Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór pierwszej lampy


Darckar Caradrahs

Rekomendowane odpowiedzi

>>stary audiofil<<

Z tym kablem to oczywiscie żart, to tak jakbyś sie nie domyslił.

 

A jeśli uważasz że odmowa pożyczenia urządzenia które nie jest Twoja własnością za kare to faktycznie trzeba sie powaznie zastanowic kto sie zachowuje jak dziecko.

 

Ja niemam powodu mieć do kogoś urazu w tej sprawie, a czytając o kablach przyszedł mi do głowy ten ostatnio widziany (około 90mm średnicy)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil

No to ja Cie przeceniałem (jak zamożnego bufona -:)))

a tu za cały system wychodzi mi 25 tysi - nie jest to zbytnia rozrzutność w stosunku do cen, które fruwały w wątku - ile kosztuje hajend; tam jeden piecyk to było 30 tysi

bym miał ze 20 lat mniej to miałbyś klienta, kryzysu jeszcze nie było (finansowego i starczego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cino

Nie pisz glupot,a pisales do wlasciciela,aby Ci pozyczyl,wiec myslisz ze bede dysponowal ot tak

czyjas wlasnoscia-zreszta zapraszalem CIE,abys przyjechal niestety..........cisza-dorosly facecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel, 5 Cze 2010, 00:10

 

>i tu się z Tobą kompletnie nie zgodzę; od każdego kabla za 500zl zdecydowanie wolę drut srebrny 9999

>za 6-do15zł/mb a wzmacniacz za 3500 będzie tylko ładniej wyglądał

 

Wzmak za 1000 z kablem za 3000 za to nie będzie ani grał (przynajmniej nie na poziomie który nas interesuje), ani wyglądał. Może co najwyżej wzbudzać śmiech ;-)

Wzmak za 3500z drugiej ręki natomiast ma już szansę grać, mniejsza o wygląd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co kłótnia. Za 500 pln można wyrwać z drugiej ręki set dobrego srebrnego! kabla (metr kosztował prawie 500 pln u dystrybutora) i gra dobrze. Pewnie można lepiej, ale te różnice już nigdy nie będą powalające. To odnośnie kabelków za jakieś oczapione sumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 5 Cze 2010, 00:49

>Wzmak za 1000 z kablem za 3000 za to nie będzie ani grał (przynajmniej nie na poziomie który nas interesuje), ani wyglądał. Może co najwyżej wzbudzać śmiech ;-)<

 

Mc - śmiech to zdrowie a muzyka łagodzi obyczaje a jak za mało zawsze można dolać polepszacza percepcji; ja bym się tego trzymał -:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy na to jakby na AudioShow wynająć salę za jakieśtam

składkowe i żeby płacący forumowicz mógł zaprezentować swój

zestaw?

Mogę być skarbnikiem ;)

Z pewnością wchodzą w to tylko najodważniejsi...

Dzięki temu poznamy swoje gusta i preferencje.

Szegóły do dogadania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy na to jakby na AudioShow wynająć salę za jakieśtam

składkowe i żeby płacący forumowicz mógł zaprezentować swój

zestaw?

Mogę być skarbnikiem ;)

Z pewnością wchodzą w to tylko najodważniejsi...

Dzięki temu poznamy swoje gusta i preferencje.

Szegóły do dogadania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż właśnie się raczę. Aczkolwiek polepszaczem percepcji to bym tego nie nazwał, prędzej upiększaczem. Serdecznie polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A już powiem szczerze, że kłótnie starego audiofila i McGyvera

>wywułują u mnie szczególnie pozytywne emocje - chłopaki, oby tak dalej ;)

>Ale jedno jest pewne - zgadzam się ze starym audiofilem, że

>system ma zagrać dobrze każda muzykę, inaczej jest do poprawki.

>A co do stwierdzenia, że słabe nagrania na świetnym zestawie

>audio brzmią źle, gdyż obnaża on ich niedoskonałość, to pozwolę

>sobie stwierdzić, że nie "obnaża", a raczej "uwypukla", co jest

>całkowicie nieaudiofilską cechą...

 

alegz: a z technicznego punkut widzenia mozesz mi nakreslic w kilku słowach jak taki "nieaudiofilski" np. wzmacniacz uwypukla bełedy w nagraniu? Ma wbudowany mikroprocesor który jest zaprogramowany na wyłapywanie błedów i je wzmacnia 4-krotnie a reszte pozostawia w spokoju? No chyba sam w to nie wierzysz co piszesz. Przezroczysty system pokaze o złym nagraniu ze jest zły ale tez z dobrych nagran wydobywa to co najlepsze. A system który upieksza błedy po prostu psuje to co najlepsze.Ja kebaba naprzykład jem besz sosów, bo chociaz uwielbiam te sosy bo dodaja fajny smak, ale maskuja one prawdziwy smak gyrosa. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi? Jestem purysta bo doszedłem do tego na tej mojej drodze wyłozonym ciagła walka z klockami i kablami. Niestety cena nie jest proporcjonalna z jakoscia urzadzenia: to co drogie niekoniecznie dobre i to co dobre niekoniecznie musi byc drogie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekocska, 5 Cze 2010, 08:01

 

>>A już powiem szczerze, że kłótnie starego audiofila i McGyvera

>>wywułują u mnie szczególnie pozytywne emocje - chłopaki, oby tak dalej ;)

>>Ale jedno jest pewne - zgadzam się ze starym audiofilem, że

>>system ma zagrać dobrze każda muzykę, inaczej jest do poprawki.

>>A co do stwierdzenia, że słabe nagrania na świetnym zestawie

>>audio brzmią źle, gdyż obnaża on ich niedoskonałość, to pozwolę

>>sobie stwierdzić, że nie "obnaża", a raczej "uwypukla", co jest

>>całkowicie nieaudiofilską cechą...

>

>alegz: a z technicznego punkut widzenia mozesz mi nakreslic w kilku słowach jak taki

>"nieaudiofilski" np. wzmacniacz uwypukla bełedy w nagraniu? Ma wbudowany mikroprocesor który jest

>zaprogramowany na wyłapywanie błedów i je wzmacnia 4-krotnie a reszte pozostawia w spokoju? No chyba

>sam w to nie wierzysz co piszesz. Przezroczysty system pokaze o złym nagraniu ze jest zły ale tez z

>dobrych nagran wydobywa to co najlepsze. A system który upieksza błedy po prostu psuje to co

>najlepsze.Ja kebaba naprzykład jem besz sosów, bo chociaz uwielbiam te sosy bo dodaja fajny smak,

>ale maskuja one prawdziwy smak gyrosa. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi? Jestem purysta bo

>doszedłem do tego na tej mojej drodze wyłozonym ciagła walka z klockami i kablami. Niestety cena nie

>jest proporcjonalna z jakoscia urzadzenia: to co drogie niekoniecznie dobre i to co dobre

>niekoniecznie musi byc drogie...

 

Marek, weź nie pisz takich rzeczy bo ręce opadają. Lepiej przyjedź do mnie na odsluch i na kawę, zobaczysz, a raczej usłyszysz jak mogą zabrzmieć przeciętne, nieaudiofilskie nagrania. A potem posłuchamy jakichś wybitnych realizacji i przekonasz się że wcale nie uległy one degradacji.

Jeżeli system "dyskryminuje" gorsze nagrania i da się na nim z przyjemnością słuchać tylko audiofilskich realizacji, to ja takiego systemu nie chcę. Chcę mieć system do słuchania MUZYKI, a nie do słuchania audiofilskich dźwięków. W przeciwnym razie bowiem dochodzimy do paradoksu, i nie mamy czego słuchać. No bo dobra muzyka jest tak źle nagrana, że nie da się jej słuchać. A z kolei wybitnie nagrana muzyka jest tak kiepska od strony artystycznej że też nie da się jej słuchać, i zostajemy z niczym. Tak to ja nie chcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

......Dobra muzyka jest tak zle nagrana,ze nie da sie jej sluchac.A z kolei wybitne nagrana muzyka

jest tak kiepska od strony artystycznej,ze tez nie da sie jej sluchac,i zostajemy z niczym.

Tak to ja nie chce.

 

Otoz kiepskiej baletnicy to wiadomo co przeszkadza,wiec srali muchi bedzie wiosna.

Nalezy miec z czego wybrac te dobre nagrania od strony artystycznej-a co to w ogole znaczy,ze

dyrygent na kacu,badz brak ktoregos skrzypka w orkiestrze,badz w sekcji rytmicznej nie ustawiono

mikrofonu,badz grajacy na fortepianie spadl ze stolka,lub struna w gitarze pekla,badz orkiestra

gra dwoch roznych kompozytorow,spiewajaca zapomniala tekstu??-przyklady mozna mnozyc-podalem ekstremalne.Posluchaj z Led Zeppelin utworu nr 4-slynnego blusa-jesli slyszysz piszczaca nienaoliwiona stopke Bonhama[slychac wyraznie] tzn.sprzet w porzadku-jesli nie jest tak gra,bo gra.

Niuansow z innych utworow mozna podac wiele-podale to co wszyscy zapewne znaja.

 

jesli prezentacja nie daje satysfackcji to jest cos na rzeczy-trzy podstawowe to:

-kiepski sprzet

-akustyka pomieszczenia

-sluchacz gluchy jak pien

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil, 5 Cze 2010, 14:02

>Posluchaj z Led Zeppelin utworu nr 4-slynnego blusa

 

Nie ma jak precyzja ...

 

Podejrzewam ze chodzi o

"Since I`ve been loving you"

z L.Z. III

 

 

Tak sobie czytam to wszystko

i mysle sobie ze chlop zapytal sie

o wybor lampy w miare bezobslugowej

zeby nie musial w niej grzebac

wymieniac kolejne lampy etc.

a dowiedzial sie przede wszystkim

kto ma najlepszy system na poludnie

od Pecos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver: a tego nigdy nie pisałem, ze srednio nagranych płyt sie u mnie nie da słuchac, wrecz przeciwnie: da sie i to z przyjemnoscia. Po prostu zaraz wiadomo ze nie najlepiej sa nagrane bo brakuje powietrza i/lub przestrzen sie rozpada, słychac ze przestrzen realizator próbował zbudowac ale mu to do konca nie wyszło. Wiec wiem ze to jest słabsze nagranie ale słucham bo jest fajnie. Natomiast niektóre moje płyty (np. własnie Dog Eat Dog) sa tak kiepskiej jakosci, ze słucha sie bardzo nieprzyjemnie. Cała ta kwestia wyszła z tego ze napisałem iz Hip-Hop przewaznie jest słabo nagrany i przez to nie da sie słuchac. A ze ja moge wypowiadac sie jedynie w swoim imieniu, to oznacza to, ze na tyle odbiegaja od przecietnej jakosci nagran, ze dla mnie to juz zalicza sie do kategori "nie do słuchania". Całe szczescie ze tez hiphopu juz nie lubie bo uwazam taka muzyke za prostacka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.