Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC uzywany w cenie okolo 1000 zl ?


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomóżcie laikowi. Słucham sobie często muzyki z laptopa, przez stream ze Spotify. Chcę to podłączyć lepiej niż wyjściem słuchawkowym. Czy może być rDAC przez USB? Czy wystarczy połączyć laptopa z rDACem przez USB, czy na laptopie trzeba coś zainstalować, czy po prostu włączyć Spotify i styknie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

według mnie nie ma jednego najlepszego.Najlepszy jest ten który nam spasuje się ze sprzętem i z naszymi preferencjami dźwięku .To co ja uznam za super cudo Ty możesz uznać za kompletne badziewie .Oczywiście będziesz miał racje i nie warto o to kruszyć kopi.

Mi np pasuje rDAC ale jeśli mówimy o sprzętach nowych to nie mieści się w tym przedziale ponieważ nówka kosztuje około1500 zł.

Najlepiej samemu posłuchać wybrać ten jeden lub dwa.Stosując zasadę że skoro większość tego słuch to musi być dobre .Dojdziemy do wniosku że należy jeść gó***no bo 5 miliardów much nie może się mylić ;).

Oczywiście proszę togo co napisałem nie odbierać osobiście to tylko luźna uwaga na temat.Nie maiłem zamiaru nikogo urazić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

A co z Matrix M-Stage DAC? Ktoś miał z nim do czynienia? Czy to jest jakiś progres, czy regres w stosunku do matrixa mini-i?

Kolejna sprawa to Matrix Mini-Portable - maleństwo z asynchronicznym konwerterem. Violet na swoim blogu opublikował test (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), ale nie porównywał go do mini-i, a to przecież podobna półka cenowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam serdecznie. Chciałbym ponowić pytanie. Upłynęło 2 lata, może coś się zmieniło. Szukam używanego Daca max do 1500 zł. Zależy mi bardzo na dobrej jakości w stosunku do ceny. Wzmacniacz z którym będzie pracował to Densen beat 100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie.

W technologii dac'owej to ma znaczenie? Ten wszechobecny postęp czy nieśmiertelne kości tda 1541 rządzą nadal?

 

tapnięte z Note

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam SMSL M8, mam obecnie pożyczonego od kumpla i gra rewelacyjne. Bardzo szczegółowy. Jak ktoś z Was słuchał Sanskrita od SMSL, to M8 to 2 klasy wyzej. Miałem i sanskrita, i nizszy model bodajze sd-793. M8 kumpel chce sprzedać bo zamówił 2 sztuki. Chce za niego co prawda 1200, ale do tysiąca zejdzie na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak gra SMSL M8, ale niestety nie wiem jak gra niewiele drozszy Dacmagic 100 od Cambridge Audio. Znalazłem opinie tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , niestety nie znam angielskiego a translator google terminy audiofilskie tłumaczy bardzo kiepsko.

Moze zacytuje

"I've done a lot of A-B'ing with the DacMagic 100/Wolfson WM8742 and I've got to say I like the DacMagic better than the M8 for 44.1kHz from a CD transport. The big discriminator is I feel the soundstage on the DacMagic is much more enveloping. Instruments have more separation and presence. It's a little more smooth than the M8 too with 44.1kHz (not quite as "digital" sounding).

 

I had kinda written off the M8 as something I'd only use for 352.8kHz/384khz/DSD (of which there's very little to be found)...that was until I downloaded my first high res audio of something I'm very familiar with (Rush's Sector One box set in 96/24). It gets pretty poor reviews as far as high res goes but whatever...I wanted to check it out. Well the DacMagic wore me out and gave me a headache by the end of 2112. The cymbals (and most of the treble) were just WAY too aggressive...lots of sizzle and the smoothness I enjoyed from CD's was gone. I switched to "The Fountain of Lamneth" and it was more of the same. As soon as it started the acoustic guitar intro was just wrong...way too hot. I A-B'ed with the M8 (set to "FAST") and the SMSL was/is more enjoyable to listen to with the 96/24. Smoother and not fatiguing. I think it's just much better suited to high res."

 

Może ktoś mi napisać którego lepiej opisuje ten gostek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.