Skocz do zawartości
IGNORED

Unitra pw9013 + jamp studio 180 ? .. pomoc przy zaczeciu przygody z audio.


Louek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Tak wiec chcialbym zaczac swoja przygode ze sprzetem audio. jako ze jestem biednym studentem musze tez biednie zaczac:) odziedziczyłem unitre pw9013 ktora mam zamiar teraz poddac renowacji..potencjometry trzeszcza i spodziewam sie ich wymianyjak i kondensatorow itp.. wzmacniacz chcialbym podlaczyc pod pc pod creativa audigy jako ze na dysku posiadam kolekcje muzyki..od mp3 po flac..od rapu po klasyke tak wiec moje preferencje muzyczne sa bardzo zroznicowane. Do tego wzmacniacza planuje w ciagu najblizszych paru miesiecy dokupic stereo.. mysle ze do 300zl ~400zl wliczajac przesylke (oczywiscie uzywki).. od miesiecy siedze i czytam na audiostereo opini itp. Jestem otwarty na propozycje jednak na ta chwile mysle ze Jamo studio 180 byly by dobrym wyborem aczkolwiek czekam na inne propozycje.. moj pokoik za duzy nie jest i dosc bogato zastawiony co zaprezentuje na rysunku nizej.. ma ok 11 moze 12m2... od zestawu wymagam przedewszytkim czystosci dzwieku..odrobinka bassu sie przyda do rapu aczkolwiek bez przesady (jak z moim obecnym plastikowym subem gzie tylko dudnienie slychac ;() jako ze przy chociazby dire straits bedzie mi on przeszkadzal. Miaem mozliwosc zapoznania sie z dosc highendowym sprzetem u moejj kobiety i wiem co znaczy dobre brzmienie. Jeszce prosil bym o rady o kable glosnikowe w rozsadniej cenie jako ze potrzeba mi bedzie ich ok 7-8m. mysle ze do 150zl dam rade.. Prosze bardzo o pomoc..wiem ze fundusze sa niskie i nie daja wyboru ale od czegos musze zaczac..za 2-3 wystrugam cos z wyzszej pulki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na ten wzmak - z uwagi na słaby zasilacz przy głośniejszm odkręceniu może obcinać sygnał

i uszkodzić głosniki; ew. daj większe kondensatory w zasilaczu (np. 10 mF), tylko nie wiem

czy diody zasilacza to wytrzymają ....

Generalnie jak mieć chcesz dobry dzwięk to nie licz zbytnio na PW9013 :(

 

 

pozdr - Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój masz dość kwadratowy więc nie będzie lekko. Wzmak po drugiej stronie niż kolumny to i kabelki długawe wyjdą, więc też raczej jakieś nieprzypadkowe będą musiały być.

Najpierw myślałem zaproponować ci spróbować ulokować kolumny na ścianie ze wzmacniaczem i kanapkę jako miejsce odsłuchu. Ale nie wiem czy byłoby to ostatecznie dobre a tym bardziej wykonalne. Jakbyś z kolumnami nie tańczył, to zawsze staraj się trzymać je od ścian możliwie daleko oraz starać się osiągnąć (mniej więcej) trójkąt równoboczny między sobą a nimi. Pomieszczenie masz, jak wspomniałem, "kwadratowate" dlatego w celu osiągnięcia lepszej przestrzeni szukaj jej przez większe dogięcie głośników. CZyli takie skrzyżowanie ich aby punkt przecięcia wypadał przed tobą i to nawet w połowie drogi między tobą a bazą głośników. Z pozycji w której są na rysunku, to tak aby patrzały mniej więcej w końce bocznych ścian, tuż przed narożami pokoju. A tak w ogóle to do takiego pokoju rozważ raczej jakieś monitory na standach, bo bas może ci się z takich niskotonowców mocno wzbudzać w tym kwadracie i za bardzo się potęgować. A te Jamo mają go podobno i tak sporo. :)

 

Acha co do samego wzmaka. To jestem teraz zmuszony właśnie z identycznego słuchać, bo Amplifona sprzedałem i rozglądam się za nową lampą. Uwierz mi, przy zaproponowanych ustawieniach i raczej tanich monitorach Kef Q1 można mieć trudności zaprzestania słuchania jeżeli chodzi o przestrzeń. Gdybym to ustawienie odnalazł w czasie gdy miałem tę lampę, to pewnie nie sprzedałbym jej. A sprzedałem bo myślałem, że może aktywne APS AEON dadzą mi tę upragnioną przestrzeń. Jednak myliłem się co do wszystkiego. Bo one wszystkie (Amplifon i APS'y) na pewno miały tę przestrzeń tylko ja ustawieniem monitorów jej nie potrafiłem uzyskać, hehe. A teraz mam ją nawet na owej Unitrze! hehe

Jak już będę miał znów lampę to do przestrzeni doda się zjawiskowa barwa i będzie już, jak dla mnie, nirvana. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Uwierz mi, przy zaproponowanych ustawieniach i raczej tanich monitorach Kef Q1 można mieć trudności zaprzestania słuchania jeżeli chodzi o przestrzeń<

 

czyli sądzisz ze da się coś z tego wzmaka wydostać? patrze sobie tak na Kef Q1 i są 2 problemy.. narazie nie ma ich nigdzie uzywanych a nowe są drogie tak wiec niewiem czy w momencie kiedy znajda sie fundusze trafie je w tej cenie. Ale na liste dopisuje :) i czekam na inne propozycje stereo. Wielkie dzieki za rady co do ustawienia bo z tym zawsze mialem problem. Jezeli macie jakies pomysly co mozna we wzmaku wymienić żeby go polepszyć zabezpieczyć itp to tez czekam:) Niedługo zaczne go robic tak wiec odrazu wedle wskazówek. Pokoik jest malutki ale zawsze jakoę się da rade. Tak myslałem żeby kupić jakieś glośniki a po pewnym czasie wzmaka zamienić denonem pma 250.. a no i jak widać u mnie wzmak niema gdzie stać..szafki tylko na przedniej scianie i PC też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze się za bardzo rozpisuje ale szukałem sobie teraz czegos rozsadnego i znalazlem Wharfedale 10.1 , Wharfedale 9.1. Co sadzicie o tych kolumnach i czy do tego wzmaka pokoju sie nadaja i zy mzona je do swojej listy dopisac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louek, 30 Maj 2010, 11:48

 

>czyli sądzisz ze da się coś z tego wzmaka wydostać? patrze sobie tak na Kef Q1 i są 2 problemy..

>narazie nie ma ich nigdzie uzywanych a nowe są drogie tak wiec niewiem czy w momencie kiedy znajda

>sie fundusze trafie je w tej cenie.

 

Ten wzmak gra teraz jedynie przejściowo i jest niegrzebany nawet potencjometry trzeszczą (potraktowanie ich preparatem do styków pomogło na jakieś 2 mieś). Jeżeli chodzi o przestrzeń, to można już co nieco na niego liczyć w postaci fabrycznej. Jeżeli o brzmienie i poprawki, to pełno tego w necie są nawet wersje odchudzone, które podobno nawet grają lepiej. Ale nie wiem czy warto ulepszać coś jest warte może z 50zł. CHyba, że masz dostęp do darmowych części.

Co do głośników to myślę, że przy odpowiednim ustawieniu i złapaniu dobrej ich pozycji to przestrzennie zagrają chyba każde. Dodam, że akustycznie mój pokój to na razie porażka a i tak się dało. Reszta jak barwa i pasmo i inne detale to zależy już od gustu i potrzeb. I pod tym kontem nie umiem ci pomóc, bo rozeznanie mam praktycznie żadne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.