Skocz do zawartości
IGNORED

Nippon SMH vs Nichicon Hi-sound vs Elna for Audio - 10000uF


viatraco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów DIYowców

Nie znalazłem (prócz znikomych informacji) opinii na temat tych dużych kondensatorów ,szczególnie o Nichiconach i Nipponach SMH.

Stąd ten lamerski temat :) Zdaję sobie sprawę że to tylko jeden z elementów w budowie wzmacniaczy,ale czy ktoś ma jakieś wyraźne "za" lub "przeciw" co do ich stosowania.Czy któreś z nich ogólnie maja ogólnie tendencje do "zmulania" albo "wyostrzania" brzmienia? Czy którekolwiek odstają klasą od pozostałych ,czy spokojnie można je stosować jako zamienniki?

Chodzi tylko o te konkretne, duże kondensatory ( 10000uF), a nie małe .

Oto rywale:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Elna

2.Nippon

3.Nichicon

 

Wg. mnie elna najlepsza, subiektywnie, - gdzie elna tam miękko i analogowo brzmi.

Nippony też dobrze, w starszych sprzętach doskonale się sprawdzały, nie wiem jak nowe produkcje

Nichicony - te na zdjęciu konkretnie - kiepsko się prezentują :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wstawiłbym coś takiego (tu akurat 6800uF)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nichicony - te na zdjęciu konkretnie - kiepsko się prezentują :-)

-----------------------------------

Możesz rozwinąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest 82 rok :)

Pewnie suchy jak pieprz :)

Nie polecam instalowania kondensatorków które mają więcej niż 10 lat (nawet 5)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerzę radze, nie pisać ci takich wierutnych bzdur. Bo jakiś początkujący elektronik może się na to złapać. Śmiesznie to może brzmi, ale to dla niektórch będzie zła rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są tez literki LL - Long Life . Testowałem i graja nieźle . Trzeba je tylko długo formować . ich jakosc jest na tyle dobra ,że stosowano je w sprzęcie wojskowym mimo,że nie maja specjalnej specyfikacji dla wojska .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis to głośny uśmiech w stronę trwałości elektrolitów.Lekka ironia leżaków magazynowych.Przepraszam za OT.

Moje pozytywne doświadczenia z dźwiękiem to raczej Nippon,Nichicon mniej mi odpowiada.Z Elną nie miałem przyjemności ale się postaram,obiecuje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska - czy Wy aby nie przesadzacie z tym wysychaniem elektrolitów ? Ja kiedyś na laborce na uczelni robiłem ćwiczenia z różnymi kondensatorami. Coś, tam badaliśmy - dziś ogólnego sensu już nie pamiętam. Jednak - to pamiętam, ze wzgl na audio - między innymi oznaczaliśmy upływność. Tak z ciekawości podpiołem kilka starych, ale nieśmiganych japończyków - i co ? Niejeden dzisiejszy elektrolit-chińczyk pozazdrościłby wyniku !!! Nie dajmy się zwariować !!! Jak ktoś ma wątpliwości co do jakości - miernik w łapę i po kłopocie !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy piszecie?

czy ktorykolwiek z was probowal otwierac kondek z 85 roku tzw nos? (bo o takich mowa)

to po co klepac 'cokolwiek' w klawiature?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniłem w swoim sprzęcie kondensatory filtrujące na właśnie Nichicony Hi-sound. Zdążyły się już dobrze wygrzać, więc słychać co wniosły do brzmienia. Znacznie poprawiła się kontrola basu i jest go troszkę więcej, natomiast w wysokich tonach też zauważyłem większą poprawę. Generalnie dźwięk jest teraz pełniejszy. Nichicony hi-sound maja wśród niektórych użytkowników opinię i "przyciemniaczy" dźwięku - ja takiego zjawiska u siebie nie zauważyłem. Co do pozostałych kondensatorów to się nie wypowiem bo nie testowałem.

 

I zgadzam się z opinią użytkownika max-bit, że jak wymieniać kondy to nie na starsze niż 10-letnie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się wymienia kondy to mają działać długi czas. Każde kondy, nawet najlepsze się starzeją. Jeśli chcesz pakować stare to nikomu nie zabraniam - ja bym tak nie robił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wpakował coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - kondensatory z tej serii są montowane w we wzmacniaczach Gryphon Tabu. Są to świetne, i mające dobry stosunek jakość/cena elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Concerty Rowland za to pakuje takie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concertry - sorki za literówkę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Roe co na zdjęciu wpakowałem doświadczalnie nie do jednego urządzenia - wszędzie tylko i wyłącznie poprawa, świeży miękki bas, i detaliczne miłe dla ucha czyste wysokie,po naładowaniu luzem jak w zegarku spada napięcie, tzrymaja parametry jak nic.

a jak ktoś nie wierzy w jakość produktów z tamtych lat to napiszę tylko że w moim Harmanie/Kardonie z 1977 roku gdzie kondziów sztuk 4 po 10000uf każdy (elna akurat)wszystko śmiga jak nowe i gra idealnie, niezmiennie od kiedy go mam.To już 33lata..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiko, ale osiągalność takiego sprzętu słaba. Jedynie na Wolumenie kiedyś coś widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.myspace.com/loszmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wolumen to już nie to co kiedyś, ostatnio pojechałem tam właśnie po kondy do moich końcówek 4x 12000uF i nic tam nie ma! Z elektroniki są dwa sklepy, ale sprzedają przyciski, przełączniki itd...

 

Ja wymieniam teraz kondy na Nichicony, za każdym razem jest poprawa brzmienia, nawet jeszcze nie wygrzane a już wiem, że basik jest ładniejszy i góra detaliczna.

Dochodzę jednak do wniosku, że nie tylko kondensatory mają wpływ na brzmienie, sam projekt układu, użyte elementy itd. Ostatnio wymieniałem kondy chyba w jakimś amplitunerze z lat 90`tych, chyba Onkyo, po wymianie nic się nie zmieniło grał tak samo jak przed wymianą. Owszem zgadzam się, że kupowanie np. kondów naprawdę najtańszych mija się z celem, ale nie można też przegiąć w drugą stronę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecam Nichicon 10000/63 z serii Gold Tune. U mnie się świetnie sprawdziły! Cena ok. 70 PLN po sprowadzeniu z zagranicy;-)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odnowienie tematu :)

No bo czego nie lubią elektrolity ??

Ciepła jak taki ROE lezał nawet 30 lat ale w 20 stopniach to mu nic wiele nie jest trzeba będzie go tylko porządnie uformować ( powoli napięciem do nominalnego można nawet delikatnie przekroczyć o jakieś + 5% ) obserwując cały czas prąd upływu :) póżnie tak go tak potrzymać z kilka z godzine ... rozładować ponownie naładować zrobić kilka takich cykli :) i powinien być jak nówka ,,,,

Co innego używki pracujace w nie wiadomo jakich warunkach ...

A propos potrzebuję kupić gdzieś ELNĘ lub coś porządnego (nichicon, panasonic ITP) z 15mF do 22 mF na 63 V o pin 10mm :)

Straszna bida :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.