Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo z ciepłym brzmieniem pod ZG30 C114


zorba77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Odziedziczyłem kolumny Tonsil ZG30 C114, które obecnie regeneruję. Chciałbym złożyć swój pierwszy zestaw stereo ( wzmacniacz, tuner, cd ) z elementów używanych.

Sporo czytałem i mam parę typów jeżeli chodzi o wzmacniacze ale nie mam możliwości odsłuchu dlatego proszę Was o poradę.

 

Muzyka jakiej słucham to najczęściej reagge i klasyczny rock, ale zdarza się lżejszy metal i inne gatunki. Pokój ok. 22m2, kolumny ustawione na wysokości 80cm, 2,5 metra od siebie.

 

Zależy mi na "ciepłym" brzmieniu zestawu takim, który nie męczy po dłuższym słuchaniu. Bas wyraźny ale nie przytłaczający, góra w miarę czysta ale nie za ostra. Wiem, że dużo zależy od kolumn ale na razie muszę używać w/w wymienionych. Z czasem zakładam również ich wymianę ( wiadomo $$$$ ).

 

Zestaw bez fajerwerków i innych świecidełek, nie musi być pilota, kolor obudowy bez znaczenia.

 

1. Wzmacniacz.

Najlepiej starsza sprawdzona konstrukcja max do 400 zł. Wyjścia do podłączenia CD, tunera radiowego i dekodera sat.

Po przeczytaniu wielu opinii moje typy to:

- Denon PMA-560

- Harman/Kardon PM-645 , PM-650, PM-655

- Rotel z serii RA-8... lub RA-9... ( tutaj nie znam konkretnych modeli, a wiem że sprzęt warty uwagi )

- Yamaha A-500 lub A-700 ( podobno dobre chociaż brzmienie może być za ostre )

 

2. Tuner radiowy.

Do 200zł. Najlepiej pasujący firmą i serią do wzmacniacza. Cyfrowy.

 

3. Odtwarzacz CD.

Do 250zł. Również dobrze jakby pasował z resztą zestawu, chociaż bardziej zależy mi na brzmieniu. Fajnie jakby też czytał nagrywane CD.

 

4. W miarę dobre i niedrogie kable. Do kolumn ok. 4m, i sygnałowe:

- wzmacniacz - tuner i wzmacniacz - cd - 2 szt jak najkrótsze,

- wzmacniacz - dekoder sat - ok. 7 metrów - tu nie zależy mi na jakości, po prostu ma być.

Całość do 150zł.

 

Wiem, że trochę się rozpisałem ale chciałem przekazać Wam jak najbardziej szczegółowo na czym mi zależy.

 

Proszę się nie krępować każda rada będzie dla mnie cenna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorba77,

 

Kolumny które posiadasz dedykowane były do amplitunerów RADMOR i MERKURY. Jeśli chcesz złożyć zestaw polskiego vintage, to współpraca z tymi amplitunerami gwarantowana. Dźwięk charakterystyczny, ale mający swój klimat i urok. Bez problemów współpracują z dobrymi CD. Jeśli wolisz sprzęt zachodni/wschodni to proponuję Harman lub NAD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny byly tez w komplecie z ZODIAKIEM. Do dzis moj ojciec je ma. Podpinalem je nawet z ciekawosci do ampli Denon DRA-735R i gralo to wiele lepiej od ZODIAKA. Wysokie nie świszczały tak, a bas zrobil sie zdyscyplinowany. Tyle ze niskiego basu to z tych kolumn nie uzyskasz.

CD do 250zl to chyba tylko Denon DCD-980/960, moze do tego PMA-860?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma żadnego sensu budowania sobie zestawu na takich kolumnach - chyba że chcesz odtwarzać legendy PRL-u. Wtedy kup sobie amplituner Radmora i CD Radmora lub wzmacniacz i CD od Diory. Jak na te kolumny - aż nadto. Ale lepiej będzie sprzedać te kolumny za 50 zł i całość pieniędzy przerzucić na kupno prawdziwego sprzętu. Jeżeli lubisz ciepłe brzmienie - to np. Kenwooda. Kup też np. jakieś niemieckie monitory, bo niemieckie hi-fi jest w Polsce wyraźnie tańsze, niedoszacowane. Jeżeli jeszcze będzie brakowało Ci ciepłego dźwięku - dokup subwoofer pasywny dobrej firmy. Kolumny - 250 zł, wzmak 250 zł, CD 150 zł, subwoofer 100 zł = 750 zł. Więc w kilkuset złotych spokojnie się zmieścisz, a dźwięk będzie znacząco lepszy od wersji PRL-owskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.