Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pokój o szerokości 4,17 m i długości 7,87 m kolumny stoją na ścianie 4,17m, jakie powinny być odległości o ściany żeby było właściwie

musisz popróbować, ja ustawiłem 80 cm i było OK, ale jak wysunąłem jeszcze do przodu zaniknął fajny niski bas, pokój mam trochę dłuższy ale podobna szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w klubie, to odległości wg metody Vandersteena (odd dimensions placement)? Pokój trudny (typu "tramwaj"), sam mam podobny i lekko nie jest.

 

Ja bym zaczął od ustawienia symetrycznego na szerokość (np. 1:5 / 1:5, czyli odległości po 0,83 m, wtedy baza wyjdzie ok. 2,5 m) i odsunięcia od tylnej ściany też w proporcji 1:5 (czyli 1,57 m). Następnie drobne przesunięcia (najwyżej po parę cm) i dogięcia już "na słuch".

Jeśli ustawienie się nie sprawdzi, to w dalszej kolejności asymetryczne (np. 1:5 / 1:7), plus inne opcje proporcji wysunięcia (1:7, 1:3 etc.).

 

Jeśli chodzi o bas i równowagę tonalną, to możesz przed eksperymentami pokombinować "na sucho" - na kalkulatorach Hunecke:

http://www.hunecke.de/en/calculators/loudspeakers.html

Bardzo fajne, ale niestety w obecnej wersji mają ograniczone opcje wyboru kolumn (tylko ustawienia generyczne, kiedyś dostępne były konkretne marki i modele).

 

PS. Te odległości oczywiście liczone od akustycznego środka kolumny - trzeba sprawdzić w instrukcji modelu, w moich 3A jest to środek geometryczny, więc łatwo wyznaczyć (na przecięciu przekątnych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek chyba ma inne zdanie w tej kwestii

 

I po własnych eksperymentach generalnie z nim się zgodzę. Jeżeli dogięcie, to raczej minimalne.

 

Warto też sprawdzić jego zalecenia odnośnie odchylenia kolumn do tyłu (tu nie wiem, czy dotyczą wszystkich modeli).

Edytowane przez dong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-vandersteen-model-1-ci-i7026025148.html

 

Tak patrze i patrze, ktoś odciął część tylnego panelu aluminiowego z terminalem przyłączeniowym, i odciętą część z napisem producenta przyczepił na górze, na froncie kolumny..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wygląda. Te kolumny wiszą już dość długo. To jakaś mina jest. Gość kupuje nowe kolumny po to żeby ściągać materiał do malowania teraz jeszcze dodatkowo wspomniana odcięta blaszka przyklejona na przód kolumny. No wiejski tuning normalnie. Do tego cena z kosmosu nadal, choć i tak już obniżona za takiego Frankensteina.

 

Przy okazji.

Vandersteeny może na zdjęciach wyglądają dziwnie. W rzeczywistości prezentują się świetnie, byłem naprawdę zaskoczony. Teraz nadal po pół roku używania uwielbiam na nie patrzeć bo w porównaniu do obecnie występujących cienkich słupków to jest "kawał kolumny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

mam pytanko czy Vandersteen model 2

zgra się dobrze z Electrocompaniet ECI1

 

miał ktoś takie zestawienie? Proszę o pomoc....

 

 

 

Tatusiu bliźniaków , masz dużo szczęścia bo Elewctrocompaniet zgrywa się idealnie z Vandersteenami. Kolega ma model 1c i jest fajne granie.

Kable głosnikowe Transparent Audio plus , Cambridge Azure 840 i interkonekty i sieciówki róznych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, te kolumny grają dobrze z większością sprzetu, ale żeby sprawdzić czy na 100% ten wzmacniacz gra dobrze z tymi kolumnami, trzeba wziąć wzmacniacz pod pachę i pojechać na odsłuch kolumn, to że komuś się podoba to zestawienie nie oznacza, że pytający będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Vanderstenn 2Ce signature II to wymagające kolumny. Grają świetnie, ale pozostała część toru musi być też na dobrym poziomie. Im lepsze elementy toru tym graja lepiej.

Byłem na ostatnim Audio Show i tylko jeden zestaw grał lepiej od mojego toru. To były włoskie kolumny za 800 000zł, ale to był najlepszy dźwięk jaki w życiu słyszałem. Obiektywnie oceniając zestawy na audio show to wiele z nich grała słabo bo akustyka pomieszczeń była tragiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

V2ce Licytacja bez kwoty minimalnej na allegro:

http://allegro.pl/vandersteen-2ce-i7394773947.html

 

Myślałem żeby licytować ale w salonie 18mkw te kolumny chyba się uduszą z tego co tu pisaliście.

 

Jakby ktoś słyszał coś o 1ci na sprzedaż to pisać na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje moj znajony. Polecam tą parę kolumn i sprzedającego

 

Rambo skoro już tu jesteś - poluje od jakiegoś czasu na używanie 1ci ale ostatnio jakoś nic się nie pojawia. Z tego co czytałem słuchałeś 1c oraz 1ci, jakbyś miał je porównać bezpośrednio to czy rzeczywiście jest między nimi znaczącą różnica na korzyść nowszej wersji?

 

Model 1c można bez problemu kupić za wielką wodą w cenie do 2500 zł tylko ciągle zastanawiam się czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze 1ci mają minimalnie mniej góry, niż 1c wg mnie. I jest ona troszęczkę jakby lepszej jakości.

Nie brzmią ciemniej, ale spokojniej, mniej konturowo jak 1c. Ale to jest kosmetyka. Reszta grania jest taka sama.

 

Do tych jak liczysz 2500zł jak dołożysz koszt paczki do Polski ( 3 kartony), cło, vat to się raczej nie opłaci + ryzyko uszkodzenia w transporcie.

Pod rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.