Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw 5.1 + amplituner + laptop + tv + PS3


A-One

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tutaj działu na temat podłączania sprzętów... a wydaje mi się, że w moim przypadku może to stanowić jakiś problem.

 

Otóż jak w temacie : będę miał zestaw 5.1 + denon AVR-1509

 

Jestem przed malowaniem pokoju i kable chciałbym mieć w ścianie, dlatego za niedługo będą one przeprowadzane...

Chciałbym tylko wiedzieć czy mam rację, myśląc, że :

 

Kabel z laptopa do amplitunera, on do głośników.

Telewizor do amplitunera (jakiś rozdzielacz będzie potrzebny?), a potem do głośników.

DVD (ewentualnie PS3) do telewizora, więc automatycznie problem z dźwiękiem rozwiązany.

 

Chodzi mi o to, żebym mógł ze wszystkiego skorzystać, nie musząc niczego "przełączać" za każdym razem.

Będzie z tym jakiś problem, czy wszystko w porządku?

 

Jakie kable do głośników najlepiej poprowadzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-One, 29 Maj 2010, 15:07

 

>Nie ma tutaj działu na temat podłączania sprzętów... a wydaje mi się, że w moim przypadku może to

>stanowić jakiś problem.

>

>Otóż jak w temacie : będę miał zestaw 5.1 + denon AVR-1509

>

>Jestem przed malowaniem pokoju i kable chciałbym mieć w ścianie, dlatego za niedługo będą one

>przeprowadzane...

>Chciałbym tylko wiedzieć czy mam rację, myśląc, że :

>

>Kabel z laptopa do amplitunera, on do głośników.

>Telewizor do amplitunera (jakiś rozdzielacz będzie potrzebny?), a potem do głośników.

 

Hmmm, żaden rozdzielacz (amplituner stanowi swego rodzaju rozdzielacz ;-)). Jeżeli dźwięk z telewizji będzie pochodził z kablówki czy anteny naziemnej wtedy potrzebny jest jeden kabel z TV do ampli (najlepiej optyczny jeżeli TV ma takie wyjście - z czym różnie bywa), a drugi najlepiej HDMI z amplitunera do TV przekazujący obraz z reszty źródeł.

 

>DVD (ewentualnie PS3) do telewizora, więc automatycznie problem z dźwiękiem rozwiązany.

 

No nie bardzo ;-). Raczej DVD pod amplituner, w którym znajdują sie dekodery dźwięku 5.1, a dopiero dalej o czym już wyżej napisałem obraz z amplitunera do TV (wówczas amplituner zgodnie z przeznaczeniem pełni funkcję selektora źródeł).

>

>Chodzi mi o to, żebym mógł ze wszystkiego skorzystać, nie musząc niczego "przełączać" za każdym

>razem.

>Będzie z tym jakiś problem, czy wszystko w porządku?

 

Najlepiej jak wszystko idzie do amplitunera, a z amplitunera jednym HDMI do TV, ale czasami wymagany jest ten kanał zwrotny dla dźwięku np. z kablówki, co w najnowszych konstrukcjach zostało rozwiązane poprzez HDMI 1.4, a w starszych trzeba sobie radzić tym dodatkowym połączeniem.

 

>

>Jakie kable do głośników najlepiej poprowadzić?

 

Jakieś solidne miedziaki np. QED STRAND do fróntów model 79 (2,5mm), a do surroundów model 42 (1,5mm) i nie zapomnij o subwooferze tu warto sobie zostawić pole manewru w celu poeksperymentowania z ustawieniem, a więc kabel z zapasem no i nie wiem jak z tym ukryciem go ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź ;) jednak w skrócie : jakie wejścia i ile musi ich mieć telewizor, który za niedługo powinienem kupić? Przymierzam się do zakupu, a nie znam podstawowych informacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ci już odpowiedział, wystarczy, że TV będzie miał jedno HDMI. Obecnie każdy TV ma chociaż jedno HDMI, tak więc o to się nie martw:) wszystkie sprzęty łączysz przewodami HDMI. Jedynie kablówkę przewodem antenowym, chyba, że masz jakiś dekoder. HDMI przesyał zarówno obraz (w wysokiej rozdzielczości) jak i wielokanałowy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.