Skocz do zawartości
IGNORED

JMLab Cobalt 806 co z tym basem ?


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad monitorami Cobalt 806 jutro do mnie mają przyjechać. Wszyscy mówią dobra góra, rozdzielczość, szybki bas ale nisko nie zejdzie. Jak temu zaradzić bo lubię jak głośniki pomrucza troche? Kolega podpowiada że subwoofer zaradzi temu problemowi ale to chyba nie jest wlasciwe podejscie do stereo. A moze jest nadzieja za lampa pokaze pazur i bedzie w sam raz. Ciekaw jestem jakie sa Wasze doswiadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer aktywny. Będzie dobra góra, rozdzielczość, szybki bas i... nisko schodzące łupnięcie. Dobre suby w stylu Velodyne i z wyższą serią Electra dobrze się sprawdzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMLab mają owszem szybki, zwinny bas - ale nie niski - nawet spore podłogowce...

 

...natomiast w Cobalcie 826 i Electrze 926 nie podchodziła mi

>zbyt oszczędna prezentacja podstawy basowej i dołek wręcz chyba na przełomie basu i średnich. One

>również predestynowane chyba były do pracy z jakąś ciepłą elektroniką. Szczerze to zdecydowanie

>chętniej wróciłbym do Audiovectora niż do JMLaba, ale to pewnie też kwestia gustu.

 

Podzielam powyższą opinię... Lampa powinna dodać tego czegoś. Sub? Mniej lub więcej go słychać:(

 

Naczelny HFiM też nie był olśniony basem z 816V (w ostatnim numerze pisma).

 

Owszem są tacy, dla których jest to basowa referencja, ale to pewnie kwestia gustu (jak napisane jest powyżej).

 

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66

 

Jeszcze nie kupuje, przyjada na tydzien do testowania. Chcialem poznac opinie uzytkownikow przed odsluchem. Jak juz sprawdze wszystko to napisze jak to gra z moja lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 816v i na brak basu nie narzekam,sub z tymi kolumnami zbedny,poza tym graja piekna srednica,sa wyjatkowe w swojej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66, 1 Cze 2010, 18:31

 

>mam 816v i na brak basu nie narzekam,sub z tymi kolumnami zbedny,poza tym graja piekna srednica,sa

>wyjatkowe w swojej cenie

 

Bez urazy caleb...

Z 16,5 cm woferkiem sub zbędny?

Pasmo przenoszenia: 47Hz - 28kHz:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyzej 28khz i tak nic nie uslyszysz a ponizej 47h schodza spokojnie tylko w mniejszym natezeniu,zreszta co ja bede z toba dyskutowal,posluchaj se a nie podajesz dane spisane ze strony producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mam 816v i na brak basu nie narzekam,sub z tymi kolumnami zbedny,poza tym graja piekna srednica,sa

>wyjatkowe w swojej cenie

 

>>Bez urazy caleb...

>>Z 16,5 cm woferkiem sub zbędny?

>>Pasmo przenoszenia: 47Hz - 28kHz:)))

 

 

Z mojego doświadczenia wynika, że podstawkowe dali helicony zchodziły niżej niż chorusy 816V. W chorusach stopa perkusyjna jest podbita ale poza tym do dziś pamietam bardzo miło pewne aspekty dźwięku. Fokalowskie bodowanie sceny no i wspomniana już średnica. Piękne granie pod niektórymi względami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to te kolumny powinny grać z ciepłym wzmakiem i niekoniecznie silnym - duża skuteczność i grająca lekko za ostro, jak dla mnie, kopułka wysokotonowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66, 1 Cze 2010, 23:20

 

>powyzej 28khz i tak nic nie uslyszysz a ponizej 47h schodza spokojnie tylko w mniejszym

>natezeniu,zreszta co ja bede z toba dyskutowal,posluchaj se a nie podajesz dane spisane ze strony

>producenta

 

Być może poniżej 28 Hz nie usłyszę. Ale przy już przy kilkunastu Hz bas "czuć" w powietrzu. A od 28 do 47 Hz jest czasami trochę muzyki na płycie:)

Pewno 816 schodzą poniżej pasma (podanego najczęściej przy +-3 dB) jak każde, których dane nie są oszukane. A -3 dB to już sporo ciszej, niż reszta pasma.

Nie muszę słuchać JMLab 816, gdyż słuchałem dużo większych Labów (926, 936). I wiem, że najniższego, powiedzmy "subowego" basu, w nich nie uświadczysz. Co nie znaczy, że są złe...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ktorych kolumn do 10 tys uswiadczysz subowy bas,focal i tak dobrze sobie radzi na tle konkurencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66, 2 Cze 2010, 00:06

 

>a z ktorych kolumn do 10 tys uswiadczysz subowy bas,focal i tak dobrze sobie radzi na tle

>konkurencji

 

Jeszcze się pytasz:) Do 10 kzł jest sporo - lecz nie z nowych "słupków"...

 

A co do granicy słyszalności niskich częstotliwości człowieka, to się pomyliłeś. Jest to średnio 16 Hz. To zagadnienie nie dawało mi spokoju (bo u mnie słychać "burczenie" już nieco ponad 20 Hz) - więc sprawdziłem:)))

 

Pozdrówka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie pomylilem,napisalem powyzej 28khz czyli gorna granica,a dolna to nie wiem jaka jest,slyszalem pare innych zestawow kolumn jakos slabo wypadly przy focalach 816,moze slabo szukalem a moze akurat to brzmienie mi odpowiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomyliłem się ja!

Z rozpędu przeczytałem "poniżej" - skoro mowa o basie:)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wielkości jest Twoje pomieszczenie odsłuchowe? Nisko, czyli jak bardzo nisko ma zejść bas? Wiadomo, że z monitorów bardzo niskiego nie będzie, to raczej domena podłogówek. Ale jeśli pomieszczenie masz niewielkie, to i tak nie wstawisz tam dużych kolumn. Zgadzam się z tym, co napisał Oley. U mnie ten sam sprzęt grający w 14m2 dawał za mało niskich tonów. Kombinowałem z ustawieniem, kablami, ustrojami itp... A teraz w 20m2 mam nadmiar basu i musiałem otwory b-r przytkać gąbkami.

Był kiedyś u mnie forumowy kolega Nautilus81 ze swoim Manleyem Stingrayem i mimo, że kolumny stały dużo bliżej ściany, nie odczuwałem nadmiaru niskich tonów. Dodam, że porty basrefleks nie były wówczas zakryte.

Z lampą niskie tony mogą być szybkie, ale czy będzie ich sporo i takie jak lubisz? Dużo zależy od klasy (jakości) wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turek, 2 Cze 2010, 02:13

 

>A jakiej wielkości jest Twoje pomieszczenie odsłuchowe? Nisko, czyli jak bardzo nisko ma zejść bas?

>Wiadomo, że z monitorów bardzo niskiego nie będzie, to raczej domena podłogówek. Ale jeśli

>pomieszczenie masz niewielkie, to i tak nie wstawisz tam dużych kolumn. Zgadzam się z tym, co

>napisał Oley. U mnie ten sam sprzęt grający w 14m2 dawał za mało niskich tonów. Kombinowałem z

>ustawieniem, kablami, ustrojami itp... A teraz w 20m2 mam nadmiar basu i musiałem otwory b-r

>przytkać gąbkami.

>Był kiedyś u mnie forumowy kolega Nautilus81 ze swoim Manleyem Stingrayem i mimo, że kolumny stały

>dużo bliżej ściany, nie odczuwałem nadmiaru niskich tonów. Dodam, że porty basrefleks nie były

>wówczas zakryte.

>Z lampą niskie tony mogą być szybkie, ale czy będzie ich sporo i takie jak lubisz? Dużo zależy od

>klasy (jakości) wzmacniacza.

 

 

Niewielkie pomieszczenie? I nie wstawisz dużych kolumn?

Sam mam niewielkie (tak sądzę o 16 metrach) i duże kolumny. A jeden ze znajomych użytkuje 30 cm wofer w 9 m kw.!!! (to chyba rekord?).

I bynajmniej nie słucha bum-cyk:)

Różnie to bywa...

 

A to, że z lampą niskie tony mogą być szybkie (rozumiem, że w stosunku do tranzystora) - pierwszy raz mam okazję czytać:) Chyba, że są pomijalne...

Oczywiście, że są tak grające lampy - nie przeczę, ale najczęściej zestawiane z odpowiedniej skuteczności kolumnami. Lecz generalnie tranzystor jest dużo szybszy:)

 

Ale może mnie się wydaje? (tak jak Tobie, że nie wstawisz i posłuchasz DOBRZE grających, dużych kolumn do niewielkiego pomieszczenia).

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Panie Zukzuku! Jak tera wpadniesz kiedy to doświadczysz subowego basa z 936 :)

ale jako źródło filmy z DVD :))

w muzyce nie ma subowego basu - niestety, a 936 nie dodają nic do nagrań od siebie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisal masterofdeath. Tam gdzie nie ma niskiego basu, Electry, jak i Utopie nie beda nic dodawaly od siebie. Natomiast tam gdzie faktycznie jest bas, no to potrafia zejsc odpowiednio nisko, oj potrafia ...

 

Problem w tym, ze Zukzuk nigdy nie przekona sie do JmLab, bo to po prostu nie jego granie. Tam w "lubuskim" lubuja sie w Infinity ;) Focale to zupelnie inny dzwiek.

Drugi problem to fakt, iz Zukzuk nie sluchal odpowiedniego zestawienia Focali. Musialbys posluchac u mnie obecnie we Wroclawiu lub np. u Marekzawa.

Niestety Masterofdeath nie ma jeszcze odpowiednio zestrojonego sprzetu pod Electry :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jestem po pierwszych testach 806. Na początku ostry jak żyletka dźwięk. Moja lampa nie ma problemu z wydobyciem z tych kolumn wszystkiego co w nich się ukrywa. Jednak lampa jaki i głośniki potrzebują ujarzmienia. Nie każda płyta zagra, to pewne. Złe realizacje są zbyt krzykliwe i płaskie. Jednak to co mnie oczarowało to precyzja, umiejscowienie dźwięków, otwartość i energetyczność. Kolumny są szybkie i bardzo jasne. Lars Daniellson i jego Libera Me zagrała pięknie z doskonałą rozdzielczością ogólnie produkcje ECMu rewelacja. Pink Floyd "Final Cut" wydanie HMCD bardzo dobrze. Jednak juz Włodek Pawlik i jego Revers, za ostro. Trąbka Gary Guthmana cieła jak żyletką przestrzeń, nie potrafię się przyzwyczaić. Coś pomieszam kablami no i lampami. Zmieniłem moje Telefunkeny na Tunsgramy. To dziwne na moich wcześniejszych kolumnach Telefunkeny grały super kontrolowały górę oraz w miarę możliwości dół. Jednak Tunsgramy dodały ciepła nieco dołu zaś góra jest juz kontrolowana przez same głośniki 806-stki. Myślę że może Amperexy Bugle Boy coś jeszcze ocieplą tylko musze je upolować. Może zabawa z kablami tez coś wniesie. Ale chyba polubiłem te kolumny na razie zostają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amperexy Bugle Boy nie ocieplą. To nie są ciepło grające lampy, to są barwnie, dynamicznie i przejrzyście grające lampy. Jeżeli szukasz docieplenia i złagodzenia, to polecam Mullarda, Brimara lub inne lampy z brytyjskich fabryk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MC poszukam tych lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły Siemensy ECC88. krótko słuchałem, ale już mogę zarekomendować. Dynamicznie i przejrzyscie, ale bez żadnych szorstkości czy ostrości. Na razie tyle, za krótko słuchałem na bardziej literackie opisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.