Skocz do zawartości
IGNORED

nowe igły do starych wkładek, opłaca sie czy to już nie to samo co kiedyś?


Zdzislav

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 stare wkładki,

 

JVC Z1-S

SHURE M75MG TYPE 2.

 

 

Znalazłem na allegro sprzedawcę handlującego igłami z Japonii:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mogę u niego kupić igły za 40 zl za szt.

 

Jak myślicie, czy jak wstawię nowe igły do powyższych wkładek to będę miał możliwość rozkoszowania się ich dźwiękiem jaki powinny mieć ze sprawnymi igłami?? ( w jvc oryginalna igła jest pogięta i krzywa ogólnie zły stan prezentuje, a w shure chyba była złamana i ktoś ją jakoś dziwnie pokleił :P Do tego tez jest przekrzywiona:) I czy odkryje dźwięk jaki oferowały powiedzmy niedługo po ich zakupie (te kilkadziesiąt lat temu). Czy może te igły to jakieś chińskie barachło i nie warto sobie nimi zaprzątać głowy??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad tym z tego względu ze na na obudowie brakuje loga producenta.Tak jest w oryginale----->>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest duża możliwość że jestem w błędzie,to są moje spostrzeżenia .pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genek,

 

Wymieniłem igły we wkładkach Shure i Philips. Działają jak nowe, natychmiast słychać obniżenie poziomu szumu tarcia. Po kilkunastu godzinach grania, wkładki odtwarzają pełne pasmo. Uważam, że bez obaw należy wymieniać. Na pewno nie zaszkodzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za literówkę w temacie wątku, nie zauważyłem tego...

 

To mamy jak na razie jedną pozytywna opinię:) Może ktoś coś jeszcze napisze??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję wkładkę Shure M75-S6, ostatnio tzn kilkanaście tygodni temu, wymieniałem igłę, bo starą złamałem. Wkładka stara oczywiście. Kupiłem nową, oryginalną igłę. Wszystko dobrze gra;-)

 

Ogólnie chodzi o to w pytaniu, czy nowa igła zagra gorzej na długo używanej wkładce niżby zagrała na nowiuśkiej wkładce??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, bo posiadam wkładke Shure M78S ( tą do szeroko-rowkowatych płyt ). Chiałbym, ze nadała się ta wkładka do normalnych płyt. To igła wędruje po rowkach, czy jakbym wymienił igłę w tej wkładce, to wszystko by było na przyzwoitym poziomie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardozamora, 16Cze 2010, 21:38

 

 

>Ogólnie chodzi o to w pytaniu, czy nowa igła zagra gorzej na długo używanej wkładce niżby zagrała na

>nowiuśkiej wkładce??

 

W pytaniu chodzi - czy po wymianie starej igły w starej wkładce na nową igłę zamiennik, jakość dźwięku będzie gorsza w porównaniu do tego co zaprezentowałyby sobą te stare wkładki z nowymi, ale oryginalnymi z tamtych czasów igłami.

 

Wydaje mi sie ze te nowe igły moga nie być takiej jakości jak kiedyś igły oryginalne. Możliwe ze to kiepskiej jakości zamienniki from China... Stąd moje pytanie czy warto je kupować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do powyższego pytania Zdzisłava :-)

 

I dopytuję czy nowa igła audiotechniki z logiem i bez loga zagra tak samo w starej wkładce jak kiedys igła oryginalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O igłach-zamiennikach powiedziano już na forum wiele. Choćby w tym wątku:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereotypowo zamienniki sa ok do prostych i raczej tanich wkladek, faktycznie zamienniki to tez retip mc w profesionalnych laboratioriach i to sie oplaca (ze wzgledu na niskie koszty uzywanych mc), ale tylko dla naprawde wyjatkowych wkladek ze wzgledu na spore koszty retipu - to tez temat nie przerabiany osobiscie i niepopopularny wsrod zbieraczy podstawowych wkladek mm czy przedstawicieli firm sprzedajacych takie wkladki na rynku polskim, tak wiec temat w dalszym ciagu pozostaje rozwojowy bo wielu obiektywnych informacji zdobywanych w praktyce poprostu brak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja subiektywna - w AT13Eax - zamiennik do przyjęcia, w ShureV15mkII - dobry zamiennik eliptyczny daje zmianę brzmienia generując dźwięk "współczesny" kosztem smaczków ze sferycznego oryginału - w sumie obie do słuchania, nie ma dramatu ale i oryginału też nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zlamaniu AT13EaV zakupilem na allegro zamiennik (tez nie oginalny) typu ATN13E za 50zplus wysylka. Fizycznie pasuje bezproblemowo. Jeszcze sie "dociera", i w tej chwili dzwiek jakby odrobinke mniej szczegolowy. Ale uwazam, ze to byl dobry zakup, tym bardziej, ze orginalnych igiel brak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<...tym bardziej, ze orginalnych igiel brak...>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jac660 - to są właśnie lepsze zamienniki, o oryginałach należy zapomnieć - jest już XXI wiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zamienniki wyższej jakości są one robione w/g dokładnych wzorów oryginałów. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.M.in cantilever tappered(zwężajacy się ku tipowi), właściwa mieszanka na tłumik zawieszenia, materiał na samo ostrze..

I stąd wynika rożnica w odsłuchach.

Stad cena i 50PLN i 140PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.