Skocz do zawartości
IGNORED

Docisk do płyt


ros123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie?

Jest sens zakupu docisku do płyty np:Pro-Ject Record Puck?

Posiadam gramofon pro ject debutIII?

Zastanawiam się czy znacząco poprawi to jakość dźwięku?

Za ewentualne porady dziękuję.

Pozdrawiam

 

Szymon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens, ale ten projecta jest za drogi

poszukaj tańszego, może być nawet o większej masie niż ten PJ

 

z dociskiem - bardziej zwarty, punktowy bas, lepsza scena

no i lekarstwo na niektóre specyficznie zniekształcone płyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie jest wart, bo za 80zł to można samemu wytoczyć ładniejszy :)

 

Debut nie ma mocnego silnika, do tego jest paskowy, więc nie należy przesadzać z wagą,

wg mnie do 800g będzie ok,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego za dużo mniejszą kaske.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1009592359&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już zakupisz, napisz jakie wrażenia

Nie licz na dużą rewolucję, ale zmiana będzie słyszalna

no chyba ,że masz na prawdę bardzo budżetową wkładkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jak nie masz bardzo dobrej wkładki, jak np Goldring 1042 to nie ma sensu kupować docisku, bo lepiej zainwestować w zmianę wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał wkładkę za około 1000zł i wymienisz pre na CS Blue lub forumowego VSPSa wg ahaji to wtedy możesz szukać docisku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez przypadek wpadło mi w oko (z daleka wygląda jak Record Puck Projecta):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A ja zrobiłem docisk bardzo lekki, wytoczony z poliamidu, tylko w otworze centrującym umieściłem magnes. Dzięki temu siła jest wywierana pomiędzy trzpieniem centrującym a magnesem, a docisk może być lekki i nie obciąża łożyska. Miałem trochę obaw związanych z napędem bezpośrednim mojego gramofonu i ewentualnym wpływem pola magnetycznego z magnesu w docisku na silnik. Magnes jest jednak na tyle mały, że nie ma wpływu na pracę silnika napędowego.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z magnesem bym uważał ze względu na wkładki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amidas

(Konto usunięte)

>>karbidoczaszka faktycznie jest bardzo podobny do Pro-Jecta. Powiem więcej jest bardziej uniwersalny bo można go również dokręcić do szpindla jeśli gramofon posiada taka możliwość. Wykonanie nie gorsze. Aha producentem jest Ortofon. Ja na przesyłkę po dokonaniu wpłaty czekałem cztery dni ;-). Ogólnie polecam.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja dociskam jakimś 1,5kg samo-robioną prowizorką, nie powiem z czego bo kupa śmiechu. Bas znacznie poprawia, warto;) Ale nie w przypadku wszystkich płyt, czasem, jeśli płyta jest 180 g i nie ma nierówności, docisk nie zmienia nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może co powiem większości wyda się śmieszne, ale moim zdaniem docisk może także popsuć dźwięk zamiast go poprawić. Dotyczy to szczególnie góry pasma gdzie po dociśnięciu płyty nagle znika czysta ,klarowna góra.Ale dotyczy to raczej systemów na wyższym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stwierdziłem, że docisk nie wszystko poprawia. Na jednych płytach będzie grało lepiej na drugich gorzej. Zależy jakie kto ma preferencje co do brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Może co powiem większości wyda się śmieszne, ale moim zdaniem docisk może także popsuć dźwięk zamiast go poprawić. Dotyczy to szczególnie góry pasma gdzie po dociśnięciu płyty nagle znika czysta ,klarowna góra.Ale dotyczy to raczej systemów na wyższym poziomie.

 

Ja nazwałbym to uspokojeniem górnego pasma i większą kontrolę dołu. Tylko docisk jaki tstowałem to SME za prawie 1kz, na gramiaku z pre. za 35kz, wzmaku za 30kz i kolumnach 40kz.

pozdr. Jacek

 

Ps. " Mimo to zakupiłem docisk Mictchela".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie ... pieniądze nie grają

to, że system kosztuje ileś tam 'k' zł nie oznacza ,że będzie grał dobrze

i 'k zł' nie jest wyznacznikiem jakości sprzętu ... koniec OT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do tefgo stwierdzenia. Jednak zestaw ten dane było mi sluchać u dystrybutora słynącego jako powiedzmy "znawcy" analogu. Dlatego jest sznsa, że powyższe zestawienie ma prawo zagrać. Jednak nie chosziło mi o wyliczankę cenową, tylko sam zakres zmian zwięku jaki wprowadzał docisk.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyliczanka była celowa. Miała zwrócic uwagę, że przy wysokim pułapie cenowym i dobrze zestawionym, nigdy nie odczułem pogorszenia dzwięku. A mój przedmówca na swoim systemie odzczuł pogorszenie góry pasma. Nie osądzam jego zestawu, tylko podpowiadam iż przy przy pewnej pólce cenowej dokładniej słychać zachodzące zmiany.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

-->Karbioczaszka: Tak przez przypadek wpadło mi w oko (z daleka wygląda jak Record Puck Projecta):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zakupiłem ten docisk i pierwsze wrażenie są... niestety nienajlepsze. Po dociśnięciu pofalowane płyty są tak samo pofalowane, a płyty dotychczas płaskie zaczynają falować na brzegach, które jakby lekko się unoszą zamiast równo przylegać do talerza. I to mimo tego, że w akrylowym talerzu mam specjalne wgłębienie na label płyty.

 

Jeszcze jutro na świeżo się temu przyjrzę, ale póki co jestem zawiedziony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->roro-szu

Zauważ, że nie piszę o jakości dźwięku. Nie miałem jeszcze czasu i ochoty, by się w niego wsłuchać. Piszę o zachowaniu dociskanej płyty, która przylega pod dociskiem do talerza często gorzej, niż bez niego. Tego się nie spodziewałem i tym - i póki co tylko tym - jestem zawiedziony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problem z płytą to raczej zmienił bym typ władki i igłę oraz współpracujące z nimi ramię.

Bo kto zaryzykuje dobrą wkładkę do takiej płyty.A lekkie ramię może tu dużo pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.