Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz za około 4000zł


dar_k

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz może też to - wprawdzie mi dźwięk krella nie odpowiada, ale u Ciebie może będzie dobrze, a mieści się w Twoim budżecie. Gdybyś się decydował na Krella to koniecznie posłuchaj go u siebie przez parę dni - ja dopiero po tygodniu słuchania wiedziałem, że to jednak nie to :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na ebajach Hegel H1, ja mam H100 i wymiata. Ale wiem, ze H1 tez byl bardzo dobry. Najlepiej na ebayu, moim i nie tylko zdaniem jest lepszy od oslawionego Electrocompaniet EC5 i mozna kupic niedrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mam okazję kupić dwa z wymienionych wzmacniaczy tj. naima 5i-2 lub exposure 2010s. Niestety nie mam możliwości ich posłuchać, dlatego proszę jeszcze Was o opinie na ich temat. Najlepiej bezpośrednie porównanie tych wzmacniaczy. Najważniejsze, to który z tych wzmacniaczy bedzie bardziej uniwersalny jeśli chodzi o dobór kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow

 

Kolega prosi o doradzenie wzmacniacza w cenie ok. 400 zł. a niektórzy od razu proponują sprzęt za 2000, 3000 i więcej zł.

 

Hmmm, także luksio masz dasz swoje 400 zł, a resztę dołożą Ci w/w koledzy, skoro nie czytają, albo nie chcą czytać to za sponsorują, kara musi być !!!

 

A wracając do Twoich widełek cenowych, w tej cenie nie będzie różnic niebo, a ziemia.

Jakbym to ja kupował, raczej zwracałbym na to, czy oryginalny, w jakim stanie, czy naprawiany, czy od handlarza, czy tez od właściciela. A to po to żeby zmniejszyć do minimum szansę, że zdechnie mi w pierwszym tygodniu i kasa pójdzie.....

 

A i uważaj na fotki u niektórych handlarzy, jakoś mam takie brzydkie podejrzenie iż mają (co niektórzy) archiwum z fotkami danego sprzętu i jak przywiozą klocek którego zdjęcie już mają, resztę sobie dośpiewaj sam.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ops sorka

Ja idę do kącika postać na grochu, jest 4000 zł.

Brak kawy i skutek, ale kara musi być do kącika na groch.

Sorki kilka okien otwartych i czytam jedno a pisze o drugim....

Przepraszam za zamieszanie :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj trochę i rozważ Krell-a kav400 - moim zdaniem rewelka

Zobacz to - może jeszcze jest aktualne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też aktualnie należę do fan clubu lampy.Przy twoim budżecie dobry push-pull na El 34 zagra jak tranzystor za co najmniej 8-12 kzł.Oczywiście sam musisz posłuchać.Z używek tranzystorowych może coś w stylu A-300 musicala by się nadawało?Udanych poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki akustycznej i jazzu , tez polecam lampe.Kiedys tez szukalem wzmaka do 4000pln.

Mimo ,ze bardzo podobal mi sie creek 5350 i exposure 2010, to kupilem wlasnie lampe, caina ta35.

Z moimi monitorami zgral sie swietnie ,a i inne gatunki gra bardzo dobrze.

Zobacz watek na tym forum - klub milosnikow chinskich lampowcow.

 

Nada 372 odradzam,mialem przez dwa lata.Dzwiek nie chcial sie oderwac,zadnej przestrzeni ani dynamiki.

 

Jesli bys pozaostal przy opcji tranzystora,to jak koledzy wyzej polecam exposure 3010 oraz krell.

Sam o nich ciagle rozmyslam do drugiego systemu , ale z kasa slabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NAD 372 i powyższy opis nie dotyczy tego wzmacniacza.

 

Idealny do słuchanej przez autora wątku muzyki lecz również polecam lampę.

 

Zdecydowanie lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za opinie, ale głownie chodzi mi o te dwa wzmacniacze, które wymieniłem (naim 5i-2 i exposure 2010S). Mam okazję je kupić, ale niestety bez odłsuchu. Exposre jest tańszy o 800zł od tego naima. Jeśli ktoś słuchał, a najlepiej porównywał oba wzmaki, to proszę o opinie. Chodzi mi tylko o wyjmienione wzmacniacze. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupowanie sprzetu bez odsluchu.Kiedys kupilem w ciemno wzmacniacz a pozniej cd, tylko na podstawie gwiazdek w czasopismach i nie byly to trafione zakupy.

 

Pewnie znalazles oferte sklepu z Pabianic.Bez odsluchu sie nie obejdzie,zwlaszcza ,ze kupiles juz dac a i chcesz wymienic kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

>>dar k jeśli już wahasz się między tymi dwoma to grono wzmacniaczy sie dużo zawęziło i tu odsłuch byłby swoistą rywalizacją między dwoma konstrukcjami, które i tak koniecznie posłuchaj. Ty posłuchaj!, nie ktoś inny "swoimi preferencjami". Naim w swoim charakterze ma pierwiastki lampy plus do tego dobra dynamika. Exposure to taki diagnosta gdzie słuchając płyt możesz odebrać to jako zbytnią przejrzystość. To ogólny i krótki opis. Wspomniana tu lampa Cayin TA-35 do jazzu jak znałazł, lecz cała przyjemność odsłuchu tylko w sytuacji dobrania odpowiednich kolumn i...samych lamp.

Jak będziesz chciał wiedziec więcej prosze na pw.

 

ps. Aż dziw bierze że nikt nie pokusił sie o podanie tylko i wyłącznie modeli. Nie, trzeba było od razu a ten tego kładzie na łopatki, a ten nakautuje tego, tego to nie słuchaj bo lipa itp,itd. A czy nie jest tak, że to Wasze własne prefernecje są tu "najważniejsze" i to w złym znaczeniu tego słowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez odsłuchu do twoich preferencji muzycznych brałbym Naima . Natomiast apropo wpisu powyżej wszystkie wyżej wymienione wzmaki rozkłada DIY za niewiele ponad 1000 zł ale nie takie było zapytanie zakładajacego wątek ( dotyczyło konkretnych wzmaków ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasaki, 21 Cze 2010, 18:52

 

>Dozbieraj trochę i rozważ Krell-a kav400 - moim zdaniem rewelka

>Zobacz to - może jeszcze jest aktualne

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>pozdrawiam

 

Pytałem o tego wzmaka, brak odpowiedzi sprzedającego. To ogłoszenie to najprawdopodobniej podpucha by zbić ceny rynkowe. Jeśli ktoś dogadał się z tym sprzedającym i jednak kupił tego Krella to niech mnie poprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

>> jacm skoro jesteś taki "mądry" i ten dijaj za tysiąc wszystkie konstrukcje powyżej zagania do kąta to mam pytanie. Czemu chłopie tego nie robisz seryjnie i sprzedajesz choćby z minimalnym narzutem hmm?? No cholera wyjaśnij m czemu bo ni w ząb nie potrafie zrozumieć takich ludzi jak Ty ktorzy twierdzą , że moga cos lepiej, ale co??...nie chce im się ??

I żebyś dobrze mnie zrozumiał. Nie mam nic do Ciebie, ale takie wpisy są poprostu żenujące.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz był na sprzedaż wiem bo widziałem go u Pana Arka. Prosze próbować sie z nim skontaktować. Wiem że zależało mu na szybkiej sprzedaży stąd cena.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amidas luzik .

odpowiadając na Twoje pytania .

Czemu nie robię - nie jestem elektornikiem mam inną pracę z której jestem zadowolony i która przynosi mi dochód jestem też szczęśliwym ojcem i czas wolny poza pracą wolę poświęcać synowi .

 

Kilka DIY popełniłem z pomocą kumpli kiedyś gdy był na to czas .

kilka inych sprzętów zrobionych DIY miałem okazję słuchać i wiem że się sprzedały .

Kilka sam chciałem kupić lecz były nie na sprzedaż .

A ponieważ sprzęty te grały na poziomie a kosztowały 1/5 a nawet 1/10 sklepowych klocków dlatego jak ktoś tylko ma smykałkę polecam sprzęt DIY .

 

Wracajac do tematu .

 

Swego czasu szukałem z bratem sprzętu właśnie z przedziału cenowego tego wątku i muszę przyznać ze naprawdę trudno było znaleźć coś poprawnie grajacęgo w tej cenie . Oferowane sprzęty wręcz powodowały niechęć do zakupu ( brak kontroli basu , jazgotliwa góra etc ) . Z kilkunastu konfiguracji zadowalająco wypadły własnie Exposure oraz Naim tylko przy tych 2 zestawach z zadowoleniem słuchaliśmy ponad 2 godziny muzyki i wciąż chciało się więcej . Ponieważ brat słucha dosłownie tego samego rodzaju muzyki co autor wątku śmiało mogę mu polecić w ciemno Naima za cenę 2 800 za nówkę warto . Jeśli natomiast te 800 zł robi dużą różnicę Exposure za 2000 też jest godny polecenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jesem na etapie modyfikacji swojego starego sprzętu. Do tej pory, zachęcony pozytywnymi opiniami w

>necie, kupiłem DAC Beresford Caiman, Squeezebox Classic 3. Chciałbym kupić porządny wzmacniacz,

>który nie będzie miał problemu z napedzeniem kolumn, które ze wzgedu na zmianę mieszkania chcę kupić

>później. Moje typy wzmacniaczy, to zebrane na podstawie rankingów NAD 372, Denenon PMA 1500AE, Naim

>Nait 5i-II, Audiolab8000S, Batlab Epoca 1, Exposure 2010Amp R, Cyrus, Creek.

>W sklepie ze sprzętem, polecano mi także Creek-a EVO2. Słucham różnych gatunków muzycznych, ale

>najmniej rocka. Ogólnie, moje preferencje to muzyka akustyczna, jazz, muzyka filmowa, etniczna -

>ale przydałby się czasem tzw. wykop do muzyki symfonicznej, filmowej, której także słucham.

 

Nie napisałeś słowa o dźwięku jaki preferujesz. Każdy wzmacniacz czy tranzystor, czy lampa gra z pewną mniej lub bardziej wyczuwalną manierą. Są tranzystory które grają dźwiękiem wręcz identycznym jak lampa np. AA i lampy których nie da się słuchać. Nie ma reguły.

 

>Przede wszytkim szukam wzmacniacza uniwesalnego.

 

Nie ma czegoś takiego. Jakbym coś takiego istniało u większości z nas od dawna stało by w domu.

 

>do którego nie będę miał w przyszłosci problemów z doborem kolumn.

 

Problem zawsze będzie istnieć. Gra nie sam wzmacniacz, ale zestaw. Przykład MF z całkiem dobrą wydajnością wyłoży się z AA Thetys, a Krell może zagrać całkiem poprawnie. Czy to oznacza że MF jest zły? W żądnym razie, ale wymaga innych kolumn do dobrej prezenatcji.

 

Sugestia innych była jak najbardziej słuszna. Nie lampa, nie tranzystor tylko osobisty odsłuch i to całego planowanego zestawu (łącznie z kolmunami).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za te pnieniądze kupisz audiomatusa z tym, że to są końcówki mocy. Brzmi to jak lampa ale basem każdą lampę przebija i tworzy naprawde widowisko wokół basów. Do tego niestety potrzebny jest preamp najlepiej na lampie. Wzmak pociągnie prawie wszystko i na wiele lat Ci wystarczy. Problemem może być preamp (dodatkowy koszt)ale warto pomyśleć nad audiomatusem bo jest to zdecydowanie wyróżniające się urządzenie za rozsądne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polowe taniej i lepiej od polowy proponowanych wzmacniaczy CEC AMP 3300 ,dalej dac z xlr i naped lub odtwarzacz strumieniowy,polecam bo taki mam system i jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.