Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

HEED Klub
IGNORED

HEED


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie dopisuje sie do klubu z Heed-em od Łukasza , jestem bardzo ciekaw jak zagra w moim systemie . Mam jeszcze pytanie - czy ktoś ma i może coś więcej powiedzieć o Heed Canalot + Q Psu ? szukam DAC-a i jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego do moich B&O H6

Niech Ci służy i cieszy jak najdłużej. Napisz jak zagrał z Heco i KEF. Ja coś czuję, że mi będzie brakować tego dźwięku i kto wie czy kiedyś nie zrobię powrotu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Heed już jest i sobie gra :) Bardzo się obawiałem brumienia , lecz u mnie to zjawisko występuje dopiero gdy przyłożę ucho do wzmacniacza z czego się bardzo ciesze :)

 

Może troszkę o dźwięku tak na szybko bo słucham go raptem kilka godzin : jestem w szoku jak ten malec gra melodyjnie ( muzycznie ) Pierwsze co mnie zaskoczyło to wysokie tony , bez natarczywości ( sybilantów )może delikatnie wycofane , ale z Kef R 300 jest idealnie . Wokal z tych kolumn jest piękny, jak dla mnie gra pierwsze skrzypce i w muzyce która słucham sprawdza się idealnie :)

Obawiałem się basu z tego malca , a dokładnie masy ( dociążenia ) w niektórych utworach i tu bardzo miłe zaskoczenie jest go sporo , może nie tak dużo jak w Denon-ie 1510 którego posiadam , ale jest wystarczająco .i zadowalająco.

 

Oczywiście muszę poświecić więcej czasu ( osłuchać się ) by opisać coś więcej :) do sprawdzenia jeszcze Heco Celan gt 302 które posiadam

 

Wielkie podziękowanie dla Łukasza , ze chciał się pozbyć tego klocka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że jesteś zadowolony. Faktem jest , Heed gra bardzo melodyjnie i zaskakująco.

Bas mógłby być troszkę twardszy ale wtedy boję się, że charakter brzmienia mógłby się zmienić. A tak jest taki jaki jest - jedyny w swoim rodzaju.. Zupełnie nietranzystorowy tranzystor :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Dzień dobry
Mam na sprzedaż  wzmacniacz Heed Obelisk mk2. Sprzęt jest w nieskazitelnym stanie, na gwarancji do 20.05.2021 (kupiony w Krakowie w sklepie nautilus) W zestawie w oryginalnym pudle z instrukcją, gwarancją i paraganonem. Możliwość wysyłki. Zapraszam do kontaktu! 

Ps. Sprzedaję z powody zmiany całego zestawu, mój telefon 607507291

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołączam do klubu z Obeliskiem III. DAC jeszcze nie kupiony więc na razie bzyczy sobie wszystko z Bluetoothem podpiętym do wejścia COAX w Heedzie(było w standardzie) -  i nawet teraz jest OK. Celowałem w all-in-one typu JBLSA750 albo Atoll SDA200 - ale po odsłuchu kompleciku Heeda inne zestawy już nie grały. 😉

Czy dobrze myślę, że Heed - ze względu na swój jednoznaczny charakter - nie będzie krytycznie wyczulony na różnice między DACami?

 

Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

Czy dobrze myślę, że Heed - ze względu na swój jednoznaczny charakter - nie będzie krytycznie wyczulony na różnice między DACami?

Pewnie tak, chociaż ja testując Lagrange na dwóch różnych przetwornikach miałem wrażenie, że słyszę subtelne różnice.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pewnie tak, chociaż ja testując Lagrange na dwóch różnych przetwornikach miałem wrażenie, że słyszę subtelne różnice.
Subtelne różnice to słyszę zawsze. Testy DACów przede mną więc sam się przekonam.Ten wbudowany - jeśli chodzi o barwy jest niczegowaty.

Mam jeszcze pytanie do użytkowników Obeliska. Czy potencjometr jest tak wyskalowany, że można słuchać na godz. 12 albo wyżej? Układ oznaczeń zdaje się to sugerować. Kolumny mam podstawkowe i nominalnie 87db/6 ohm. Heed dobrze brzmi cicho - na razie nie przekraczam 23 ale wygląda na to, że żeby mocniej przyłoić na cichszych nagraniach to opcja "w samo południe" jest nieunikniona.
Wcześniej jak słuchałem w salonie dystrybutora z Chario(nominalnie 90 db) też trzeba było rozkręcić do 11 - aczkolwiek tam grałem głośniej niż słucham normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie czy ktoś posiada lub posiadał dac abacus. Zastanawiam się nad zakupem tego przetwornika. Jak gra ten dac, transportem byłby ifi zen stream. Druga opcja która biorę pod uwagę to gold note ds10 plus zasilacz Evo tu cena strasznie szybuje w górę. Z wiadomych względów wolałbym abacusa jeśli dobrze gra chyba że są równie ciekawe przetworniki w rozsądnej kasie co zagrają dobrze z obeliskiem. 

Druga sprawa to czy wyłączacie swojego obeliska z tyłu na pstryczku czy pozostaje na biegu jałowym na wejściu 0. W instrukcji pisze że to stand by, ale nie wiem czy tak jest i ponoć pobiera wtedy 5w. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego (mam pierwszy model Si) właściwie nie wyłączam. Mam w nim zamontowanego daca, który gra miło i spójnie. I mi wystarcza. Ale jak gra Abacusowy to nie wiem. 

Jakbyś parę słów skrobnął o działaniu X2 byłoby miło. Ja miałem zasilacz Tomanka: dodawał ciut energii, konturowości i przejrzystości. Ale niewiele. Podobało mi się jego działanie przy słuchaniu symfonicznych utworów. Ale padł i nie chciało mi się go naprawiać (coś z kondensatorami).

Potem (mając jakieś 9 lat) padł też Obelisk (też kondensatory) i przy naprawianiu panowie zaoferowali mi "lepsze" kondensatory i chyba one rzeczywiście troszkę poprawiły dźwięk. I tym bardziej nie chciało mi się wymieniać kondensatorów w Tomanku.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, glodyga napisał:

Ja swojego (mam pierwszy model Si) właściwie nie wyłączam. Mam w nim zamontowanego daca, który gra miło i spójnie. I mi wystarcza. Ale jak gra Abacusowy to nie wiem. 

Jakbyś parę słów skrobnął o działaniu X2 byłoby miło. Ja miałem zasilacz Tomanka: dodawał ciut energii, konturowości i przejrzystości. Ale niewiele. Podobało mi się jego działanie przy słuchaniu symfonicznych utworów. Ale padł i nie chciało mi się go naprawiać (coś z kondensatorami).

Potem (mając jakieś 9 lat) padł też Obelisk (też kondensatory) i przy naprawianiu panowie zaoferowali mi "lepsze" kondensatory i chyba one rzeczywiście troszkę poprawiły dźwięk. I tym bardziej nie chciało mi się wymieniać kondensatorów w Tomanku.

Dziś X2 powinien dotrzeć. To zobaczymy jakie zmiany wnosi. U mnie na pokładzie jest karta dac 2.3, ale gra zdecydowanie ciszej niż wejścia rca. Tz., Aby uzyskać ta sama głośność co na 9 poprzez wejścia rca na wejściu coaxial muszę kręcić obeliska do prawie 10. Kolumny jakie napędza obelisk to dali menuet se one potrzebują trochę watów z tąd decyzja o zakupie X2. Odnośnie abacusa wstrzymuje się z zakupem do ostatniego kwartału bo ma się pojawić nowa wersja abacus s. Może wkoncu będzie dostępna opcjonalnie ta karta do streamingu. Teraz gram na ifi zen stream po coaxialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kaaapa napisał:

Dziś X2 powinien dotrzeć. To zobaczymy jakie zmiany wnosi. U mnie na pokładzie jest karta dac 2.3, ale gra zdecydowanie ciszej niż wejścia rca. Tz., Aby uzyskać ta sama głośność co na 9 poprzez wejścia rca na wejściu coaxial muszę kręcić obeliska do prawie 10. Kolumny jakie napędza obelisk to dali menuet se one potrzebują trochę watów z tąd decyzja o zakupie X2. 

tak, napięcie wyjściowe karty dac jest 1,2 V a np odtwarzacza cd który używam ponad 2 V, też trzeba było odkręcać, bo kolumienki 84 dB 🙂 W sumie to nie przeszkadza. Symfoniki - bywało - słuchałem i na 13. Z zasilaczem Tomanka trochę niżej.

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, glodyga napisał:

tak, napięcie wyjściowe karty dac jest 1,2 V a np odtwarzacza cd który używam ponad 2 V, też trzeba było odkręcać, bo kolumienki 84 dB 🙂 W sumie to nie przeszkadza. Symfoniki - bywało - słuchałem i na 13. Z zasilaczem Tomanka trochę niżej.

Zasilacz właśnie podłączony, czas odpalić heeda😉, zobaczymy jakie zmiany wniesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, glodyga napisał:

I jakie pierwsze wrażenia?

Powiem tak jestem w szoku, różnica między samym obeliskiem a wpiętym w tor zasilacz jest spektakularna!!! Porównuje ten set to wzmaków które grały prywatnie w tym roku u mnie tj., gato dnia 250s npm oraz gato Amp 150 ale. Si3 + X2 bardzo niebezpiecznie zbliżają się do brzmienia Amp 150 a przecież ten piecyk jest wart 6k więcej. Nie odczuwam wcale żeby mocy przybyło tylko wszystko staje się lepsze bas jest bardziej twardszy ale nadal ma ta plastykę co sam obelisk i schodzi znacznie niżej nie mówiąc już o jego kontroli która jest fenomenalna. Zdecydowania przestrzeń wzrosła nie tylko na linii kolumn ale też wgłąb. Wokal to tu jest absolutną bajka coś pięknego. Podoba mi się tu to że Integra i trafo grają tak samo od samego dołu. Wszystko mamy dostępne od początku a w miarę pogłaszania robi się tylko głośniej. Wcześniej takie coś potrafił zrobić tylko gato amp150ae. Dopiero kilka godz gra ten zasilacz a zmiany jakie wprowadził mnie zaskoczyły.

Kolejna rzecz to X2 po 4h grania na 10h jest zimny jak wyciągnięty z pudła, za to Si3 delikatnie ciepły. Nie wiem czy tak ma być ale u mnie tak jest, dla zainteresowanych oba trafa są absolutnie ciche i nic nie słychać u mnie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzystory są w Si, a to one się grzeją najbardziej. Zasilacz to generalnie trafo i kondensatory. Nie bardzo ma się jak zgrzać. Ale - pamiętam - sam wzmacniacz u mnie też był cieplejszy.

Wygląda, że się ładnie wpisał w system. Zobaczymy jak dalej. Na Tomanku, w moim pokoju i na Focusach 110 różnica była ale raczej drobna. 

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest bardzo duża aż za bardzo to co najmniej bardzo dobra półka w górę pod względem brzmienia. Nie wiem jak to jest z tym wyłączaniem heeda dziś był cała noc na biegu jałowym i ponoć 5w wtedy bierze a zasilacz nie mam pojęcia nigdzie nie pisze.

Jak nie gram zakrywam wzmaka szmatką. Nie wiem czy mu to nie zaszkodzi, ale się bardziej nie nagrzewa to raczej nie powinno mu to zaszkodzić.

Ponoć heed brzmi świetnie z kolumnami trenner & friedl. U mnie synergia też jest świetna nie ma na co narzekać. Jedyny minus który obecnie u heeda znalazłem to ta dioda z zewnętrznego trafo świeci tak jasno jak dioda na Interze podczas pogłaszania. W dzień to nie przeszkadza ale wieczorami potrafi być irytujace

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kaaapa napisał:

Różnica jest bardzo duża aż za bardzo to co najmniej bardzo dobra półka w górę pod względem brzmienia. Nie wiem jak to jest z tym wyłączaniem heeda dziś był cała noc na biegu jałowym i ponoć 5w wtedy bierze a zasilacz nie mam pojęcia nigdzie nie pisze.

Jak nie gram zakrywam wzmaka szmatką. Nie wiem czy mu to nie zaszkodzi, ale się bardziej nie nagrzewa to raczej nie powinno mu to zaszkodzić.

Ponoć heed brzmi świetnie z kolumnami trenner & friedl. U mnie synergia też jest świetna nie ma na co narzekać. Jedyny minus który obecnie u heeda znalazłem to ta dioda z zewnętrznego trafo świeci tak jasno jak dioda na Interze podczas pogłaszania. W dzień to nie przeszkadza ale wieczorami potrafi być irytujace

Jak nie grasz, to mu nie zaszkodzi. 

Trenner z Friedlem to raczej droga marka, ponoć b. dobrze Heeda łączyć ze Spendorem ale również nie słyszałem takiego zestawienia. W Nautiliusie łączyli z Dynaudio czy z Chario i też grało dobrze.

Z tymi niebieskimi diodami to rzeczywiście jest jakiś obłęd, w Tomankowym zasilaczu również świeciło jak szalone 🙂 Zalepiłem plastelinką.

Myślałem sobie żeby za jakiś czas zmienić wzmacniacz na coś innego (w końcu ma już kilkanaście lat) ale teraz zastanawiam się czy nie wypożyczyć jednak tego zasilacza. Może oryginał jest lepszy od Tomanka... 

A jescze jedno. Mozesz zdradzić w ilu metrach to gra u Ciebie?

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak nie grasz, to mu nie zaszkodzi. 
Trenner z Friedlem to raczej droga marka, ponoć b. dobrze Heeda łączyć ze Spendorem ale również nie słyszałem takiego zestawienia. W Nautiliusie łączyli z Dynaudio czy z Chario i też grało dobrze.
Z tymi niebieskimi diodami to rzeczywiście jest jakiś obłęd, w Tomankowym zasilaczu również świeciło jak szalone  Zalepiłem plastelinką.
Myślałem sobie żeby za jakiś czas zmienić wzmacniacz na coś innego (w końcu ma już kilkanaście lat) ale teraz zastanawiam się czy nie wypożyczyć jednak tego zasilacza. Może oryginał jest lepszy od Tomanka... 
A jescze jedno. Mozesz zdradzić w ilu metrach to gra u Ciebie?
Jak się ma kolumny z podwójnymi gniazdami to na upartego można sobie zrobić Heeda w 3 pudełkach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, glodyga napisał:

Jak nie grasz, to mu nie zaszkodzi. 

Trenner z Friedlem to raczej droga marka, ponoć b. dobrze Heeda łączyć ze Spendorem ale również nie słyszałem takiego zestawienia. W Nautiliusie łączyli z Dynaudio czy z Chario i też grało dobrze.

Z tymi niebieskimi diodami to rzeczywiście jest jakiś obłęd, w Tomankowym zasilaczu również świeciło jak szalone 🙂 Zalepiłem plastelinką.

Myślałem sobie żeby za jakiś czas zmienić wzmacniacz na coś innego (w końcu ma już kilkanaście lat) ale teraz zastanawiam się czy nie wypożyczyć jednak tego zasilacza. Może oryginał jest lepszy od Tomanka... 

A jescze jedno. Mozesz zdradzić w ilu metrach to gra u Ciebie?

Sprzęcik gra u mnie w sypialni 12m2 a więc malutkie pomieszczenie. Jednak zasilacz sporo zmienił wniósł Integra na kolejny wyższy poziom upgrade był opłacalny. Ja sprzętu słucham tylko weekendowo dlatego wyłączam sprzęt na pstryczku z tyłu i z sieci. Przez weekend jest na tym biegu jałowym. Nie wiem jak gra zasilacz tomanka ale ten X2 zrobił wczoraj solidną robotę po tym jak spędził 24h z Si3 wpięty do sieci. Różnic tu nie trzeba się doszukiwać słychać to od pierwszych minut. Chario bardzo fajne brzmienie grały u mnie ghibli ale z gato Amp 150ae, niestety jak te kolumny grają z heedem nie miałem okazji posłuchać bo sprzedałem je razem z gato zanim kupiłem obeliska. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to tak wygląda u mnie, plus jeszcze zen stream którego nie ma na fotce. Teraz jeszcze dac i można grać.

 

IMG_20220731_154219175_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20220731_154249794_Easy-Resize.com.jpg

Niedługo będą jeszcze panele za kolumnami. Ze względu na brak miejsca kolumny na standach musiałem umieścić na szafce rtv

 

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.