Skocz do zawartości
IGNORED

Tania i dobra wkładka/igła do Adama + czemu igła nie zaskakuje?


mindtools

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam gramofon Adam 424 i ostatnio znalazłem sporo płyt w doskonałym stanie, głównie przywiezionych zza granicy 20lat temu.

Pomyślałem więc, że można by posłuchać dla odmiany czegoś w formacie bardzo gęstym ; )

No i tu zaczynają się moje problemy:

1. Gdy przesuwam ramię nad winyl ono automatycznie wraca. Ktoś ma pojęcie czy mogę bez dużego doświadczenia sam to naprawić, czy lepiej dać parę zł gościowi od naprawy RTV?

2. Wkładka ma już kilkadziesiąt lat, wypadało by chyba zmienić. Wszedłem na allegro, i patrzę, że coś ze znanych firm można upolować za 50zł. W co celować przy takim budżecie? Czy jednak dla sensownej poprawy muszę wyłożyć trochę więcej? I czy jest tak, że każda wkładka będzie pasować?

Nie szukam ultra-neutralności i wierności oryginałowi. Zresztą za taką cenę wątpię, żebym mógł w takie coś mierzyć. Po prostu podoba mi się koloryzacja winyla.

Aha, płyty to coś w stylu Pink Floyd i różna klasyka.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też właśnie od niedawna zacząłem używać "odgrzebanego" Adama. Co do wkładki to nie radzę zbytnio oszczędzać (nawet przy skromnym budżecie). Ja też szukałem czegoś dobrego i w miarę taniego. Nie kupuj żadnych polskich z serii MF... . Ja znalazłem na All....i kupiłem ORTOFONA OMB 5 E. Aukcja się co prawda już skończyła ale wejdź na All...., wpisz numer aukcji:1010992041, skontaktuj się ze sprzedającym i na pewno się dogadacie.Ta wkładka jest u n iego o ok.30 zł. taniej niż gdzie indziej.(ja dałem 80+10 przesyłka) Gra według mnie super. Nic nie trzeba zmieniać. Tylko ją zainstalować w "oprwce". Wyważyć ramię na 1,75 G.Polecam.

Co do tej wady z ramieniem. Włącz gramofon i daj mu wykonać wszystkie jego czynności związane z zakończeniem odtwarzania aż do zatrzymania się talerza. To znaczy położyć ramię na podpórce i wyłączyć się. On ma to zrobić sam. nie pomagaj mu. Za którymś razem pewnie zaskoczy i będziesz mógł sam kłaść ramię nad płytą. Jeżeli po kilku próbach się nie podda i skoro nie masz większego doświadczenia w tych mechanikach to lepiej daj do kogoś, kto już to robił bo możesz zepsuć gorzej niż jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>mindtools,

"...1. Gdy przesuwam ramię nad winyl ono automatycznie wraca. Ktoś ma pojęcie czy mogę bez dużego doświadczenia sam to naprawić,..."

 

Ramię samo wraca, hmmm...gdzieś to już widziłem. Jest to pokazane w filmiku do którego link zamieściłem poniżej. Oglądać od około 45 sekundy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak z filmiku widać, naprawić można, choć jest z tym trochę perypetii...

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką wkładkę byś nie kupił, nigdy nie zagra Ci to dobrze, dopóki nie wyjustujesz poprawinie całego układu, a w przypadku adama temat nie jest taki prosty..

adam niestety nie posiada regulacji wysokości ramienia, a fabrycznie ma je ustawione za nisko, więc ogólnie rzecz biorąc-dupa..

jednym z rozwiązań jest przebudowanie całości i podniesienia ramienia-temat nie warty zachodu.. lub(i to rozwiązanie polecam) obniżenie talerza :) choć i to nie jest sprawą prostą..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przepraszam. O to mi chodziło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mindtools< Wracając do tematu wkładki ORTOFON OMB 5 E, odnośnie obaw co do wysokości ramienia. Też miałem te obawy ale zaryzykowałem i kupiłem tą wkładkę. Po zamontowaniu (bez żadnych przeróbek ADAMA) okazało się, że wysokość ramienia i kąt wkładki w stosunku do płyty jest OK. Zrobiłem fotkę tej wkładki podczas odtwarzania płyty , >conri< też potwierdził dobry kąt. Fotka jest w temacie numer: 63321. Jeśli chodzi o odsłuch, to według mnie wkładka ta brzmi podobnie do SHUR 44 MB. A to przecież nie jest zła wkładka.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiophill666, 27 Maj 2010, 23:54

 

>jaką wkładkę byś nie kupił, nigdy nie zagra Ci to dobrze, dopóki nie wyjustujesz poprawinie całego

>układu, a w przypadku adama temat nie jest taki prosty..

 

Nie przesadzajmy. Miałem jeszcze rok temu, Adama i pomimo rzeczywiście nie najlepszego ramienia grał bardzo przyzwoicie (nawet na starej wkładce Mf-104) Po zmianie wkładki na At 120 zmiana była już rewolucyjna.

 

Do autora wątku:

 

Tak jak już inni pisali: kup wkładkę za około 100zl i ciesz się muzyką, a jak stwierdzisz że Cię wciągnęło to... pilnuj portfela :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nighttrain69

 

ja nie napisałem, że nie można słuchać muzyki na adamie, bo sam takiego długo słuchałem i ciągle jeszcze u mnie adaś się wala.. ja napisałem tylko, że choćbyś kombinował jak koń pod górkę, to i tak nigdy nie uzyskasz poziomego ustawienia wkładki bez poważniejszych zmian konstrukcyjnych tego gramiaka.. a tak na marginesie, to ten ortofon jest jeszcze wyższy niż at, którą mam i która już jest za wysoka.. houk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>nighttrain69

>

>ja nie napisałem, że nie można słuchać muzyki na adamie,...

 

A no zgadza się, mnie chodziło tylko o to, że tak na prawdę ze względów konstrukcyjnych nie jest to mistrzostwo świata i specjalnie nie ma sensu tego poprawiać. Jak na takie możliwości Adaś gra i tak całkiem dobrze. A ten minimalnie za duży VTA można ewentualnie niwelować zmianą (ew. zdjęciem) maty na talerzu, ale moim zdaniem (a próbowałem) różnicy w dźwięku nie słychać.

 

 

pozdrawiam

grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.