Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana okablowania w kolumnach.


zbigniew5309

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kolumny Sansui SP-8300. Wymieniłem kondensatory (elektrolity) na foliowe (MKP AUDYN-CAP Q4).

Chciałbym wymienić okablowanie. Co polecacie? A może nic to już nie wniesie do brzmienia? Dziękuję za ewentualne rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wniesie, ale wybór jest bardzo trudny i łatwo wymienić na coś co będzie grało gorzej. Najlepiej dorobić gniazda głośnikowe pod szpadelki i próbować rozmaitych kabli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Myślę,że jak najbardziej warto wymienić okablowanie.Ja taki zabieg wykonałem,z dwóch powodów.Pierwszy,to fakt,że w moich głośnikach,a konkretnie w 12 letnich subwoferach kabel się utlenił,co stwierdziłem całkiem przypadkowo.Jako,ze mój zestaw to komplet,potraktowałem go jako całość,wymieniając wszystkie kable.Pierwszy jaki wsadziłem,to był QED Profile Silver 12(połowa przekroju) taśma,miedź srebrzona.Efekt przerósł moje oczekiwania.Koszt był spory,kabel kosztował 70 zł/mb(promo),ale jego budowa pozwala na użycie go" na pół"(taśma 12 linek).Każdy aspekt brzmienia uległ poprawie.Dodam,że maksymalnie skróciłem długości od zacisków do zwrotnicy i od zwrotnicy do głośników.Wszystkie luty wykonałem cyną bezołowiową,z dodatkiem srebra.Po ok. roku ,z racji ,że można było nabyć ciut lepszy kabel :) wsadziłem Siltecha LS 25 Mxt (miedź/ srebro).Zmiany nie były już tak oczywiste,jednak postęp uzyskałem(psychiczny też :).W tej kwestii nie należy jednak przesadzać.Nie można pakować kabla zbyt grubego,chyba ,że są to krótkie odcinki.Trzeba precyzyjnie dobrać długości,starannie polutować(unikać zimnych lutów),ustalić kierunki kabli.Zważywszy,że twoje głośniki są chyba nie młode,sam fakt aż zachęca do wymiany.Jest sporo dobrych kabelków,10-15zł/m .Przekrój można zróżnicować,grubszy na niskie,cieńszy na średnio/wysokie.Wogóle,to sprawdź,w jakiej kondycji są obecnie zamontowane kable.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.