Skocz do zawartości
IGNORED

USB DAC Audinst HUD-mx1


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

Zabaweczka malutka, a dźwięk wielki, nie podchodzę do tego entuzjastycznie, ale z chęcią posłuchałbym, bo konstrukcja nawet, nawet. Szkoda, że producent nie poszedł o krok dalej i nie wstawił wejścia liniowego, ciekawi mnie jak poradził by sobie taki maluch jako wzmacniacz słuchawkowy :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Fajne urządzonko. Szkoda że jak większość jak je nazywam "chiń-daców", ma tak słabo rozbudowaną sekcję analogową. Artykuł też bardzo przyzwoity, gratulacje.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
Ukryte

Wszedzie gdzie szukam informacji o tym DAC'u znajduje jedynie opisy po podlaczeni usluchawek. Czy ten DAC nadaje sie do spiecia z wzmakiem? i druga sprawa w jaki spsoob nalezy go spiac? Skoro ma on przedwzmacniacz wpinamy do main in? czy mozna go wpiac pod zwykle wejscie analogowe? Jaki jest dzwiek tego DAC'a przy stereo z kolumnami? Czy jest sens inwestowac w takie cos by polepszyc jakosc muzyki z laptopa?

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Wszedzie gdzie szukam informacji o tym DAC'u znajduje jedynie opisy po podlaczeni usluchawek. Czy ten DAC nadaje sie do spiecia z wzmakiem?

Jak najbardziej się nadaje

 

i druga sprawa w jaki spsoob nalezy go spiac? Skoro ma on przedwzmacniacz wpinamy do main in? czy mozna go wpiac pod zwykle wejscie analogowe?

Można wpiąć go zarówno w dowolne wejście analogowe jak i wykorzystać jako przedwzmacniacz i wpiąć się od razu w końcówkę mocy.

 

Jaki jest dzwiek tego DAC'a przy stereo z kolumnami? Czy jest sens inwestowac w takie cos by polepszyc jakosc muzyki z laptopa?

Jakość dźwięku powinna się poprawić.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Jakość dźwięku powinna się poprawić.

Wlasnie powinna. W tej kwesti nalezy sie zastanowic nad wydatkiem rzedu 600zl. Chyba zeby wziasc go na probe i samemu ocenic. Dzieki Fr@ntz za szybka odpowiedz:) Ale z drugiej strony to czemu wszelkie testy tego typu urzadzen odbywaja sie na sluchawkach? Czy istnieje jakies inne "lepsze-bardziej dedykowane" urzadzenie strikte pod wzmacniacz i kolumny stojace?

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Z reguły mikrusy w stylu Audinsta i Caratów lądują na biurkach (w biurach etc) ;-) Są małe, poręczne i po zakończeniu pracy można je z łatwością schować do szafki i iść do domu. Znajdują się na pierwszym stopniu audiofilskiej wędrówki większości audiomaniaków, kosztują niewiele, więc i strata na odsprzedaży aż tak bardzo nie boli.

Do porządnego zestawu Hi-Fi warto poszukać czegoś bardziej ambitnego. Jest to tym łatwiejsze, że w chwili obecnej sporo DACów wejście USB posiada.

 

ps. nie spotkałem jeszcze lapa, który z wyjścia słuchawkowego zagrał lepiej niż zewnętrzny USB DAC - nawet tak tani jak Audinst.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Ukryte

zdaje sobie sprawe ze pewnie poprawa bedzie tylko kwestia jak duza. Bo szczerze interesuje mnie tylko znaczna poprawa. A druga sprawa nie stac mnie na DAC za 1000~2000zl. Dlatego zastanawialem sie akurat na tym modelem. Natomiast jesli 600zl spowoduje niewielka poprawe, to chyba lepeij poczekac i przemyslec zakup CD. Z drugiej jednak strony slyszalem opinie ,iz w tym samym pulapie cenowym DAc zawsze zagra lepeij od CD...

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Do porządnego zestawu Hi-Fi warto poszukać czegoś bardziej ambitnego.

 

Właśnie miałem okazję posłuchać go w moim systemie i zgadzam się z powyższym. DAC charakteryzuje się całkiem ładną barwą i niezłym basem, z wokalami nawet nieźle daje sobie radę, gra raczej pełnym dźwiękiem. Natomiast problemy zaczynają się przy wybrzmieniach, szczegółach w przestrzeni, a także w fragmentach nagrań z dużymi różnicami dynamiki. Saksofon z "Jazz at the Pawnshop" definitywnie pogrzebał szanse na hi-endowe aspiracje - natomiast nawet dość ostro nagrane wokale brzmią dość przyjemnie i dzięki temu urządzenia nadaje się do budżetowych systemów hi-fi, potrafi dostarczyć nieco przyjemności.

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy
Ukryte

Przepraszam ze sie wtracam. Co to znaczy? I co jesli tak a co jesli nie?

Jeśli USB DAC pracuje w trybie asynchronicznym to sygnał zegara taktującego pochodzi nie od komputera wysyłającego sygnał (jak by to było w standardowym zastosowaniu), lecz z przetwornika.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Właśnie miałem okazję posłuchać go w moim systemie i zgadzam się z powyższym. DAC charakteryzuje się całkiem ładną barwą i niezłym basem, z wokalami nawet nieźle daje sobie radę, gra raczej pełnym dźwiękiem. Natomiast problemy zaczynają się przy wybrzmieniach, szczegółach w przestrzeni, a także w fragmentach nagrań z dużymi różnicami dynamiki. Saksofon z "Jazz at the Pawnshop" definitywnie pogrzebał szanse na hi-endowe aspiracje - natomiast nawet dość ostro nagrane wokale brzmią dość przyjemnie i dzięki temu urządzenia nadaje się do budżetowych systemów hi-fi, potrafi dostarczyć nieco przyjemności.

 

DAC za 550pln miałby mieć aspiracje High-endowe? No bez jaj, cena to przecież pół budżetowego CD... To po prostu solidne rozwiązanie w swojej cenie. Ale nie porównujmy go do urządzeń kilkukrotnie droższych.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

A kto wyznaczyl granice High Endu? Czyz ta granice nie powinien wyznaczac dzwiek a nie cena? :)

 

Nie no bez jaj, masz chyba allegrowe podejście gdzie co drugi "klocek" (a często to naprawdę brudny i śmierdzący klocek) to high-end. I mimo wszystko cena ma związek z dźwiękiem, czasami tak jak audinstowi udaje się wyskoczyć ponad poziomy... no ale właśnie pewnego poziomu w pewnym budżecie się nie przeskoczy. A zresztą co kto lubi. Można PCM-kę na dziesięciu elementach wychwalać jako high-end.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Witam!

Czy miał ktoś okazję testować tego Audnsta ze słuchawkami AKG K701? Zastanawiam się, czy ten dac będzie w stanie napędzić te słuchawki, tak żeby nie brakowało podobno krytycznych dla tego modelu basów.

Póki co słuchałem Sennheisery 555 podpięte pod tę "skrzyneczkę" i nie jestem zadowolony z tego połączenia - dźwięk jest zbyt płaski, mało dynamiczny, a basów jest dla mnie za mało, mimo że nie jestem ich wielkim fanem (zdaję sobie sprawę, że ten opis nie pokrywa się z powszechnymi opiniami o 555 :) ). Natomiast połączenie ze wzmacniaczem Rotel RA-931 i monitorami Tannoy M2 bardzo mi się podoba, jest bardzo muzykalne i zapewniające słusznej wielkości przestrzeń. Nagle okazało się, że instrumenty nie grają tylko na lewo-prawo, ale też bliżej i dalej :). Chciałbym uzyskać podobny efekt na słuchawkach i stąd pytanie o AKG.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte
Ukryte

Gniazda słuchawkowe w tym urządzeniu są raczej tylko przy okazji. Do AKG 701 potrzebny jest prawdziwy wzmacniacz słuchawkowy. Audinstem karmiłbym raczej słuchawki pokroju Koss Porta Pro itp. Z czego on ma napędzić AKG 701 ? Z zasilacza wtyczkowego ?

Edytowane przez Zwrotnik
Odnośnik do komentarza
Ukryte

Faktycznie, wyjścia słuchawkowe w Audinście nie są najwyższych lotów. Tak jak mówisz, po podłączeniu do nich Porta Pro jest o wiele lepiej niż w przypadku Senków 555. Najlepiej jest jednak gdy słuchawki (obydwa modele) podepnę do wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu Rotela. To znaczy, że nowych słuchawek muszę szukać pod kątem wzmacniacza, a nie daca. Komplikuje mi to wybór, bo podejść do sklepu na odsłuch z laptopem i daciem to nie problem, natomiast trudno byłoby przytaszczyć jeszcze wzmaka :).

To jeszcze za nim przeniosę się do odpowiednich tematów w dziale stereo, pozwolę sobie tutaj zadać pytanie: czy do napędzenia słuchawek klasy 701 powinien wystarczyć mój Rotel ra-931 (o takiej specyfikacji) + Audinst, czy też dla uzyskania dobrych efektów będę potrzebował dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego?

Odnośnik do komentarza
Ukryte

a testowales go z wzmakiem?

 

Jak bedę miał trochę czasu, to podłączę. Sprzęt audio mam w drugim pokoju. Podłączyłem Audinsta kablem analogowym do wzmacniacza słuchawkowego Heed CanAmp, Charakter brzmienia pozostał ten sam jak na wyjściu słuchawkowym Audinsta plus pewne cechy Heeda jak trochę podbity wyższy bas i więcej góry. Czego brakuje Audinstowi na wyjściu słuchawkowym w stosunku do porządnego wzmacniacza słuchawkowego ? Ano przestrzeni, lepszych wybrzmień, rozdzielczości, lepszej sceny, mocniejszego wykopu. Natomiast ma bardzo fajną barwę, naturalność i to mi się w nim najbardziej podoba. Słuchałem na nim plików mp3, flac, wave i za każdym razem słuchanie mnie nie zmęczyło. Myślę, że powinien dobrze się sprawdzić z jakimiś aktywnymi monitorkami np. Microlab lub z mini wieżą typu Yamaha Pianocraft.

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.