Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze Dayens z Serbii


Marcin_gps

Rekomendowane odpowiedzi

Gra coraz lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja techniczna pokazuje, że "mocarzem" to ten wzmacniaczyk nie jest. Większość testów i opinii jakie można znaleźć na jego temat w necie wskazuje, iż łączony jest raczej z wysoko efektywnymi głośnikami. Pytanie jak sobie ten maluch poradzi z kolumnami o niższej efektywności - powiedzmy ok 86 dB. Czy szczęśliwy posiadacz tegoż wzmacniacza ma warunki do przeprowadzenia takiego testu ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps - Dayens napedza u Ciebie Cantusy ? Napisz jesli mozesz jak sie to sprawdza brzmieniowo, jak bys okreslil charakter takiego polaczenia ?

Szukam czegos na sys. sypialniany i nie ukrywam, ze korci mnie "chinszczyzna" glosnikowa, a na wzmak nie mam pomyslu (bo lampa jest oklepana, wiec to nie pomysl) - tutaj pojawiaja sie Dayens i Heed.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, napędza Aurum Cantus V3M. Po drugim dniu odsłuchów mogę napisać, że jest to bardzo neutralne połącznie. Jest jeszcze trochę ostrości, ale mam nadzieję, że minie z czasem. Mam bezpośrednie porównanie do Trendsa TA-10.1, który gościł u mnie przeszło 2 lata. Dayens jest znacznie lepszy. Zalety przejrzystości słychać szczególnie w kinie, gdzie nie ma najmniejszych problemów ze zrozumieniem dialogów. Doskonale słychać też skąd dobiegają odgłosy. Tego nie było w Trendsie, który ustępuje znacznie wzmacniaczowi z Serbii w każdym paśmie. Sąsiedzi mnie chyba nie polubią, bo takiego basu jeszcze nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps, 24 Cze 2010, 00:45

 

>Tak, napędza Aurum Cantus V3M. Po drugim dniu odsłuchów mogę napisać, że jest to bardzo neutralne

>połącznie. Jest jeszcze trochę ostrości, ale mam nadzieję, że minie z czasem. Mam bezpośrednie

>porównanie do Trendsa TA-10.1, który gościł u mnie przeszło 2 lata. Dayens jest znacznie lepszy.

>Zalety przejrzystości słychać szczególnie w kinie, gdzie nie ma najmniejszych problemów ze

>zrozumieniem dialogów. Doskonale słychać też skąd dobiegają odgłosy. Tego nie było w Trendsie, który

>ustępuje znacznie wzmacniaczowi z Serbii w każdym paśmie. Sąsiedzi mnie chyba nie polubią, bo

>takiego basu jeszcze nie było.

 

W kontekscie "takiego basu" - nie zaslania on reszty pasma, nie rzutuje na przesuniecie punktu odbioru wlasnie w dol ?

Piszac o ostrosci masz na mysli gore pasma ? W planowanym systemie wykluczam wszelka ostrosc (jeden prawdziwie grajacy sys juz mam, teraz szukam kompletnego relaksu przy mozliwie dobrej wiernosci).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>W kontekscie "takiego basu" - nie zaslania on reszty pasma, nie rzutuje na przesuniecie punktu

>odbioru wlasnie w dol ?

>Piszac o ostrosci masz na mysli gore pasma ? W planowanym systemie wykluczam wszelka ostrosc (jeden

>prawdziwie grajacy sys juz mam, teraz szukam kompletnego relaksu przy mozliwie dobrej wiernosci).

 

Miałem na myśli lekko zaostrzoną średnicę i górę, co prawdopodobnie wynika z niewygrzanego wzmaka, ale napiszę za kilka dni, jak się sprawy mają. Na pewno nie jest to pluszowy dźwięk. Nie ma słodzenia, jest za to jakby to określić, organiczny przekaz. Basu nie jest za dużo i na pewno się nie wylewa na resztę pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten Ampino. Ile kosztował razem z przesyłką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem ceny wyżej.

 

Ampino z modami 280 EUR

Wysyłka 75 EUR

Cło 400 zł ;/

 

~1800 zł (nie pamiętam dokładnie kursu Euro z dnia, w którym przelewałem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie Porcupine Tree - Fear Of A Blank Planet 24/48 @ 32/192. Gitary brzmią czadowo! Perkusja tak samo. Jest ostro, ale tak jak trzeba. Do rocka wzmak bomba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Panowie, a czy ktos slyszal topowa integre tej firmy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, pr1nce, to niezły deal zrobiłeś :) Pamiętaj, by Ampino postawić na podłodze, drgania nie służą mu najlepiej. Cieszę się, że Ci przypadł do gustu. Myślę, że moje kolumny pokażą znacznie więcej z mocniejszym piecem, ale póki co dość, przynajmniej w tym mieszkaniu.

 

PS

Zamówiłem komplet kabli Vovox Initio, razem z sieciówką. Ciekaw jestem, jak to wszystko zagra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, pr1nce, to niezły deal zrobiłeś :) Pamiętaj, by Ampino postawić na podłodze, drgania nie służą mu najlepiej. Cieszę się, że Ci przypadł do gustu. Myślę, że moje kolumny pokażą znacznie więcej z mocniejszym piecem, ale póki co dość, przynajmniej w tym mieszkaniu.

 

PS

Zamówiłem komplet kabli Vovox Initio, razem z sieciówką. Ciekaw jestem, jak to wszystko zagra :)

 

 

Marcin kable Vovoxa nie grają:))

,,Będzie Pan zadowolony,,

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś słuchał integry Dayens Ecsatasy II lub zna jakieś opinie? Myślę, że warto zainwestować...Ciekawe czy ktoś zechciałbym razem ze mną zamówić...moze koszty byłyby mniejsze?

choc drugiej strony czy warto tak w ciemno kupować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaaawek, niestety nikt Ci na to pytanie nie odpowie. Ja jedynie mogę przytoczyć część wypowiedzi producenta:

 

All our products have the similar basic sonic characteristics.

They sound musical, natural and emotional, with good dynamics and depth, great positioning and natural third dimension.

All mentioned characteristics are increasing proportional to the price, off course, Ecstasy IVse combo gives the most..

Ecstasy II is our classic. It is the first integrated amplifier which we have designed and manufactured.

We are producing integrated amplifiers under the name Ecstasy II since 90's.

Almost the same time when we finished design of Ampino we have launched new, redesigned Ecstasy II.

It is using same faceplate and case as previous model but with improved circuit, better parts and, of course, better sound.

Among these three integrated amplifiers Ecstasy II is the best.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję... a powiedz w jaki sposób zamówić? najlepsza ścieżka to jaka? w jaki sposób zapłata, (przelew...czy coś innego? jak to wyglada bo kompletnie nie wiem jak kupowac z Serbii)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kabelki które zamówiłem mają bardzo dobre rekomendacje i one, oprócz podejścia producenta do tematu, w zupełności mi wystarczają. Będę mógł napisać więcej pod koniec przyszłego tyg., jak już przyjdą i się wygrzeją. Może niech johny się wypowie:) Możesz też co nieco poszukać, bo kilka wpisów na forum było. Ze swojej strony mogę dorzucić recenzję z positive feedback i dobre opinie, jakie zbierają produkty z segmentu pro, bo takie generalnie Vovox robi.

 

PS

Co z tymi absorberami - chodzi Ci o nóżki dołączone do wzmacniacza czy coś innego? Moim zdaniem tylko podłoga :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie w DIY nie bawil, szczegolnie jesli sie nie ma doswiadczenia w kablach, ale jak tam chcesz ;) odnosnie ostrosci - tak, wiem cos otym i problem lezy tylko w jednym miejscu - zrodlo. Yeraz moja dziewczyna zasypia przy porcupine tree, wiec ostro nie jest, przynajmbiej nie w zlym tego slowa znaczeniu. Mad dedykowany serwer audio, nad ktorym pracowalem rok.

 

No i kable cos moga dorzucic, ale o tym pozniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Słuchałem u Marcina gps jego wzmacniacza. Absolutnie wspaniałe urządzenie. Czystość, klarowność wysokich i średnich tonów budzi szacunek.

Bardzo ładna barwa. Kreowanie przestrzeni i lokalizacja instrumentów to także wysoko zawieszona poprzeczka. Zastanawiam się jak za takie śmieszne pieniądze można coś takiego sprzedawać? Jednak można. Gdybym posiadał wysokoskuteczne kolumny to Dayens zagościłby u mnie napewno. Miałem kilka drogich wzmaków, ale ten to killer bez dwóch zdań. Jak ktoś ma zamiar wydać na wzmak 10kzł to proponuje posłuchać Dayensa.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, zapewniam Cie, ze jeszcze nie slyszales pelni jego mozliwosci :) Wkrotce zweryfikujesz

 

Wiem i się domyślam :)Za każdym razem, jak jestem u Ciebie jest lepiej, ale to za sprawą serwera.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest prawdopodobnie najlepiej grający na rynku wzmacniacz rodzimy z firmy ZAGRA.

Tak doskonałego dźwięku rzadko kiedy można zaznać z bardzo zaawansowanych urządzeń znanych ze sklepów.

Niestety dostępny drogą pantoflową. Szkoda , wielka szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym posiadał wysokoskuteczne kolumny to Dayens zagościłby u mnie napewno. Miałem kilka drogich wzmaków, ale ten to killer bez dwóch zdań. Jak ktoś ma zamiar wydać na wzmak 10kzł to proponuje posłuchać Dayensa.

 

Niech ktoś z posiadaczy Dayensa podskoczy z nim na testy do Lutka, bo on ma akurat dobrej klasy wysokoskuteczne kolumny, posiada też kilka wzmaków z różnej półki cenowej, no i to co jest w tym wszystkim najważniejsze posiada odpowiednie urządzenie za pomocą którego można błyskawicznie przełączać porównywane wzmaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunek konieczny do porownan wzmacniaczy to w moim odczuciu najlepsze zrodlo. W ogole zrodlo jest najwazniejsze, potem mozna szukac reszty toru, bo co nam po najlepszym wzmacniaczu, jak dostanie slaby sygnal. To samo kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś z posiadaczy Dayensa podskoczy z nim na testy do Lutka, bo on ma akurat dobrej klasy wysokoskuteczne kolumny, posiada też kilka wzmaków z różnej półki cenowej, no i to co jest w tym wszystkim najważniejsze posiada odpowiednie urządzenie za pomocą którego można błyskawicznie przełączać porównywane wzmaki.

 

ok. Jutro będę u Lutka w południe z ampino pod pachą:)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.