Skocz do zawartości
IGNORED

Xiang Sheng 708B zamilkl...


Krzysiek184

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie, wczoraj moj wzmacniacz sluchawkowy Xiang Sheng 708B po prostu zamilkl :(

 

Sytuacja wygladala nastepujaco. Sluchalem muzyki jakas godzinke poczym przelaczylme sie na TeamSpeak, czyli co jakis czas ktos cos mowil w sluchawkach. Po okolo dwoch-trzech godzinach chcialem wlaczyc sobie muzyke a tu cisza. Nie bylo zadnego znaku iz cos sie stalo, mialem sluchawki caly czas na uszach i poprostu myslalem ze nikt na TS nic nie mowi lecz muzyka tez nie zagrala.

 

Sprawdzilem zrodlo, dziala. Teraz objawy sa takie iz zasilanie dochodzi wszystkie lampy sie zapalaja lecz wzmacniacz nie reaguje, tak jakby nie dostawal wogle sygnalu, nie ma zadnych trzaskow przy wkladaniu sluchawek ( wczesniej byl lekki trzask przy ich podlaczaniu ) przy regulacji potencjometrem zero reakcji, zadnych szumow, nic.

 

Mialem go podlaczonego pod amplituner jako przedwzmacniacz i na tym wyjsciu tez cisza...

 

Nie wiem co mam zrobic, zaznaczam iz sprzet ma jakis miesiac wiec jest mozna powiedziec nowy.

 

Czy mam go oddac do jakiegos serwisu czy samemu cos poprobowac bo moze to jakas blahostka?

 

Prosze forumowiczow o pomoc... moge wykonac zdjecia i pomiary jezeli bedzie to potrzebne

 

Z gory dziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

Wygląda na brak anodowego, otwórz zobacz czy nic się nie usmażyło, sprawdź obecność napięć żarzenia (te z tego co piszesz masz) oraz anodowego. Powodów może być kilka od błahego oberwania się jakiegoś lutu, doprowadzenia elektrody lampy, po jakieś drobne usterki elementów biernych.

Zdjęcie by jednak się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Nie jestem specem od lampowych konstrukcji, ale skoro już jestes zmuszony grzebac w XiangSheng’u to polecam Ci od razu wymiane czterech kondensatorow elektrolitycznych na plytce z lampami 6n3 I 6n11 w tym sluchawkowcu. U mnie były firmowo zamontowane kondensatory Gluxon, które swego czasu można było spotkac w tanich plytach głównych PCtow. Teraz zamiast dwoch kondow 22uF/400V Gluxona mam zamontowane Jamicony 47uF/400V oraz zamiast dwoch kondow 120uF/200V Gluxona mam Jamicony 100uF/250V. Jamicony sa chyba z serii TK. Dodatkowo kondy 47uF/400V mam zbocznikowane polipropylenowymi Wimami bodajze 100nF/400V. Niby Jamicony to tez żadna audiofilska marka – dostępne w każdym elektronicznym za rogiem, ale wzmak gra moim zdaniem troszke lepiej. Brzmienie ogolnie oczyściło się. Ja rownie dalem nowy potencjometr 100k logarytmiczny, co zdecydowanie poprawilo rozpiętość skali głośności. I znowu potencjometr zmieniłem na poczciwego Telpoda. Koszt żaden takiego upgrejdu, dosłownie kilka zlotych i chinski badziew raz ze gra troszke lepiej, a dwa ze w koncu normalnie go można użytkować, już na najniższym położeniu potka wzmak nie ryczy na maksa. Pewnie się zaraz zacznie, ze Jamicony to taki sam shit jak Gluxony. Jednym slowem zamienil stryjek siekierke na kijek, ale wedlug mnie wcale tak nie jest :)

Pozdro

Janek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już modyfikować to konkretnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... narazie to chcialbym przywrocic go do zycia, nie w glowie mi zadne modyfikacje :/

 

w zalaczniku dodaje zdjecia

 

jedna z lamp (srodkowa) byla lekko odchylona poniewaz odpadl zaczep do tych drutow dociskajacych, nie wiem czy to ma jakies znaczeni, docisnalem wszystkie lampy, podlaczym lecz nic to nie dalo :/

 

nie widze zadnych uszkodzen... prosze o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-26777-100001316 1276530713_thumb.jpg

post-26777-100001317 1276530713_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem schemat lampy 6N11

 

jestem raczej slaby z elektroniki ale posiadam miernik i jezeli potrzebne sa jakies pomiary by zdiagnozowac problem moge je wykonac tylko prosze podac co i gdzie zmierzyc

 

zmierzylbym te napiecie anodowe ale nie wiem gdzie i meidzy czym ono wystepuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcia w miejscach H-H (to powinno być ok, bo lampy świecą) i przede wszystkim pomiędzy punktami B+ i GND.

Nóżka kondensatora na szynie B+ (na wysokości napisu GND wygląda na niewlutowaną).

Załączam rysunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie, okolo godziny 15 pomierze

 

bardzo mozliwe ze cos jest nie tak przy tym kondensatorze poniewaz zauwazylem w tym miejscu, tzn pod plytka na obudowie cyne, czyli moze tam cos sie odlutowalo (mam taka nadzieje...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szynie B+ GND jest okolo 128 V na H-H jest 0,6 V jak dobrze odczytalem...

 

sprawdzilem kondesator, jest przylutowany, dzwieku dalej brak :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa male postepy

 

wzmacniacz zaczal grac przez chwile, poczym odpadl jeden kabelek (zolty kolo kondensatora idacy do szyny B+) przylutowalem spowrotem lecz teraz napiecie na szynie B+ GND jest w granicahc 8V i wzmacniacz wogole nie mam mocy, dzwiek jest ale strasznie cicho i jest znieksztalcony :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak

 

po sznurku do klebka :)

 

po zaniku napiecia na szynie B+ GND odkrecilem plytke zasilania i zajrzalem pod spod

 

co ujrzalem na zdjeciu

trzeba przyznac ze chinczycy nie dbaja o jakosc swoich wyrobow ;)

 

temat zamkniety

 

dziekuje za pomoc :)

 

a tak z ciekawosci napiecie miedzy B+ a GND to napiecie anodowe? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak jeszcze nie wszystko jest tak jak trzeba

 

po odsluchu doszedlem do wniosku ze prawy kanal gra ciszej, jest tak jakby stlumiony. lewy kanal gra glosniej i zdecydowanie wyrazniej.

 

czy ktos ma jakis pomysl co moglo sie stac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociśnij lampy i obejrzyj dokładnie połączenia przewodami pomiędzy wszystkimi płytkami (może coś się odlutowało/urwało podczas Twoich walk).

Kolejna sprawa to potek. Dla wszystkich głośności masz ten problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla wszystkich glosnosci tak samo

 

sprawdzalem na kolumnach i to samo (sprawdzilem bo cos wejscie sluchawego nie lapie za dobrze i myslaem ze cos z nim nie tak ale na wyjsciu na wzmacniacz to samo)

 

planuje po powrocie z pracy zamienic lampy miejscami by sprawdzic czy to wina lampy czy toru. moge wogole zamienic ze soba lampy? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa L1 to 6N3

 

a wiec tak

 

odkrecilem wszystko ponownie, nie znalazlem nic podejrzanego

 

zamienilem miejscami lampy L2 i L3 podociskalem reszte lamp

 

poki co gra dobrze, ale mam juz uraz i boje sie go dotknac, mam nadzieje ze juz nie bede musial ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło do moderacji. Takie teksty nie wnoszą nic merytorycznego do wątku. Wogóle nie wiem co miał autor wpisu za cel pisząc to co napisał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

a jednak jeszcze nie wszystko jest tak jak trzeba

 

po odsluchu doszedlem do wniosku ze prawy kanal gra ciszej, jest tak jakby stlumiony. lewy kanal gra glosniej i zdecydowanie wyrazniej.

 

czy ktos ma jakis pomysl co moglo sie stac?

Stary temat ale może pomogę... Sprawdź czy nie uszkodziłeś jednego z rezystorów 330 kohm przy odkręcaniu płytki. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.