Skocz do zawartości
IGNORED

Do pokoju 17 m2 to tylko monitory ?


penny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , został mi juz miesiąc do zakupu , więc pytanie moje takie czy do pokoju ok 17 m2 to raczej tylko monitory , czy może mniejsze podłogówki też by sie sprawdziły ? Od sciany moge odsunąć dowolnie daleko kolumne. Miałem kef q5 , ale mi się jakby dusił jakby z basem , buczący był , przy niektórych utworach był rezonans , dudniący bas, nie wiem czy to wina za małego pomieszczenia , czy niedoskonałość kefa ? Elektronika to marantz pm8003 / sa 8003 .

A musze sie zmiescić w ok 3500 max , myslałem o Monitor Audio RX2 , moze Dynaudio w podobnej cenie. jakie ew podłogówki?

Muzyka to pink floyd, jarre , chillout, czasem jakiś pop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty, ja w 7.5m2 mialem Dali 104, teraz mam w 15.5m2 elektrostaty wysokosci 1.65m.W obu przypadkach bylem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Zwróciłbym uwagę na jakieś podłogowe kolumny Zollera.

Powinny dać radę w takim pomieszczeniu.

Sam Manfred Zoller swoje podłogówki określał mianem monitorów i dedykował do stosunkowo niedużych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5kzł to Tylko Zollery Imagination ale juz nie na focalu.

Moze JmLab PS 5.1 + dedykowany sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwudrożne będą działały raczej dobrze, oczywiście nie jakieś ogromne, problematyczne mogłyby być trójdrożne. Jak dla mnie do takiego pokoju monitory są ciekawsze, bo łatwiej generują scenę i przestrzeń (mówię to budżetowym sprzęcie, nie w kategoriach absolutnych) w ograniczonych warunkach powierzchniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie jest tak , że ja się upieram przy podłogówkach, bo głównie w basie ich przewaga jest nad monitorami jak mi sie wydaje, ale czy nie jest czasem tak , że za te 3000pln to monitor własnie da lepszy dzwięk od podłogowej kolumny ? Bas wolałbym raczej szybki z kontrolą , ale żeby miał jednak to niezbędne minimum ciepła do akustycznych utworów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jmlab i HGP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też zastanawiam się czy nie przeskoczyć w kolumny podłogowe. Wcześniej miałem Dynaudio 52SE, teraz Paradigmy Studio 40 i chyba preferuję właśnie duży dźwięk, z dużej membrany/wielu głośników. Pokój mam co prawda niewielki, jeszcze mniejszy niż autor wątku bo 15m2 ale za to dowolność w ustawieniu kolumn, mogą se stać nawet na środku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac71

Masz niebywały talent do zamykania dyskusji w momencie, w którym właśnie najlepiej się rozwija.

 

Do autora wątku: Polecam podłogówki i to z dużym niskotonowym. U mnie w taki samym pomieszczeniu grają 3drożne z 26cm na dole. Inna sprawa to przygotowanie pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac71

Masz niebywały talent do zamykania dyskusji w momencie, w którym właśnie najlepiej się rozwija.

 

Do autora wątku: Polecam podłogówki i to z dużym niskotonowym. U mnie w taki samym pomieszczeniu grają 3drożne z 26cm na dole. Inna sprawa to przygotowanie pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się modelem RLS "Deimos II" - 3200zł.

Jeśli jednak koniecznie bas reflex musi być z przodu to bym posłuchał ESA "Vivace XT2" - 3450zł.

Obie kolumny to niewielkie podłogówki, tyle że ESA jest wyższa ale za to bardzo wąska i smukła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę, że również kolumny podstawkowe mogą przynieść Ci wiele radości ze słuchania w takim metrażu, tutaj Monitor Audio Rx2 oraz RLS "Elara II" powinny pokazać duży potencjał i o brak basu można przestać się niepokoić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Sam nie wiem, właśnie na próbę przeniosłem Totemy Forest z salonu (30m) do gabinetu (15m) i o ile w tym pierwszym bas był trochę za lekki, o tyle teraz nieco wali. Pokój jest bardzo dobrze wytłumiony (regały z książkami do samego sufitu na 3 ścianach). Nie sądzę też, że to Baltlab sobie nie radzi, chociaż bas to nie jest jego mocna strona. Ze sceną nie ma kłopotu. Tak czy inaczej, do takiego metrażu ja bym zdecydowanie brał monitory. Ze względu na dźwięk i prezencję - podłogówki IMHO prezentują się dobrze w dużym pokoju, w małym wyglądają dziwnie i mało elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie monitory. 17m2 to male pomieszczenie....jesli jednak uprzesz sie przy podlogowych to tylko dwudrozne. monitory wygeneruja lepsza scene oraz bardziej zwarty i dynamiczny bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Abtmanem. W 17 m2 (dysponuje 19 m pomieszczeniem odsluchowym wiec mam mniej wiecej punkt odniesienia), monitory bardziej "zgina". Bedzie lepsza, bardziej "przestrzenna" stereofonia. Dzwiek bardziej oderwany od glosnikow. Bardzo dobrze, ze mozesz odsunac kolumny. Zadbaj tez zeby mialy maksymalnie duzo "powietrza" po bokach.

 

Do Marantza proponuje zestawy na miekkich wysokotonowcach. Jesli lubisz dosc mocny bas, proponuje zainteresowac sie Dynaudio X16.

 

Pozdrawiam.

 

Bartlomiej Szymanski.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem długo zamknięte usta, ale po kolejnej prowokacji - polecam OSOBIŚCIE zdecydować: duże (nawet trzy drogi ze sporym woferem), średnie albo małe!!!

 

Skoro wymieniono przewagi małych - to duże jednak prezentują lepszą rozpiętość dźwięku w pionie, rozdzielczość, zejście, nie pomniejszają instrumentów. Dźwięk zbliżony do live.

Nawet wielkie potrafią zniknąć z niewielkiego pokoju...

 

W ogóle, do Twego metrażu można wstawić 2 pary wielkich, albo 3 komplety (duże, średnie i małe:))) - jak widać na załączonych obrazkach:)

Wszystkie będą grały, lecz nieco inaczej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7648-100001330 1276505152_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna prowokacja:) Gusta sa rozne. Polecam zawsze w zgodzie z moim sumieniem.

 

Co to jest dziwek live? Nienaglosniony zespol rockowy na probie gdzie basu jest malo(!!!) czy wsparty przez duzy PA koncert w duzym klubie lub plenerze? Co jest prawda?:) Dlaczego nagrywajac plyty z roznymi artystami, w studiach nagraniowych zawsze widze podstawki (monitory bliskiego pola - mowimy o 17m2), ewentualnie wsparte subem zeby nie przewalic miksu w basie?:)

 

Efekciarstwo jest swietne i niesie zabawe. Nie ma w tym nic zlego. Jednak naturalniej w takim metrazu zadbrzmia wg mnie podstawki. Nie bedzie za malo basu. Bedzie po prostu naturalniej.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że wielkość pokoju nie ma aż takiego znaczenia jak jego kształt=akustyka. Dlatego nawet w niewielkich pokojach mogą zagrać podłogówki. Mogą ale nie muszą oczywiście. Przy trudnym pomieszczeniu kolumny trzeba po prostu zmieniać aż trafimy na takie które zagrają. Można oczywiście z drugiej strony podejść do tematu i zlecić wykonanie profesjonalnej adaptacji akustycznej za 10 lub 20 tys zł. Jak kto woli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był wątek o tytule w stylu 'do dużego pokoju monitorki, do małego duże kolumy". Argumenty przedstawione na korzyść tezy wydawały się jak najbardziej trafne. Z niedużego doświadczenia pod kątem ustawiania głośników w różnych metrażach (tyle co mój nieduży pokój + odsłuch u znajomych; nie liczę nagłaśniania dużych sal i otwartej przestrzeni :-) ) "na ucho" też by się zgadzało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Dopóki się samemu nie sprawdzi, to w różne teorie można wierzyć. Sprawdziłem i słyszę przecież, że kolumna podłogowa w moim gabinecie 15m2 się nie sprawdza, przy czym jest to nieduża 2-drożna podłogówka, a nie któryś ze smoków, które jak zwykle wkleił zuk. Co prawda Totemy mają trochę podbity bas, z kolei Baltlab nie jest mistrzem jego kontroli, ale wystarczy posłuchać, to nie gra w 15m2 i tyle. Wiem, że Polacy lubia jak im dudni i ściany u sąsiadów grają, ale Panowie, jesteśmy na forum 'audiofilskim'.

Ps. Nie twierdzę, że żadna podłogówka na pewno się nie sprawdzi w małym pokoju, ale wiem, że takie ryzyko jest b. duże i dlatego bez sprawdzenia konkretnych kolumn w docelowym pokoju nie ma co podchodzić do tematu, a tym bardziej polecać to jako dobre i 'teoretycznie' słuszne rozwiązanie. Ja bym się trzymał z daleka od takich rad i sprawdził samemu, bo to Ty będziesz miał potem problem, a nie doradcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to tylko chodzi, że gusta są różne. A nie kategoryczne twierdzenie - że tylko monitory:)

 

Małe kolumienki generalnie pomniejszają instrumenty i głosy.

 

Naturalnie, to w pokoju omawianej wielkości może się zmieścić najwyżej jazzowe trio, kwartet. Choćby lekko dmuchali i szarpali - to i tak ten dźwięk będzie bardziej podobny do odtwarzanego z dużych kolumn niż monitorów (wielkością). Z barwą i dokładnością oraz odwzorowaniem umiejscowienia w przestrzeni - już inna sprawa.

 

Znam kilka osób, które z audiofilskim powodzeniem słuchają sporych podłogówek nawet w mniejszych "klitkach". Nie mniej zauważyłem, że zwolennicy "mniejszych dźwięków" z lubością (i złośliwością) nazywają takie zestawienia jako "efekciarskie". Ja zaś większość monitorów odbieram jako brzmiące dość jednostajne i żeby nie powiedzieć - nudne, mało różnicujące nagrania. Preferencje i gust!

 

Co by nie mówić - na wielu kolumnach (nie tylko małych) nie słychać najniższej, nagranej części pasma, który został naturalnie (lub mniej) zarejestrowany.

 

Taki metraż - to już tylko GUST. Nie zapominajmy o przygotowaniu akustycznym, które w przypadku dużych kolumn jest szczególnie wymagane.

 

>Co to jest dziwek live? Nienaglosniony zespol rockowy na probie gdzie basu jest malo(!!!)

 

A cóż to za porównanie? To jakby próbować osiągnąć rekord prędkości w jeździe rowerem bez powietrza...

 

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Ps. Jeszcze jedna sprawa - w małym pomieszczeniu zwykle siedzimy dużo bliżej od głośników niż w salonie, dlatego kluczowego znaczenia nabiera wysokość tweeterów w stosunku do naszych uszu. W salonie słuchamy z dużej odległości, dźwięk się po drodze rozprasza i tweetery nie muszą być dokładnie na wysokości naszych uszu, żebyśmy mieli prawidłową równowagę tonalną i scenę. Natomiast przy bliskim odsłuchu tweetery powinny być dokładnie na wysokości uszu. W takim wypadku z monitorami jest łatwo, sprawę regulujemy stendami, a z podłogówkami jest kolejny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mindtools, 14 Cze 2010, 12:05

 

>Kiedyś był wątek o tytule w stylu 'do dużego pokoju monitorki, do małego duże kolumy". Argumenty

>przedstawione na korzyść tezy wydawały się jak najbardziej trafne.

 

Argumenty przedstawione na korzyśc tezy wydawały się po pierwsze wymyślone na poczekaniu (przez marketingowca z Yamahy o ile dobrze pamiętam) a po drugie nijak nie chciały kupy się trzymac i pasowac do naciąganej teorii o "lepszości" monitorów pod jakimkolwiek względem w jakimkolwiek pomieszczeniu. Pytałem tam i zapytam tutaj - skoro duża podłogówka jest (według tej teorii) lepsza do słabych wzmacniaczy i małych pomieszczeń, to jaki w takim razie jest sens stosowania i w ogóle istnienia małych monitorów, zwłaszcza łączonych z mocnymi piecami czy wstawianych do dużych pomieszczeń? W czym taki monitor (według cały czas tej samej teorii Pana z Yamahy) może byc lepszy od podłogówki grającej w identycznych warunkach lokalowo sprzętowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax, 14 Cze 2010, 13:00

 

>Ps. Jeszcze jedna sprawa - w małym pomieszczeniu zwykle siedzimy dużo bliżej od głośników niż w

>salonie, dlatego kluczowego znaczenia nabiera wysokość tweeterów w stosunku do naszych uszu.

 

To też tylko teoria. Raz że nie każdy tak lubi, a dwa że nie we wszystkich kolumnach tweeter bezpośrednio na ucho jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Dużo zależy od jakości samych przetworników i strojenia całej kolumny. Przykładowo tioxidowa kopułka Focala w JMlab PS 5-1 grająca wprost na ucho słuchacza doprowadza do nerwicy już po jakichś 5-7 minutach i nawet dogięcie czy odgięcie kolumn niewiele pomaga. A wystarczy je postawic 10-15 centymetrów niżej i można słuchac całymi godzinami zapominając w ogóle, że to grają jakieś kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 16m2 nie wyobrazam sobie monitorow no chyba ze jakies powazne za $$$$$$$$$$$$$$$ ktore basem potrafia schodzic nisko i kopac po klacie ;)

Mam kolumny Minas Anor i jak dla mnie w 16m2 szalu nie ma wcale ani zadnej przesady z basem czy ogolnie caloscia dzwieku mozna sluchac glosno i nic nie meczy muzyka slodko sobie gra brakuje mi nawet kopa czasami no ale byc moze to wina wzmacniacza na EL34 i tego ze ja lubie mocnego kopa basowego ;)

Kazdy lubi cos innego w dzwieku wiec mysle ze sam musisz zdecydowac jaki dzwiek chcesz uzyskac ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to żadna opinia, ale z powodzeniem eksploatuję Dynki Audience 8 w pokoju 3,3 x 5,5 stojące ok 0,5 m od krótszej ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

 

No fotka robi wrazenie :) U Ciebie to pewnie jest juz taki bas jaki lubie ;)

Koncert Pink Floyd masz w pokoju live to pewne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś pisal wyzej nie tak wazna jest powierzchnia pokoju o ile jego kształt i rozmieszczenie glosnikow.Mam trzydrozny zestaw z 25cm basem w 17 m2 na poddaszu.

Mialem już kilka monitorow i one sie tam absolutnie nie sprawdzaly.

Dopiero owe trojdrozne lub np. Dali 450 juz jakoś zaznaczaja bas ktory i tak nie jest zbyt obfity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.