Skocz do zawartości
IGNORED

Jamo D6 sub - opinie


mczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał okazję testowac lub użytkowac ten subwoofer (znany też jako 3015 THX).

Pamiętam, że swego czasu kosztował ponad 4 tys i zbierał dobre opinie. Wzmacniacz 400W (zanim zaczął się wyścig na deklarowane moce), głośnik 15 cali, obudowa zamknieta, certyfikat THX.

Teraz można go kupic za naprawdę niewielkie pieniądze.

Pytanie, czy D6 różni się czymś od D7, kosztującego ponad 5 tys (poza wyglądem). Dane techniczne i wygląd wskazują, że wzmacniacz i właśnie głośnik są chybe te same.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt go nie słyszał :).

W każdym razie ja od dziś słucham. I pewnie zaraz dokupię drugi do pary. Ktoś już ma taką parkę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To chyba najlepsza okazja obecnie na rynku subów. Za 2500 zł kupiłem nowy subwoofer (niedawno jeszcze kosztował 4300 - 4600) z certyfikatem THX Ultra i wielkim, prawie 40 cm głośnikiem w zamkniętej obudowie.

Całośc - ciężka i solidna, w komplecie kolce. Kolor taki sobie, tzw szczotkowane aluminium. Innego nie ma.

 

Jak gra? Bardzo dobrze. Bas trzęsie pomieszczeniem stanowczo i z kontrolą. Dynamika i zejście sią świetne. Uszy się zatykają, trzeba przełykac ślinę. Nic nie buczy, nie rezonuje. Fala basu pojawia się, rusza fotelem i zaraz znika. Co ciekawe obudowa jest prawie martwa - głośnik szaleje, a górna ścianka tylko mrowi.

Nie osiąga jeszcze poziomów servo 15v2, ale ma chyba lepszą kontrolę, a jak dokupię drugi, to już będzie pozamiatane na każdym froncie.

Na początku - duży stres - głośne buczenie. Załamka. Wsadziłem wtyczkę do gniazdka odwrotnie i ... uff, ale ulga, ustało. A już się bałem, że pojedzie do serwisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki subwoofer użytkowałem ponad dwa lata i spisywał się rewelacyjenie. Sprzedałem go w ubiegłym roku za 2200pln. Kupiec wniebowzięty po dziś dzień...

Przełącznik na tylnej ściance (Audio-Video) bardzo przydatny. Potem zmieniłem D-6 na D-7, który ma jeszcze lepsze doły bo od 20Hz. Użytkuje też Velodyne DD-18, ale to już inne pieniądze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX Ultra 2, 19 Cze 2010, 11:57

 

A jak spisywał się tandem D6 i D7 versus jeden DD18?

 

Jeszcze jedno, czy wyjście out na czinczach z tyłu jest cięte od dołu czy to po prostu wyjście na drugi sub?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tandem D6 i D7 nie odstawał aż tak znacząco od DD-18. Ale jednak dolne pasmo (14-15HZ) w DD-18 robiło wrażenie i to się wyraźnie odczuwało. Ja w dalszym ciągu używam jednocześnie Jamo D7 i Velodyne DD18.

I z tego co pamiętam w Jamo D6 wyjście out na czinczach nie jest wyjściem na drugi subwoofer.

Wyjście do komunikacji z drugim subwooferem jest natomiast w Velodyne poprzez port RS-232 OUT.

Ale reasumując to uważam, że dwa suby Jamo D6 w tak śmiesznie niskiej cenie to bardzo dobry wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli w swoim ampli nie posiadasz wyjścia na dwa suby, to najprostszym rozwiązaniem jest rozgałęźnik typu czincz. Temat ten już był poruszany na wielu forach, gdzie użytkownicy próbowali różnych kombinacji połączenia ze sobą dwóch subwooferów, ale najlepiej sprawdzał się jednak rozgałęźnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ze swoim JBLem i okazuje się, że jednak to jest przelotka do drugiego suba. Aczkolwiek chyba i tak wykorzystam przejściówkę Y bo wtedy wystarczą krótsze kabelki - nie muszę ciągnąc kabla przez całą szerokośc pokoju od suba do suba (ampli jest po środku).

Odpowiadając na pytania na PW odnosnie wykorztania tego suba w muzyce: efekt określiłbym jako koncertowy. Jest siła i naturalne uderzenie. Może nie nadaje się za bardzo do dzielenia włoso na czworo i śledzenia partii kontrabasu, jest dobrze, ale tu może lepsze będą velodynki. Natomiast siła stopy wywołuje uśmiech i przypomina tą surową, estradową energię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to obudowa zamknięta to chyba lepiej będzie się sprawował w muzyce jak Paradigm DSP3200/3400? Posiadam set 5.0 Paradigm'a v6 i brakuje jeszcze do tego sub'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na temat SUBa się nie wypowiem, ale zainteresowanych zapraszam do działu ogłoszeń gdzie zamieściłem informację sprzedaży takiego nowego SUBa (D6 SUB)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wsadziłem wtyczkę do gniazdka odwrotnie i

Hm, nie słyszałem ,fakt, ale zastanawia mnie jedno. Woofer za 2500 zł a ma zasilanie jak lampka nocna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest skopane z zasilaniem. Bardzo wrażliwe na polaryzację. Raz jest brumienie, raz nie ma, w zależności, jak wtyczka wsadzona...

Ostatnio jednego oddałem na gwarancji, bo zbyt głośno (moim zdaniem) pykał przy wyłączaniu po kilkuminotowym braku sygnału.

Rozebrali zasilacz, przeczyścili potencjometr. Już nie pyka. Serwisant powiedział, że zasilacz jest klasyczny, na dużym rdzeniowym trafie...

Mimo wszystko polecam. Trzęsie chałupą, schodzi nisko i dość dobrze kontroluje basowe impulsy. Do kina - ideał. Do muzyki - daje radę, choć pewnie są lepsze suby w tej specjalizacji (artykulacja vs dynamika+zejście).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam podobnie jak wyżej, w tej cenie jest b. dobry (moc + jakość niskich tonów), przy czym mam duży problem z czułością (volume) na amplitunerze Denon 3805.

Po prostu w 97% utworów sub gra b. cicho przy podkręceniu volume na max. i ustawieniu +12dB na ampli. Np. w utworach rockowych (Queen) jest ledwo słyszalny i do tej pory problemu nie rozwiązałem. Może to być wina amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina - ideał. Do muzyki - daje radę...

W przypadku Velodyne z serii CHT jest dokładnie na odwrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.