Skocz do zawartości
IGNORED

Tuner odciska mi swe stópki na wzmacniaczu


Barracuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,mam wzmacniacz stereo yamahy na którym jest postawiony tuner radiowy.Ustawione jest to już tak około kilku miesięcy.Podczas robienia porządków podniosłem tuner i co się okazało...na wzmacniaczu odciśnięte są lekko stopki tunera.Myślałem że takie "odciski" mogą się utworzyć w przeciągu kilku lat ale nie miesięcy.Czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie takich sytuacji? Jakieś gąbki pod stopki czy coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moze filcowe podkladki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że tuner wgniótł obudowę wzmacniacza, czy tylko zostawił ślady, odbarwienia, albo guma się przykleiła? Można oczywiście postawić na filcu, albo czymś podobnym. Ja swego czasu kupiłem w IKEI takie białe, miękkie podkładki pod mysz komputerową. Wyciąłem z tego krążki i podłożyłem pod stópki. Nie mam żadnych śladów na sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa moze sie odbarwic a potem wiadomo, przy ew. zmienie ustawienia nie wyglada juz tak ladnie i spada wartosc przy odsprzedazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tuner nie wgniótł obudowy tylko tam gdzie stały "stópki" zostały takie jakby czarniejsze odbarwienia. Vibrapody tutaj raczej chyba nie spełnia swojego zadania.Tak jak napisał czolgista778 niedługo będę robił przemeblowanie w pokoju i tuner już nie będzie stał na wzmacniaczu i tak ładnie nie będzie to wyglądało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glancowanie pasta lekko scierna

oststnio widziałam handlarza ktory robił to cif-em cytrynowym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w zyciu cifem ! ja tak sobie zalatwilem kawalek kolumny, pieknie zdarlo lakier.

 

Ja probowalbym najpierw albo zwyklym plynem do naczyn delikatnie zetrzec albo tzw. odtluszczaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odciśnięte stopki na wzmacniaczu nie mają wpływu na budowanie sceny to ten temat powinieneś założyć w innej zakładce albo na forum Pani Domu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma reaguje z lakierem i takie są efekty. Przecieranie i polerowanie nic nie da, jedyną metodą na pozbycie się tych odcisków jest polakierowanie obudowy w jakiejś lakierni. Jeśli oryginalny lakier jest strukturalny-proszkowy to pół biedy, jeśli jest półmatowy albo gładki trzeba trochę poszukać po zakładach. Efekt jest murowany - obudowa jak z fabryki. Koszt ok 15-20 zł, w niektórych lakierniach polakierują"przy okazji" za dużego Żywca.

 

Pozdrawiam - oldbeat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty umiesz czytac ?

Napisal 15 - 20 zl .

 

Chociaz to juz opcja w ostatecznosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup za 8-12zl 200g puszke lakeru (matowy) w spraju i pomaluj obudowe , jak nie to czarny sprobuj zelem czarnym do butow :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupie jakis uzywany sprzet, ktory ma porysowana obudowe odrazu kupuje matowy akryl i ja maluje. Wszystko wyglada jak nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil, 14 Cze 2010, 23:53

 

>rafal735r

>Wrzuc fote porysowanego sprzetu i po naprawie!!

 

Jakiej naprawie. To jest renowacja, lifting itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz malowałem proszkowo różne elementy, więc wiem jakie są ceny. Kiedy się maluje ościeżnice i konstrukcje stalowe w lakierni, więcej proszku spada na podłogę, niż jest potrzebne na taki kawałek blachy jak pokrywa wzmacniacza. Dlatego płaci się grosze. Oczywiście mówię o lakierniach przemysłowych, nie zaś o panu lakierniku samochodowym, który pracował całe życie w Ferrari ubrany w śnieżnobiały kombinezon i ma na ścianie certyfikaty w obcych językach. To tyle na temat meandrów lakiernictwa.

 

oldbeat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny problem mam z klockami Exposura sa pomalowane proszkowo i postawienie czegokolwiek wiąże się z pozostawieniem jaśniejszych śladów na pokrywie które całe szczęście schodzą po potarciu lekko gąbką zmoczoną wodą . Żeby uniknąć odciskania można zastosować filcowe podkładki dostępne w każdym sklepie budowniczym , meblarskim itp .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się pocą stopki to zatalkować ;)

a poważnie kawałek korka okrągłego w formie monety dobrze tłumi wibracje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.