Skocz do zawartości
IGNORED

jaki zestaw (wzmacniacz +cd) do MA Silver RX1


sokolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Kompletuję właśnie przyzwoity zestaw audio, a ponieważ nie czuję się w tym temacie ekspertem, dlatego chciałbym poznać Wasze opinie.

 

Dane wejściowe:

Pokój: na razie 16 m2 (służy do pracy i wypoczynku - mam małe mieszkanie)

Słuchana muzyka: przede wszystkim spokojna i słuchana cicho! Dużo poezji śpiewanej, muzyka gitarowa, jazz (dużo wokalu), swing, rock (Dire Straits, Pink Floyd i tym podobne klimaty), czasem klasyka.

Źródła: CD (niestety wiele polskich, o różnej jakości nagrania), radio (głównie Trójka) oraz cała masa starszych winyli, do których chętnie wracam

Posiadany sprzęt: Gramofon Pro-Ject Debut III, kolumny podstawkowe Monitor Audio Silver-RX1

 

Do powyższego sprzętu chciałbym dokupić przyzwoity wzmacniacz oraz odtwarzacz cd, najlepiej w łącznej kwocie do 3000 zł (interkonekty i przewody głośnikowe liczę osobno). Lubię ciepłe brzmienie, ostra muzyka mnie denerwuje. Rozważam następujące propozycje:

 

1. Sprzęt nowy:

wzmak: Marantz PM7001 lub PM7003

cd: Marantz CD6002 lub CD6003 (ze wskazaniem na CD 6002 -> ma dobre opinie w prasie krajowej i zagranicznej, bardziej mi się podoba i można go jeszcze nowego tu i ówdzie kupić w dobrej cenie)

 

2. Sprzęt używany:

wzmak: starsza seria Exposure Classic lub ewentualnie Exposure 2010 (+ przedwzmacniacz gramofonowy)

cd: Marantz CD6002 lub CD6003, ewentualnie jakiś Rotel

 

3. Opcja odważna:

wzmak: lampowy Yaqin MS 6v6 (+ przedwzmacniacz gramofonowy)

cd: Marantz CD6002 lub CD6003

 

 

Dwa pierwsze zestawy słuchałem z moimi kolumnami w sklepie.

Marantz gra ciepło, ładnie. Dźwięk mi pasuje (nie jestem wymagającym audiofilem). Dodatkowo ma wbudowany wzmacniacz gramofonowy oraz korekcję tonów niskich i wysokich (co jak sądzę może być przydatne przy słuchaniu gorzej nagranych płyt CD?).

Exposure gra głębiej i czyściej od Marantza, tylko boję się żeby zbytnio nie uwypuklił złej jakości wielu polskich płyt CD z muzyką, którą lubię. Nie ma tam żadnej regulacji barwy dźwięku, to w końcu wyższa półka. Ponadto ma jeden plus - starsze modele mają zintegrowany bardzo dobry przedwzmacniacz gramofonowy i taki mogę spróbować kupić. Tylko, czy 10-letni wzmacniacz to nie za duże ryzyko? Zakładam, że kupię zadbany, kupiony w PL i używany przez jednego właściciela.

 

Rozważam również wzmacniacz ROTELa, np. RA-04, który można teraz kupić nowy w dobrej cenie (ma przedwzmacniacz phono + możliwość regulacji barwy dźwięku) lub ewentualnie jakiegoś Audiolaba 8000, ale nie miałem jeszcze okazji ich posłuchać.

 

 

Bardzo liczę na Wasze opinie i serdecznie pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przesłuchać Xindaka 06 cały zestaw z nowych, albo jak w " o mnie"

używany wzmacniacz Carat a57- rewelacja w zakresie muzykalności i do tego cd Xindak C-06. Do tego okablowanie Chorda,Hotline,albo Xlo. Dobrze też wypada najtańszy system Advance Acoustics, ale wszystko należy przesłuchać gdzieś w salonie. Jdnak ja skłaniałbym się ku Caratowi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam cd marantza 6002 kupilem kiedys nowy i po tygodniu go sprzedalem!!powodem byl odsluch starego arcama cd73 ktory to zmiazdzyl go doszczetnie!!posiadalem wtedy wlasnie podobne kolumienki Monito Audio i NADa C352.Najlepsze zestawienie jakie slyszalem z Monitor Audio byl wlasnie ten NAD I CD Arcama!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych opcja godna rozważenia:

QUAD 77

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wygląd (a tym bardziej cena) nie zdradza, co ten wzmak potrafi. Sprzęt co najmniej o klasę lepszy od propozycji, które do tej pory tu padły. Pasuje do podanych preferencji. Prawdę mówiąc to zasługuje ten QUAD na trochę lepsze kolumny, ale też mezaliansu nie powinno tu być, wyciśnie z tych MA co się da :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem o tym phono. No niestety, w przypadku QUADa trzeba by skombinować jakiś osobny zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy. Ale to jedyna jego wada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe podpowiedzi! Faktycznie ten odtwarzacz CD73 Arcama wydaje się rozsądną propozycją i chyba się na niego skuszę.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacz - jak będzie się z nim (i z moimi kolumnami) dogadywał Exposure dajmy na to XV Super? Mam możliwość kupna takiego wzmacniacza w bardzo dobrym stanie. Trochę martwi mnie brak regulacji barwy dźwięku (bass, treble), a kusi bardzo dobry wzmacniacz phono.

 

O zestawie Marantz PM6002+CD6002 wspomniałem również dlatego, że mam możliwość nabycia go nowiutkiego w przystępnej cenie.

 

Czy do słuchania całej masy polskich płyt cd (głównie poezja śpiewana - Wona Grupa Bukowina, Piwnica pod Baranami itp) nie lepiej kupić wzmacniacz z możliwością delikatnej korekty kiepsko nagranej płyty?

 

Bardzo liczę na podpowiedzi ekspertów!

...a może jest ktoś, kto słucha podobnej muzyki i mógłby podpowiedzieć jak to wygląda w praktyce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rx1 z arcamem solo mini i przyzwoicie to gra ale przymierzam się do zmiany na inne monitory , rx1 słuchem z atolem , całkiem fajnie może zagrać z nadem i naimem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Audio Analogue Puccini:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem czy miały phono w standardzie (trzeba by spytać sprzedajacego czy ten egzemplarz ma).

 

Może jakiś Rotel, np. ten:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwłaszcza, że cena całkiem niezła.

 

Do tego kompakt z tej samej stajni, i powinno być git.

 

Choć to nie ta klasa co QUAD 77.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Audio Analogue Puccini:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem czy miały phono w standardzie (trzeba by spytać sprzedajacego czy ten egzemplarz ma).

 

Może jakiś Rotel, np. ten:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwłaszcza, że cena całkiem niezła.

 

Do tego kompakt z tej samej stajni, i powinno być git.

 

Choć to nie ta klasa co QUAD 77.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rotelem bym uważam bas będzie ok ale góry a zwłaszcza przełomu może być za dużo i będzie krzykliwie bez wypełnienia ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej łatki "Rotel=jasno". Mam dwa wzmaki, Onkyo i Rotela i to Onkyo gra jaśniej, krzykliwiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson, 15 Cze 2010, 12:37

 

> może być za dużo wyższej średnicy i będzie dość "jasno"

 

Może tańsze Rotele tak grają, ale zupełnie nie powiedziałbym tego o RA-972, RA-1060 czy RA-1062.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Oglądałem ten Audio Analogue Puccini i również o nim myślałem. Trochę się boję nieznanych aukcji. Marantza 6002 i Exposure Classic mam okazje kupić z pewnego źródła, dlatego o te dwa pytałem na początku. Zwłaszcza zależy mi na opiniach o tym drugim... odsłuchiwałem tylko wersję 2010 i dźwięk bardzo mi odpowiadał.

 

Cały czas powraca jednak moje (pewnie laickie) pytanie - czy do słuchania całej masy polskich płyt cd (głównie poezja śpiewana - Wolna Grupa Bukowina, Piwnica pod Baranami itp) nie lepiej kupić wzmacniacz z możliwością delikatnej korekty kiepsko nagranej płyty? Słuchałem kilku swoich płyt w salonie audio i niektóre brzmią jakby za ostro.

 

Może w związku z tym skupić się na wzmacniaczach, które mają możliwość regulacji chociażby bass/treble. Wiem, że to nieprofesjonalne - ale nie mam samych drogich płyt Diany Krall czy Dire Straits, inaczej nie byłoby problemu z wyborem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i popieram choć nie ukrywam że nie miałem mozliwości słuchania tego zestawu na tych kablach ,osobiście polecam interkonekty Acrolinka + głośnikowe Tara Labsa np.Helixa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.