Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Vandersteen


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Moje vandersteeny 1c na sprzedaż ? Z tego co widzę na hifi shark - jeden z dwóch egzemplarzy w europie. Jakby ktos chcial informacje to pisac priv ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rambo54 napisał:

Dwie ? Jedne z tych dwoch na OLX to moje. Cena zawyzona (na gieldzie taniej wrzucone) bo z doswiadczenia z olx - praktycznie kazda rzecz wrzucona musial byc JAKIKOLWIEK rabat. 

 

Ale teraz zaczynam sie zastanawiac nad sprzedaza - napalilem sie na drogi wzmacniacz i chyba budzet nie wytrzyma wymienienia jednego i drugiego na raz ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Cicho sza, ale może ktoś zajrzy? Mam pytanie. Czy ktoś z Was stosuje, stosował podwójne okablowanie do 3as lub 2 ce sign? Czy i jaki jest wpływ tego ma brzmienie. Sam Vandersteen zdecydowanie zaleca i właśnie przymierzam się do wymiany kabli, jednak podwójna długość jednak robi kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jedyny problem jaki widzę to odstęp od ścian. Od tyłu mierząc to około 70 cm od środka kolumny do pierwszych odbić. Ewentualnie mogę pomyśleć o jakimś przemeblowaniu, ale to może być problem ze względu na WAŻ... Wtedy może być około 100-120 cm od środka kolumny do mebli (1 odbić). 

Pokój około 24-25m kw. Myślałem o V2, ale chyba zostanę przy V1.. 

Słucham ciężkiej muzy, Slayer, Linkin Park, Tool, Prodigy, ale też Techno, Trance, Jazz. Które się nadadzą, by w szybkiej muzyce było słuchać poszczególne elementy źródeł pozornych, a nie ścianę dźwięku??? 

Pozdrawiam 

Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam grupowicze, jestem nowy na grupie. 

Mam okazję zakupu dosyć już wiekowego modelu 2Ce (bez sygnatury). Mieszkam w Szkocji i oferowana cena to 600 funtow czyli w przeliczeniu na polskie to ok 3200 PLN.

Przejrzałem dużo wątków na tej grupie i mam małe obawy co do wielkości mojego pokoju 4.2x4.2m dając ok 18m2. Bylem je już odsłuchać ale stały w pokoju wielkości mniej wiecej 6-8m2 (sprzedający przeprowadził sie do małego mieszkania i nie ma odpowiedniego pokoju dla nich, więc je sprzedaje), więc odsłuch nie mógł być doskonały. Natomiast samo brzmienie mnie urzekło.

Sprawdzałem ustawienie i mam możliwość ustawienia ich od ściany w odległości ok 40cm lub kolejne ustawienie 70cm. Czy to wystarczy, czy dadzą radę w tym pokoju? czy za mały?

Wzmacniacz na tę chwilę Rotel RA 1520 2x60W więc trochę mało ale będzie wymieniany wcześniej czy później.

Czy cena za ten model jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy ktoś słuchał najnowszej wersji modelu 1ci z „+”? Może ktoś miał okazje porownac je z modelem 1ci? Na stronie producenta można wyczytać, ze najnowsza wersja posiada bardziej detaliczna i czystszą średnice. Cyt: „The new Model 1Ci+ does away with the unused attenuation for treble and bass and features our modern crossover design to enhance the sound from top to bottom. The results are improved clarity and better midrange-timbre accuracy”. To w sumie elementy, których brakowało mi w 1ci. Wersji z + chyba nie ma w żadnym polskim salonie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, jeśli to niejest właściwy wątek- z góry przepraszam. Mam V2 signature. Waham się czy podstawy pod nie wypełnić piaskiem czy śrutem ołowianym(bardzo drobny) czy też miksem piasku i śrutu.

Zakładam, że ze względu na najwiekszą wagę - dla brzmienia najlepiej byłoby w całości ołowiem ale mam wątpliwość czy ok 27 kilo wagi śrutu w podstawie to nie za dużo dla mocowania podstawy. Z tego co widzę podstawa jest przykręcona jedynie 2 skromnymi śrubami.

 

Richard V. na swoim forum nie odniusł się do ołowiu - stwierdził jedynie, że piasek bardzo dobrze tłumi drgania.

 

Czy ktoś z Was podpowie czym najlepiej wypełnić? Bardzo dziękuję. Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do innych standów wsypałem coś takiego https://sklepdrogowy.pl/farby-drogowe-malowarki/mikrokulki-szklane-25-kg?gclid=Cj0KCQjwpv2TBhDoARIsALBnVnm5LmSzdw4MUjShA6YPIhBCUpVW6Gm0oOKllyLZqiZXMldPfi9Gg6QaAg2yEALw_wcB

 

Dlaczego w ogóle chcesz coś wsypywać? Czy takie jest zalecenie do tych kolumn. Mi to nawet do głowy nie przyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja nadal słucham z Vandersteenów 3as i nigdy do głowy mi nie przyszło, żeby szukać czegoś innego ( a zmieniałem, dodawałem inne klocki). Za to ich cena ciągle rośnie. Jak cena nieruchmości u nas. Wątek umarł. Szkoda, że firma nie ma nowych zadowolonych nabywców. A może ma? Pozdrawiam ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ściągał ktoś maskownice w 1Ci?

Jak myślicie można liczyć na poprawę wysokich tonów po ściągnięciu?

Przeprowadziłem się do salonu 35m, pozycję odsłuchowa mam daleko oddaloną od kolumn i trochę wysokich mi brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.