Skocz do zawartości
IGNORED

Jak to jest z tym CE na wzmacniacze lampowe?


Cooger

Rekomendowane odpowiedzi

Cooger, 18 Cze 2010, 14:41

 

>No i nareszcie jakaś rozsądna wypowiedź. A czy wcześniej wzmiankowane Amplifony są wyposażone w

>takie osłony?

 

Owszem

 

Jakies bardzo stare modele chyba

nie mialy kraty ale moge sie mylic.

 

Swoja droga ta krata to

spokojnie moze za grilla robic ;)

 

A powaznie to jest dobry pomysl z ta

krata bo mojego Ampla moge spokojnie

dotykac jak jest rozgrzany na maxa,

dziecku czy zwierzeciu chyba tez

by nie zagrazal zwlaszcza ze lezy

na wierzchu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka informacje otrzymałem od dystrybutora oraz w jednym ze sklepów. Pisałem też e-maila do firmy Ayon i parę informacji które mnie interesowały też otrzymałem. I nie mam zamiaru się wykłócać z tymi którzy twierdzą uparcie że Ayon jest produkowany w Chinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę sposób podejścia dealerów do informacji o sprzedawanych wyrobach, przykładowo gdzie są montowane, jakoś nie przypuszczam aby jednak posunęli się do wypowiedzi że Ayon jest produkowany w ambasadzie Austrii w Chinach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej strzezona informacja domu wysyłkowego mody Qelle był fakt ze cała prdukcja była z chin a na miejscu umieszczali jedynie europejskie znaczki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest zainteresowany zgłębieniem tematu oznakowania wyrobów znakiem CE to zamiast pytań na forum poświęconym muzyce i sprzętowi audio proponuję wyszukiwarkę GOOGLE i sformułowanie odpowiedniego zapytania.

W skrócie rzecz ujmując każdy wyrób sprowadzany i sprzedawany na rynek europejski musi posiadać znak CE. Znak taki nanosi producent, który musi spełnić wymagania odpowiednich norm. Teoretycznie na rynek europejski nie może być wprowadzony sprzęt bez znaku CE. Za wprowadzenie wyrobów bez oznakowania CE odpowiada importer i zgodnie z prawem odpowiednie służby (np. urzędy celne, PIP) mogą udaremnić i nie zezwolić na dystrybucję takiego wyrobu w Polsce.

Stałym elementem w czasie kontroli zakładów pracy przez PIP, w ostatnich latach , jest sprawdzenie oznakowania maszyn i urządzeń znakiem CE i posiadanie certyfikatów wydawanych przez producenta. Kraj z którego pochodzi sprzęt nie ma tutaj specjalnego znaczenia. Są firmy chińskie, i dystrybutorzy ich wyrobów którzy działając w sposób legalny dbają o posiadanie certyfikatu CE.

Użytkując sprzęt niezgodny z obowiązującymi przepisami bierzemy na siebie odpowiedzialność za ewentualne skutki wypadków spowodowanych przez jego użytkowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stansz, 19 Cze 2010, 23:41

 

>Jeżeli ktoś jest zainteresowany zgłębieniem tematu oznakowania wyrobów znakiem CE to zamiast pytań

>na forum poświęconym muzyce i sprzętowi audio proponuję wyszukiwarkę GOOGLE i sformułowanie

>odpowiedniego zapytania.

 

Ja się chyba faktycznie niezbyt precyzyjnie wyrażam. Doskonale wiem 'jak działa' oznakowanie CE, czym się różni certyfikat od deklaracji itd. Pytałem tylko o kwestie CE kontra 'lampiaki'. Chodziło mi o wyjaśnienie od strony technicznej, wskazanie dyrektyw i określenie co musi być spełnione aby taki wzmacniacz w ogóle spełnił ich wymagania. W szczególności chodzi o wysokie napięcia i temperatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak donoszą media, ayon jak i raysonic - powstają w tej samej fabryce w Chinach (czy to dobrze czy też źle - nie mnie oceniać - ale na pewno nie jest to robione w europie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak widać sami "Europejczycy" tam pracują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.