Skocz do zawartości
IGNORED

RPM1 VS DEBIUT III Projecta. Na który się zdecydować?


szerszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dzięki znajomemu możliwość zakupienia po dość niskiej cenie wymienionych wyżej gramofonów. ( Na Berardzie GS434 już nie da się słuchać, przydźwięk i wahania mnie dobijają) Przeczytałem kilka recenzji i nie wiem na który się zdecydować, który jest rzeczywiście lepszy. Niestety słabo się znam na gramofonach. Dodam że mam już matę antywibracyjną pod gramofon (Jeśli to ma znaczenie w wyborze).

 

Proszę o poradę i pozdrawiam

Szerszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednym z najlepszych znawców i fanów Pro-Jectów jest Yul więc pewnie ostatnie słowo będzie należało do niego ale jako pierwsze też można zacytować Yul'iana :-) "Pro-Jecta Debut odradzam, bo jest w tym modelu zbyt wiele kompromisów, podobnie w RPM-1.3" - więcej w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chml

(Konto usunięte)

IMHO zaden. Oba gramofony sa zbyt "okrojone" zeby dobrze zagrac. Debut III (ktorego posiadalem onegdaj) jest gramofonem praktycznie nieustawialnym i nigdy nie gral poprawnie. Naped bylby moze i do zaakceptowania ale ramie jest fatalne. RPM 1 nie ma antyskatingu wiec to nie jest w ogole gramofon tylko zabawka. Proponuje, zebys poszukal jakiegos uzywanego patefonu, np. starsza Rega, moze jakis Dual... Pakowanie sie w Projecta to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPM 1.3 ma antyskating wiec nie wprowadzaj człowieka w błąd. Recenzje jakie są dostępne co do rpm 1.3 są bardzo pozytywne, wiec może warto chociaż spróbować i posłuchać. Sam sie nad nim zastanawiam i mam zamiar posłuchać. Za 1390 zł mim zdaniem rzecz warta chociaż posłuchania i oceny. Po za tym to jak dla mnie jest po prostu ładny i inny niż inne :-) zwłaszcza biały.

 

Pozdrawiam

R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chml

(Konto usunięte)

Jak ma cieszyc oko - kup sobie bialego RPM1. Plyt raczej na nim nie odtwarzaj. Szkoda zniechecic sie do analogu.

Jak ma grac to moze cos w ten desen:

http://www.allegro.pl/item1075939611_rega_planar_2.html

http://www.allegro.pl/item1075431671_lenco_l75_linn_akito_audio_technica_at440_mla.html

http://www.allegro.pl/item1075755836_garard_ddq650_made_in_england_high_end_bcm.html

http://www.allegro.pl/item1079839857_thorens_td318_w_drewnianej_oprawie.html

W granicach 1000 pln jest w czym wybrac. Wedlug mnie - Project w kazdym przypadku bedzie wyborem najgorszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za uświadomienie. Szczerze mówiąc tego RPM`a 1.3 mogę kupić za 830zł z gwarancją itp. ale skoro to taki szajs. To rozejrzę się za czymś porządniejszym albo dozbieram jeszcze 1kzł i wtedy będę mógł poszukać czegoś porządnego. Do tego czasu pomęczę się z "Bernardem". Swoją drogą te pro-jecty wyglądają trochę jak zabawki dla nastolatków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobę jeszcze mały test odsłuchowy. Mam zamiar porównać brzmienie tego RPM1.3 z Bernardem i Technicsem SL-BD3... zobaczymy co z tego wyjdzie i która z tch "miernot" gra najlepiej. (Co ciekawe technics ma zaintalowaną wkładkę grado z mocowaniem T4p)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zaryzykuj Technicsa ale model 1200/1210 jeśli nie masz uprzedzeń co do tej firmy :-) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thrak, 15 Cze 2010, 07:19

 

>To może zaryzykuj Technicsa ale model 1200/1210 jeśli nie masz uprzedzeń co do tej firmy :-) ?

 

thrak :-))) Ty ewidentnie prowokujesz Yula! Nieładnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do antyskatingu to raczej nie wyobrażam sobie żeby jakikolwiek nowy gramofon nie był wyposażony w ten mechanizm... rpm1 ma antyskating magnetyczny, rpm1.3 z ciężarkiem. Miałem rpm1 prawie przez rok. Mimo że egzemplarz okazał się delikatnie wadliwy (problem z uziemieniem) to serwis z Cieszyna nie robił żadnych problemów i wymienił mo go na nowy, więc jeśli będziesz miał gwarancję to jest to na pewno argument za Pro-jectem.

Ramię w tym modelu nie jest chyba aż tak tragiczne jak piszą niektórzy, dobrze zgrywa się z tymi nowymi ortofonami (ja miałem alpha). Choć ja miałem problemy w jego dokładnym ustawieniu (kąt styczności)

>> szerszy

skoro masz możliwość odsłuchu to sam zweryfikujesz. daj znać jakie wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chml

(Konto usunięte)

co do antyskatingu to raczej nie wyobrażam sobie żeby jakikolwiek nowy gramofon nie był wyposażony

>w ten mechanizm...

 

Masz slaba wyobraznie :-) RPM1 (Genie, ten pierwszy model) nie ma antyskatingu. O taki gramofon pytal autor watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPM 1 Genie nie ma regulacji antyskatingu. Ale sam antyskating jest. I tak jak napisałem wyżej jest to antyskating magnetyczny. Wiem bo właśnie taki model miałem przez rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niezałe 1000zł możesz kupić Reloopa 4000 ze wszystkimi bajerami, wkładką, pokrywą elektroniczną regulacją obrotów (u PJ musisz za to wywalać kasę) itp. Do tego to wszystko w wersji Ltd buałej- słuchałem tego gramofonu na kilku dobrych wkładkach i serio wart jest przynajmniej 2-3 kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę że przynajmniej warto posłuchać, możesz oczywiście kupic go pod nazwą "Audiotechnica" czy inną, w majowym HiFi masz test w którym jest mocno chwalony. Według mnie w wwersji Reloopa jest najsensowniej zrobiony i nie posiada nieszczęsnego pre, króre i tak sobie kupisz, a dzięki temu zaoszczędzisz kilka stów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś udało mi się posłuchać i pomacać pro-jecta RPM1.3(Shure M44) vs Technics LS-BD3(z grado na pokładzie). RPM brzmiał poprawnie ale jednak obroty nie były idealne co mnie zaskoczyło. Gruby talerz z MDF z matą orkową spełniał świetnie swoje zadanie. Totalnie nie podoba mi się brak możliwości precyzyjnego wyregulowania obrotów, to chyba nie zły trick by dokupić od nich następny klocek aaa fakt do tego gramofonu Speed box nie pasuje… Następną rzeczą jaka mnie zdziwiła to winda opuszczania ramienia… zero tłumienia przy opuszczaniu, prędkość jego opadania zależy od prędkości z jaką opuszczamy igłę. Za tą cenę jednak mogło by być lepiej. Do tego gramofon jest dość wrażliwy na drgania (Pewnie wina baku chassis).

 

Przyznaję że ten Reloop mnie zainteresował, znalazłem kilka pochlebnych opinii na amerykańskich stronach.

->abandon

Wiesz może gdzie w Internecie mogę znaleźć tą recenzję? Bardzo chętnie bym ją przeczytał ale nie mogę jej nigdzie znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam nikogo nie prowokuję :-) Szerszy chciał kupić Pro-Jecty, obejrzał i mamy wyżej parę wniosków. Ja obejrzałem wszystkie modele Pro-Jecta na audio show i wiem co to za zabawki :-) Wiem też - co również zauważył Szerszy - że aby mieć kompletny gramofon trzeba wywalić sporo kasy tak na sam patefon, jak i na dodatkowe rzeczy, które gramofony technicso1200/1210podobne mają już na dzień dobry :-) Swojego kupowałem jak $ kosztował 2 pln więc razem z at440MLa kosztował mnie chyab jakoś z kosztami wysyłki itd. 1300 pln :-) teraz jakbym miał kupować poszedłbym pewnie w stronę Reloopa (tych wyższych modeli). Mnie generalnie grzeje, że ten gramofon jest używany do skretchingu, djingu czy jak mu tam :-) Są to zawodowe maszyny trzymające obroty, z praktycznie wszystkimi regulacjami na pokładzie i przede wszystkim dają komfort spokojnego słuchania bez stresowania się czy jak opuszczę ramię za szybko to nie uwalę igły, albo co będzie jak zeskoczę z kanapy żeby dobiec do patefonu celem zmiany strony a on wyłapie mój tętent, podskoczy razem z lekutkim ramieniem i wkładeczką i igła uwalona :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się do tego odnieść z naszego punktu widzenia ale chłopaki dejoty mówią że do skretchingu to słaby ten reloop ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pewnie jakby wzięli jakiś audiofilski sprzęt to byłoby jeszcze gorzej więc chyba nie ma co się sugerować opiniami opartymi na testach "grania" na gramofonie :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.