Jump to content
IGNORED

analog FISHER


mkorek

Recommended Posts

  • Redaktorzy

Nie znam modelu. Sądząc po późnym etapie kariery firmy Fisher, może to być tani plastik direct drive. Jeśli tak, to oczywiście nie warto. Wkładki natomiast używane z zasady nie przedstawiają żadnej wartości, służą tylko aby przetrwać do czasu kupienia czegoś nowego. Firma - czy to nie była raczej japońska Audio Technica?

Link to comment
Share on other sites

są dwie szkoły kupowania na wagę:

Jedni wolą ciężkie gramofony które są teoretycznie znacznie lepsze ale po 20 latach wymagają generalnego przeglądu. Innym nie chce się dźwigać i mają lekkie poręczne tt, które są znacznie wytrzymalsze, oczywiście pod warunkiem że były wykonywane solidnie (japończycy 20 lat temu raczej nie słyneli z fuszerki)

W wadze starego gramofonu chodzi w zasadzie głównie o to że: ciężki talerz nie wychyla się tak często, za to są to wychyły niestety dość spore, natomiast lekki, to poprostu taka mała kostka brukowa ale niezbyt szkodliwa.

Jako gramofon "roboczy" fisher jest urządzeniem bardzo wygodnym.

Link to comment
Share on other sites

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "przewyższyć". Dźwięk z winyli jest bardziej dynamiczny, namacalny, żywszy. Co od razu uderza to bogactwo barw i detale, których wcześniej nie zauważało się na tej samej płycie w wersji CD. Przy doborze odpowiedniej wkładki uzyskasz bas, o jakim popularne CD-ki mogą tylko pomarzyć.

Do wad można zaliczyć oczywiście szumy, przydźwięk, które mogą pojawiać się z różnych powodów, ale które można zazwyczaj niemal całkiem wyeliminować. Wiadomo też, że dużo zależy od wytłoczenia vinylu, stanu płyty, osiadającego kurzu, itd...

Link to comment
Share on other sites

Polecam RFT MS 25 SD. Jest to wkładka na licencji Shure'a. Kosztuje około 75 zł (na allegro pojawia się za około 40). Jak na tą cenę jest naprawdę rewelacyjna. Co do gramofonu, to ważne, żeby był w miarę ciężki i stabilny, manual, napęd paskowy. Za kilkaset złotych możesz kupić np. tego Thorensa Td-165 z allegro-bardzo porządny gramofon, pod warunkiem że jest w pełni sprawny. Jest też nowszy Td-295, ale niekoniecznie lepszy. Bardzo porządnie wygląda ten Braun PS-500 (15 kilo!) (na stronie

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ktoś sprzedaje identyczny za 400 euro). Ja kupiłem za 450 zł CEC BD 2200 i jest to naprawde przyzwoity sprzet. Na allegro masz chyba dosyć podobny model 3200, aczkolwiek chyba starszy-musiałbyś posłuchać.

Link to comment
Share on other sites

Z wkladek do 200 zl mozesz zakupic Ortofona 510mkII lub z oferty Goldringa Elan 170zl. A i jest jeszcze najtansza wkladka Grado Black 190zl.

Teraz wybor nalezy do ciebie. Raczej ciezko bedzie przesluchac wkladki przed zakupem.

 

Mysle ze najpierw zakup gramofon a pozniej dobierzesz wkladke.

 

Tylko uwazaj jak posluchasz analogu to nie bedziesz chcial sluchac CD..:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.