Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

HEED Klub
IGNORED

HEED


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heed Obelisk Si ma taki swój rytm, który potrafi uwodzić - słysze go w rytmicznych utworach w nieco wolniejszym rytmie.

 

Warto go podłączyć do barwnego cd-playera (jak Musical Fidelity Elektra 61) - wtedy barwa jest podwójnie wmocniona i jest feeria barw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heed Obelisk Si ma taki swój rytm, który potrafi uwodzić - słysze go w rytmicznych utworach w nieco wolniejszym rytmie.

 

Warto go podłączyć do barwnego cd-playera (jak Musical Fidelity Elektra 61) - wtedy barwa jest podwójnie wmocniona i jest feeria barw.

to prawda, on ciut grubszą kreską go zaznacza ale robi to wciągająco barwnie, i nie męczy w przekazie w co jest dla mnie wielką zaletą

nie ma tendencji do nerwowości ale też nie zamula, w sumie ma dosyć mocną podstawę basową jak na takie małe pudełko :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Od wczoraj zagościł w moim zestawie Obelisk Si, zastępuję na czas naprawy Micromegę ia60, która (nie)stety klęknęła... źródłem jest dac stello da100 signature 24/96, monitory to Dynaudio dm 2/8, kabelki jakies tam lepsze. Wzmak klasę wyższy od Micromegi co okazało się bardzo słyszalne, barwa podobna ciepła, lampowa, zdecydowanie mocniejszy atak, lepsza kontrola basu. Mimo, iż ilość W podobna to jednak te Heed'owe są grubsze, mocniejsze :) Po paru godzinach słuchania pomyślałem, że już chyba nie chce wracać do micromegi.... więc dołączę z miłą chęcią w grona użytkowników Heed'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to już zostanie na stałe?

 

Ooo tak, oczywiście z dopłatą z mojej strony. Po 6 m-cach pożegnałem micromegę ai60 ale muszę przyznać, że to był dobry czas ciepłego grania...

Teraz z Obeliskiem poznaję moje Dynki na nowo, czarują mnie jeszcze bardziej niż na początku... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

rls małe do 15m2 bardzo polecam z heedem

 

http://www.heedaudio.hu/en/products/obelisk-line/da

ciekawy dac :)

 

czy ktoś może opisać jak obelisk si gra z x2?

 

niestety z x2 nie słyszalem ale też jestem ciekaw jak brzmi i czy warto dokladac

tutaj masz recenzje tego combo, z tym,

że niestety po angielsku i razem z transpotrem i kartą D/A heeda : http://www.6moons.com/audioreviews/heed/1.html

 

mam pytanie co do rls callisto i heeda, posiadasz wiec moze podpowiesz, o ile do tej pory sprzet gral w 13m2 o tyle docelowo bedzie 23m2 i tu sie zastanawiam czy to juz nie za duzo. co prawda nie zalezy mi na bardzo wysokich poziomach glosnosci ale to juz wieksza kubatura a 81db i 40W moze byc za malo....

 

rls małe do 15m2 bardzo polecam z heedem

 

http://www.heedaudio.hu/en/products/obelisk-line/da

ciekawy dac :)

 

czy ktoś może opisać jak obelisk si gra z x2?

 

w tym dacu masz kartę Dactil 1.2 DAC, którą chyba można zainstalowac we wzmaku obelisk ( Ty masz chyba poprzedni model Dactil 1.0 modul ), z tym, ze nie wiem czy jest już dostępna w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do karty to ponoc ta sama karta w dacu gra lepiej niz w wzmaku,

mozliwe ze mam starszy model , sam jestem ciekaw jak wypadaja w bezposrednim porownaniu te karty

 

w 23m2 callisto moga byc juz za male ale na audioshow graly z naimem xs w 24m2 i opinie byly bardzo pozytywne

sa jeszcze inne rls , mysle ze warto przetestowac z heedem tez dynaudio.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do karty to ponoc ta sama karta w dacu gra lepiej niz w wzmaku,

mozliwe ze mam starszy model , sam jestem ciekaw jak wypadaja w bezposrednim porownaniu te karty

 

w 23m2 callisto moga byc juz za male ale na audioshow graly z naimem xs w 24m2 i opinie byly bardzo pozytywne

sa jeszcze inne rls , mysle ze warto przetestowac z heedem tez dynaudio.

 

tak słyszałem na audioshow i w audiopunkcie ( z lavardinem i brystonem ), odpowidaja mi brzmieniowo, za tą kwotę to sumie mała rewelacja jesli chodzi o jakośc dżwieku

jeszcze się zastanawiałem ewentualnie nad phoebe III lub coś z BNM ale tych ostatnich nie słyszałem, sprzedaż przez internet ale z opcja zwrotu

co do nowej karty do heeda moze uda Ci sie wypożyczyć gdzieś Dactilusa 2 to będziesz miał porównanie, podobno jest lepszy od 1, zastanawiam czy jak wypada na tle rdaca, ale że tego ostatniego kupiłem więc nie będę już kombinował z daciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam, bardzo chętnie wstąpiłbym do klubu. Odsłuchiwałem w/w wzmac na Minasach Anor i zagrał świetnie, faktycznie dźwięk b.zbliżony do lampy. Jeżeli więc ktoś z Was miałby Heed Audio Obelisk na sprzedaż, bardzo chętnie się nim zaopiekuję :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez wolf3

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, również wpisuję się do klubu, od 5 dni jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Heed Obelisk Si który właśnie gra z kolumnami Minas Anor IIIs. Kolega wolf3 się spóźnił bo był do kupienia w zeszłym tygodniu na allegro używany ale w super stanie i to w bardzo atrakcyjnej cenie więc nie mogłem się powstrzymać i teraz stoi i gra u mnie.

Edytowane przez lupo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lupo, dosłownie sprzątnąłeś mi go z przed nosa. Będąc w Studio 16 Hertz P.Grzegorz wpominał o Twoich spostrzeżeniach w sieci.. niestety zbyt późno :( Cóż, niemieckie T+A z Minasami Premium miejmy nadzieję także powinno zachwycić ;-) Pozdrawiam kolegę.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

PS. Lupo świetnie powiązałeś Heed z Minas Anor, to raj wspaniały, czarujący i muzykalny. Polecam te kolumny z czystym sumieniem.

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-studio-16-hertz_48759.html/page__st__3180

Edytowane przez wolf3

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić X2 do Obeliska Si.

 

To nie udawanie ze coś dodali i trzeba wsłuchiwać sie czy jest lepiej .

X2 wazy tyle co sam wzmacniacz.

 

Od razu przyrasta dynamika ,motorycznosc ,szybkośc i definicja basu .

HEED to uczciwa rzetelna firma (manufaktura takze ,zatrudnienie to 5 osób).

5 osób pasjonatow ,miłośników muzyki .Owoc pracy naprawde niezły.

 

Brak agresji ,gładkie granie ,spokój i coś co pozwala słuchac dłuzej muzyki niz na chwilę podskoczyć z kanapy a po godzinie bolą uszy ,nic z tych rzeczy .Sam Obelisk Si gra nieźle ale po wpięciu zasilacza jest żywiej z zachowaniem czystości średnicy .

 

Nie wszędzie będzie potrzebny X2 ,do malych kolumn ,monitorów nie ma takiej potrzeby ,wysterowanie mniejszych kolumn jest idealne Obeliskiem Si,natomiast do podłogowych z rozciągnietym basem jest korzystniej .

 

Nie do każdych kolumn sprawdzi sie Obelisk Si sam i z zasilaczem.

Napewno gorzej ma z głosnikami z membran polipropylenowych ,w takim przypadku gra bardziej leniwie ,X2 przyspiesza rytm.

 

Mamy sporo różnych kolumn ,nie tylko naszych ,ale innych marek ,jest sporo tzw.rozliczeniowych kolumn zatem więcej kombinacji jest sprawdzonych z HEEDem.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że białe będą nie wiedziałem ,choć u dystrybutora PL jestem czesto ,nie ma ich w kazdym razie jeszcze w PL.

Ładny biały kolor z tym akrylowym frontem zapewne zaciekawi niejednego. Zestaw czterech urządzeń prezentuje się nieźle ,gdyby tylko ten napęd był tańszy .W dzisiejszych czasach "umierającego formatu CD" trzeba by miec tańszy napęd.

 

Relacja jakosc /cena wzmacniacza, zasilacza ,koncowek mocy ,wzmacniacza słuchawkowego bardzo dobra .

DACTILUS niekonecznie -takze go mam .Tutaj DACi zostawiam innym .Dobry i pasujacy do zestawu HEEDa jest Music Hall 25.3 na PCM 1796 ,22cm szerokosci i są czarne, w srodku lampka 6922 EH.Gra bardzo dobrze z HEEDem.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wolf3 widzę że ty też masz super zestawik :), dziękuję bardzo Panie Grzegorzu że służy Pan zawsze fachową pomocą dzięki której właśnie nabyłem ten wzmacniacz a teraz też po Pana poradzie zbieram na DAC Music Hall 25.3

Edytowane przez lupo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale - nie wiem czy przedmówcy się zgodzą - gra Heed Obelisk grubą kreską. Innymi słowy - nie jest to rozdzielcza transmisja gdzie słyszy się wiele pomniejszych dźwięczków. Główna linia muzyczna odtwarzanego utworu jest prezentowana, bez ornamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście znakomite okreslenie .HEED Obelisk Si gra grubą kreską - generalnie mówiąc ,ta gruba kreska nawet z zasilaczem jest zachowana ,choc rzecz jasna jest szybciej ,mocniej ,poteżniej. To ma swoje zalety i wady .Inaczej mówiąc to cecha którą można idealnie wykorzystać z szybko grającymi kolumnami ,punktowo grającymi i ekspresyjnie szybkimi i przezroczystymi .W przypadku kolumn wolno brzmiących (słabych układów magnetycznych ) to wada takich kolumn z Heedem pogłebia sie .Heed nie jest do wszystkiego jak kazdy inny element układanki audio. Ale zdecydowanie Heed wyrywa sie od przyjętego schematu brzmienia wzmacniaczy tranzystorowych pracujących w klasie AB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Witam kolegow Heed'owcow... Mam male pytanko. Czy ktos z Was testowal, sluchal juz transport cd heed'a? Mowa o DT rzecz jasna. Pytam poniewaz przymierzam sie do zakupu lepszego zrodla niz moje obecne. Jezeli ktos mial z nim stycznosc to prosilbym bardzo o pare slowek o nim jak gra i czy wart jest swojej ceny? Czy moze warto dolozyc cos do np. Luxmana lub Accuphase'a? Slucham kazdego rodzaju muzyki i szukam czegos analogowo brzmiacego... Zalezy mi na zrownowazonym i neutralnym brzmieniu bez podbarwien i efekciarstwa po prostu zalezy mi na muzyce... Z gory dziekuje i pozdrawiam

Rafal

Edytowane przez nudel1306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem co się pozmieniało w nowej wersji.

 

Trudno jest poprawić klasyczny produkt. Najnowsza wersja wzmacniacza zaskoczyła jednak nawet jego twórców. Zmieniono w nim wiele małych, ale bardzo istotnych elementów, które sumują się i przynoszą zupełnie nową jakość. Wśród najważniejszych zmian trzeba wymienić:

• elektronicznie aktywowany układ „Mute”, zaadaptowany z przedwzmacniacza Obelisk PRE,

• dedykowane, wysokiej klasy wejście cyfrowe S/PDIF RCA, nowa karta DAC1.2,

• układ zasilania zoptymalizowany pod kątem nowej płytki przetwornika D/A Dactil,

• nowe tranzystory mocy, charakteryzujące się lepszą odpowiedzią impulsową,

• nowy transformator toroidalny z firmy Arlink, dzięki któremu uzyskano niższy poziom szumu,

• powiększony zasilacz dający wyższy prąd wyjściowy i lepszą długowieczność,

• nowe, dwustronne płytki drukowane z czterokrotnie grubszymi ścieżkami z miedzi OFC.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.