Skocz do zawartości
IGNORED

Nisko osadzone, przestrzenne, lekko bagienne,z nienachalną górą, ciepłe 'nowe' CD do 4.5K


McKinley

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, tytuł skomplikowany ale sprawa pewnie dla wielu z Was prosta. Szukam nowej konstrukcji CD, która zaoferuje wspomniany charakter brzmienia. Używam monitorów szerokopasmowych, są dosyć efektywne, więc nie stawiam na szczegóły w charakterze odtwarzacza. Bardziej liczy się dla mnie jego plastyka. Przestrzenność i muzykalność. Miło jeśli będzie w stanie mnie raz na jakiś czas zaskoczyć. Co polecacie? Zaznaczam że domeną większości urządzeń które słyszałem ostatnio jest matematyczna poprawności taka chirurgiczna precyzja przekazu, a ja chcę iść w druga stronę.

 

 

Dziękuję za wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajacz65 - zaraz je pośledzę. Czy ktoś w Polsce sprzedaje je?

 

Tridoe - przeróbek wolę unikać. Nie mam takiej wiedzy jak inżynierowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za DACiem na kości TDA 1543. Twoje wymagania spełni prawdopodobnie również DAC Audionemesis. To tyle! Bez transportu będzie taniej niż 4.500 zł., a za zaoszczęzone środki wspomóż sierotki! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berberys, taki siedzi w Operze CD-120. Szukam czegoś innego. Tam dźwięk jest zbyt schematyczny, przynajmniej w tej aplikacji.

 

Może ktoś z Was umie scharakteryzować charakter Naima? i Roxana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Linn Ikemi. Oczywiście tylko jeśli to "bagienne" miało oznaczać wypełnienie średnicy, a nie pozbawienie dynamiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem na myśli, pełną, nie matową średnicę, wszelkie mlaski/sapnięcia w wokalach i stale obecne tło z niewygaszonymi niskimi tonami. I takie plastyczne połączne dołu ze średnicą. Może się powtórzę ale większość sprzętów typu Creek, Denon zyskuje sobie poklask pozornie atrakcyjnymi szczególikami przesadnie zarysowanymi górą. Ten charakter dźwięku którego ja szukam np dobrze słychać u Beth Gibbons w utworze 'Drake'. Lub grupa Clannad. Foli Rebecci Pidgeon etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McKinley,

 

Cokolwiek miałoby znaczyć to "lekko bagienne", to jesteś chyba pierwszym, który użył tego ciekawego sformułowania. A przy takiej ilości czynnych audiopoetów, to jednak ciężko zaskoczyć czymś nowym. Brawo! :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

DAC Audionemesis + kabel cyfrowy Tary labs, lub taniej Belkin synapse ok. 120zł + Transport. Jeśli wszystko nowe to może być ciężko, DAC to dziś chyba ok. 2700 (ja dałem 2300, ale prawie 4 lata temu, wersja up great jest droższa i mniej analogowa).

 

Polecam więc tak :

Audionemesis 2700zł +

Belkin 120zł +

Tradycyjny transport niech doradzą koledzy za pozostałe ok. 1700zł. Może hifidiy ?http://allegro.pl/item1033297766_hifidiy_cdm12_transport.html

 

Ja kupiłem Squezzeboxa + dysk (ok. 1700-1800zł) i do CD już nie wrócę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przapraszam jeśli wyjdę na laika ale.. czy Logitech jest w stanie spełniać jakąkolwiek rolę przy odtwarzaniu prawdziwej muzyki? Ze względu na swoją zachowawczość mam problem z załapaniem tych DACów. Czy mają one nadal muzyczny charakter czy lepiej sprawdzają się w studio? Wiem, że ich parametry zachwycają.. ale jakoś podświadomie ciężko mi im zaufać :) Tak samo jak nie jestem w stanie czerpać przyjemności ze słuchania muzyki z komputera u znajomego, choć zapewnia mnie, że jego aktywne monitory Dynaudio są znakomite a FLAC nie powoduje strat..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McKinley.

Logitech służy jako transport. Innymi słowy zamiast do szuflady odtwarzacza wkładać płytę CD obsługujesz Logitecha, który sygnał w formacie cyfrowym przesyła dalej do DACa, by w końcu ten ostatni zamienił rząd cyferek na sygnał analogowy, którym nakarmisz wzmacniacz (przedwzmacniacz).

DAC, o którym mówił Palton i ja to DAC typowo audiofilski, cokolwiek to znaczy... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, wiem że to się prosi o pomstę do nieba (youtube na takim forum..), ale tu mały przykład bagiennego charakteru brzmienia :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Generalnie np.: muzyka folkowa bardzo mizernie wypada przy precyzyjnych sprzętach bez ducha. Tam gdzie są kotły, chóry, wielonczele, kontrabasy, wszystko zamienia się w stukanie i szczebiot. A tego wolę uniknąć. Niestety mój 'bagienny' Pionner PD8500 zestarzał się mechanicznie. Stąd poszukiwania. A nie jest łatwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus CD6se? Zbieram nazwy tak aby dokonać pewnego zestawienia, cenowego i możliwości odsłuchowych. Szkoda, że Roxan nie jest nigdzie wystawiony w stolicy a to jak rozumiem tez angielska szkoła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Tutaj moja recenzja z porównania SQ T do TOPOWEGO transportu Maca :

( wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

palton

31 Maj 2010, 00:03

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 339 / 1988 / 3

Miałem okazję porównać SQ T jako transport z topowym transportem McIntoshem. Wprawdzie odsłuch dotyczył czego innego, ale na krótko udało się podłączyć SQ do daca (również topowy Mac). SQ T był podłączony za pomocą cyfrowej Tary ISM rca(nowy ponad 4000zł), a transport Maca za pomocą Fadela (ponad 6000zł) na XLR-ach. Porównanie było więc nie do końca możliwe, ale sporo mi powiedziało o SQ. Przełączanie źródła odbywało się za pomocą przełącznika wyboru wejścia RCA/XLR.

A więc....... SQ T to świetne źródło !!! Mac wydawał się być nieco lepszy, ale naprawdę niewiele. Jednego jestem pewien, SQ ma nieco mniej góry w stosunku do innych CD, w tym Maca. Wydawało mi się, że obydwa transporty mają taki sam bas, a niewielkie różnice wynikają z minimalnie mniejszej ilości wysokich w SQ. Być może średnica była nieco inna, ale ograniczenie czasowe nie pozwoliło na dłuższe obserwacje.

Dodam jeszcze, że ten krótki teścik odbył się po wielogodzinnych wcześniejszych odsłuchach i grubo po północy (chyba po 2.00), a więc byłem już zmęczony. Nie mam jednak wątpliwości, że różnice były niewielkie, zdecydowanie mniejsze niż pomiędzy dac-em Maca, a moim Audionemesisem.

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

W ostatnim zdaniu powyżej napisałem zgodnie z prawdą, że topowy DAC maca jest o wiele lepszy od Audionemesisa, ale kosztuje ponad 10x tyle....... no i nie ma tego docieplenia, jest bardziej neutralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli o tym mówicie, to pomimo dobrej woli nie skusze się. Rozumiem ze tam jakieś pliki się wgrywa. Wolę skupić się na konwencjonalnych napędach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Tak, mówię dokładnie o tym urządzeniu. Pliki można ściągać z netu, ale można zgrać płyty CD. Ja mam zgrane ok. 1400 płyt CD i są nie do odróżnienia z oryginałem.

 

Ok. Pozostaje więc inny transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

McKinley, 16 Cze 2010, 00:09

 

>Palton, bardzo ciekawa informacja. To daje do myślenia nt. Maca.

 

Co masz na myśli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu kolosalna dysproporcje cenową. Domyślam się że napęd Maca to XX.xxx pln a squeezebox to X.xxx pln i jak rozumiem wrażenia zbliżone. Ale nie krytykuję Maca, dla mnie to zawsze była marka instytucja, może w tym przypadku tak wyszło.

 

Analizuje Audonemsisa, dystrybutor umożliwia wypożyczenie. Jednocześnie intryguje mnie LINN i ROXAN, o najmie widzę sporo mieszanych wrażeń i zalecenia do grania w komplecie ze wzmakiem. U mnie będzie na razie grax ze starutką A400X, Crimson jest na przeglądzie u producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

A400X to świetny w swojej cenie wzmacniacz Pionka (ile ja bym dał kiedyś żeby go mieć ;).

Audionemesisa warto posłuchać, ale szczerze uprzedzam, były sygnały na forum że mogą być problemy z odzyskaniem kaucji. Skąd jesteś, może coś wymyślimy ...

 

Transport + DAC Maca kosztował ok. 60 000zł nowy :) Nie wiem ile sam transport, pewnie ok. połowy z tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Tu masz wątek o problemach z Voxalem (dystrybutorem Audionemesisa) :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Hmm, do stolicy to musiałbym wysłać np. Stolicą, albo inną paczką.....a to kosztuje (z ubezpieczeniem w dwie strony to pewnie ok. 100zł min.).

Na śląsku znam kogoś kto go ma, ale z W-wy niestety nie.

A może dystrybutor wysłałby bez kaucji ? Ja tak dostałem swojego na testy od p.Cezarego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McKinley: posłuchaj Vincenta S6. Będzie ciepło, plastycznie i nienachalnie. Nie wiem czy dobrze rozumiem, czego oczekujesz od góry (Vincent nie ma przygaszonej), najlepiej sprawdź sam czy o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McKinley, 15 Cze 2010, 20:43

 

Jak nie chcesz iść w stronę dokładności to najlepszym wyborem byłby gramofon analogowy, podłączony do wzmacniacza lampowego i dalej do pasywnych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.