Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do zestawu CA 640 - 30m2


oley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczów,

 

Z racji zmiany pokoju odsłuchowego potrzebuję pomocy w doborze kolumn do zestawu CA (sprzęt o mnie). Do tej pory grało to w pokoju 14m2 i było naprawdę nieźle. Teraz w większym pomieszczeniu jest mało basu i duuużo góry. Przestrzeń super. Nie chcę zmieniać całego systemu tylko kolumny i kable, klocki może pod koniec roku. Słucham głównie jazzu, rocka i klasyki. Chcę żeby kolumny zagrały z CA łagodnie na górze i z mocnym ale kontrolowanym basem. Planuje odsłuchy w domu ale chciałbym zawęzić liczbę par do przesłuchania.

Budżet to maks 5tyś.

 

Z góry dziękuję i czekam na podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam EPOS M22 ze względu, że je mam i wiem co potrafią. ESA również ma ciekawe konstrukcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epos M22i to bardzo dobry pomysl. Nie bierz nawet na odsluch nic pokroju KEFa czy MA do tego sprzetu - maja zbyt wyrazista gore i razem z ostrym CA 640 nie da sie tego sluchac :( Mozesz poszukac tez Acoustic Energy Aelite lub Radaince.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem CA 640, ale CA 740 + KEF IQ70 był to jeden z ciekawszych i milszych zestawuów jaki słuchałem. Długie granie wciągało słuchacza. Chociaz tylko w spokojnej muzyce bo w rocku brakowało basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov, 24 Maj 2010, 22:13

 

>Polecam EPOS M22 ze względu, że je mam i wiem co potrafią. ESA również ma ciekawe konstrukcję.

 

Polecam inne, bo mam inne:)

 

Eposy to świetne kolumny!

Ale do 30 metrów wstawiłbym znacznie większe "gary" na basie (10, 12 cali). Przyda się do słuchanej muzyki. Oczywiście - wszystko jest kwestią potrzeb i gustów...

 

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj oley,

 

Kiedyś miałem Cambridga serii 500, byłem z niego zadowolony (jak na tamte czasy i możliwości finansowe) grało to z Hyperionami I.

 

Później zacząłem szukać czegoś innego, byłem zdecydowany na serię Azur, modele 640 v.2 Przed zakupem wolałem je dla pewności jednak odsłuchać. Umówiłem się w jednym z salonów na odsłuch owych modeli i... niestety nowa seria Cambridga zagrała po prostu mizernie! Objawiło się to właśnie suchym, płaskim dźwiękiem, przy tym niesamowicie szczegółowym co w połączeniu z brakiem wypełnienia, nasycenia i powściągliwym dołem sprawiło wrażenie dźwięku jasnego, co przy dłuższym słuchaniu męczyło i brakowało tego fundamentu, mocy.

 

Szkoda pomyślałem, bo miałem sentyment po wcześniejszych doświadczeniach z firmą. Zaraz po Cambridgu obsługa podłączyła mi tak dla porównania Advance Acoustic i mimo tego, że nie był to dźwięk idealny zagrał znacznie lepiej od Azura. (pełniej, głębiej z mocniejszym wokalem i lepszym basem)

 

Konkluzja była taka, że Azur pozostał w sklepie, a ja zacząłem szukać dalej...

 

Myślę, że powinieneś szukać kolumn grających gęsto, ciepło, z dobrym basem i powściągliwych na górze.

Uważam też iż łączenia np. Kef-a z Cambridgem nie jest dobrym pomysłem.

Jeśli masz możliwość umów się na odsłuch Phoebe III, z tego co widzę, masz jedynki. Nowe AA są zbudowane i strojone inaczej i należy je traktować jako zupełnie inne kolumny. Mają więcej mięsa, basu, są bardziej uniwersalne i grają poprostu przyjemniej niż Phoebe I.

 

Eposy też grają dobrze, nie mają takiej barwy i basu jak Phoebe, ale jest to fajne brzmienie. Nie wiem tylko, czy zgrają się z Twoim sprzętem?

Monitor Audio też mogłyby być gdyby nie ta góra, są ciepłe i słodkie, ale ta góra w połączeniu z górą Azura...? Może być jej za dużo!

 

Tak, czy siak to chyba z czasem powinieneś pomyśleć o wymianie klocków, a puki co sam musisz porównać, odsłuchać i wybrać... :)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstydze sie zaproponowac systemu 2.1;-)

 

Piekna stereofonia podstawek, dzwiek oderwany od kolumn i do tego wysokiej klasy, dobrze skonfirgurowany bas.

 

Proponuje Dynaudio X16 i Rel T2 lub Rel T1 (rewelacja!).

 

Solidny bas o nieograniczonych mozliwosciach, do tego swietna srednica i lagodna, nieagresywna gora Dynaudio.

 

Warto tez zaznaczyc, ze zarowno Rel jak i Dynki sa robione w europie!!

 

Zanim zaczniecie wyzywac mnie od antychrystow - posluchajcie:-) Zapraszam na odsluch.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Zaczne od Eposow I zobaczymy.Phoebe III moze maja wiecej basu ale przy takiej powierzchni dwudrozne kolumny nie daja rady. Nic na sile, moze troche poczekam I zmienie caly system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epos m22 to 3 way

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.