Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

A ja je(1ci) uwazam stosunkowo latwymi do wysterowania. U mnie graly z lampami 17W pp, 40W se, tranzystorami 45W, 100W i 400W. Z kazdym wzmacniaczem graly dobrze. Z kazdym nieco inaczej ale nigdy nie moglem powiedziec, ze wzmak czy kolumny dostają zadyszki. Dźwiek 1ci po prostu się lubi lub nie.

Mają bardzo lagodny przebieg impedancji chyba min (6,5 ohm).

 

Prawdą jest, ze bas utwardza się z mocnymi wzmakami ale nadal kwalifikuję go jako miekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam obecnie mam Yaqin ms 34 i vandersteen 1c, podoba mi się dźwięk oraz wrażenia jaki dają te kolumny i zastanawiam się nad zmianą kolumn na vandersteen 2ce signature tylko pytanie czy mój wzmacniacz poradzi sobie z tymi głośnikami czy miał ktoś możliwość posłuchania tekiego zestawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Vandersteen 2Ce Signature II to wybitne kolumny, ale bardzo wymagające. Reszta toru musi być bardzo dobra to one oddadzą jakość dźwięku.

 Przy słabym torze grają beznadziejnie. Nie tuszują wad systemu tylko je jasno pokazują. Tak ja powinny to robić wybitne kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli ktoś szuka dobrych głośników to ten polecam absolutnie za takie pieniądze: https://allegro.pl/oferta/vandersteen-3a-signature-8515893282

Bardzo trudno  byłoby znaleźć coś lepiej grającego - ale warunek, bardzo wydajny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

Zastanawiam się nad zakupem wersji 2Ce Signature II lub 3A Signature. Jakie są różnice poza dodatkowym głośnikiem subniskotonowym? Czy wersja 2 ma taki sam głośnik średniotonowy, pozbawiony odbić od magnesu i kosza? Jak wygląda sprawa kopułki wysokotonowej? Pytam ponieważ mam subwoofer na głośniku Dayton z serii reference z membraną 15` w obudowie zamkniętej, który jest napędzany wzmacniaczem w klasie D o mocy w mostku 3kW, z procesorem cyfrowym umożliwiającym płynne ustawienia fazy, częstotliwości podziału i nachylenia stromości filtra. Reasumując, zejście i kontrola niskich częstotliwości jest dla mnie bez znaczenia, obawiam się o różnicę w jakości tonów średnich i wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, Ricambi napisał:

Klub umarł, smutne i zadziwiające. Za to klub paździerzowych wyrobów kolumnopodobnych 16Hz tętni życiem. Co ciekawe ceny tych wyrobów wątpliwej jakości są chyba nawet wyższe od Vandersteen`a.

Nie jeden klub ma mniej forumowiczów, ale to o niczym nie świadczy, to mówisz że studio 16hz to wyroby kolumno podobne? Ceny nowych kolumn mają z kosmosu z tego co widziałem i do tego nie wystawiają się na AVS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, LOBO_M napisał:

U mnie versja 1, pomimo dużych oczekiwać niestety poległa. Nie dała rady. Jedyne czym przewyższały BMN do wielkość. Niepozorne BMN EX2 S2 zdeklasowały Vandersteen, o ktorych złego słowa w sieci nie znalazłem. Daje do myślenia.

Może u Ciebie zagrały subiektywnie lepiej, jednak to nadal zwykłe skrzynki ze zwykłymi głośnikami bez wyrównania czasowego i wszystkimi kompromisami z tego wynikającymi. Przy lub nawet ich droższych braciach Wersja 1 to majstersztyk inżynierski. Napisz jeszcze proszę która dokładnie wersja, jest ich kilka.

Masz całkowitą rację, mój wpis wynika chyba z bezsilności. Ludzie masowo kupują zwykłe skrzynki z kilkoma wersjami rozmieszczenia na podobnych frontach, kilkudziesięciu głośników, produkowanych przez kilku producentów. Wszystkiemu przyklaskują zawsze pozytywne i entuzjastyczne recenzje w prasie i internecie. Niestety wszystkie te konstrukcje mają bardzo podobne i nienaprawialne wady wynikające wprost z wadliwej konstrukcji w postaci prostego (pochylonego) frontu z głośnikami rozmieszczonymi na jego płaszczyźnie i filtrów wysokiego rzędu, co taka konstrukcja obudowy wymusza. Okupione jest to brakiem koherencji czasowej przetworników i w najlepszym przypadku zgraniem fazowym w wąskim zakresie częstotliwości, dodatkowo zmiany kątowe fazy w funkcji częstotliwości są spore. Rezultatem są ograniczone możliwości oddania prawdziwej barwy instrumentów i wokali, nie wspominając o degradacji sceny stereo i wynikających z tego problemach w lokalizacji źródeł pozornych oraz zaburzonej naturalności i neutralności odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ricambi napisał:

Masz całkowitą rację, mój wpis wynika chyba z bezsilności. Ludzie masowo kupują zwykłe skrzynki z kilkoma wersjami rozmieszczenia na podobnych frontach, kilkudziesięciu głośników, produkowanych przez kilku producentów. Wszystkiemu przyklaskują zawsze pozytywne i entuzjastyczne recenzje w prasie i internecie. Niestety wszystkie te konstrukcje mają bardzo podobne i nienaprawialne wady wynikające wprost z wadliwej konstrukcji w postaci prostego (pochylonego) frontu z głośnikami rozmieszczonymi na jego płaszczyźnie i filtrów wysokiego rzędu, co taka konstrukcja obudowy wymusza. Okupione jest to brakiem koherencji czasowej przetworników i w najlepszym przypadku zgraniem fazowym w wąskim zakresie częstotliwości, dodatkowo zmiany kątowe fazy w funkcji częstotliwości są spore. Rezultatem są ograniczone możliwości oddania prawdziwej barwy instrumentów i wokali, nie wspominając o degradacji sceny stereo i wynikających z tego problemach w lokalizacji źródeł pozornych oraz zaburzonej naturalności i neutralności odbioru.

Ta część mojej wypowiedzi dotyczy postu kolegi Grutka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuję więc mój wpis po tym jak miałem już docelowe BMN, jak to mówisz zwykłe skrzynki. Życie niejednokrotnie nauczyło mnie że żeczy proste okazują się najlepsze. Czytając twój wpis domniemam że testowałeś BMN, te niższe jak i te wyższe modele. Ja o VDST przeczytałem chyba wszystko co było w internecie i kupując je miałem duże, może za duże nadzieje na to że złapałem Pana Boga za nogi.

 

"

Kilka dni słuchania, więc mała relacja i porównanie do Vandersteen 1C, bo to jest chyba największe zaskoczenie.

Zbliżający się wyjazd służbowy, urodziny najmłodszego w weekend, strajk oświaty,  który spowodował że 3ka dzieci jest w domu, skutecznie uniemożliwia spokojne odsłuchy. Mimo tego udało się trchę posłuchać.

Muzyka leci w tle, czasami w domu dzieci tak hałasuja, że nic nie słyszę, ale czasami udaje się wychwycić fajne momenty. Wracam do kawałków z przed kilku lat, brzmią całkowicie inaczej. 

Chcę porównać EX2 do VDST bo to one uznawane są za klasykę gatunku, za kolumny odtsawiające niejedne droższe od nich, a kosztują około 8000. Ciągle chodzi mi to po głowie, bo z reguły jak porównuje się dwie rzeczy to każda z nich ma w czymś przewagę nad drugą. Tak też było kiedy to miałem poprzednie EX2, kiedy to wysokie w EX2 mnie drażniły, a VDST miały ten zakres spokojniejszy przez co nie męczyły. Teraz ostatni „bastion” VDST kontra EX2 upadł, zmiana nastaw dała zamierzony efekt. Ja po prostu nie widzę, w jakim aspekcie VDST miałyby być lepsze od EX2… Nie wiem, są wieksze, ale to nie zaleta to nawet wada, która spowodowała, że wyglądały trochę karykaturalnie na podwyższeniu. 

Co do dźwięku, po pierwsze na DIRECT SOURCE, one totalni nie miały basu, musiałem je tak samo jak małe KEF iQ50 podbijać korekcją i dodawać +50% tonow niskich. Nawet to nie pomagało w słuchaniu muzyki na normalnych poziomach głosności. Wysokie tony, aż za łagodne, można było to jednak zmieniać nastawą na tyle kolumn, tyle że dodanie wysokich powodowało jeszcze większy efekt braku tonów niskich. Oczywiście VDST grały poprawnie, czysto, ale bez werwy, bez dynamiki, wszystko jakby tak samo, za płasko. Były lepsze od iq50, ale do EX2 jest im tak samo daleko jak iQ50 do VDST. 

Co jeszcze, pomimo efektywności 90dB, pokrętło głosności musiało być ustawione około „2 godziny” wiecej niż przy BMN.

BMN grają pełnym dźwiękiem bez znaczenia na poziom głosności, nawet wieczorne ciche słuchanie, daje fajne przyjemne niskie rejestry. Melodyjność, dźwięczność, trójwymiarowość z bardzo żywym, ale przy tym całkowicie nie męczącym dźwiękiem, to słowa jakie mi przychodzą na myśl po tych kilku dniach.

W BMN każdy rodzaj muzyki brzmi dobrze. 

Nisko schodzący bas w Massive Attack „Angel” „the spoils”, Taco Hemingway „515” tam bas przesuwa ściany, aż trudno uwierzyć że jest taki efekt na moim metrażu. Przy Biosphere "Oi-1” musiałem kilka rzeczy w domu przestawić bo wpadały w wibracje. 

Prince „when the doves cry”, mistrzowski agresywny początek, punktowy bas, dynamika. 

Utwory, gitarowe, akustyczne, ogrom detali, realizm, myzykalność, piękna przestrzeń w Ben Stevenson „Yellow bird”, cała nowa płyta Hozier brzmi jak na koncercie,  czasami zatrzymuje się, aby skupić się na fragmentach które przecież znam, a brzmią na nowo jak Phil collins „this must be love"

GUS GUS „featherlight”, „crossfade”, elektronika z islandii od weteranow gatunku, zero zadyszki  u BMN, a sporo się w ich muzyce dzieje. 

Zadziwiające jest czasami jak patrzy się na membranę midwoofera, ktora doslownie tańczy i to wcale nie w takt muzyki.

Dzisiaj doszedł do mnie Marantz PM-16, wiec powinno byc jeszcze lepiej niz z PM7200. no i faktycznie tak jest. Nie jest tez tak ze wszystko jest duzo lepsze, bo dynamika i bas jest podobny, po prostu basu bylo i jest wystarczająco. Jest on jednak bardziej „w punkt”, ogolnie moge powiedziec ze teraz muzyka jest bardziej szlachetna, tak jakby, doszlo szczegolow, jeszcze wiecej detali, wysokie rejestry bardziej czyste. Dzwiek nabral klasy, tak bym to ująl, choc juz wczesniej bylo bardzo dobrze. 

Dlatego ja juz dogonilem kroliczka. Uwazam ze mam sprzet na zblizonym poziomie i nie zamierzam wiecej kombinowac. Jest duzo lepiej niz zakladalem zmieniaja stare kino domowe na dobre stereo. Teraz czas na sluchanie muzyki. Wszelakie aleraty z OLX i Allegro wykasowane. Jdynie KEF iQ50 sprzedam aby kupic male monitorki i postawie na strychu aby razem z PM7200 graly w moim malym biurze i tyle.

jeszcze co do wykonania BMN, w weekend mialem trochę gości, każdy się pytał co to za kolumny, czy to prawdziwe drewno, o cene itd. Ogolnie skrzynki są mistrzowsko wynokane a fornir robi kawał dobrej roboty. 

Teraz siedzę sobie na kanapie, spijam dobre ciemne piwo, slucham muzyki, kiedy to caly dom spi i pomimo nastawy na wzmacniaczu -75db, dzwiek jest soczysty, pelny. No i ta rozdzielność i detaliczność, a zarazem brak zmeczenia kilkugodzinnym słuchaniem..."

 

To napisałem  po zakupie, od tego czasu jest tylko lepiej. Ostatnio byłem u sąsiada na odsłuchu, wziąłem moje BMN i grały naprzemiennie z jego kolumnami  na jego sprzęcie. Arcam CDS27, a wzmacniacz nie wiem jaki, wiem ze za okolo 20tys. Kolumny KEFR900. KEF wygrały wielkością, ale szlachetniejszy, zbalansowany i detaliczniejszy dziwek wydobywał się z 4x tanszych BMN...

 

Nie chcę wchodzić w polemikę, bo dla mnie istotne jest zadowolenie kazdej osoby. Niemniej uważam że VDST to nie wzorzec i warto posłuchac też innych. Za cieknki jestem aby usłyszeć wyrównania czasowe i o nich dyskutować. Wiem ednak że te "zwykłe kompromisowe skrzynki" przycmily majstersztyk z VDST

5 minut temu, Ricambi napisał:

Ta część mojej wypowiedzi dotyczy postu kolegi Grutka!

Piękny naukowy wywód z któym nie zamierzam nawet dyskutować, bo moja wiedza jest zbyt mała. Chylę czoła, że  z tak, z natury prostej i mającej dawać człowiekowi radość sprawy, jak słuchanie muzyki potrafisz napisać taki wywód o wydzwieku iscie naukowym. 

przed ich zakupem czytałem o rozwiazaniach konstrukcyjnch, niemniej jednak dla mnie istotne jest czy to co słyszę odpowiada mi czy też nie, subiektywnie BMN odpowiadają mi dardziej niz VDST.

Dodam tylko ze testow BMN nie znajdziej w prasie, zwyjątkiem jednego sprzed wielu wielu lat, ktory wygraly, potem juz ich nie zapraszali, ciekawe dlaczego...? 

Nie kosztują majątku na 16Hz, a są na klasowych komponentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.11.2019 o 21:47, rambo54 napisał:

2ce sign II to bardzo podobna kolumna do 3As, tylko z "mniejszym" basem.

Obie kolumny są 4 głośnikowe.

No nie wiem, czy są b. podobne. Trzeba by sprawdzić właśnie wysokotonowy i średniotonowy czy są takie takie same. Z tego, co pamiętam, to 3as mają takie jak w modelu 5, ale czy 2ce też? Być może.

Ricambi, kupiłeś jakieś vandersteeny?

Czy ktoś z Was ma może suba vandersteena? Poszukuję. Proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć, Zapisuje się do klubu z kolumnami 2Ce Sig II.

 

Od razu zadam pytanie czy ktoś z klubowiczów gra tymi kolumnami z Naimem ??

Aktualnie mam 172XS i NAP 100. Planuje zakup mocniejszej końcówki 200, może 250 pytanie czy warto dopłacać za DR ?? Możecie coś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.11.2019 o 08:55, pantagruel napisał:

No nie wiem, czy są b. podobne. Trzeba by sprawdzić właśnie wysokotonowy i średniotonowy czy są takie takie same. Z tego, co pamiętam, to 3as mają takie jak w modelu 5, ale czy 2ce też? Być może.

Ricambi, kupiłeś jakieś vandersteeny?

Czy ktoś z Was ma może suba vandersteena? Poszukuję. Proszę o kontakt na priv.

Niestety nie kupiłem i bardzo żałuję, bo były do wzięcia 3A Signature za śmieszne pieniądze. Miałem przeprowadzkę firmy oraz domu i milion spraw na głowie, w sumie dopiero pod koniec roku wszystko wróciło prawie do normy.

W ostatnim modelu 2, głośniki średnio i wysokotonowy są podobno te same co w modelu 5.

Chciałem Was zapytać czy kupując model 1Ci, usłyszę cechy wyższych modeli? Bedzie to wspomagane subem na głośniku 15`` w obudowie zamkniętej, zasilane wzmacniaczem w klasie D2 KW (to nie pomyłka 2000 W) z pełną regulacją fazy i częstotliwości podziału oraz stromości filtra. Tak więc o niedobór basu się zupełnie nie boję. Mogę kupić te kolumny w idealnym stanie za 2400 zł i bardzo mnie ta opcja korci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ricambi napisał:

Niestety nie kupiłem i bardzo żałuję, bo były do wzięcia 3A Signature za śmieszne pieniądze. Miałem przeprowadzkę firmy oraz domu i milion spraw na głowie, w sumie dopiero pod koniec roku wszystko wróciło prawie do normy.

W ostatnim modelu 2, głośniki średnio i wysokotonowy są podobno te same co w modelu 5.

Chciałem Was zapytać czy kupując model 1Ci, usłyszę cechy wyższych modeli? Bedzie to wspomagane subem na głośniku 15`` w obudowie zamkniętej, zasilane wzmacniaczem w klasie D2 KW (to nie pomyłka 2000 W) z pełną regulacją fazy i częstotliwości podziału oraz stromości filtra. Tak więc o niedobór basu się zupełnie nie boję. Mogę kupić te kolumny w idealnym stanie za 2400 zł i bardzo mnie ta opcja korci.

 

Z tego, co czytałem tu w klubie, można wnioskować, że model 1, to zupełnie inne głośniki niż modele 2 i 3 i charakter ich grania siłą rzeczy - ze względu na konstrukcję i użyte głośniki, też inny. Model 3 ma jednak inne głośniki średniotonowe niż 2, takie jak w modelu 5 i objętość modelu większa niż 2. Radzę szukać jednak na spokojnie 3 AS - i bardzo dobrze, że masz tak wydajne końcówki, bo one potrzebują naprawdę dużo prądu, wbrew temu, co mają na papierze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pantagruel napisał:

Z tego, co czytałem tu w klubie, można wnioskować, że model 1, to zupełnie inne głośniki niż modele 2 i 3 i charakter ich grania siłą rzeczy - ze względu na konstrukcję i użyte głośniki, też inny. Model 3 ma jednak inne głośniki średniotonowe niż 2, takie jak w modelu 5 i objętość modelu większa niż 2. Radzę szukać jednak na spokojnie 3 AS - i bardzo dobrze, że masz tak wydajne końcówki, bo one potrzebują naprawdę dużo prądu, wbrew temu, co mają na papierze. Pozdrawiam.

Końcówka 2 KW jest specjalnie do zasilania subwoofera. Do napędzania kolumn stereo mam dwie klasyczne końcówki Audiolab 8200M, każda z nich ma rzeczywistą moc 152 W/8 Ohm, 215 W/6 Ohm i 274 W/4 Ohm. Powinny sobie poradzić z tymi kolumnami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Zależy jak słuchasz i od zasilania tych końcówek,, jak wydajne. Ja co jakiś czas doprowadzam swojego ARC (2x220 8 Ohm, 2x 380 4 ohm) do przegrzania i biedak wyłącza się. No, ale wtedy to naprawdę jest poziom głośności koncertu w klubie. W każdym razie, głośniki nic sobie z tego nie robią, grają cały czas dobrze, dlatego tak je polubiłem. Nie tracą rezonu, jak chcesz posłuchać głośniej, doskonale będziesz słyszał zmiany w okablowaniu każdego elementu w torze. Są naprawdę bardzo przejrzyste i ani ciepłe, ani zimne, jakby bez swojego charakteru. Słyszysz to, co gra i jakie urządzenia grają. Myślę, że to bardzo niedoceniane głośniki u nas, a Vandesrteen robi je ponad 20 lat (oczywiście z modyfikacjami) i tanie jak na takie granie. Bo też mają naciągnięte skarpety - ale to właśnie po to, żeby po pierwsze uzyskać jak najlepszy efekt akustyczny (jak byś zobaczył pod światło, to są to trzy klocki ułożone na sobie, różnych kształtów i jeszcze same przetworniki oklejone czymś jak filc - gdyby któraś żona to zobaczyła w domu? Zresztą też bym nie chciał. A tak dla mnie są dość oryginalne. Podobnie robi gradient), a po drugie właśnie, żeby nie kosztowały dwa razy tyle z ładną drewnianą obudową. Zresztą, wyższe modele już częściowo albo w całości drzewniane są, ale ceny już jak za złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 16:16, Maciek Wu napisał:

Cześć, Zapisuje się do klubu z kolumnami 2Ce Sig II.

 

Od razu zadam pytanie czy ktoś z klubowiczów gra tymi kolumnami z Naimem ??

Aktualnie mam 172XS i NAP 100. Planuje zakup mocniejszej końcówki 200, może 250 pytanie czy warto dopłacać za DR ?? Możecie coś polecić ?

Maciek, miałem obie końcówki naima - 200 i 250 - i obie grały z vander 3as. Nap 200 to krew z uszu nie tylko dla mnie ale i wielu miłośników marki (sam nim byłem i miałem cały zestaw z cd, pre i zasilaczami). Ostry, suchy, itd. Jak nie naim. Natomiast nap 250 to jak najbardziej albo najbardziej klasyczny naim. I bardzo dobry. Pozbyłem się go, bo wbrew obiegowym opiniom, nie ma czegoś takiego jak naimowskie waty. Nie dawał rady wysterować vander 3as. Podobne 2 as są mniej wymagające, więc polecam napa 250. Co do dr, to nie wiem, chociaż znowu miłośnicy marki, mówią że lepiej. Jeśli masz kasę, bierz dr, jeśli mniej to bez wahań bez dr. I tak będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 17:00, pantagruel napisał:

Może i tak. Zależy jak słuchasz i od zasilania tych końcówek,, jak wydajne. Ja co jakiś czas doprowadzam swojego ARC (2x220 8 Ohm, 2x 380 4 ohm) do przegrzania i biedak wyłącza się. No, ale wtedy to naprawdę jest poziom głośności koncertu w klubie. W każdym razie, głośniki nic sobie z tego nie robią, grają cały czas dobrze, dlatego tak je polubiłem. Nie tracą rezonu, jak chcesz posłuchać głośniej, doskonale będziesz słyszał zmiany w okablowaniu każdego elementu w torze. Są naprawdę bardzo przejrzyste i ani ciepłe, ani zimne, jakby bez swojego charakteru. Słyszysz to, co gra i jakie urządzenia grają. Myślę, że to bardzo niedoceniane głośniki u nas, a Vandesrteen robi je ponad 20 lat (oczywiście z modyfikacjami) i tanie jak na takie granie. Bo też mają naciągnięte skarpety - ale to właśnie po to, żeby po pierwsze uzyskać jak najlepszy efekt akustyczny (jak byś zobaczył pod światło, to są to trzy klocki ułożone na sobie, różnych kształtów i jeszcze same przetworniki oklejone czymś jak filc - gdyby któraś żona to zobaczyła w domu? Zresztą też bym nie chciał. A tak dla mnie są dość oryginalne. Podobnie robi gradient), a po drugie właśnie, żeby nie kosztowały dwa razy tyle z ładną drewnianą obudową. Zresztą, wyższe modele już częściowo albo w całości drzewniane są, ale ceny już jak za złoto.

Mają podwójne gniazda, jak będzie trzeba zastosuję bi-ampiing i sekcję niskotonową podłączę do spawarek w klasie D.

Nie musisz mnie przekonywać do tych bardzo przemyślanych, policzonych i odsłuchanych przez konstruktora konstrukcji. Dobrze wiem co znajduje się pod skarpetą i jaki ma to wpływ na odsłuch. Pisałem o tym trochę wcześniej. Kluczem do sukcesu są tu spójność czasowa i fazowa przetworników oraz filtry pierwszego rządu, dochodzą do tego konstrukcje koszy, membran i wytłumienia, które praktycznie zupełnie eliminują odbicia dźwięku emitowanego przez tylną część membrany i kilka innych technologii.

Trzeba przyznać, że w tej cenie jest to zupełnie niespotykane podejście do projektowania i produkcji kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

rozważam zakup Vandów 1Ci w dość dobrej cenie od rzekomo pierwszego właściciela. Problem jest taki,  że skarpety w nich są mocno pozaciągane i nie wyglądają estetycznie. Czy orientujecie się ile kosztuje para nowych skarpet i czy są one jakieś specjalne tzn. czy duży wpływ na dźwięk mogłoby mieć gdybym poszukał kawałka materiału o podobnej elastycznej strukturze i zastosował go zamiast oryginalnych. Druga rzecz to przetworniki,  słyszałem,  że były problemy z zawieszeniem głośnika srednio-niskotonowego. Czy faktycznie to coś czym należy się przyjmować (czy nawet w modelu 1Ci jest piankowe zawieszenie)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.