Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

HEED Klub
IGNORED

HEED


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się chyba niedługo o tym przekonam bo chyba zakupie tą nową wersje. Jestem też ciekaw nowego przetwornika Heeda, cena nie mała , wejść sporo ..

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EmiL co jest takiego złego we wzmacniaczu Heed , że mi go odradzasz ? Czy tak naprawdę odstaje od cyrusa czy roksana ? Myślę , że zakupie jednak Heeda i jeśli będzie źle to go sprzedam w UK , tu cena sporo wyższa niż u nas to może nawet nie stracę ...

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej napisali Ci, że to wzmacniacz odpowiedni do monitorków w małym pokoju i w zależności od muzyki, której słuchasz, może być "za wolny". W heedzie jest trafo z pewnie 150 - 200W, fizyki nie oszukasz a chcesz przecież podłączyć kolumny 4-ohmowe!

 

Jak kupisz wyprzedażowego cyrusa to też na ewentualnej odsprzedaży dużo nie stracisz:

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Cyrus-8XP-Integrated-amplifier-Quartz-Silver-Save-550-/251055023171?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item3a740ba443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko do monitorków, osobiście posiadam ten wzmacniacz z kolumnami Minas Anor IIIs i gra ten zestaw naprawdę przyzwoicie a kolumny są 4 ohmy, bas w Minasach jest bardzo szybki więc takie lekkie spowolnienie tylko wychodzi na dobre i zanim się będzie odradzać kupno tego wzmaka to lepiej wcześnie posłuchać takiego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam :) przed nimi długa podróż do Anglii ..

 

lupo zgadza się , słuchałem Minasów z Heedem u Pana Grzegorza i grało wyśmienicie. Jednak postanowiłem , że pojadę z nimi do sklepu lub sklep przyjedzie do mnie (tak było by lepiej) i odsłucham różnych modeli wzmacniaczy i wybiorę to co dla mnie najlepsze. Na mojej liście jest Roksan , Cyrus, Heed ..

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam :) przed nimi długa podróż do Anglii ..

 

lupo zgadza się , słuchałem Minasów z Heedem u Pana Grzegorza i grało wyśmienicie. Jednak postanowiłem , że pojadę z nimi do sklepu lub sklep przyjedzie do mnie (tak było by lepiej) i odsłucham różnych modeli wzmacniaczy i wybiorę to co dla mnie najlepsze. Na mojej liście jest Roksan , Cyrus, Heed ..

 

 

 

I to jest najlepsze rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam :) przed nimi długa podróż do Anglii ..

 

lupo zgadza się , słuchałem Minasów z Heedem u Pana Grzegorza i grało wyśmienicie. Jednak postanowiłem , że pojadę z nimi do sklepu lub sklep przyjedzie do mnie (tak było by lepiej) i odsłucham różnych modeli wzmacniaczy i wybiorę to co dla mnie najlepsze. Na mojej liście jest Roksan , Cyrus, Heed ..

 

Witaj Piotr83,

 

Jestem bardzo ciekawy takiego porównania. Mam Minasy ponad rok. Wzmacniacz, który mam jest ok., ale nie ma zdalnego sterowania, co trochę mnie denerwuje, więc jak znajdę coś o podobnej jakości dźwięku, to zmienię. Na celowniku mam Exposure 3010 (miałem 2010, był niezły), Cyrusa 8xp, Heeda z zasilaczem, Leema Pulsa III i Hegel H100. Różnice w cenie są spore, więc najchętniej kupiłbym Cyrusa. Cyrusa, podobnie, jak Caspian można znaleźć w dobrej cenie na wyprzedażach w uk. Kupiłem tak nówkę Caspiana M1 NG (w ciemno) i męczyłem jego i siebie ponad miesiąc – sprzedałem, tak szybko, jak się dało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SNM możesz napisać co Cię męczyło tak w Caspianie w połączeniu z Minasami ?

 

Lupo napisz mi proszę jak się sprawuje Heed przy cichym słuchaniu z Minasami ? Czy dzwięk jest OK czy dopiero jak odkręcimy mocniej gałkę ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka grała, ale za cholerę nie było w dźwięku tego, co sprawia, że wciąga i angażuje. Czegoś brakowało i to było męczące, a miałem nadzieję, że się wygrzeje i coś się zmieni. Nic z tego. Gdyby dźwięk rozłożyć na czynniki pierwsze, to nie jest nieźle i z pewnością zaletą Caspiana jest to, że nawet dłuższe słuchanie nie powodowało bólu głowy. Miałem poprzednio z Minasami Exposure 2010 i było nieźle (z Dynaudio 72se też), grało to z jajem i pomimo pewnych wad wciągało. Kiedyś, właśnie z Dynaudio, miałem kilka dni Kandy K2 – można było zasnąć, tak nijaki był to dźwięk. Żebyś nie pomyślał, że jestem cięty na Roksana, to dodam, że Krell KAV400xi i Audionet Sam v2, to dopiero była porażka – zero muzykalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caspian ma sporo gładkości w przekazie i lekko wycofaną najwyższą górę ale rytmiczny bas nisko schodzący ogólnie gra bardziej relaksująco niż nerwowo i analitycznie, zależy jakie do niego kolumny podepniejsz i jakie dasz też źródło, gdybym porównał go do heeda obeliska bez zasialcza to caspian ma szybszy i głębszy bas dokładniejszy ciut mniej góry średnica nawet podobna choć ze wskazaniem na roksana,, choć oba są dosyć lampowe w przekazie to jednak caspian bardziej energetyczny mocniejszy pełniejszy ale nie agresywny ,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę , że Caspiana powinno porównywać się z Heedem + zasilacz wtedy ceny robi się zbliżona bo sam Heed to prawie połowa Caspiana.<br />

<br />

Mam prośbę czy może ktoś mi podrzucić jakaś recenzje na temat nowego DAC-a Heeda .. Jakoś nie mogę znaleźć nic na jego temat , a jak bym kupił Heeda to chciałbym mieć Daca w podobnym stula jako , że esteta ze mnie :) <br />

<br />

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SNM możesz napisać co Cię męczyło tak w Caspianie w połączeniu z Minasami ?

 

Lupo napisz mi proszę jak się sprawuje Heed przy cichym słuchaniu z Minasami ? Czy dzwięk jest OK czy dopiero jak odkręcimy mocniej gałkę ?

Przy cichym słuchaniu gra ten zestaw naprawdę przyjemnie lecz brak jest zdecydowanie basu ale ja mam bardzo skopane akustycznie pomieszczenie, skos z jednej strony po długości pokoju, wnęki i zwrotnice 2-drożną a u Ciebie będzie 2,5-drożna a wiem że to jest duża różnica w ilości basu, nawet dzisiaj rozmawiałem z Panem Grzegorzem i sam będę wysyłał swoją zwrotnicę do przeróbki na 2,5-drogi. Jak już będę miał nowe zwrotki to wtedy mogę coś napisać konkretniej. Jeśli chodzi o sam wzmacniacz to powiem że byłem i jestem zaskoczony że z tak małego pudełka wydobywa się tak dynamiczny (jak dla mnie) dźwięk, rozkręcenie gałki głośności już na godz.9.30-10 jest już naprawdę głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lupo dziękuje za odpowiedź.

 

tutaj zdjęcia środka nowego DAC od Heeda ktoś coś może powiedzieć jeśli się zna :)

http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?51941-Obelisk-DA-DAC-New-in

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam Heeda z Focusami 110 i kartą DAC 2 włożoną do wzmacniacza. Pomieszczenie ok 18 m2. Za transport robi stary Philips. Brzmienie mi odpowiada, jest żywe, dużo wysokich ale niemęczących (to cecha małego Dynaudio). Przy niektórych nagraniach jazzowych bas szlaja się trochę bez kontroli (pomieszczenie nie jest adoptowane akustycznie ani nawet mocno umeblowane) a przy nagraniach symfoniki brakuje trochę mocy (Focusy są 4 omowe i niskoskuteczne). W Nautilusie w podobnym (może większym nawet) pokoju Heed podpięty pod CD Ayona nie miał podobnych problemów. Zresztą mam jeszcze cd NAD-a i podpięcie bezpośredio cd bez użycia karty DAC daje więcej mocy (karta zabiera jednak trochę prądu). Podobno lekarstwem jest dodatkowy zasilacz i pewnie za jakiś czas spróbuję jak to działa. Być może przy skuteczniejszych kolumnach problemu w ogole nie będzie.

 

Pozdrawiam.

 

Napisz jaki wzmacniacz w końcu wybrałeś!

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te RLS są skuteczniejsze. NIe miałem okazji posłuchać, a w Nautilusie dźwięk Focusów z Obeliskiem i Ayonem jako źródłem bardzo mi odpowiadał. Faktem też jest, że Dynaudio z czasem grają troszkę lepiej. Może to złudzenie, może przyzwyczajenie ale wydaje mi się, że dźwięk się jakoś "dotarł" z czasem. Zhomogenizował :)

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy Heed Obelisk si , czy wasze wzmacniacze też lekko brumią ? Jest to słyszalne jak przyłoży się ucho do wzmacniacza, choć w nocy kiedy panuje cisza i domownicy śpią jak się wsłucham też go słysze. Czy mam się niepokoić czy trzeba z tym żyć ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napisałem do dystrybutora na temat trybu standby , oto jaką wiadomość otrzymałem :

 

jeśli chce Pan przełączyć wzmacniacz w tryb czuwania proszę przekręcić lewe pokrętło (selektora wejść) tak aby dioda znalazła się na godzinie 12 (jest tam kółko zamiast kropek użytych dla poszczególnych wejść) i wtedy urządzenie znajdzie się w trybie standby

 

może komuś się przyda ...

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napisałem do dystrybutora na temat trybu standby , oto jaką wiadomość otrzymałem :

 

jeśli chce Pan przełączyć wzmacniacz w tryb czuwania proszę przekręcić lewe pokrętło (selektora wejść) tak aby dioda znalazła się na godzinie 12 (jest tam kółko zamiast kropek użytych dla poszczególnych wejść) i wtedy urządzenie znajdzie się w trybie standby

 

może komuś się przyda ...

 

Wielkie dzięki kolego Piotr83 za tak cenną informację, stawiam kolejkę :)

Edytowane przez lupo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lupo spoko , tutaj już było pisane o tym ale zostało na tym , że Heed nie ma trybu standby. Lecz mnie męczyło to ponieważ w instrukcji jest napisane , że jest to postanowiłem napisać do dystrybutora ..

 

Powiedz mi lepiej czy Twój wzmacniacz brumi i jaki masz model nowy czy stary ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.