Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znam to ogłoszenie, dziś się pojawiło ale oferta jest już kilka miesięcy. Sprzedawca nie zgadza się na odsłuch z własnym wzmacniaczem. Gdy zapytałem, czy mogę je w takim razie odsłuchać z jego wzmacniaczem (trudno) i czy da mi dzień na zastanowienie to usłyszałem, że albo je wezmę na miejscu albo w ogóle, sprzedawca nie zna nawet daty produkcji kolumn i nie kwapi się do jej sprawdzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u kogoś i tak zagrają inaczej niż u Ciebie, w twoim pomieszczeniu.

Czy to z twoim wzmacniaczem czy nie.

 

Wiek dokładny tych kolumn nie ma takiego znowu znaczenia, jak są ładne i sprawne w 100% to brać i się cieszyć, kasa też dobra, szczególnie przy cenie nowych (17500zł + standy 1100zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak nie do końca:)

 

THE MODEL 2CE WENT INTO PRODUCTION 1N FEB 1991. THE 2CE INITIALLY HAD THE 3/4" ALLOY TWEETER OF THE 2CI (IN PRODUCTION 1989-1991) BECAUSE WE HAD NOT COMPLETED THE 1" UNTIL NOV 1991. SN#56032 WAS THE FIRST 2CE TO INCLUDE THE 1" TWEETER AT THIS POINT THE TOP, BOTTOM, AND INPUT PLATE WERE THE ONLY PARTS COMMON BETWEEN THE TWO. IN 1998 THE 2CE WAS DISCONTINUED AND THE 2CE SIGNATURE WENT INTO PRODUCTION. THE LAST 3 MONTHS OF THE 2CE PRODUCTION HAD ABOUT HALF OF THE SIGNATURE PARTS INCLUDED (SN#77000 AND ABOVE) AND CAN BE UPGRADED TO SIGNATURES AT THE FACTORY FOR $380.00 PLUS FREIGHT. THE 2CE SIGNATURES ARE CURRENTLY STILL IN PRODUCTION BUT HAVE HAD YEARLY UPGRADES, THE MOST SIGNIFICANT IN FEB 2005 (SN#57374 AND ABOVE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2ce i 2ce signature 2 mają wymiary i wagę taką samą.

Skuteczność 2ce jest nawet o 2db wyższa niż 2ce sign 2 !!.

Pasmo przenoszenia bez zmian dla całej serii 2ce tj 29Hz-29khz.

Ja nie twierdze że nie było poprawek ale jak słuchałem obu wersji to mi się nawet bardziej podobały zwykłe 2ce od Signature 2.

Te nowsze brzmią ciemniej od starszych.

Jedno co się znacznie zmieniło to cena, stąd używane 2ce nie kosztują np 8000zł tylko tak jak te z allegro.

 

Mam nadzieje że jednak więcej pomogłem niż Ci namieszałem..

Moje zdanie w każdym razie znasz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Łódzki Audiofast jest chyba dystrybutorem. Sprzedaje je też poznański Koris. Może lepiej zapakować swój wzmak i pojechać na odsłuch. Myślę, że dwójki są w kraju w sprzedaży, tylko trzeba by pojeździć. A może dystrybutor wskaże Ci, w którym sklepie w mazowieckim są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiegoś sklepu w Łodzi, który ma je na stronie, wysyłałem zapytanie czy są dostępne w salonie, ale dostałem info, że niestety nie, bo prawie nikt o nie nie pyta. W korisie też już sprawdzałem, nie mają wcale Vandersteenów, ale do Audiofast mogę wysłać zapytanie, czy w ogóle gdzieś w kraju można ich posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ale te kolumny kpią z kabli, złoconych zacisków i innych bzdur grając fenomenalnie z byle czym

 

Potwierdzam !

 

Nie mniej kable wewnątrz zmienić na nowe, nie zaszkodzi, powinno być to do uchwycenia na plus dla nowych przewodów.

Bez rozbiórki się nie obejdzie w każdym razie. Moim zdaniem warto spróbować !

Może lepszy rezystor, tudzież skrócić drogę sygnału i pominąć potencjometr z tyłu. Pare pomysłów się znajdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ma może ktoś schemat 1c ponieważ myślę nad ulepszeniem ich mają już kilka lat i może czas na zmianę okablowania czy zwrotnic

 

Mając swego czasu Model 1 wymieniałem okablowanie wewnętrzne i przyniosło to dużą różnice na + . Do wysokotonówki prowadził DNM Reson ( solid core ) na Bas Tara Labs Prime 500 , poprawie uległo wszystko :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając swego czasu Model 1 wymieniałem okablowanie wewnętrzne i przyniosło to dużą różnice na + . Do wysokotonówki prowadził DNM Reson ( solid core ) na Bas Tara Labs Prime 500 , poprawie uległo wszystko :)))

 

 

Hmm myslałem nad modelem 2 i teraz taniej a sam lubię wymieniać np w moim staruszku wzmaku konktory czy gniazdo power in na lepsze z filtrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Najpierw zdejmij skarpetę i zobacz jak ten głośnik wygląda. Jeśli to Model 2 z lat 80-tych, to pewnie rozleciało się zawieszenie głośnika, bo w starych modelach było piankowe. Są ludzie, którzy naprawiają takie rzeczy, więc nie powinno być dramatu. Jeśli to faktycznie to, warto będzie wymienić od razu w drugiej kolumnie. No ale - najpierw, zobacz głośnik.

Edytowane przez muchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wymien 2 zawieszenia. I nie baw się w standardowe zamienniki. Muszą być oryginalne zawieszenia. To nie jest majatek. Co najwyżej dluższy czas oczekiwania.

Pończochę zdjąłem...zawieszenia ok.ale cewka się przypaliła,drut się obsunął tak że blokował ruchy membrany.Ostatecznie cewka do wymiany.Zawieszenia o dziwo w pięknym stanie,górne gumowe nie piankowe,głośnik Vifa P 21 wo 10 ale i tak szukam zamiennika no chyba że po naprawie nie będzie śladu.

Ps.Lolo 989 dzięki za fachową poradę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 30 latach zawieszenia żadne, nie są OK. tym bardziej gumowe w Vifie.

Max 15 lat, potem parametry Thiele Small'a się rozjeżdżają, VAS w dół, FS w góre, i taki głośnik nie gra tak jak sprawny, nowy.

O tyle dobrze że Ryszard daje regulację wysokich i średnich by to jako tako wyrównać.

 

Poszukaj takich głośników, można je kupić używane, nie wiem czy jak zmienisz cewkę to nie bedziesz miał zupełnie inny już znowu głośnik o innych parametrach, gdzie para kolumn Vandersteen 2c z 4oma głośnikami jest parowana co do 0,5dB. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w związku ze zmianą Vandersteen 1C na mniejsze kolumny (z powodu niewielkiego pomieszczenia do odsłuchów) zainteresowanych, poszukujących tych kolumn proszę o kontakt na priv.

Zacne głośniki.

 

Pozdrawiam

klubowiczów

Jacek

 

edit

21.08.2017

Wpis już nieaktualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.