Skocz do zawartości
IGNORED

Futu szuka dobrego uzywanego audiofilskiego odtwarzacza CD.


futu

Rekomendowane odpowiedzi

no ok nic wiecej nie zauwazylem ciekawego z denonow,

 

wiec moze jakies zestawienia denonow i marantzow ktos potrafi zrobic? - to juz oczywiscie pytanie do osob ktore sluchaja duzo sprzetu i slyszaly przynajmniej kilku modeli denona czy marantza?

 

jakie jeszcze marki produkuja przyzwoite cd-ki? - w sumie szczegolowosc dzwieku musi byc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kolejne ktore wydaly mi sie interesujace:

 

1 DENON DCD-1650AR

2 Denon DCD 1520

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9947-100002484 1275242640_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 30 Maj 2010, 20:04

 

>ok kolejne ktore wydaly mi sie interesujace:

>

>1 DENON DCD-1650AR

>2 Denon DCD 1520

 

Co takiego interesującego w sobie mają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania DENON DCD-1650AR - czystosc dzwieku, jasnosc, duzy bas i dynamika w calym zakresie, gladkosc wysokich czestotliwosci, detalicznosc... (opisuje zalety wg opinii a kazda z tych rzeczy jest dla mnie pozytywem w dzwieku wiec wydal mi sie interesujacy)

 

Denon DCD 1520 - to biorac pod uwage cene i... 2 przyklady opinii

This thing is heavy, works great, and sounds fantastic.Very rich and warm sounding, with plenty of detail and seperation of voices/instruments.Sounds almost analogue in the best sense. Buy one if you can find it for a reasonable price. paid $150.00 for a used but very recently serviced unit.Good deal.

This is one top line models from Denon from the 90' with multi bit (20 bit real super linear converter), with great sound, clear, crispy, i bought it second hand some years ago and believe me it is built as a tank from the best components from then, a 10 kilo cd player with metal chassis anti vibration, nothing to envy to a brand new expensive model from now, actually most cd players at present are made of plastic, they weight 5 or 6 kilos at the most.

Highly recomended with good speakers in this case i use it with B&W DM 601 S2 and amplifier Marantz pm 54 Special Edition, i listen a lot barroque music and it's sound really great !

 

tez wydalo mi sie interesujace

 

jesli sie nie zgadzasz to pisz - tylko uzasadnij dlaczego zeby bylo wiarygodnie... zreszta po to ten watek zebym wybral odpowiedni wiec mile widziane "besztanie slabego sprzetu"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc futu :)

 

Napisze Ci cos jak rowniesnik rowniesnikowi: nie zawracaj sobie tym glowy, dla przykladu wszystkie zrodla podane przez Ciebie Denona sa OK, czy bardziej czy mniej zalezy od gustu sluchacza. Nie trac czasu na wklejanie zdjec, czytanie bajecznych opisow, ohow i ahow na temat jakis tam sprzetow, bo tylko TRACISZ CZAS. Ja zorientowalem sie o tym za pozno, ponoc lepiej niz pozniej...

 

No chyba ze jestes trollem, i lubisz "gry i xabawy" :) Spoko, tacy tez sa potrzebni na tym Swiecie :)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futu z całego serca polecam marantza cd80 i to nie dlatego ,że mam takiego do sprzedania ale jest do super źródło.Kupiłem kilka cd playerów do testów bo sam chciałem się przekonać jaki charakter dźwięku mają poszczególne przetworniki i cd80 przegrał jedynie z meridianem 207.Miałem go wstępnie używać jako transport do DAC-a który na dniach będzie skończony ale zmieniłem decyzję i kupię oddzielny transport bo aż szkoda tak wyśmienitych przetworników jakie siedzą w tych źródłach.Nie musisz szukać na ebayu poczytaj dokładnie nasze ogłoszenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil - z polskim tez nie mam i nigdy nie mialem problemow... nawet dyktanda szkolne pisalem z iloscia bledow nie przekraczajaca 3 a wiec pozytywnie i to bez jakiegokolwiek przygotowania :D

 

D4ncer - juz skonczylem chcialem sie troche zorientowac i jak na razie pozostaje przy: Pioneer Denon Marantz - cos z tego wybiore, juz zdjec nie planuje wklejac a rozgladac sie, takze mozecie proponowac na PW cos z tych urzadzen - warunek cena-jakosc korzystna gdyz nawet super sprzetu nie kupie jesli bede musial przeplacic juz tak postanowilem niedawno i tego sie bede trzymal, a co do marantza cd-80 zaraz sprawdze cene i dopiero sie zastanowie nad kupnem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 30 Maj 2010, 21:20

 

>stary audiofil - z polskim tez nie mam i nigdy nie mialem problemow... nawet dyktanda szkolne

>pisalem z iloscia bledow nie przekraczajaca 3 a wiec pozytywnie i to bez jakiegokolwiek

>przygotowania :D

 

Chyba te dyktanda nauczyciele od wf-u sprawdzali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wymienionym tu cedekiem Marantza jest CD16. Potem CD10, oba lepsze od Meridiana 207. CD80 dopiero za nimi. Co oczywiście nie oznacza że nie może się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh jeszcze cos mnie zainteresowalo, to odnosnie marantzow:

 

Philips CD 960 (CD94)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneerki proszę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@futu temat o ebay czy allegro jest gdzie indziej.

 

Poza tym na sprzęcie jaki posiadasz, jaki byś sobie CD nie wypromował to i tak będzie ci tak samo rzępolił. Nie ma sensu.

 

 

@disco- stary ałdiofil jesteś i o takie rzeczy się pytasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nawet się nie zastanawiaj, to jest super sprzęt. Rzadko się pojawia w tak dobrej cenie. Mam taki, jestem z niego bardzo zadowolony. Moze ktoś oceni, że to chińszczyzna, ale życzę wszystkim takiej właśnie chińszczyzny w cenie poniżej 2000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się sprzeczał odnośnie cd16 ponieważ nie porównywałem go bezpośrednio do meridiana 207 czy cd80 ale uważam ,że 207 jest zdecydowanie lepszym źródłem od całej reszty .Ogólnie po kilku miesiącach obcowania z tda1547 z upływem czasu czar prysł i zdecydowanie wolę te na tda1541.Mogę się założyć ,że nie miałeś tych źródeł w tym samym czasie a nawet nie słuchałeś na tym samym wzmacniaczu i reszcie sprzętu tak więc ustawianie ich w kolejce nie ma najmniejszego sensu.Kup jak ja sześć cd playerów w odstępie jednego miesiąca na identycznym przetworniku i wtedy będziesz słyszał różnicę !!!Ja tak uczyniłem a do wniosków doszliśmy w kilku :)Co do meridiana aż się boję ,że ten DAC będzie grał gorzej od niego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 30 Maj 2010, 21:42

>CD80 dopiero za nimi. Co oczywiście nie oznacza że nie może się podobać.<

 

największą wartość (i audiofilską wagę) w CD80 mają żeliwne obciążniki po bokach, tak po 4kg sztuka

zaś Philip 960 to klasa sama w sobie; świetny, beznamiętny drewniany saundddd

tylko brać - 5 uchatych w stereoplaju!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa że słuchałem tych odtwarzaczy na tym samym sprzęcie, u mnie w domu, choć nie w tym samym czasie. Zawsze jednak miałem stały punkt odniesienia. A co do rożnych przetworników, to ważniejsza niż sam przetwornik jest jego aplikacja. Nie wątpię że TDA1541 to wysokiej klasy DAC, ale bywał stosowany w przeróżnych aplikacjach, nierzadko bardzo kiepskich. Niestety najczęściej był łączony z niskiej klasy philipsowskim filtrem cyfrowym SAA7220. Jedna z lepszych znanych mi aplikacji TDA1541A jest zawarta w odtwarzaczu Grundiga Fine Arts CD9009 gdzie towarzyszący przetwornikowi filtr cyfrowy to bardzo dobry Sony CXD1244.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""" Poza tym na sprzęcie jaki posiadasz, jaki byś sobie CD nie wypromował to i tak będzie ci tak samo rzępolił. Nie ma sensu. """

 

hmmm wiesz piszesz zwyczajne bzdury jesli chciales dobrze to zaczynam podejzewac ze nie sluchales za duzo sprzetu,

 

podlaczenia taniego cd technicsa a nastepnie dvd2800 denon = duzy skok jakosciowy na korzysc denona przy konfiguracji esa ostinato 2000 pioneer a 505r harman kardon hk670, jblTi1000 - w kazdej konfiguracji skok byl DUZY - spoko wzmacniacz wymienie ale nawet przy tym slychac roznice, chociaz przyznaje ze JBL Ti1000 uswiadomily mnie ze nawet dvd2800 mimo ze to sprzet majacy cd-ka klasy "C" ma troche wad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja miał kupować starego CD-ka, to najpierw kierowałbym się dostępnością lasera, żeby w razie usterki (która w takim sprzęcie ma prawo się pojawić, laser traktuję jako wymienną część eksploatacyjną jak opony w samochodzie)nie było problemu z jego wymianą. Dlatego na większość CD Pioneera i Marantz'a w ogóle nie zwracałbym uwagi. W Denon'ach były popularne lasery - KSS'y od Sony, więc nie ma problemów z ich wymianą ani z ich ceną. Tyle że nie uważam aby akurat Denon miał szczególnie dobrą rękę do CD'ków.

Jest tyle naprawdę dobrych odtwarzaczy. Proponuję znaleźć listę odtwarzaczy z laserami i przetwornikami - jest nawet na audiostereo. Zorientować się w internecie które przetworniki są dobre. Poszukać odtwarzaczy które mają dobry przetwornik i łatwo dostępny laser. Z tych wybranych wybrać modele najwyższe od danego producenta i takie które mają bardzo dobry, dobrze też jeżeli powielany DAC. I poszukać co jest do kupienia. Powtórzę - jest naprawdę dużo dobrych modeli odtwarzaczy CD. Takie fora jak to, kierują się też specyficznymi modami, mitami, marzeniami, subiektywnymi odczuciami słuchających (wynikającymi ze sprzętu będącym ich własnym układem odniesienia) itp - dlatego zawsze warto słuchać muzyki i sprzętu we własnej konfiguracji, a nie zawsze warto słuchać różnych "fachowców" - nawet jeśli mają jakąś wiedzę wyniesioną z własnych doświadczeń (ich wiedza może do Twojej konfiguracji zupełnie nie pasować, mimo że być może jest z ich punktu widzenia rzetelna i wypowiadana w dobrej wierze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 30 Maj 2010, 22:33

 

>""" Poza tym na sprzęcie jaki posiadasz, jaki byś sobie CD nie wypromował to i tak będzie ci tak

>samo rzępolił. Nie ma sensu. """

>

>hmmm wiesz piszesz zwyczajne bzdury jesli chciales dobrze to zaczynam podejzewac ze nie sluchales >za duzo sprzetu,

 

futu, a ty slyszales? Bo slyszec, a opierac sie na opiniach z netu to 2 rozne sprawy. Widac ze w ten sposob nabierasz "doswiadczenia" co jest niestety idiotycznym wyjsciem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem cd-ki do 1500zl nowe i slyszalem moje dvd - za kazdym razem slychac roznice ale kazdy z cd odstawal duzo od denona dvd - wszystko sprawdzane w moim systemie !!!

a kolega jak napisal ze na sprzecie ktory jesli bysmy wzieli ceny sklepowe w czasach kiedy to bylo produkowane to cena wynosila: odtwarzacz+_wzmacniacz+kolumny ok. 16000 zl (niewazne ze dalem za to DUUUZO mniej) i jesli ktos mi pisze ze kazdy odtwarzacz bedzie jednakowo zepolil to dla mnie taka osoba jest w ogole niekompetentna w audio - zreszta mam taki sprzet wiec pisze co slysze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzicie mądrale co Wy tam wiecie

A futu będzie miał (swój) hi-end z dvd i mp3

Jak widać wszystko można, każdy jest mądry dla siebie i każdy ma swoją nirwanę

 

tylko pieprzyć nie należy, że dvd rozwala cd-ki po 15 tysi bo to psychiatrykiem pachnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 30 Maj 2010, 15:48

 

>Zestawiłeś modele o tak diametralnie róznym poziomie że to aż kuriozalne.

>W mojej ocenie najlepszy z nich jest CD16, zaraz za nim CD10, potem CD14, potem długo nic, i CD63SE

>a na samym końcu CD5000.

 

no własnie :) CD16 a CD5000 to totalna przepaść ! ile ty chcesz wydać kasy ???!!! bo za CD 16 musisz dac pare tysiaków a za CD5000 dasz pare stówek !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.