Skocz do zawartości
IGNORED

klonowanie Tandberga Studio Monitor


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na opampach ze cztery modele, sluchalem, porownywalem, wybralem ta złą lampową

Każdy indywidualnie dokonuje własnych wyborów, które uważa za właściwe. Ja dokonałem wyboru analogowego na wzmacniaczach operacyjnych i mosfetach w końcówkach mocy a później spróbowałem fascynującego mnie rozwiązania z DSP, końcówki też mosfetowe, ale w klasie D. W tym drugim rozwiązaniu kolumny też DIY a ponieważ są w zrobione w jednej skrzynce to była potrzeba regulacji fazy w domenie elektronicznej i wybór padł na zwrotnicę DSP którą udało się w genialny sposób zmodernizować. Ten system nie ma kondensatorów w torze sygnałowym i regulację głośności pomiędzy zwrotnicą a końcówkami mocy. To daje różnicę głównie w maksymalnym wykorzystaniu przetworników D-A na wyjściach, pracują zawsze z maksymalnym sygnałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, napisałem, róznimy sie. Dla mnie klasa D to takie samo zło jak cyfra. Widać to najlepiej po wszelkich najnowszych amplitunerach kina domowego, ktore maja najnowsze procesory, DSP, korekcje, HDMI, Atmosy i DTSXy tylko ... nie grają. Dlatego od kilku (prawie nastu) lat używam peocesorów i zewnętrznych koncówek w klasie AB.

 

I zawsze jak mogę wybrać wybiorę analog i klasę A/AB. A jak nie mogę to wybiore cyfrę i klasę A/AB.

 

:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Mam system analogowy i cyfrowy. Różnią się w brzmieniu, ale głównie z tego powodu że stoją w różnych warunkach akustycznych i mają różną konstrukcję samych kolumn i zastosowanych przetworników. Nie są to różnice "powalające" ;-).

 

Dlatego, że zwrotnica analogowa na wzmacniaczach operacyjnych, to nie to samo co zwrotnica cyfrowa z dsp.

 

Jest przeszkodą, musisz dokładniej przeanalizować zagadnienie od strony teoretycznej.

 

Mówisz? Dane mi było słyszeć parę zestawów audio, z których grała piękna muzyka i zwrotnice były pasywne. Pewnie da się jeszcze lepiej ale dla mnie już było wystarczająco dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, napisałem, róznimy sie. Dla mnie klasa D to takie samo zło jak cyfra. Widać to najlepiej po wszelkich najnowszych amplitunerach kina domowego, ktore maja najnowsze procesory, DSP, korekcje, HDMI, Atmosy i DTSXy tylko ... nie grają. Dlatego od kilku lat używam peocesorów i zewnętrznych koncówek w klasie AB.

 

I zawsze jak mogę wybrać wybiorę analog i klasę A/AB. A jak nie mogę to wybiore cyfrę i klasę A/AB.

 

:).

 

A nie przyszło ci do głowy, że to zwykłe przesądy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w dzisijszych czasch ktoś robi lepsze analogowe, aktywne zwrotnice?

 

Ta zwrotnica nie jest poprawnie skonstruowana. Nie wykluczam, że fajnie brzmi i że słuchanie muzyki na niej sprawia przyjemność i tak dalej, ale ma poważny błąd koncepcyjny/konstrukcyjny który w zasadzie powinien ją wykluczyć z poważnych zastosowań, a już kopiowanie ustawień z innej zwrotnicy do tej nie ma żadnego sensu, jeżeli mają to być takie same ustawienia. No chyba, że nie ruszamy potencjometrów ;)

 

Nic nie napisałeś o tych Tandbergach, tylko tyle, że nikt ich nie ma tylko Ty. To wprawdzie niezła rekomendacja, ale mało precyzyjna ;)

 

A jeśli o książkę chodzi, to poczytaj sobie to:

 

Ethan Winer tu nie wzbudzi zainteresowania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przepadł gdzieś, mam nadzieję, że ma się dobrze na zdrowiu :)

 

 

 

 

Nic nie napisałeś o tych Tandbergach, tylko tyle, że nikt ich nie ma tylko Ty. To wprawdzie niezła rekomendacja, ale mało precyzyjna

 

A co mam napisać? One slużą do słuchania muzyki. Wystarczy przyjechac i samemu posłuchać. b...k nie chce, on wie lepiej. Zapraszam.

 

Grają z preampem, koncówką i z kanapą w cenie za caly set ok. 10 tys zł. Za tyle nie kupisz dziś takiego dźwięku. Moze tak x3? Czy wystarczająco napisałem?

 

:)

 

Jak w marcu zrobiłem kolejną edycję audiofilskich urodzin niektórym audiofilom ten dźwiek podobał sie bardziej niz z wypasionego setu na JBL4343. Opis klocków w "o mnie". A niektórym sie nie podobał. A innym oba się nie podobały. Pewnie preferują inne granie np. z cyfry, cyfrowych zwrotnic, wzmaków w klasie D i z kolumn Magico. Mamy wolny kraj. Kazdy ma to co lubi i lubi to co ma. A niektórzy nie lubią nic i nie mają nic, za to sa znakomitymi czytelnikami i znafcami internetu. Mamy wolny kraj.

 

 

Nie wykluczam, że fajnie brzmi i że słuchanie muzyki na niej sprawia przyjemność i tak dalej ...

 

Czy właśnie nie o to chodzi w tym hobby?

 

Wszystkim zyczę przyjemnosci ze sluchania muzyki bo do tego te p.....ne klocki slużą :). Tylko niestety większość z nas ściga się w tym hobby na najdłuższego małego jak mawiał Masza. Wszyscy muszą byc NAJ, mieć NAJ, potrafic NAJ, znac się NAJ.

w

PS. chcecie dobry kondenastor "na bas" do zwrotnicy pasywnej? Pojemność kilkadziesiat uF. Wielkość dwoch sloików po ogórkach, nie po dżemie. No problemo. PIO, miedź, Miflex. Cena? No, no, no ... nie spodoba sie więc wielu powiedzą ... że, nie gra, pasywna zwrotka jest zła zamiast ... po prostu nie stać mnie. Mnie osobiscie nie stać ... wyraźnie napisałem? A te dwa kody kosztuja wiecej niż moje Tandberg Studio Monitor, pre i wzmak.

 

 

 

Kolejne analogowe korniki przesluchane ... z tasmy. Charlie Barnet Big Band z 1967 roku. A teraz Chet Baker - Mr. B. Z dostawy 6-u tasm z pewnego źródła, nie 48-a kopia matki. Trzeba umieć kupować :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niestety większość z nas ściga się w tym hobby na najdłuższego małego jak mawiał Masza

 

Przepadł gdzieś, mam nadzieję, że ma się dobrze na zdrowiu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przepadł gdzieś, mam nadzieję, że ma się dobrze na zdrowiu :)

 

Na audiomaniakach, ktorych czytam ale nie pisuję, też go ostatnio nie widuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audiomaniakach, ktorych czytam ale nie pisuję, też go ostatnio nie widuję.

Jakiś czas temu tam z nim rozmawiałem, ale z tego co pamietam konto tam usunął. Chyba, że założył nowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW ludzi przed chwilą zamieniłem dwa słowa z Wojtkiem Wojckiem Czernem z Rogalowa. A to prawdziwy guru, a nie malowany lis w tematach analogowych. A zeby było w temacie pytałem go nt. K+H O92 i O96, mozna by rzec "konkurentów" TSM, choc ... aktywnych

 

k+h_92.jpg

 

[+K9Cz9oy1FcZtk3YnCaxmocdlE+79NiyLMuRh+E9KOzOOJpY066qwmqY3xrR

 

s-l300.jpg

 

201305012052251334.jpg

 

A co powiedział zachowam dla siebie.

 

PS. Herb Alpert - Rise na tapecie ... z taśmy :). Bajka. Chet mi jakos nie podszedł ... pod wzgledem muzycznym, nie technicznym.

 

Pozdro

 

Nie wiem, nie słuchalem ale ... mam wielką ochotę :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno tak na marginesie. Lechu mnie sprowokował trochę.

Jak ktos chce zaznać różnicy pomiedzy analogiem i cyfrą na tych samych nagraniach to niech zapuści je na topowych zestawach słuchawkowych ale ... elektrostatycznych. Jest taki model gdzie membrana a raczej folia ma grubość ... 1 um ( slownie: jeden micrometr). Wtedy mozna posluchać szybkosci dzwieku czy jak kto woli PRATu w calym pasmie z ... jednego przetornika bez zadnych zwrotnic.

Prosze zostawic "z boku" w tym przypadku wszelkie zjawiska budowania sceny.

 

A po takim odsłuchu prosze sprawdzic kiedy te sluchawki zbudowano. I nabrać trochę respektu i pokory.

 

Pouczajace.

 

PS. to nie są Senki z 1991 roku.

Choć te ... to moim zdaniem najlepsze nauszniki na swiecie jakie kiedykolwiek zrobiono.

 

 

 

Zalozylem wlasnie rzeczone nauszniki i ... porownalem wspominany material czyli Herb Alpert - Rise z kopii taśmy matki i z cyfrowego CD. I co? Iiii ... niebo a ziemia.

Morał ... jak napisałem wcześniej cyfryzacja analogu, napiszę oglednie, nie wnosi nic nowego, napiszę wprost, pogarsza przynajmńiej moje postrzeganie topowego dźwięku.

 

:)

 

Moim zdaniem ofkurs i ... bez kanapy, a czy z atomami czy bez to bez znaczenia ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno tak na marginesie. Lechu mnie sprowokował trochę.

Jak ktos chce zaznać różnicy pomiedzy analogiem i cyfrą na tych samych nagraniach to niech zapuści je na topowych zestawach słuchawkowych ale ... elektrostatycznych. Jest taki model gdzie membrana a raczej folia ma grubość ... 1 um ( slownie: jeden micrometr). Wtedy mozna posluchać szybkosci dzwieku czy jak kto woli PRATu w calym pasmie z ... jednego przetornika bez zadnych zwrotnic.

Prosze zostawic "z boku" w tym przypadku wszelkie zjawiska budowania sceny.

 

A po takim odsłuchu prosze sprawdzic kiedy te sluchawki zbudowano. I nabrać trochę respektu i pokory.

 

Pouczajace.

 

PS. to nie są Senki z 1991 roku.

Choć te ... to moim zdaniem najlepsze nauszniki na swiecie jakie kiedykolwiek zrobiono.

 

 

 

Zalozylem wlasnie rzeczone nauszniki i ... porownalem wspominany material czyli Herb Alpert - Rise z kopii taśmy matki i z cyfrowego CD. I co? Iiii ... niebo a ziemia.

Morał ... jak napisałem wcześniej cyfryzacja analogu, napiszę oglednie, nie wnosi nic nowego, napiszę wprost, pogarsza przynajmńiej moje postrzeganie topowego dźwięku.

 

:)

 

Moim zdaniem ofkurs i ... bez kanapy, a czy z atomami czy bez to bez znaczenia ;).

 

A chcecie perfekcyjne realizacje cyfrowe np. w DSD?

 

Voila ...

 

Spetember in the Rain - Erich Kunzel z orkiestrą. Żebym nie byl tylko za analogiem :).

 

Albo lepiej caly sampler TELRACa z 1999 roku. Majstersztyk :).

 

Pogarsza? Bzdura. Cyfra jest transparentna. Co na wejściu to na wyjściu. Choćby tysiąc pmcompów twierdziło, że jest inaczej.

 

Tiaaaaaaa ... cytujcie ten post TEGO GURU DŹWIĘKU. Niech to stwierdzenie pozostanie dla potomnych. ON jest debeściak, ON ... WIE.

 

A ja ... maluczki, z malymi uszkami, nic ńie znajacy sie, nic nie slyszacy albo slyszacy inaczej ... pozostane przy swoim zdaniu, he, he, he, he ....

 

 

 

Pa, pa ... piszcie do woli. Ja ... rozpoczynam nocne, sluchawkowe sluchanie ... wnajlepszej mozliwej jakosci ... jedne z analogu, drugie z cyfry.

Spij dobrze bumku :) i ... miej marzenia, czasem marzenia sie spelniaja, nawet w Twoim przypadku. Czego Ci gorąco życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownuje ten sam material ...

nagranie zarejestrowane na tasmie i moja kopie oraz ... najprawdopodobniej cyfryzację z konca lat 80-ych tego samego materilu z tasmy matki, bo zakladm ze nie z vinyla :).

O ile masz na mysli Herb Alpert - Rise.

 

OK. Porównuję material analogowy z ... jego cyfryzacją.

 

Poakż mi inny dostepny material nagrany w tym samym studio, przez tych samych realizatorów (ludzi), najpierw zrealizowany całkowicie w domenie analogowej i jednocześnie zrealizowany w domenie cyfrowej. Ja ... nie znam takiego materiału.

 

Mozna dzisiaj pisac, ze na dzisiejszym sprzecie realizacja cyfrowa jest najlepsza. Dlaczego? Bo nie ma innej Nie ma porownania do realizacji analogowej na analogowych stołach i na magnetofonach. A dlaczego nie ma? Bo ci co posiadali tą tajemną analogową wiedzę zapewne ... wachają juz kwiatki od spodu. A jesli nie to dalej ... nie dotykaja sie cyfry jak nasz rodzimy Wojtek Czern z Rogalowa. Więc ... nie ma takiego porownania i mozna jedynie porownywac material analogowy do jego mniej lub berdziej udanego cyfrowego remasteringu. A wyńikiem bedzie zawsze mńiej lub bardziej udana ... REPRODUKCJA, a nie kopia.

A dzisiaj mozna zrobic zajebistą cyfrową produkcję jak np. realizacja koncertu ELO z Berlina z zeszlego tygodnia na ktorej bylem albo realizację Pana Mietka z kibla w garazu w Pcimiu Dolnym.

 

Mam rację?

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. slucham wlasnie All of Me Sinatry z jakiegos znanego samplera DSD. I jest ro wielkie goowno w porownaniu do analogowego oryginału. Oba mono BTW.

Slucham na wspomńianych sluchawkach dla jasnosci. Bez kanapy.

 

Jaki wniosek? Ktos spierdolil calkowicie swoja robote. Bo September in the Rain brzmi z DSD ... znakomicie.

 

Wiec nie generalizujmy prosze jak to robią Lech i bumek.

 

Pozdro

 

Szkoda tylko, że ten wielki analogowy guru nagrywa taką chałę.

 

bumeczku ... wlasnie wyszlo szydlo z worka .... bo o gustach sie nie dyskutuje.

 

( atak personalny )

Takie porównanie nie jest w porządku, porownujesz nie cyfrę z analogiem tyko DWA RÓŻNE MATERIAŁY.

 

Napisałem wprost .. 95% reedycji analogu na cyfrę nie da sie sluchać w porownaniu do analogowych oryginałow z tasm matek czy nawet z vinyla, pozostałe 5% jest wspaniałych, porownywalnych z analogowymi oryginalami, czasami i lepszych od oryginalu w moim mniemaniu. Pamietajmy, ze to cyfrowa reedycja bo 99,99% cyfrowych kopii ktore i ja dzisiaj moge sobie zrobic sam w domu jest po prostu ... gorszych.

 

Porównajcie sobie np. vinyle (nie mam niestety kopii analogowych matek) dwoch pierwszy plyt Johnny Hates Jazz do ich wydań cyfrowych na CD. A to jest koniec lat 80-ych, a nie lata 60-e.

 

PS. Proporcje to moja wlasna statystyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Porównuję material analogowy z ... jego cyfryzacją.

 

Nie, porównujesz wersję wydaną analogowo z wersją wydaną cyfrowo. To są dwa różne wydania, "cyfryzacja" to w tym przypadku nie jest tylko przegranie 1:1 na CD bez żadnej korekcji pasma czy dynamiki, podobnie jak twoja "matka" analogowa nie jest kopią taśmy która wyszła ze studia nagraniowego.

 

Co do zwrotnicy - to IMO jest ona bardzo niepoprawnie zaprojektowana. Nie wiem, w jakim zakresie planujemy używać regulatorów poziomów, ale zakładając, że wystarczy nam do ustawienia brzmienia skromne +/-3dB, co jak na analog jest w zasadzie prawie niczym, to zależnie od położenia "zerowego" możemy się bardzo zdziwić. Jeżeli przyjmiemy, że minimalizujemy szumy, czyli +3dB na naszych regulatorach to jest max, wtedy -3dB to będzie połowa potencjometrów wejściowych. A wtedy mamy do czynienia z "ciekawym" zjawiskiem - częstotliwość filtrów zmienia się. W przypadku filtrów HI i MID może niewiele, bo pasmo od dołu zmienia się tylko o 30%, ale w przypadku filtra LO pierwszy stopień filtra zmienia swoją częstotliwość graniczną dwukrotnie! Jeżeli mamy słaby głośnik średniotonowy a mocny basowy i ustawimy wzmocnienie toru środkowego na +3dB a basowego na -3dB, to rozjazd jest więcej niż dwukrotny. A dla jakich ustawień potencjmetrów mamy wartości nominalne? Ciekawe. Takie rozwiązania ujdą IMO w urządzeniach gitarowych ale nie do odsłuchu muzyki. "Strojenie" zwrotnicy jest żartem, a jednoprocentowe rezystory nieporozumieniem. To może działać tylko wtedy, jeżeli ustawimy regulatory poziomu na maksa i ich nie dotykamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham wlasnie Whish you were here Floydow z DSD. Iiii ... jest ro jedna z tych znakomityc reedycji, choc i tak wolę sluchac z kopii tasmy matki. Ale nie ma super wielkich rożnic.

 

 

 

Nie, porównujesz wersję wydaną analogowo z wersją wydaną cyfrowo. To są dwa różne wydania, "cyfryzacja" to w tym przypadku nie jest tylko przegranie 1:1 na CD bez żadnej korekcji pasma czy dynamiki, podobnie jak twoja "matka" analogowa nie jest kopią taśmy która wyszła ze studia nagraniowego.

 

Co do zwrotnicy - to IMO jest ona bardzo niepoprawnie zaprojektowana. Nie wiem, w jakim zakresie planujemy używać regulatorów poziomów, ale zakładając, że wystarczy nam do ustawienia brzmienia skromne +/-3dB, co jak na analog jest w zasadzie prawie niczym, to zależnie od położenia "zerowego" możemy się bardzo zdziwić. Jeżeli przyjmiemy, że minimalizujemy szumy, czyli +3dB na naszych regulatorach to jest max, wtedy -3dB to będzie połowa potencjometrów wejściowych. A wtedy mamy do czynienia z "ciekawym" zjawiskiem - częstotliwość filtrów zmienia się. W przypadku filtrów HI i MID może niewiele, bo pasmo od dołu zmienia się tylko o 30%, ale w przypadku filtra LO pierwszy stopień filtra zmienia swoją częstotliwość graniczną dwukrotnie! Jeżeli mamy słaby głośnik średniotonowy a mocny basowy i ustawimy wzmocnienie toru środkowego na +3dB a basowego na -3dB, to rozjazd jest więcej niż dwukrotny. A dla jakich ustawień potencjmetrów mamy wartości nominalne? Ciekawe. Takie rozwiązania ujdą IMO w urządzeniach gitarowych ale nie do odsłuchu muzyki. "Strojenie" zwrotnicy jest żartem, a jednoprocentowe rezystory nieporozumieniem. To może działać tylko wtedy, jeżeli ustawimy regulatory poziomu na maksa i ich nie dotykamy.

 

Moja kopia jest kopia matki, ktora traci przy kazdym przegrywaniu ok. 2-3 dB. I tyle.

 

Co do zwrotnicy, napisz do Audio Research, nie pij do mnie.

Ja ustawiłem jej parametry pod moje oczekiwania, pod mój sluch. I uwierz mi na slowo, zapraszam na porównanie, brzmi dwa rzedy wilekosci lepiej niz pasywny oryginał JBL'a, ktory ciagle w oryginale posiadam.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie ma porownania do realizacji analogowej na analogowych stołach i na magnetofonach. A dlaczego nie ma? Bo ci co posiadali tą tajemną analogową wiedzę zapewne ... wachają juz kwiatki od spodu. A jesli nie to dalej ... nie dotykaja sie cyfry jak nasz rodzimy Wojtek Czern z Rogalowa. Więc ... nie ma takiego porownania

 

Są i działają ci, co te tajemnice posiedli, tylko oni normalnie dalej korzystają z narzędzi jakie są dostępne i wcale do tego "wspaniałego" analogu (zwłaszcza magnetofonu) nie tęsknią. Tylko pasjonaci wskrzeszają stare technologie, z różnych powodów, ale na pewno nie dlatego, że kiedyś na tym pracowali i im brakuje. Tym, co pracowali, nic nie brakuje.

 

Moja kopia jest kopia matki, ktora traci przy kazdym przegrywaniu ok. 2-3 dB. I tyle

 

Tylko jakiej "matki"? Na pewno nie tego, co wyszło ze studia NAGRANIOWEGO ;)

 

Co do zwrotnicy, napisz do Audio Research, nie pij do mnie.

Ja ustawiłem jej parametry pod moje oczekiwania, pod mój sluch. I uwierz mi na slowo, zapraszam na porównanie, brzmi dwa rzedy wilekosci lepiej niz pasywny oryginał JBL'a, ktory ciagle w oryginale posiadam.

 

Sam zachwalasz zwrotnicę, ja się tylko odniosłem. Co do 4343, to ich nie można spierd... więc się nie dziwię ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są i działają ci, co te tajemnice posiedli, tylko oni normalnie dalej korzystają z narzędzi jakie są dostępne i wcale do tego "wspaniałego" analogu (zwłaszcza magnetofonu) nie tęsknią. Tylko pasjonaci wskrzeszają stare technologie, z różnych powodów, ale na pewno nie dlatego, że kiedyś na tym pracowali i im brakuje. Tym, co pracowali, nic nie brakuje.

 

 

 

Tylko jakiej "matki"? Na pewno nie tego, co wyszło ze studia NAGRANIOWEGO ;)

 

 

 

Sam zachwalasz zwrotnicę, ja się tylko odniosłem. Co do 4343, to ich nie można spierd... więc się nie dziwię ;)

 

Na poczatek 4343 ... te kolumny na tych przetwornikach z oryginalnymi zwrtokami ... grają slabo. Wiem bo slucham na swoich aktywnych i sluchalem modyfikacji pasywki Roberta Szczerbowskiego, ktora brzmi znakomicie. Oryginal slaby jest.

 

A co do cyfry vs. analog, realizacji atkiej i owakiej. Zamiast powielac pierdoły przyjedź do mnie i sam posłuchaj. Jeszcze sie taki OBCY nie odważył. Wolą pozostać za pseudoanonimową osłona internetu.

 

Odważysz się? Materialu mam mnóstwo, nie musisz nic brać ze sobą.

 

:)

 

Anytime, anyway ... jesli kojarzysz film Sztos. Nawet poktyję koszt twojego dojazdu jesli potrzeba. A potem razem wszystko opiszemy tu na portalu. Wchodzisz? Audio Video Show moze byc dobra okazją.

 

Zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są i działają ci, co te tajemnice posiedli, tylko oni normalnie dalej korzystają z narzędzi jakie są dostępne i wcale do tego "wspaniałego" analogu (zwłaszcza magnetofonu) nie tęsknią. Tylko pasjonaci wskrzeszają stare technologie, z różnych powodów, ale na pewno nie dlatego, że kiedyś na tym pracowali i im brakuje. Tym, co pracowali, nic nie brakuje.

 

 

 

Tylko jakiej "matki"? Na pewno nie tego, co wyszło ze studia NAGRANIOWEGO ;)

 

 

 

Sam zachwalasz zwrotnicę, ja się tylko odniosłem. Co do 4343, to ich nie można spierd... więc się nie dziwię ;)

 

 

 

Sam zachwalasz zwrotnicę, ja się tylko odniosłem. Co do 4343, to ich nie można spierd... więc się nie dziwię ;)

 

Przyjedź, przekonasz sie ... :)

 

Na razie widzę, ze zamierzasz dolaczyc do grupy moich funbojów obk bumka i chyba Lecha. Bedzie mi milo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek 4343 ... te kolumny na tych przetwornikach z oryginalnymi zwrtokami ... grają slabo. Wiem bo slucham na swoich aktywnych i sluchalem modyfikacji pasywki Roberta Szczerbowskiego, ktora brzmi znakomicie. Oryginal slaby jest.

 

Ja dziesięć lat dzień w dzień siedziałem przed 4343 z końcówką Urei, bardzo je lubię. O żadnych modyfikacjach nie było mowy, i gdybym je miał teraz też bym nic nie zmieniał. Jeżeli grają inaczej, to dla mnie grają gorzej.

 

A co do cyfry vs. analog, realizacji atkiej i owakiej. Zamiast powielac pierdoły przyjedź do mnie i sam posłuchaj. Jeszcze sie taki OBCY nie odważył. Wolą pozostać za pseudoanonimową osłona internetu.

Odważysz się? Materialu mam mnóstwo, ńie musisz nic rać ze sobą.

 

Ja bardzo chętnie, czemu miałbym się bać? To nie jest powielanie pierdół, tylko dyskusja o faktach - albo wiesz na pewno, że cd jest zrobiony z dokładnie tej taśmy bez żadnych zabiegów, albo nie. Ja się założę, że nie. Za to z pewnością słuchanie będzie przyjemne. Tylko niczego nie dowiedziemy, może i lepiej ;)

A daleko mieszkasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja dziesięć lat dzień w dzień siedziałem przed 4343 z końcówką Urei, bardzo je lubię. O żadnych modyfikacjach nie było mowy, i gdybym je miał teraz też bym nic nie zmieniał. Jeżeli grają inaczej, to dla mnie grają gorzej.

 

 

 

Ja bardzo chętnie, czemu miałbym się bać? To nie jest powielanie pierdół, tylko dyskusja o faktach - albo wiesz na pewno, że cd jest zrobiony z dokładnie tej taśmy bez żadnych zabiegów, albo nie. Ja się założę, że nie. Za to z pewnością słuchanie będzie przyjemne. Tylko niczego nie dowiedziemy, może i lepiej ;)

A daleko mieszkasz?

 

Mawiają na to ... stolyca.

 

Jesli nie sluchales 4343 poza oryginalem to ... sorry ... malo sluchaales. Daj na priva, zapraszam, posluchasz. Obiecuje ze bedzie fajna zabawa bez napinek i scigania na malego :).

 

Gratuluję,

przynajmnie "jeden odważny" ... bumek wymiękł, świat by mu sie zawalił i gula powiekszyła.

 

 

 

Dawno ńie sluchalem z analogu ale ... Wish you were here Pink Floyd z edycji DSD brzmi ... ZAJEBIŚCIE :). Miesci sie w tych 5%. Na sluchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję,

przynajmnie "jeden odważny"

 

Dziękuję za zaproszenie, odezwę się jeżeli będę w okolicach stolicy, oczywiście z wyprzedzeniem. Ale co to ma wspólnego z odwagą, czego mam się bać? Że masz lepsze graty? To oczywiste ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuję za zaproszenie, odezwę się jeżeli będę w okolicach stolicy, oczywiście z wyprzedzeniem. Ale co to ma wspólnego z odwagą, czego mam się bać? Że masz lepsze graty? To oczywiste ;)

 

To nie chodzi o ... graty tylko ... o .... postrzegamoe odbioru wrazen muzycznych. Zapytaj bumka .... on ma wiedze, powinien ci wyjasnic.

 

A co do gratów ... stare powiedzenie ... lepsze wrogiem dobrego. Tylko co pomiektórym tutaj CIEŻKO sie przyznać. Bo zazwyczaj lepsze graty, cokolwiek to znaczy, kiedykowliek zostaly zrobione, lepiej grają muzykę :).

 

Ot i cala tajemnica. I nie ma znaczenia czy cyfrowe czy analogowe. Marketing Panie ... marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj lepsze graty, cokolwiek to znaczy, kiedykowliek zostaly zrobione, lepiej grają muzykę :)

 

Tu się nie zgodzę. Lepsze graty lepiej grają dźwięki. Muzykę gra nawet komórka. Ja na tym forum się dziwnie czuję, bo nigdy nie kupiłem żadnej płyty dla jakości brzmienia, wszystkie kupuję dla muzyki, która tam jest. A ona tam jest w jakości całkowicie niezależnej od sprzętu, na którym będzie odtwarzana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ... gdybys ial ze siedem ananlogowych wydan winylowych rzeczonej plyty i ze cztery cyfrowe to ... po odsluchcach zmieńilbys zdanie co do gratow.

 

:)

 

Jesli chcesz dowiesc ze z twojej komorki brzmi lepiej niz z mojego mońofonicznego wydania na vinylu to trafiles pod zly adres.

 

;).

 

I tu niestety kłańia się ... KASA. Sorry Winnetou.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z powodu późnej pory dyskutujesz sam ze sobą ;) Ja przecież twierdzę dokładnie to samo, co Ty - lepsze i droższe graty mają lepsze brzmienie, a komórka brzmi paskudnie. Ale ja nie słucham muzyki dla opakowania, tylko dla zawartości. Pod tym względem wszystkie wydania Dark Side są po prostu identyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.