Skocz do zawartości
IGNORED

Technics sc-eh570 + creative x-fi usb. Czy warto???


Damiano Italiano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam wieżę stereo Technics model sc-eh570, kolumny 2 razy 120 W. Byłem z niej bardzo zadowolony, jednak po podłączeniu bezpośrednio pod laptopa ( pod wejście słuchawkowe, innego nie ma ), dźwięk jest taki sobie i cichy nawet na opór. Chciałbym się dowiedzieć czy w moim przypadku jest sens inwestowania w kartę dźwiękową usb do laptopa creative x-fi 5.1( Koszt około 200 zł). Czy zauważę wtedy znaczący wzrost jakości muzyki oraz głośności???

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź, to dla mnie bardzo ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno cos to da, sluchaliscie kiedys tych technicsow ? Ja mialem pare lat eh600 i naprawde nie gra tak zle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissio100

30 Maj 2010, 19:15 zmien sprzet.

 

..............................

 

Rozumiem z wypowiedzi Kolegi, że ma sprzedać lapka kupić stacjonarny PC ????

A jaki ? A może Amigę ?

 

Lol

 

..............................

 

Jeśli cicho to sprawdź ustawienia systemu dla tego wyjścia, głośno powinno być na karcie wbudowanej - nie mówię nic o jakości - także najpierw rozwiąż ten problem.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W laptopie wszystko ustawione jest na maxa. Inne podłączane głośniki też grają stosunkowo słabo. Nie jest tak bardzo cicho, ale n.p CD w Technicsie czy radio grają głośniej. Myślę, że ta zintegrowana karta dźwiękowa jest kiepska i pewnie zainwestuje w sound blastera.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek777Rozumiem z wypowiedzi Kolegi, że ma sprzedać lapka kupić stacjonarny PC ????

A jaki ? A może Amigę . Kolego zmien sprzet to znaczy kupic porzadny wzmacniacz porzadny cd player i ...sluchac muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissio100

 

Zakładam iż umiesz korzystać z google, wklep słowo ironia, ew. kpina.

 

Jeżeli ktoś pisze, że jest z czegoś zadowolony, ale ma z czymś problem to radzenie mu jednym zdaniem "zmień sprzęt" jest co najmniej nie niegrzeczne. Chyba Kolega nie chce pozować na snoba i bufona ??? Paru tu obecnych może być zazdrosnych - uprzedzam lojalnie ;P

 

 

 

Wracając do meritum

Damiano Italiano

 

Nie chcę Cię urazić, ale jak Ty podłączałeś ta wieżę ???

Bo, cytując Ciebie: "Inne podłączane głośniki też grają stosunkowo słabo. " troszkę zwątpiłem.

PC nie ma takiej mocy żeby napędzić jakiekolwiek głośniki podłączane bezpośrednio do niego (nie ważne lapek, czy buda)

Natomiast podłączenie kablem mini jack stereo 2 x "czincz" - wyjścia słuchawkowego z lapka z wejściem np, tape, cd, czy co tam jest w tym technicsie powinno być na tym samym poziomie dźwięku.

(sile).

 

Jeśli różnica jest duża, to albo coś w systemie jest namieszane, albo coś nie hallo z gniazdkiem w lapku (obstawiam system). Bez urazy, ale nie raz system potrafi dać w kość użytkownikowi nawet w czymś tak banalnym jak ustawienie wyjść. Np. niektórzy posiadacze kart telewizyjnych zanim je skonfigurowali byli bliscy morderstwa, albo wyrzucenia sprzętu oknem ;P

Wspominam, bo jesli masz zamieszane w systemie, to zakup karty zew. może nie rozwiązać problemu, a tylko Cię mocno wkurzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S ten technics powinien mieć wyjście uniwersalne (aux) to powinieneś mieć wolne - a nawet video, czy md (bo cd i tape masz zajęte).

A namieszanie w systemie to np. złe sterowniki, gryzące się kodeki, wyciszony program audio, itd.

Sorki za dwa posty pod rząd, ale padam na nos i nie dopisałem za pierwszym razem.

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz Windows 7 mozesz sprawdzic w Panel Sterowania -> Dzwiek -> Glosniki -> Konfiguracja/ Wlasciwosci czy masz ustawiana glosnosc na max i czy jest ustawione glosniki stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Shrek'a

 

Oczywiście podłączałem pod lapka inne głośniki ze wzmacniaczem. Wieżę mam właśnie połączoną z kompem kablem AUX. Wątpię czy jest coś namieszane ze sterownikami, ponieważ nawet od razu po formacie i reinstalce visty gra tak samo.

Co ciekawe odtwarzając muzykę z laptopa przez wieżę, pogłaszając od -10 db do 0 db( 0 db to maksymalna głośność w tej wieży ) nie zmienia się poziom głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ciszej z Laptopa :) przecież to normalne jeśli nie stosuje się jakieś zewnętrznej karty dźwiękowej, czy DACa. Z odtwarzacza CD zawsze będzie głośniej niż z komputera:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.