Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze Dayens z Serbii


Marcin_gps

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni jestem posiadaczem Ampino.

Gra to u mnie z kolumnami Pioneer HPM 40 i CD753 Philipsa.

I stwierdzam że od 5 lat jak zmieniam różne sprzęty tak to jest strzał w 10. Dynamika rozdzielczość i bas powala wszystko co do tej pory grało u mnie.

Polecam bardzo. Sprzęt sprawdza się w każdego rodzaju muzyce.

Ma tylko jedną wadę a mianowicie nie da się słuchać w tle. Muzyka jest tak angażująca i wciągająca że przestaje się robić inne rzeczy i się słucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nowa recenzja Ampino w zagranicznej prasie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nowa recenzja Ampino w zagranicznej prasie

Mam wersję upradowaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam po upgradzie, tyle ze nieaktualnym, bo od miesiąca jest całkiem nowa rewizja Ampino, niedługo powinienem mieć, to porównam.

 

pozdr,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przyznam szczerze że czytam z wielkim zainteresowaniem ten temacik. Ze swoim zestawem chciałem się zmieścić w dużo mniejszym przedziale cenowym ale to co piszecie jest nader interesujące. Marcin_gps powiedz czy ma wystarczającą moc ten wzmacniacz - by rozkręci porządnie imprezkę na 35mkw ? Powiedzcie też proszę jakie kolumny musiałbym zakupić w jakiej cenie i jaki dac żeby to fajnie wszystko grało - wystarczy minimum - gdyż nawet nie zacząłem przygody z audio, dlatego wolałbym wydać jak najmniej...

Marcin_gps - powiedz też proszę czy jest on lepszy proporcjonalnie do ceny Trendsa TA-10.1 (od razu spytam ile dałeś za Trendsa)

Jest może ktoś z podkarpackiego kto by zaproponował odsłuch młodemu i raczkującemu w tym temacie ? (chodzi oczywiście o Ampino) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

mikejagger, sorry że z poślizgiem, ale jakoś przeoczyłem nowe wpisy w wątku. Nie wiem, co dla Ciebie znaczy porządna imprezka, ale szyba u mnie pękła w szafie podczas odsłuchu Dire Straits - Brothers In Arms, a wzmacniacz był na pół gwizdka. Wszystko zależy od tego, z czym to ma zagrać. Kolumny najlepiej żeby miały co najmniej 88dB skuteczności, a im więcej tym lepiej. Moje tyle mają i gra świetnie, na pewno można lepiej, ale nie sądzę by w tej cenie. Trends nie oferuje nawet połowy tego, co Dayens, naprawdę nie ma czego porównywać. Ja zamawiałem bezpośrednio u producenta z Chin w czasach, gdy dolar kosztował 2zł, więc cała impreza wyniosła mnie z przesyłką i cłem 400zł :) A jak się chciałem pozbyć, to ledwo kupca za 300 znalazłem - w tej cenie to rewelacja. Na początek przygody z audio taki Trends i jakieś małe, efektywne monitorki to niezłe kombo, szczególnie że nie chcesz dużo wydać.

 

A teraz do rzeczy, dzisiaj przyszła do mnie paczuszka z nową rewizją Ampino. Wzmacniacz z zewnątrz niczym się nie różni, za to w środku pełen wypas (2xMundorf 10000uF w zasilaczu, Mundorf MCap® ZN na wejściu, potencjometr Alps RK27 Blue Velvet). Wpiąłem Ampino w miejsce zeszłorocznej rewizji i natychmiast słychać dużą poprawę, a wzmacniacz przecież nowy, potrzebuje czasu na wygrzanie. Przede wszystkim dźwięk jest ciemniejszy, gęstszy, a przy tym Ampino nie utracił swobody - nadal gra lekko i przestrzennie. To cały czas ta sama "szkoła brzmienia", ale dojrzalsza. Poprawiła się lokalizacja, dźwięki są wyraźniej od siebie odseparowane, bas nabrał masy i konturu. Generalnie brzmienie okreśiłbym jako bardziej organiczne. Dam znać, za kilka dni, jak trochę pogram, ciekawe, w którą stronę pójdzie :)

 

pozdr,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, bez przesady, ale w kategoriach do 5k na pewno mocno stoi :)

Marcin wcześniejszą wersję miałeś z upgrade firmowym czy zwykłą? Cały czas nie wymieniłem w swoim potka. Pamiętasz jakiej wartości jest w nowej rewizji? Jak rozwiązali sterowanie potencjometrem? Gdyby udało Ci się zrobić fory wewnątrz to byłbym wdzięczny bo przy wymianie potencjometru chcę usprawnić mechanicznie przedłużkę do potka.

Jeżeli nie tajemnica to ile Cię kosztował jego zakup?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z upgradem.

Nie mam pojęcia, ale dowiem się lub zrobię foty :)

Cena poszła mocno do góry: 480 EUR + VAT + cło

 

Teraz dostępna jest tylko jedna wersja - maksymalnie ulepszona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odkopuję temat bo mam pytanie czy posiada ktoś lub słyszał Dayens Menuetto? Bardzo mało informacji w necie. Chodzi mi o charakter brzmienia i możliwości napędowe kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

A czy miał ktoś możliwość bezpośredniego porównania takiego Ampino z zestawem Linn Classik lub wzmacniaczem lampowym np. takim jak Unisono S2 lub Simply Italy? Wiele pochlebnych recenzji zaostrza apetyt na to urządzenie. W tej chwili jestem na etapie poszukiwania dobrego wzmacniacza i ciągle się waham między tranzystorem a lampą. Poszukuję w brzmieniu przede wszystkim emocji, barwy, dobrej stereofonii i umiejętności różnicowania charakteru nagrań - tej cechy najbardziej boję się przy lampie, jednostajność. Kolumny to Dynaudio Excite X12, odtwarzacz Trigon Recall, kable Qed Revelation, gra to w pomieszczeniu o wielkości 16m2. Niedawno sprzedałem Baltlaba Epoca 3, który niestety grał dla mnie trochę bezbarwnie. Bardzo bym prosił o jakieś sugestie. Nadmienię że brzmienie kolumn Dynaudio bardzo mi odpowiada i tego elementu w systemie nie chciałbym zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Mam zamiar nabyć ampino w wersji cusom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najwyzszej, ale cena 2x wyższa, żródłem będzie cambridge 851N oraz oppo 103D. Miałem poprzednią wersję tego wzmacniaczyka. Kolumny jakie posiadam to klipsh heresy III. Czy ten piecyk jest wystarczajacy do nich. Ampino mile wspominam i ciagnie mnie do niego mimo iż jest znacznie więcej wzmaków w tej cenie, ale chyba nie lepszych:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam panowie, ampino custom najwyższy model i z tego co sie orientuje jedyny w naszym kraju. Używany raz na miesiąc w tekawiczkach, stan nowy

Zmieniam na pre plus monobloki też w najwyższym wariancie custom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.