicznik w ramieniu wymaga przestawienia.

2.Jeśli jest wył końcowy, trzeba go "opożnić".

3.Może lezy coś w okolicach przeciwagi i przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kilka innych płyt i dzieje się to samo, zaobserwowałem że na "krótszych płytach" sytuacja wygląda podobnie. Płyta kreci w miejscu i dopiero po chwili ramie podnosi sie i powraca na miejsce spoczynku.

 

conri propozycje wydają się trafne, czy dwa pierwsze punkty to jakaś elektroniczna sprawa (gramofon posiada automatyczny powrót ramienia), będzie trzeba coś lutować? czy po rozkręceniu wystarczy "przestawić mechanizm palcem"? Można zablokować lub dezaktywować wyłącznik końcowy tak żeby wykluczyć ten problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie to czysto mechaniczna sprawa..tego rodzaju regulacja moze znajdowac sie na wierzchu przy osi ramienia lub/ albo musisz rozkrecic i przesuwajac ramie zobaczyc w ktorym miejscu uruchamiany jest wylacznik krancowy i stosownie ustawic ten wlacznik albo dzwignie...nie znam tego adapteru moglem Ci tylko powiedziec ogolnie.Moze wstaw jakies zdjecia od srodka i czesci lozyskowej ramienia ..bedzie latwiej.amator51

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw gramniaka (ze zdjętą pokrywa dolną) na lustrze/I pobokac daj podstawki tak aby od spodu widzieć jak działa i zobacz w jakim polożeniu prawdopodobnej wajhy lub krzywki przełacza końcowy włącznik.Ewentualnie skoryguj.

Jak pisał poprzednik foty osi ramienia od spodu ulatwią diagnozę .Jest to raczej mechaniczna regulacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem dzisiaj gramofon jak proponowaliście. Puściłem kilka płyt i samo rozkręcenie dużo pomogło. Gramofon gra w miejscu tylko na kilku z nich. Na innych, kilka razy zagra w miejscu, a jeśli przeskoczy problematyczny odcinek (około 12-13 mm od osi gramofonu)ramię płynnie porusza się po czystej płycie i cichutko powraca na miejsce spoczynku. Wcześniej ramię nie przekraczało podanej odległości, a jeśli już udało się przesunąć dalej nigdy płynnie nie powracało na stojaczek. Już myślałem że problemem jest zabudowa spodu gramofony (płyta pilśniowa jest lekko wybrzuszona) blokująca jakiś mechanizm, ale teoria nie sprawdziła się do końca jak pisałem wyżej. Załączam kilka zdjęć może coś więcej wyjaśnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21149-100003069 1274894049_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro samo rozkręcenie uwolniło zatarcia itp. to pozostaje dokladne umycie współpracujacych powierzchni i pokrycie na nowo smaremlub olejem.Dodatkowo zwroc uwagę na ten włacznik jak jest sterowany, a może styki jego się sklejają lub jest za mocno ściśniety wkrętami,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie poradziłem sobie z problemem. Żeby dokładnie umyć i naoliwić części musiałbym go rozkręcić na dobre, ale z obawy przed poważniejszym uszkodzeniem gramofonu oddałem go dzisiaj do serwisu. Dzięki za pomoc i zainteresowanie się problemem.

Teraz tak się zastanawiam czy "likwidacja" automatycznego wyłączania i podnoszenia ramienia coś pomoże. Myślę tu o usunięciu blaszki nr 1, którą popycha blaszka nr 2 przy obrocie ramienia. Mam wrażenie że tu gdzieś leży przyczyna wadliwego działania gramofonu. Czy to może rozwiązać problem? To taki pomysł jeśli serwis sobie nie poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

 

regulacja to dwie sruby wygladajace na 6mm pod klucz 10mm, ale moge sie mylic...moga to byc tez 5mm pod klucz 8mm. Sruba na osi ramienia przy regulacji powinna byc poluzowana i te ze sprezyna powinienes lekko o pol obrotu przekrecic w lewo. Jednak ja bym sie skupil na listwie nr. 1, ktora jest popychana poprzez dzwignie nr 2. Ona prawdopodobnie zacina sie gdzies w suwnicy czyli na plytce i tak krok po kroku, az do konca tego mechanizmu posprawdzaj i bardzo lekka oliwka do maszyn do szycie delikatnie nasmaruj. malo prawdopodobne jest zeby tak masywne sruby przy osi ramienia nagle " odpuscily" Z tym oliwieniem to bez przesady, zeby sie kurz nie zbieral.Mechanizm powinien byc uruchomiony na rowku " rozbiegowym " a wylaczonie na koncu z powrotem ramienia. Uwazaj bo sa roznej dlugosci czasowej plyty szczegolnie te starsze, a ktore to koncza sie troche wczesniej i ta rozbiegowka zaczyna sie troszeczke wczesniej. To tyle...powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.