Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki do KD vs głośniki do wieży


A-One

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy odpowiedni dział, ale nie znalazłem odpowiedniejszego...

 

Ktoś mi ostatnio powiedział, że jak chcę kupić głośniki, to żebym szukał w głośnikach/kolumnach do wieży, a nie KD, bo to 2 różne sprawy. To prawda? Jeżeli tak, jak duża jest różnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KD głośniki SL/SR (oraz BL/BR jeśli to 7.1) pełnią rolę podrzędną, pomocniczą w stosunku do L/C/R. Dlatego się je nazywa głośnikami efektowymi.

 

Do wież muszą być 2 dobre głośniki. Zestaw muzyczny 5.1 - to 5 takich samych (dobrych) głośników + SW. Tu nie ma kanałów głównych i efektowych - wszystkie (poza SW) są główne. W dodatku inaczej niż w KD się je rozstawia.

 

Bierz śmiało głośniki dobre. Nie tylko będziesz na nich mógł słuchać muzykę z dobrą jakością, ale także w KD uzyskasz lepszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, literówka.

 

To, że będę miał same głośniki "główne", nie sprawi, że będę miał gorszy efekt, niż mając te głośniki pomocnicze/"efektowe"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KD efektowe mają być zgodnie z zaleceniami THX bipolarne lub (lepiej) dipolarne.

 

Do muzyki wszystkie muszą byc o bezpośredniej charakterytyce emitowania dźwięku (direct).

 

Moim zdaniem nawet KD lepiej brzmi z muzycznym zestawem głosników. Ale to jest opinia moja i kilku innych Forumowiczów. Niektórzy się z tym nie zgadzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup jakiś dedykowany zestaw głośników z w miarę najlepszymi frontami (w zależności od budżetu), a wówczas efektowe i centralny będą na pewno doskonałym ich dopełnieniem. Subwoofer może być dowolny o adekwatnej mocy do całego systemu i pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.